Skocz do zawartości
IGNORED

Powstanie Warszawskie


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię historię ,choć ta w mojej familii jest cały czas żywa.

Mam w rodzinie żyjących uczestników tego powstania jak i obraz na ścianie jako jedyną pamiątkę po 16 letnim bracie teściowej, zabitym 13.09.1944 na Czerniakowie przez snajpera.

Zawsze mnie zastanawiało czy Powstanie Warszawskie było dobrą decyzją ?

W powstaniu zginął kwiat młodzieży i inteligencji polskiej.

Wyszliśmy z tego strasznie osłabieni.

Jak wyglądałaby Polska powojenna gdyby Powstania Warszawskiego nie było ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo stawianie tego pytania jest zdradzieckie :) Zaraz wpadną tu Polscy Patrioci i zrównają Cię z ziemią.

 

nie napiszę, co sądzę o powstaniu, bo będzie tu piekło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna teraz dewagowac czy Powstanie bylo dobrym pomyslem czy nie. Na pewno nie dowiemy sie nigdy wszystkich szczegolow dotyczacych tej operacji. Moim zdaniem bylo niepotrzebne.Nie wiem jak normalni powstancy ale dowodztwo na pewno mialo informacje ogolnej sytuacji,ktora nie byla za dobra do tego typu zrywu.Wygrali chyba na tym tylko sowieci. Ale co by bylo gdyby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, temat jest ciekawy i obszerny. Też bym się chętnie dowiedział co kto o tym sądzi i dlaczego.

Ale pewnie zaraz zacznie się nawalanka podobna do wielu innych w tego rodzaju wątkach. A szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutek a czemu nie odswiezysz poprzednich wątków o powstaniu

mysle ze napisane jest w nich bardzo wiele i ci ktorzy mieli cos sensownego do napisania głos tam juz zabrali a watpie aby ponownie chcieli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa mojej rodziny, łącznie z matką, wujem, babcią i prababcią brała udział w Powstaniu.

Tak jak i oni uważam, że był to jeden z największych idiotyzmów w naszej historii.

Zniszczenie całego miasta i wymordowanie ćwierć miliona ludzi, nie uzyskując nic w zamian można chyba tylko porównać z Powstaniem Styczniowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir=>

Zawsze sprawdzam w wyszukiwarce przed wpisaniem nowego wątku, aby nie powielać tematu i tym razem też tak uczyniłem ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netoperek=>

Zamiast gadki o samochodach,rowerach,zegarkach,aparatach fotograficznych i dziesiątkach innych gadżetów ,może warto nawet jeśli temat się powtarza co roku.

Może nawet trzeba !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45, 31 Lip 2010, 19:55

 

>Szkoda miasta?

>

>...nic tak nie szkodzi czlowieczenstwu jak przywiaznie do przedmiotow....

 

A jeśli chodzi o krzyż, to też?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd, 31 Lip 2010, 19:34

 

>Połowa mojej rodziny, łącznie z matką, wujem, babcią i prababcią brała udział w Powstaniu.

>Tak jak i oni uważam, że był to jeden z największych idiotyzmów w naszej historii.

>Zniszczenie całego miasta i wymordowanie ćwierć miliona ludzi, nie uzyskując nic w zamian można

>chyba tylko porównać z Powstaniem Styczniowym.

 

 

PEŁNA ZGODA

 

Uczcijmy poległych... Bohaterstwo skazane na klęskę i walka pomimo wszystko...

Bezsens decyzji.

A do Powstania Styczniowego proponuję dodać Konfederację Barską

 

Pozdrowienia skynyrd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam,że jestem synem powstańca i żołnierza AK ( tata niestety zmarł 3 dni temu) i zostałem wychowany w kulcie Powstania.Niemniej z czasem w miarę poznawania faktów historycznych doszedłem do wniosku,że Powstanie było nie tylko błędem ale i zbrodnią wynikłą z braku odpowiedzialności ze strony dowództwa AK.

Było błędem,ponieważ żle oceniono sytuację Wehrmachtu w lipcu 1944r-przypuszczano,że siły niemieckie pod Warszawą są już rozbite i będzie to takie rozbrajanie jak w 1918r.Tymczasem Niemcom udało się zatrzymać Sowietów i ustabilizować front.

