Skocz do zawartości
IGNORED

Abstrakcyjne ceny płyt CD na aukcjach - skąd się to bierze?


parantulla

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy obserwuję nowy trend w sprzedaży płyt CD, których ceny wywoławcze (lub w opcji KUP TERAZ) rosną w zastraszającym tempie. Oczywiście mowa o płytach używanych, często kilku(nasto) letnich, których stan bywa niekiedy mocno wątpliwy, co jakoś nie przeszkadza im często kosztowac więcej niż te klika(naście) lat temu, kiedy leżały zaklejone w fabrycznej folii na sklepowej półce. I tak do niedawna (jeszcze jakieś pół roku temu) średnia cena używanej płyty CD (na wiadomym portalu aukcyjnym) oscylowała w granicach 15-30 PLN co stanowiło jakieś 50% ich cen sklepowych. Dzisiaj za te same tytuły sprzedający wołają nierzadko po 50-100 PLN co już jest chore jak dla mnie, a wczoraj to dosłownie aż musiałem przytrzymac się biurka, żeby nie spaśc z krzesła po ujrzeniu ceny 195PLN za nie dośc że używaną, to w dodatku POLSKĄ płytę (soundtrack z filmu PSY2) i ni cholery nie mogę dojśc przyczyny tego stanu rzeczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko prośba - nie piszcie, że "coś jest warte tyle, ile ktoś za to zapłaci" bo już to przerabialiśmy w innym wątku przy okazji dyskusji o "wartości rynkowej" starych złomów zwożonych z niemieckich wystawek. Pytanie brzmi skąd nagle taki wzrost używanych cen płyt CD się wziął, a nie kto i ile chce za to zapłacic, bo nierzadko ten ktoś po prostu "musi", a nie "chce" i to są dwie całkiem różne sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak ktos 'musi' to zaplaci i 1000 pln za plyte, ja kupuje w sklepach plytowych internetowych, jak cos ma cene nieprzystajaca to sciagam flac i robie cd audio...innej rady nie widze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

>>parantulla, 31 Lip 2010, 13:12

 

To po prostu zwykłe szukanie amatora (łosia, jelenia, leszcza ...)

A nuż, widelec znajdzie się taki co zapłaci 195zeta, a jeśli nie to może chociaż przyśle maila z propozycją: "dam stówę"

Należy IGNOROWAĆ.

 

Z drugiej strony, jak się pojawi coś na co mam szczególną ochotę - to zapłacę ile żąda sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jedyny, paul 67 no coś Ty? Sam kolekcjonuję muzykę na winylu i cd od lat 80, jednak wszystko ma swoje granice!!! Ludzie to chyba zwariowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOY, 31 Lip 2010, 14:17

To podobno unikat jest, a mi specjalnie na tej płycie nie zależało.11 się biło i to nie była żadna ustawka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 31 Lip 2010, 13:12

 

>Ostatnimi czasy obserwuję nowy trend w sprzedaży płyt CD, których ceny wywoławcze (lub w opcji KUP

>TERAZ) rosną w zastraszającym tempie. Oczywiście mowa o płytach używanych, często kilku(nasto)

>letnich, których stan bywa niekiedy mocno wątpliwy, co jakoś nie przeszkadza im często kosztowac

>więcej niż te klika(naście) lat temu, kiedy leżały zaklejone w fabrycznej folii na sklepowej półce.

>I tak do niedawna (jeszcze jakieś pół roku temu) średnia cena używanej płyty CD (na wiadomym portalu

>aukcyjnym) oscylowała w granicach 15-30 PLN co stanowiło jakieś 50% ich cen sklepowych. Dzisiaj za

>te same tytuły sprzedający wołają nierzadko po 50-100 PLN co już jest chore jak dla mnie, a wczoraj

>to dosłownie aż musiałem przytrzymac się biurka, żeby nie spaśc z krzesła po ujrzeniu ceny 195PLN za

>nie dośc że używaną, to w dodatku POLSKĄ płytę (soundtrack z filmu PSY2) i ni cholery nie mogę dojśc

>przyczyny tego stanu rzeczy...

 

 

Przyczyną jest chciwość i liczenie na ludzką głupotę.

Ja kupuję na Allegro płyty wtedy, kiedy są one sporo tańsze niż w sklepie albo wtedy, kiedy nie już ich nigdzie indziej nie mogę dostać. A swoją drogą coraz więcej cwaniaków szuka jelenia - jakiś gość chciał za box Bacha wydany przez Brillant 1500 zł (był też do kupienia za 100 euro w jpc).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

parantulla, gdzie Twoja czujność?

