Skocz do zawartości
IGNORED

Mój pierwszy niestety zestaw słuchawkowy. (2000)


g0_black

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z musu muszę zamienić pomieszczenie 40m2 na 20 m2.

Nie mogę w nim trzymać nic dużego.

 

Zatem słuchawki...

...brakuje mi jakiejkolwiek wiedzy, praktyki, osłuchania.

 

Potrzebuje pomocy w doborze sprzętu, bo naczytałem się i czuję się jeszcze głupszy.

Zastanawiałem się nad wzmacniaczem Linnart i słuchawkami S- HD 600 (oczywiście sprzęt używany).

Niestety okazało się, że Linnart jest małodostępny.

 

Czy ktoś może podzielić się dwoma rodzajami przemyśleń:

a) czy zamiana na zestaw słuchawkowy może być bolesna i być może nie warto?

b) jakiego sprzetu szukać, każda podpowiedź mile widziana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20m2? Niektórzy w takiej kubaturze upychają spore podłogówki;)

 

W moim przypadku to ok. 17 m2, wcześniej nieszczęsne Altusy 110 (które nie dość, że kiepsko grały, to były faktycznie za mocne na taką przestrzeń), ostatnio zaopatrzyłem się w monitorki KEF iQ30, mogę tylko polecić, bo wystarczają do 20 m2. Generalnie możesz rozejrzeć się za monitorami różnych firm, będą pasować jak ulał.

 

Co do słuchawek to uważam, że na pewno warto, byle były wysokiej klasy. Czasem słucham muzyki z monitorów, niektóre rodzaje muzyki (ambient na przykład) wolę jednak na słuchawkach, bo mimo wszystko izolują od otoczenia i pozwalają się skupić na niuansach brzmieniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki trzeba mieć.

Są momenty, kiedy tylko na nich możemy dać czadu mimo np. nocy. . .

Używam ich również przy monitoringu nagrań, szukaniu niuansów brzmieniowych. . .

 

Ale niestety słuchawki nie zastąpią dobrych zespołów głośnikowych. Scena i jej parametry to tylko głośnikami. . .

 

20m2 tak wspomniał kolega to olbrzymie pomieszczenie. Nie przesadzaj ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 20 metrami nie miałem nic złego na myśli :)

Po prostu to jest na tyle mało miejsca, że po ustawieniu książek, fotela, szafki, stolika i masy rzeczy niepotrzebnych nie ma dogodnego miejsca na kolumny czy nawet monitory, a stawianie ich po to żeby były powodem irytacji i obiektem przesuwania mija się dla mnie z celem. To niestety już nie jest tylko pomieszczenie do słuchania muzyki tak jak poprzednie.

 

Zatem dobre słuchawki, dobry wzmacniacz.

Ale coś więcej? Jak? Kto? Co? (I dlaczego tak drogo!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobilem mnostwo zestawow sluchawkowych, choc teraz rzadko slucham na sluchawkach to jednak tesknie za tym kameralnym klimatem i duuza glosnoscia, na ktora mozna sobie pozwolic. Oczywiscie za 2 tys mozna miec zestaw sluchawkowyu, ktory zabrzmi jak 5-10 razy drozszy wolnostojacy - i to jest w tym najlepsze, poza tym zero problemow z akustyka co jest ogromnie wazne. Moze sie spodobac lub nie ale warto, bo gra warta swieczki.

Najwazniejsze sa sluchawki, one najbardziej zmieniaja brzmienie ( mialem Senki hd600, hd555, beyery dt990pro, dt770pro , dt150, ultrasone 750, 2500, akg 601, Audio Technica ath700 , ath900 ; i inne) Kultowe sa hd600 i te bym polecal do Twojej muzyki. Beyery 990 i 770 do ostrego łojenia najlepsze, Ultrasone maja specyficzne brzmienie i potrzebuja dobrego wzmaka, Audio Technica to juz niezla kultura i super wygoda i moga stanowic konkurencje dla hd600 tyle ze bardzo trudno dostac je uzywane, za to hd600 mozna wyrwac juz od 400zl. Oczywiscie ja proponuje tylko uzywane - jesli przyjdzie ci docierac nowe sluchawki to na bank sie zniechecisz.