Było błedem,ponieważ zakładało element zaskoczenia a tymczasem Niemcy o Powstaniu wiedzieli i nie byli zaskoczeni.

Było błedem,ponieważ zakładało,że idziemy na wojnę bez broni ale jakoś to będzie a broń zdobędziemy na wrogu.

Było błedem,ponieważ militarnie było skierowane przeciwko Niemcom ale tak naprawdę przeciwko Stalinowi( aby uprzedzić wejście Sowietów do stolicy) a więc nie mogło liczyć na pomoc tych ostatnich.Wręcz przecinie!Było na rękę Stalinowi bo pozwalało załatwić AK rękami niemieckim.

O tym wszystkim trzeba mówić!Trzeba mówić prawdę!Gdyby w Polsce międzywojennej mówiono prawdę o Powstaniu Styczniowym( które też nie miało sensu) to może nie doszłoby do Warszawskiego.

Przy całym krytycyzmie dla decyzji o wybuchu Powstania należy oczywiście zachować pamięć i szacunek dla jego bohaterów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przy całym krytycyzmie dla decyzji o wybuchu Powstania należy oczywiście zachować pamięć i szacunek dla jego bohaterów!"

 

Tak ,to dwie różne sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciech iwaszczukiewicz, 31 Lip 2010, 20:25

 

Chwała Bohaterom. Kondolencje i współczucie z powodu śmierci Ojca. Tacy jak Twój Tata- to byli wielcy ludzie. Cześć i Chwała i Wdzięczność!!!

 

Bardzo ciekawe jet stwierdzenie:

>Było błędem,ponieważ żle oceniono sytuację Wehrmachtu w lipcu 1944r-przypuszczano,że siły niemieckie

>pod Warszawą są już rozbite i będzie to takie rozbrajanie jak w 1918r.

 

typowy błąd psychologiczny

 

Od siebie dodam że powstanie miało wzmocnić pozycję negocjacyjną Mikołajczyka przebywającego wtedy w Moskwie. Śmieszna kalkulacja i straszna... To był zasadniczy powód Powstania (wg Poboga-Malinowskiego, ale brzmi to logicznie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls, 31 Lip 2010, 20:34

 

>jak na razie mamy CALE zastepy ludzi, ktore choczo zrobia to jeszce...raz.Tzn...wyslą.

 

Nie nazywaj ich ludźmi. O właściwą nazwą nawet świnie byłyby obrażone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladz, 31 Lip 2010, 20:31

 

Kretyn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Stolica pomimo bezprzykładnego w historii bohaterstwa z góry skazana jest na zagładę. Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnię i pytamy się, kto ponosi za to odpowiedzialność”

 

Gen. Władysław Anders

 

Gen. Anders namawiał Naczelnego Wodza do otwartego przeciwstawienia się Mikołajczykowi: "Namawiałem go, – wspominał Siemaszce - żeby dał formalny rozkaz zakazujący powstania. Odpowiadał mi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less

 

Decyzja o wybuchu Powstania została powzięta nie w Londynie ale w Warszawie przez Bora-Komorowskiego na podstawie błednych informacji wywiadowczych Gen.Okulickiego -Niedżwiadka.

Co do gen.Andersa to też podobny zarzut można mu postawić za Monte Cassino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less, 31 Lip 2010, 20:46

 

Czytałem u Mackiewicza-Cata, że Anders był bardzo słabym cżłowiekiem, Ty przytaczasz potwierdzenie.

Ale Jego Rozkaz był wielki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów pokolenie kanapowców 2010 roku bedzie oceniac żołnierzy i powstanców

czyli przebieg podobny jak co roku

powiedzcie Grekom ze Termopile to żałosny przejaw niekontrolowanego wytrysku patriotycznego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciech iwaszczukiewicz, 31 Lip 2010, 20:51

 

Nie mylmy Somosierry z Powstaniem Stczniowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir

 

Jaki ma sens porównanie Termopil z Powstaniem?Z punktu widzenia wojskowości Termopile miały sens a Powstanie nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.