Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka zwrotnica do TONSIL GDN 20 / 40 8R + 4 * GDWT 9 / 80 8R ?


andrea29

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kolega prosi o pomoc. Postanowiłem zapytać tu.

 

"Potrzebuję porady specjalisty odnośnie sprzętu audio, więc jeśli mógłbyś mi doradzić, byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Posiadam 8 głośników TONSIL GDN 20/40 40W 8 omów, 4 x GDWT 9/80 8 omów

oraz wzmacniacz Technics SU-V45A

 

Zamarzyło mi się zrobienie dwóch kolumn głośnikowych z połowy tych głośników (3 na kolumnę). Słyszałem, że wskazana w tym przypadku byłaby zwrotnica. Niestety nie posiadam wiedzy w tym temacie. Czy mógłbyś mi doradzić jaką zwrotnicę powinienem zastosować i pokazać ewentualny schemat podłączenia ?(Biorąc pod uwagę niezbyt wygórowane wymagania audiofilskie :)

 

Czy wystarczy jakaś gotowa do kupienia zwrotnica czy powinienem coś samemu zlutować ?

Gdybyś miał jeszcze jakieś wskazówki odnośnie np. obudowy tych kolumn to byłyby mile widziane.

 

Specyfikacja sprzętu:

 

Wzmacniacz Technics SU-V45A:

moc ciągła przy 1khz 2x85W (4ohm)

moc ciągła 20Hz - 20kHz 2x45W (8ohm)

THD:

pełna moc przy 20Hz - 20kHz 0,003%(8ohm)

pełna moc przy 1kHz 0,005%(4ohm)

pełna moc przy 1kHz 0,0009%(8ohm)

połowa mocy przy 20Hz - 20kHz 0,003%(8ohm)

połowa mocy przy 1kHz 0,002%(4ohm)

połowa mocy przy 1kHz 0,0008%(8ohm)

 

Impedancja głośników:

MAIN lub REMOTE 4ohm - 16ohm

MAIN i REMOTE 8ohm - 16ohm

Pobór mocy: 420W

Wymiary 430 x 104 x 290 mm

Waga 6,7kg"

 

 

Jakby trzeba było dokładniejsze dane ad. tych przetworników to mam je na @ - mogę wklepać.

Jakby był potrzebny kontakt do pytającego - udostępnię @ na PW.

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Posiadam 8 głośników TONSIL GDN 20/40 40W 8 omów, 4 x GDWT 9/80 8 omów

 

Sprzedaj to wszystko w cholerę i zrób (kup) normalne kolumny dwudrożne. Te głośniki prawie do niczego się nie nadają w kontekście domowego audio. To będzie męczarnia, a nie przyjemność słuchania.

Jeden GDN 20/40 potrzebuje obudowy (zamkniętej) co najmniej 50-litrów, a i 100 litrów jest nie za dużo. Przy tym i tak będzie grał do kitu. Niskiego i kontrolowanego basu z tego nie będzie. Chyba, że można by dać po 4 sztuki na stronę w ogrodzie... Nie wiem. Nie znam się na odgrodach. Jakbym je miał, to bym spróbował takiego rozwiązania.

 

Z jednego 18cm głośnika W170S Visatona w obudowie (bass-refleks) około 30 litrów uzyskasz lepszy, głębszy, szybszy bas niż z tych dwóch Tonsili w obudowie 200 litrów albo większej.

 

GDWT 9/80 to też badziewie. Sto razy lepszym głośnikiem jest GDWK 10/80/7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowne mnożenie głośników jest często wynikiem nie wiedzy.

 

Dołożenie drugiego głośnika do danej obudowy powoduje, że niskiego basu jest mniej! Pogarsza się ogólnie jego jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Słyszałem, że wskazana w tym przypadku byłaby zwrotnica. Niestety nie posiadam wiedzy w tym temacie.

 

Nawet konieczna. Inaczej kolumna najczęściej skrzeczy, jęczy i jazgocze, a nie gra.

 

>Czy mógłbyś mi doradzić jaką zwrotnicę powinienem zastosować i pokazać ewentualny schemat

>podłączenia ?(Biorąc pod uwagę niezbyt wygórowane wymagania audiofilskie :)

 

Nie ma co doradzać. Szkoda nawet brać się za robienie obudów do takich słabych (jakościowo) głośników.

 

>Czy wystarczy jakaś gotowa do kupienia zwrotnica czy powinienem coś samemu zlutować ?

 

Gotowe zwrotnice do niczego się nie nadają i niech korzystają z nich ci, co je wyprodukowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w imieniu kolegi za dotychczasowe odpowiedzi.

* * *

Ja wiem, że z g... bicza się nie ukręci ale rozumiem też ciekawość początkującego w temacie.

