Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z DENON DCD-1290


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem Cd Denon DCD-1290 i ma on czasami z wczytywaniem plyt.

Długo wczytuje niektóre płyty i ma problemy z poprawnym wczytaniem ilości utworów (pokazuje 20 i wiecej gdzie np na plycie jest tylko 12 czy 15 piosenek). Gdy tak sie dzieje nie mozna tez włączyć funkcji TIME, czyli nie moge włączyć odliczania czasu piosenki od tylu itd.

W ekstremalnych warunkach nie moze nawet wogole wczytac plyty, naped glosniej pracuje, a jak juz wczyta to przeskakuje.

 

Dzis zamienilem w nim napęd od DCD-980 i bylo jeszcze gorzej. Za to DCD-980 pracowal idealnie nawet na napędzie z DCD-1290. Juz nie wiem czyja to moze byc wina, bo chyba nie lasera czy napędu jezeli DCD-980 chodzil idealnie na swoim napedzie i na napedzie z DCD-1290.

 

Wie ktos co to moze byc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały napęd czy tylko laser? To sprawa tych 4 sprężynek czasem albo wysokości tależyka na którym ląduje płyta, on lubi siadać na osi i trzeba go 1-2mm wyciągnąć w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly naped. Bo jest identyczny. DCD-980 chodzil na obu idealnie. Piotrek cos pisal ze padlo serwo, tylko co to jest te serwo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa rozwiazana, a raczej obeznana. Kupilem drugi egzemplarz DCD-1290 i jest to samo. Okazalo sie ze nie lubi on plyt CD-R MAXELL-a, ktore sa ogolno dostepne w LIDL-u. Z cala reszta sobie normalnie radzi.

Takze jednego wystawiam na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jasna dupa kiedys kupiłem ten shit w Lidlu..tylko jedna płyta cd dała sie nagrać i to nie do konca pozostałe 9 wywaliłem..to zadne maxelle tylko shit jakiś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagralem az ze 100szt. Sek w tym ze nagrywaly sie normalnie, a DCD-980 je czytal jak leci. Jak widac niestety DCD-1290 jest uczulony na tym punkcie. Mam 2 egzemplarze i oba zachowuja sie identycznie, czyli nie czytają jak i wczytują te same plyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal735r, sprawdziłem Twoją aukcję na Allegro i ze zdziwieniem odkryłem, że ten DCD-1290 to jest egzemplarz, który wylicytowałem na Allegro.

Tu Twoja aukcja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a tu moja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem pewien, że to ten sam egzemplarz ponieważ otrzymałem od sprzedawcy jego zdjęcia i były dokładnie takie same skazy jak na Twoim, w przypadku tej zarysowanej krawędzi pokrywy (po lewej stronie)nie była ona zamalowana, widzę, że Ty zamalowałeś ten fragment.

Również zagniecenie lewego brzegu frontu jest identyczne i parę innych drobnych - ale widocznych - szczegółów.

Ja po wylicytowaniu nie wpłaciłem kasy bo sprzedawca nie dawał i dalej nie daje znaku życia, zupełnie nie odpowiada na wiadomości ode mnie.

Napisz jak to się stało, że jesteś w posiadaniu tego egzemplarza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skynyrd

(Konto usunięte)

rafal735r, 29 Lip 2010, 16:33

 

>No i sprawa rozwiazana, a raczej obeznana. Kupilem drugi egzemplarz DCD-1290 i jest to samo.

>Okazalo sie ze nie lubi on plyt CD-R MAXELL-a, ktore sa ogolno dostepne w LIDL-u. Z cala reszta

>sobie normalnie radzi.

>Takze jednego wystawiam na allegro.

 

 

Ja od lat jadę na Verbatimach - CDR i CDRW - warto, takich kłopotów nigdy nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertinus, 29 Lip 2010, 20:03

 

>Cholerka, przepraszam wszystkich...