Co do wzmaka to koniecznoscia jest mikroforum608 za 100-200zl i bedzie super, lub inne diy. Jesli takie rozwiazanie nie odpowiada to polecam starsza wersje Pro-Ject Head box SE (prosze sie nie sugerowac opiniami ludzi , ktorzy nigdy go nie slyszeli a pisza ze to badziewie). Mialem jeszcze Little Dot mkIII, Xiang Sheng, Wszytskie Pro-jecty, Mikroforum608 ,Hotaudio, Graham slee i pare innych.

Jesli chdzi o kulture przekazu i wywarzenie dzwieku najlepiej zagral dla mnie zestaw Pro-Jest head box (starszy, czarny z 2 wejsciami) + hd600 i dt990(z tym ze tu bylo bombastycznie i efektownie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś dał duży przegląd sprzętu.

Ja dodam, nie obawiaj się tzw. „wygrzewania” nowych słuchawek. Ja mimo, że jestem z reguły sceptykiem na różne wynalazki audiofilskie, podłączam głośną (poniżej odczuwalnych zniekształceń, w końcu nikomu to nie przeszkadza;) muzykę w czasie kiedy mnie nie ma w domu. Tak z kilkadziesiąt godzin powinny pograć aby rozruszać zawieszenie. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Grzegorz7, 27 Lip 2010, 12:37

 

>Ale niestety słuchawki nie zastąpią dobrych zespołów głośnikowych. Scena i jej parametry to tylko

>głośnikami. . .

 

Nie zgadzam się z tym poglądem trochę słuchawek i nie tylko słuchałem. Kolumny i owszem fajne są ale dochodzą do perfekcji słuchawek jak pomieszczenie jest świetnie zaadaptowane akustycznie czyli dla większości użytkowników ideefix bo nie prowadza "walki ze ścianami" tylko układają pudełka na podłodze i to ma już grać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>g0_black

 

W 20m2 pomieszczeniu spokojnie możesz dać monitory bliskiego pola (zmniejsza to wpływ pierwszego odbicia od ścian i będziesz miał dobrą lokalizację źródeł dźwięku.Oczywiście polecam sprawdzone rozwiązania czyli aktywne monitory krajowej firmy APS.

Myślę że skoro lata się nie przyjaźniłeś ze słuchawkami tak jak ja, to monitory bliskiego pola będą dla Ciebie najrozsądniejszym rozwiązaniem muzyka z nich na prawdę brzmi kapitalnie nawet w pomieszczeniu 12m2 (było jednak adoptowane akustycznie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie w 20m2 mozna upchac porzadne stereo, ja swoj mam w 15m2 i nie narzekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> Yul

Tak, mialem oba, jak dla mnie nowa wersja SE II, oprocz tego ze o wiele ladniejsza i w tej samej cenie detalicznej, gra duzo ciemniej od poprzedniej i jakos gęsciej - to sa te wady wg mnie, gdyz stary head box gral lekko, zwiewnie z fajnym, dobrze kontrolowanym basem, przyjemniej od nowszej wersji. Z odtwarzaczami AA 203II i MF X-ray v8 oraz PJ usb box. Najprzyjemniej z AA a najlepiej jakosciowo z MF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> czolgista778

 

Racja, ja mam teraz caly moj sprzet w 11m i jest ok; suba tez mam. zero dudnienia, jedynie male klopoty z adaptacja akystyczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> Panowie!

 

Mam świadomość tego, że w opisanym pomieszczeniu można ustawić sprzęt audio. Ja jednak kategorycznie nie chce tego robić. Mam swoje czysto praktyczne powody i przyzwyczajenia. jestem uczulony na brak miejsca i przestronności. Pomieszczenie ma kształt litery L. Jest słabofunkcjonalne. Każdy ma swoje poglądy na ilość potrzebnego miejsca, oczywiście zgadzam się z opinią, że da się... ale kiedy ja nie chcę :).