Ja na jego miejscu kupiłbym najlepsze na jakie byłoby mnie stać, oczywiście po odsłuchach i po porównaniach, i nie brałbym się za żadne DIY.

(No ale to ja.)

Każdy ma inną sytuację i ma prawo zapytać.

Kolega poprosił mnie o pomoc to próbuję przez to forum.

 

Pozdrawiam.

 

PS. A może tak ktoś konkretnie coś doradzi na tych głośnikach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wooferki mają 0.65T w szczelinie - może doklejenie magnesów obniżyłoby im nieco Qts.

 

Tak czy siak łączenie 20cm woofera z tubką która poniżej 3.5kHz nie zejdzie, da jazgot na wyższym środku od modów membrany woofera. Gorszy nawet niż w Altusach - gdzie taka tuba współpracuje z mniejszym średniakiem, a i tak jest tragedia. Byłem kiedyś na imprezie nagłaśnianej Altusami - ileśmy się equalizerem nakręcili żeby dało się wytrzymać... Dlatego dołączam się do rady pozbycia się tych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnych rad - bez pomiarów chociaż impedancji (producent pożałował) trudno doradzić cokolwiek o walorach praktycznych.

 

Tak czy siak gdybym naprawdę musiał, próbowałbym podziału przy 3.5k z wykorzystaniem naturalnego (i niestety poszarpanego od modów membrany) zbocza lowpass woofera widocznego na charakterystyce powyżej 3k. Baffle step można by kompensować albo układem R||L w szereg albo 2.5-way. Być może trzeba by pułapkować mod przy 8kHz, do tego potrzebna byłaby pewnie kompensacja indukcyjności układem RC - dobór tylko na podstawie pomiarów impedancji. Inna historia to ucywilizowanie (podbicie najwyższej góry) i filtracja tuby - też niełatwe zadanie.

 

Buda - pewnie zamknięta 25 - 35dm3 na jeden woofer, mocno wytłumiona. Może doklejone magnesy (ostrożnie, mogą przyciąć paluchy) obniżą nieco Qtc.

 

Ogólnie to przy projekcie będzie dużo roboty, a efekt niestety żałosny. Może konstruktorowi będą grały (dopóki nie usłyszy czegoś lepszego), ale goście to już będą się zmuszali do komplementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PS. A może tak ktoś konkretnie coś doradzi na tych głośnikach ?

 

Misimor i ja mamy dobre chęci, ale naprawdę nie warto. Twój Kolega sobie nie poradzi z zestrojeniem tego. Tu zresztą nie ma czego z czym zestrajać. Szkoda zachodu, czasu, pieniędzy. Sprzedać to i pieniądze zainwestować w coś lepszego. Gotowego albo DIY, ale przemyślanego diy, a nie dobór głośników i reszty na chybił-trafił. Nawet nie doradzam żadnych prostych rozwiązań, bo efekt końcowy i tak będzie mierny. I kolega będzie zawiedziony z rad udzielonych na tym forum. Dlatego szczerą i dobrą radą jest pozbycie się tego z możliwie najmniejszą stratą pieniędzy.

 

Jak się dobrze postarać, to można za 1/3 ceny zbudować coś na kształt AA Phoebe III. Oczywiście jak się chce ekstra wykończenia obudowy, to koszty wzrosną.

I to jest rozsądne DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Przekażę Wasze odpowiedzi koledze - DZIĘKI raz jeszcze za odpowiedzi.

Stare Phoebe - świetny wybór, uważam.

Poza tym nie tak dawno ktoś wystawił na tym forum, niedrogo EPOSY M12.2. (Nie wiem w ilu m2 mają te kolumny grać.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii basu chłopaki mają trochę racji ale pod względem średnich tych GDN bym nie przekreślał .

Z tubą też da się jakoś to połaczyć z przyzwoitym efektem.

Robiłem kiedyś taki zestaw i to na szybko i efekt był powiedzmy dobry .

Te GDN mają łatwą char. na średnich nie wymagającą specjalnej korekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Po małym resecie forum (zdążyłem przeczytać to co było przed resetem)chce tylko zaznaczyć że nie twierdzę że z tych głośników będzie super Hi-End i trzeba się liczyć z ich wadami i ograniczeniami.

W porównaniu do nowoczesnych konstrukcji te GDN mają mniejsze liniowe wychylenie membrany, mniejszą moc (głownie w sensie termicznym) i słabe parametry dotyczące zakresu basowego (duża objetość obudów, słaby impuls itp).

Jednak myślę ze w objetościach rzędu 30L lub wiecej na głośnik da radę to zagrać z nie deskowatym basem.

