Jump to content
IGNORED

NAD C 372 - problem

mariusz-m93

Recommended Posts

W moi9m wzmacniaczu występuje następujący problem. Zielona lampka nad przyciskiem włączania w pewnym momencie zaczyna świecić na czerwono i sprzęt przestaje grać. Nie chcę oddawać do serwisu, ponieważ znając życie,niczego nie stwierdzą. Usterka ta czasem występuje raz po razie,tak że nie można normalnie słuchać muzyki,a czasem przez tydzień ,a nawwet miesiąc jest spokój. Zmieniałem kable,sprawdzałem ,czy nie ma gdzieś zwarcia i nic. Tym bardziej,że nie dzieje się to stale. Czy ktoś może pomóc?

Czerwona lampka sygnalizuje włączenie systemu zabezpieczającego. Przyczyną może być np. przegrzanie wzmacaniacza (niedostateczna wentylacja - często w przypadku ustawienia typu "wieża"), zbytnie obciążenie (zbyt niska impedancja kolumn), zwarcie kabli, ale to wyeliminowałeś.

When the music's over turn out the lights...

Mi się tak czasami robiło, jak włączałem najpierw wzmaka, a później DAC. Więc włączam w odwrotnej kolejności. ;-) Dac nie ma włącznika więc włączam bezpośrednio kabel do sieci.

"Not everything that is worth measuring is measurable and not everything measurable is worth measuring." --A. Einstein

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.