 

Zwyczajnie podjąłem decyzję na okoliczność nowego mieszkania o nie ustawianiu sprzętu audio w tym pomieszczeniu , więc jedyną alternatywą jest ten cały zestaw słuchawkowy.

 

I chyba juz nawet jestem przekonany do realizacji tego pomysłu.

Kwestia tylko jak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>krzysiu2,

Dzięki za info. Muszę się rozejrzeć w takim razie za tym HeadBox'em SE II do posłuchania, bo takie lekkie "dogęszczenie" i "dociążenie" grania do moich starych, ale jarych, AKG K-400 by się chyba przydało. Pierwsza wersja HeadBox'a SE już nie do kupienia, tylko używka wchodzi w grę.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Zwłaszcza koledze kszysiu2.

 

Pytanie jeszcze: możecie napisać coś więcej co to jest to micro forum 608?

 

Czy dobrze myślę że mój budżet ok. 2000 jest przesadzony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Polecam wzmacniacz OTL Marka Bożka, sam taki posiadam ( zresztą chcę sprzedać ;). Jest to fajne urządzenie i gdyby nie to, że przeciwnie do kolegi rezygnuję ze słuchawek (córka już podrosła :), to bym nie zamienił na inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g0_black

>Pytanie jeszcze: możecie napisać coś więcej co to jest to micro forum 608?

 

microforum608 jest microlegendarna wersja legendarnego wzmaka forum 608 konstrukcji legendarnego piotrka608...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chml

(Konto usunięte)

Mikroforum608 to prosty wzmacniacz o niebanalnym dzwieku. Tani a gra pieknie. Ja uzywam Grado 325i z mikroforum na ukladzie NJM4556 i gra to na tyle dobrze ze nie mam potrzeby jakiejkolwiek zmiany. Piotrek robi sporo roznych wersji mikro - warto wiec go zapytac o wzmacniacz pod konkretny model sluchawek. Wedlug mnie to najlepiej wydane stokilkadziesiat zlotych w historii moich zakupow audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pre lampowy WBA + końcówkę Forum608:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>g0_black

Jeżeli męczy Cię jeszcze Linnart to szczerze odradzam.Wersja za 1600 zł w środku pajęczynka na tekturce i wszystko ubite w coś co przypomina obudowę żelazka (konstrukcja DIY). Na lampach Tesli (firmowo) to to wogóle nie gra. Minimum to Philips +200 zł.Kupa szumów i marnergo dźwięku który zaszokował chyba tylko autora artykułu w Hi-Fi Muzyka. Nie wspomne tu przepalania się lamp przy zbyt wczesnym (po wyłączeniu z prądu) przepięciu interkonektu. W ten sposób poszły niejedne porządne lampy. O przepalaniu się podzespołów i częstych wizytach w budce Pana Linnarta przy ul. Prymasa też lepiej nie wspominać. Powiem szczerze, że w całej konstrukcji dobry jest tylko zasilacz. Jednak cena 1600 zł (za podstawowy wzmak) to jakiś absurt.O konstrukcji Linnarta z trawioną płytką i srebnym okablowaniu za 3000 zł się nie wypowiem bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobił takiego upgradu w tym złomie. Zdecydowanie lepszy będzie napewno popularny (prosiaczek) Misical Fidelity V3 (nawet w wersji podstawowego zasilania), który można wyciągnąć za 450 zł. Jeżeli chodzi dobre i wmiare tanie słuchaweczki to polecam Beyerdynamic DT 770, 880, 990 (zamknięte,półotwarte,otwarte) oraz AKG K 701 (otwrte). Miałem Senn HD 600 i 650 (z okablowaniem cardas blue) ale jakość nie powaliły. Szczególnie duże zastrzerzenia mam do prezentacji dźwięku na około głowy. Ale taki ich urok. Z tych dwóch napewno HD 600. Zdecydowaną różnice na plus 600 można wychwycić przy dobrym wzmaku. Projectów słuchałem ale o żadnym nie mogę powiedzieć, że gra dobrze. Poprostu tani grający jako tako wzmak. Zyczę miłego szukania i słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.