Może jakimś wyjściem była by obudowa zamknieta gdzie przy dwóch GDN na kanał zejście i maks. ciśnienie było by wystarczające ? (bass-reflex może "ciągnąć" bas przy częst. rezonansu otworu)

Kwestia tez zastanowienia (o ile mogą być to kolumny 4 Ohm) czy wykonać to jako zestaw gdzie obydwa GDN będą przetwarzać całe pasmo nisko średnie i czy wtedy wykonać wersję np. D'Apolito (GDN-GDWT-GDN) czy też 2,5 drogi gdzie głośniki były by: od dołu - GDN odtw.tylko niskie - GDN odtw. niskie i średnie - GDWT odtw. wysokie.

Zaletą użycia tych głośników jest stosunkowo duża prostota konstrukcji i duza ektywność podchodząca pod 90dB dla jednego GDN (ew. trochę mniej jeśli by trzeba zastosować jakąś korekcję baffle-step).

Trzeba też wiedzieć że przy tym zestawie głośnikow bedzie dość wąska kierunkowość promieniowania co dla tuby jest oczywiste bo to tuba taka a nie inna a dla woferów zwiększona kierunkowość wynika z ich rozmiaru membrany (czyli kolumienki miałyby swój "styl")

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejście gorsze niż z byle jakiego współczesnego 13cm woofera w obudowie B-R.

A Qtc ponad 1,3... Tego się najprawdopodobniej nie da słuchać bez nerwów. Oczywiście nie takiego szajsu ludzie słuchają...

Ten GDN absolutnie nie nadaje się do bass-refleksu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania

 

Racja, nie wygląda to ciekawie ale ja pamietam kolumienki cos ok. 25L jeden bas 20/40, membrana bierna i GDWK taki z Perfectów i grało to całkiem nieźle w całym pasmie. Zwrotki były 12dB/okt.

Inne kolumienki z tym samym GDN i tubą tyle że w obudowie powiedzmy gabarytów Space'a grały średnie i wysokie też ładnie ale tu oczywiście bas był bardzo oszczedny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze mozliwość ,jak misomor napisał, podciągnięcia nieco możliwości głośnika dodatkowymi magnesami. Nie przedroży to chyba za bardzo interesu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam posta od pytającego kolegi:

 

"Mam prośbę. Widzę, że na forum są chętni do pomocy ale zapomnieli jakie pytanie zadałem.

Jakbyś mógł delikatnie im przypomnieć. :)

 

PYTANIE BYŁO:

Jaką zwrotnicę powinienem zastosować ? Proszę o ew. schemat podłączenia.(Biorąc pod uwagę niezbyt wygórowane wymagania audiofilskie :)

Czy wystarczy jakaś gotowa do kupienia zwrotnica czy powinienem coś samemu zlutować ?

 

Pozdrawiam.

 

PS. Ufam poradom forumowiczów.

Wiem, że efekt nie będzie powalający ale chciałbym spróbować."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie czyta co napisano i zapytuje sto razy o to samo.

 

Te głośniki (niskotonowy i tuba wysokotonowa) do siebie nie pasują! Woofer wymaga niskiego podziału, a ta tuba wysokiego. Jeśli już to należy zastosować głośnik kopułkowy, który nadaje się do w miarę niskiego podziału.

 

>Jaką zwrotnicę powinienem zastosować ? Proszę o ew. schemat podłączenia.(Biorąc pod uwagę niezbyt

>wygórowane wymagania audiofilskie :)

 

Jakbyś tego nie podłączył i tak zagra źle. Gotowe zwrotnice są do kitu, a sam dobrej nie zaprojektujesz. Przede wszystkim głośniki są niedopasowane do siebie. Trzeba by tu dołożyć głośnik średniotonowy, żeby zagrało z miarę poprawnie. Co zwiększa znacznie koszty, a poza tym niewiele ma sensu, bo te głośniki są do kitu, niemal niezależnie od ich aplikacji.

 

Jeśli bardzo się uparłeś to daj po jednym GDN na kolumnę. Zrób obudowy 40-50 litrowe, mocno wytłumione. Zamiast tej tuby zastosuj GDWK 10/80/7 i poproś kogoś z okolicy o pomoc w zestrojeniu tego. Najlepiej przy wsparciu pomiarami.

 

Osobiście uważam, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. GDN13 z Totem Mite albo ARN150 da lepszy dźwięk i więcej basu. I to w małej, 10 litrowej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea z tymi głosnikami to najlepiej zrobic cos takiego obudowe 100l dobrze wytłumic robiłem cos takiego i grało..no nazwijmy dyskotekowo..zamiast dwoch głosników mozna dac jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprzedaj

 

Szczególnie Technics'a napisz na allegro że to HIEND i ktoś kupi

 

głośniki podchodzą idealnie do Space 86'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608, 30 Lip 2010, 06:40

 

>Andrea z tymi głosnikami to najlepiej zrobic cos takiego obudowe 100l dobrze wytłumic robiłem cos

>takiego i grało..no nazwijmy dyskotekowo..zamiast dwoch głosników mozna dac jeden.