> Cały ten tekst miał być na PW, to chyba emocje. ):

 

Kupilem go od goscia o niku audiobazar. Zadnych problemow, normalny kontakt, napisal ze wyslal itp, podal nr listu przewozowego i dzis doszedl. A kupilem bodajrze w poniedzialek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd, 29 Lip 2010, 20:18

>Ja od lat jadę na Verbatimach - CDR i CDRW - warto, takich kłopotów nigdy nie miałem

 

No teraz bede kupywal tylko Sony czy TDK. Chodz jak pisalem DCD-980 czytal wszystko, nigdy nie bylo przypadku zeby czegos nie wczytal. Dziwna sprawa, bo to niby ta sama seria, a jak widac DCD-1290 jest juz uczulony na rodzaje nosnikow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal 735r

jesli Twoj denon-1290 jest uczulony na rodzaj nosnikow-to zaaplikuj mu ........wapno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze pojawilo sie chyba z 4 egzemplarze, tylko pamietaj ze 2 sztuki kupilem ja z czego jedna sam wystawilem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,

Już kupiłem, ale wcale nie było za bardzo w czym przebierać. Pojawiały sie te same egzemplarza nawet na dwóch różnych aukcjach.

Chodzi o DCD-1290 oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o DCD-1290 więc zapytam tu:

Jakie kondy polecacie na wyjściu toru analogowego zamiast niedostępnych już Simliców ARS 100uF/50V?

Na schemacie DCD-2060 są one zbocznikowane kondem 1uF - czy i co zastosować w tym miejscu?

 

Może ktoś ma jakieś dodatkowe uwagi o tuningu tego CD-ka?

 

Może kolega Piotrek608 zechce zasugerować jakiś pomysł na tuning?

Na początek nie zamierzam go lampizować.

 

Muzyka jakiej słucham to głównie jazz, trochę klasyki, instrumentalna, rock i czasami trochę popu. Inne gatunki sporadycznie.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - dział "STEREO" to jednak chyba nie jest właściwe miejsce, więc zadam to pytanie w dziale "DIY" i proszę tam o ewentualne odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do Maxelli mozna jeszcze dopisac badziewne CD-R o nazwie SHIVAKI dostepne w niektorych marketach. Kupilem na probe 2 sztuki. Takie same zachowanie odtwarzacza, nie potrafi zdiagnozowac ile utworow jest na plycie i dlugo wczytuje CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy Was naprawde nie stać na lepsze cd-ry tylko taki ekstremalny shit kupujecie??Zarżniecie te cedeki tym,to nawet krzywizny dysku nie trzyma!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertinus..dopiero teraz zobaczyłem zapytanie..tak mozna dodac kondka mkt najlepszy jest nie 1 uf tylko 470nf kondki elektrolityczne mozna wstawić nippony conajmiej 220uF/50V..czym wieksza wartosc tych kondzi tym lepsze drivowanie wzmacniacza...oczywiscie kondki musza byc jakosciowo dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608, 21 Sie 2010, 20:01

 

>Ludzie czy Was naprawde nie stać na lepsze cd-ry tylko taki ekstremalny shit kupujecie??Zarżniecie

>te cedeki tym,to nawet krzywizny dysku nie trzyma!

 

Piotrek powiem ci tyle ze zostalem przyzwyczajony do DCD-980, ktory czytal wszystko i dal bym za to reke uciac! Terez jak mam DCD-1290 jest juz inaczej , wiem ze dobrze on znosi CD-R TDK i np SONY, ale poprostu testuje na nim inne CD-R z czystej ciakwosci. Co i tak nie zmienia faktu ze DCD-980 doslownie wczyta wszystko i nadal uwielbiam ten odtwarzacz calym secem pomimo tego jest teraz moze wart 200zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608, 21 Sie 2010, 20:05

 

>Robertinus..dopiero teraz zobaczyłem zapytanie..tak mozna dodac kondka mkt najlepszy jest nie 1 uf

>tylko 470nf kondki elektrolityczne mozna wstawić nippony conajmiej 220uF/50V..czym wieksza wartosc

>tych kondzi tym lepsze drivowanie wzmacniacza...oczywiscie kondki musza byc jakosciowo dobre.

 

Co do DCD-1290 Roberta to idzie on wlasnie na aukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co do DCD-1290 Roberta to idzie on wlasnie na aukcje.

----------------------------------------------------------

Tego jeszcze nie wiem - cały czas testuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.