 

Nie po to od kilku lat trwają prace na AS mające na celu beatyfikowanie pierwszych wydań CD z lat 80'tych żeby teraz zjechane krążki sprzedawać po 2 zł :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może być warta płyta, której już nie ma w oficjalnej dystrybucji? Został tylko rynek wtórny... dla jednego 20 zł, dla innego 200. A, że są osoby, dla których cena ma marginalne znaczenie, stąd np na allegro nader często pojawiają się tytuły z ceną końcową kilkuset zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale sie nie dziwie tej sytuacji jezeli chodzi o pierwsze kompaktowe wydania tzw. "sreberka", bez kolorowego nadruku, nieremasterowane. Po pierwsze - naklad od wielu lat (10-15 lat) jest wyczerpany, po drugie plyty te najczesciej nie byly oferowae w PL w sprzedazy lub kosztowaly wtedy majatek (lata 80. przelom i poczatek 90.) Po trzecie - sa to kolekcjonerskie rarytasy szczegolnie rock czy metal. Zatem wcale mnie ta sytuacja nie dziwi. Poza tym pojawia sie trend ze te pierwsze wlasnie wydania sa najlepsze jezeli chodzi o dzwiek, przy czym ja tego nie popieram bo nie moge tego stwierdzic. Sa cichsze od remasterow ale czy lepsze? Mam troche sreberek z lat 80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne rzeczy jestem w stanie zrozumiec, ale innych niestety nie.

Jak na przykład ok. rok temu chciałem skompletowac całą dyskografię Obywatela G.C. to mi wyszło, że za przesyłki zapłacę prawie tyle samo co za same płyty, bo taki był akurat rozrzut sprzedających, że każdy miał po jednej pozycji, więc dałem sobie siana z myślą, że jak nie teraz to kiedy indziej lepiej się trafi. Wtedy pamiętam te płyty leżały po 5-10 zetów i jakoś nikt się o nie nie zabijał. Wczoraj, po roku czasu, ze zdumieniem stwierdziłem, że najwyraźniej kogoś zdrowo pojebało, bo te same płyty już kosztują 50-100PLN i chociaż na nie chętnych nie widac (a więc widocznie to nie są jakieś specjalne rarytasy czy białe kruki, których ceny z kosmosu może by mnie nie dziwiły) to fakt jest faktem, że tych konkretnych tytułów na dzień dzisiejszy taniej się kupic nie da (w razie gdyby komuś aż tak bardzo zależało) I stąd się biorą później bzdurne teorie oraz mity o tym jak to "coś jest warte tyle ile ktoś zapłaci" a cena wzięta z sufitu staje się w końcu punktem odniesienia określającym "rynkową wartośc" danej rzeczy (niekoniecznie akurat płyt) co niezmiernie mnie bawi z jednej strony, ale z drugiej też trochę martwi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam sprzedawać dane CD za 20 zł jak mogę za 80? Skoro ktoś może zapłacić 80 zł, to tylko lepiej dla mnie. Sam bym chciał kupować płyty po 20 zł, tylko dziwnym trafem sprzedający nie chcą się na to zgodzić i wymyślają ceny z sufitu.

 

Płyta "A", rok temu leżała za 40 zł, pomyślałem, że nie spieszy się i poczekam aż stanieje. Ktoś ją kupił. Kolejny egzemplarz wystawiony był już za 60 zł... też nie kupiłem. Kupiłem za 90 zł :) Ostatnio poszła za 140. Allegro to jest dziwny "kraj" :)

Mam swój egzemplarz i mogę sobie posłuchać.

 

Wiele rzeczy poznikało z rynku, brak wznowień. Niektóre wznowienia to szkoda gadać (zmienione okładki, milion dodatków- ciekawe kto o tym decyduje). Gdyby wychodziły wznowienia w pierwotnej formie, można by uniknąć problemu "absurdalnych" cen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tylko czytelnikiem tego tematu i nie chciałbym się za bardzo włączać do dyskusji ale prosiłbym o podanie kilku tytułów płyt o których mówicie. Jak do tej pory, z tytułów, pojawił się tylko Kazik- "Spalam Się" i z całym szacunkiem (sam bez trudu znajduję w twórczości Staszewskiego kilka(dziesiąt) kawałków które lubię) wydania jego płyt nie są przeznaczone dla audiofili. W związku z tym mówienie o tym, że tutaj reedycja płyty po zremasterowaniu wpływa na podwyższenie ceny oryginalnego wydania jest bez sensu. Chyba, że nigdy nie było reedycji tej płyty i w tym przypadku proszę o napisanie o jakich płytach konkretnie mówicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładów można by mnożyc bez końca.