 

A jaka polaryzacja tweetera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Piotrek608, 30 Lip 2010, 06:40

 

Może by chociaż jednego woofera podłączyć przez cewkę powiedzmy 3.9 - 4.7mH? Żeby na środku się nie wydzierało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> jozefkania, 30 Lip 2010, 15:12

 

Nieistotna, przy tak wysokim podziale oraz dużej odległości centrów głośników mała zmiana wysokości odsłuchu spowoduje rozjechanie się pracowicie dostrojonych faz. Ja tam bym robił spotkanie charakterystyk przy -3dB i liczył na to że akurat nie ma reverse null'a, 3dB górkę jeżeli akurat się zgrają idealnie da się wytrzymać. Zawężona kierunkowość woofera zresztą sprawi że lepiej w ten zakres wpompować nieco więcej energii - przynajmniej w odbiciach może coś zyskamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor, 30 Lip 2010, 15:44

 

Pewnie warto dołożyć cewkę na dolny woofer. A do tej tuby nie potrzeba jeszcze jakiegoś rezystora? Nie wywierci to dziury w głowie? Dawno nie "obcowałem" z tym "cykaczem". Pamiętam go jeszcze z czasów, gdy koledzy dawali go bez tłumika i oczywiście loudness włączony i wysokie na max. No można i tak. Tyle, że to "trochę" nie o to chodzi...

 

Stosunek jakość/cena tej konstrukcji wyjdzie bardzo marny. Chyba, że obudowy chcesz złożyć z jakichś "odpadów". Jeśli nie masz taniego stolarza, tanich materiałów, to robienie solidnych, w miarę ładnych obudów mija się z celem.

Tak w ogóle nie wiadomo, jaka jest idea tych kolumn. Czy to ma grać, czy ma tylko wyglądać archaicznie i przy okazji brzęczeć.

 

Ja rozumiem stosowanie archaicznych, prostych głośników w przemyślany sposób. To jest fajna idea.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> jozefkania, 30 Lip 2010, 18:32

 

0.68uF to mały kond - niewykluczone że oprócz filtracji wyrabia on jeszcze korekcję najwyższej góry (słabej wg. karty katalogowej) - tnie tam mało a przy 5k juz więcej zastępując tłumik. Ja robiłem takie filtry bez rezystorów w przypadku utubionych kopułek - choćby w koaksjalu Seasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor, 30 Lip 2010, 18:47

>0.68uF to mały kond - niewykluczone że oprócz filtracji wyrabia on jeszcze korekcję najwyższej góry

 

Pomyślałem o tym samym. To akurat dobre tutaj rozwiązanie, tanie i proste. Choć nie wiadomo, jak to rzeczywiście po filtracji wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak bez pomiarów choćby impedancji, choćby z kart katalogowych można sobie gdybać. Np. jak Levc tej tuby oddziaływać będzie z kondkiem 0.68uF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, panikujecie ! :)

Jak widać po charakterystykach które wkleił cadam ten GDN jest jednym z bardziej przyjaznych pod względem umiarkowania rezonansów i liniowości pasma woferkiem :) (a w klasie 20cm na pewno).

Podział dałbym na 3-4kHz

Jak dla mnie starczy prosty filtr 6dB/okt z regulowaną wartością indukcyjności cewki (wysuwany rdzeń) i kompensacją impedancji - ja ją nazywam nadmiarową - czyli R w układzie RC większe niż Z głośnika np 10 Ohm dla głośnika 8 Ohm. C dałbym na strzała 22uF. Za pomocą regulowanego L łatwo będzie dograć filtry.

ZASADNICZE PYTANIE - kolumny mogą być 4 Ohm czy muszą być 8 Ohm.

Tuba oczywiście z tłumikiem - najlepiej L-pad - no i kwestia zwrotki 6 czy 12 dB/okt - choć dla bezpieczeństwa głośnika chyba lepiej 12 dB/okt :)

A pomyslał ktoś że głośnik ten nawet przy 6 dB/okt będzie miał łatwiejsze życie niż większość kopułek w takich warunkach - zmniejszenie obciązenia mocą z powodu dużego tłumienia sygnału ? :)

Oczywiście pod warunkiem dobrego wykonania filtru.

O spadek przenoszenia na górnym krancu pasma GDWT bym się nie przejmował na razie bo jest to możliwe do pewnej korekcji.

 

Pozdrowionka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bałbym się o bas bo te głośniki mają ograniczenia mocowe i jakościowe ale myślę że drogą kompromisu i delikatnych doświadczeń efekt może być OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.