Chocby na przykład to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena płyty plus wysyłka, to prawie 110PLN a tak się akurat składa, że identyczny egzemplarz tej samej płyty mam u siebie na półce, tyle że kupiony w sklepie za 45.000zł (jeszcze jest oryginalna sklepowa metka z ceną) a to tylko pierwszy z brzegu przykład, bo przebitka rzędu 100% to jest już raczej standard i nie są to jakieś rzadkie czy poszukiwane tytuły, których ceny sięgają stratosfery z powodów opisanych nieco wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj jest to samo, tyle że nieco inaczej wydane, ale za to nówka w folii i za 1/4 ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna poprawka - cena na mojej płycie, to nie 45.000zł a 145.000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Parantulla

 

Ale to co pokazałeś to dwa różne wydania. To za 99 zł wyszło w minimalnym nakładzie i nigdzie w oficjalnej dystrybucji nie jest już dostępne - stąd ta cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek_89

 

Tu masz przykład. Vinterland- jedyna płyta. Tu w pierwszym biciu No Fasion

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rzecz bardzo trudna do kupienia. Poniżej wznowienie (z zupełnie inną okładką i dodatkowym kawałkiem- dźwiękowo prawdopodobnie jest identycznie)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mimo, iż po kilkunastu latach wyszło wznowienie, ludzie nadal są wstanie zapłacić kosmiczne pieniądze za pierwsze wydanie. W tym przypadku jest alternatywa (podobnie jak z kombi powyżej). Gorzej jak jej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus_likas, 1 Sie 2010, 10:15

 

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy.

Po pierwsze "oryginalne" wydanie kosztowało 145.000zł czyli na dzisiejsze złotówki 14,50PLN

Po drugie jak "nie jest dostępne" skoro jest i to nowe w folii za niecałe 30% ceny z aukcji,

jedyna różnica to nieco inne opakowanie i logo wydawcy, co w przypadku tego akurat tytułu ma znaczenie żadne, nawet dla mnie - największego żyjącego fana Kombi w tej części galaktyki ;)

Po trzecie chyba nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że wydana 20 lat temu płyta "nigdzie w oficjalnej dystrybucji nie jest już dostępna" podobnie jak 99% płyt wtedy wydanych, których ceny mimo wszystko nie osiągają dzisiaj prawie dziesięciokrotnej przebitki w stosunku do ceny ich zakupu, a kosztują zazwyczaj (przynajmniej do niedawna kosztowały) średnio połowę tego co kiedyś w sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta różnica, dla kogoś może mieć ogromne znaczenie. Dałem Ci przykład powyżej z płytą Vinterland. Gdyby mnie było stać to miałbym pierwsze wydanie a nie jakieś nędzne wznowienie.

 

Tu masz kolejny przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Płyta spokojnie do kupienia, a jednak stare wydanie poszło przynajmniej za dwa razy tyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W formie "normalnego" CD spokojnie do dostania za 40 kilka zł.

 

A tutaj rzecz, która nie była wznawiana

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nowa w sklepie pewnie kosztowała max 5% tego co tu wyszło.

 

Podałem aukcje, gdzie byli licytujący a nie takie gdzie sprzedający rzucił cenę z sufitu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale cd w swoim konwencjonalnym wydaniu z upływem czasu ulegają utlenianiu się, ponieważ ich zabezpieczenia nie są doskonałe. Co innego wydania tłoczone w złocie które uchodzą za "wieczne". Jaki więc jest sens przepłacać kilkaset procent za stare wydanie które w każdej chwili może wyzionąć ducha. Sam posiadam w swoim zbiorze płyty na których widać ślady utleniania się warstwy aluminium. Płyty te pochodzą właśnie z lat 80 ubiegłego wieku.

Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie płyty. Z żadną nie mam problemu. A dlaczego ludzie kupują za ciężkie pieniądze pierwsze wydania płyt? Może chcą mieć coś czego inni nie mają? A może znają skądś daną płytę i zapamiętali właśnie tamto stare wydanie i innego nie chcą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak twierdzisz? Może ktoś nie jeździ na wakacje, nie chodzi do restauracji czy kina. Większość zarobionych pieniędzy wydaje na płyty. Może zapieprza na budowie po kilkanaście godzin dziennie? Nie wiem czy w takim przypadku to są "łatwo zarobione" pieniądze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wychodzi na to, że mamy do czynienia z jakąś nowomodą na zbieranie pierwszych wydań.

I w porządku, jestem w stanie to zrozumiec, tylko moje pytanie dotyczyło tego skąd owa moda się wzięła, bo jeszcze rok czy nawet pół roku temu "problem" nie istniał, a przynajmniej nie w takiej skali, że każda płyta wydana w XX wieku, automatycznie musi kosztowac tyle jakby była ręcznie wyryta w szczerym złocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "nowomoda" trwa u mnie ponad 10 lat :)

Może na to nie zwróciłeś uwagi wcześniej? Ale jest jeszcze jeden aspekt. Ludzie mają więcej forsy. Kilka lat temu 200 zł za CD to było coś, teraz takie ceny są coraz częściej. Coraz większe pieniądze. 500, 700 czy 1000 zł za CD. Dodatkowo ludzie zwęszyli biznes. Kupują coś na ebay za 50$ a sprzedają na allegro np za 300 zł. A najlepsze/najgorsze jest, kiedy płacą taką kasę za piraty nie wiedząc o tym. Allegro, pomaga w tym "procederze", nie ma jak powiadomić kupującego, że właśnie zalicytował piracką kopię za kilka stów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.