Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze nowego zestawu stereo


spankme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów!

 

-- Wprowadzenie --

Do niedawna byłem jedynie szarym konsumentem audio, słuchającym muzyki z internetowego radia, youtube lub mp3. Niedawno dostałem w prezencie parę starych płyt winylowych i postanowiłem zakupić gramofon. Kupiłem, szczerze powiedziawszy, byle się kręciło i grało, po kosztach. Jakość dźwięku jaką byłem w stanie uzyskać na dotychczasowym sprzęcie powaliła mnie na kolana i otworzyła mi uszy Od tego czasu kupuję wszystko co miałem na mp3 w formie winyli i postanowiłem zainwestować trochę w sprzęt audio. Jako, że nie mam na ten temat najmniejszego pojęcia, postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc.

 

-- Wzmacniacz --

Dotychczas: kupiony parę lat temu na Allegro używany Harman/Kardon HK620

Potrzeby: pilot, przedwzmacniacz (do gramofonu), 'przyszłościowe wejścia'(HDMI itp), tuner am/fm(niekoniecznie)

Planowany: Harman/Kardon HK 3490

 

-- Kolumny --

Dotychczas: kupione parę lat temu na Allegro nowe KODA AV - 51F, podłogowe

Potrzeby: podłogowe, dobry bas

Planowane: nie mam pojęcia

 

-- Kabel --

Dotychczas: 6634 VIVIANCO HPFL 25 STB 2x2.5 QMM

Potrzeby: nie mam pojęcia

Planowane: nie mam pojęcia

 

-- Gramofon --

Dotychczas: używany Dual DT 100

Potrzeby: funkcje powtarzania, pilot, możliwość nagrywania z płyt (usb?)

Planowane: Project Debut III

 

-- Pomieszczenie --

Dotychczas: wysokie mieszkanie w kamienicy, pokój ok 25m2, na ścianach regips, na podłodze odnowione panele starego typu, podłoga mocno drgająca pod chodzącymi ludźmi, dwa nowe, szczelne okna na tej samej ścianie, pomieszczenie trochę dłuższe niż szerokie

Planowane: na pewno na kupno takiego stać mnie nie będzie :)

 

-- Muzyka słuchana --

Dotychczas: głównie heavy, viking, black metal, sporo zagranicznego i polskiego rocka, odrobinę Bjork i muzyki klasycznej, oraz trochę eksperymentów folkowych (i nie tylko) z komputera, mp3

Potrzeby: jestem wrażliwy na wysokie, piskliwe tony, lubię czysty i mocny bas, poza tym, wydaje mi się, że jestem głuchy jak pień ;)

Planowane: podobnie jak wyżej, tyle, że z winyli, większy nacisk na klasyczny rock, muzykę klasyczną (z powodu dostępności i cen płyt)

 

Chciałbym wymieniać kolejne elementy co 2-3 miesiące, ze względu na koszty. Jestem w stanie wydać ok 1500zł na każdy z nich, chcociaż wolałbym uniknąć przepuszczenia pensji za cały rok z góry . Proszę potraktować mnie jako kompletnego laika, i przy wytłumaczeniu swoich propozycji założyć, że nie wiem nic i tłumaczyć mi trzeba wszystko, co jak, dlaczego i po co.

 

Ogromne dzięki dla każdego, kto poświęci chwilę, żeby pomóc mi dobrać sprzęt. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzęcie nie doradzę Ci, ale najpierw koniecznie poczytaj o adaptacji akustycznej- aktualnie gdzieś przewija sie taki wątek w dziale stereo.

Adaptacja akustyczna BARDZO pomaga w odbiorze muzyki- jeśli jesteś czuły na wysokie, piskliwe tony (metal) to jest wręcz koniecznością, choćby prowizoryczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , zacznij od tego ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem kabli mam z głowy. Tak trochę podejrzewałem, zwłaszcza kiedy chodzi o zwykłego konsumenta muzyki, być może ludzie ze słuchem absolutnym potrafią rozpoznać takie kable. To zostanę przy swoich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123 - no gosc dobrze i sensownie pisze w tym linku ale to nie zmienia faktu ze czesc ludzi wierzy w to ze kable poprawiaja brzmienie mimo ze to jest niemozliwe i jedyna rzecz jaka moga zmienic to charakter i to w bardzo malym stopniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halloooooo, a kto powiedzial ze mam cos do kabli??? wyslalem mu tylko strone Audioton aby od tego zaczal , co do kabli to jestem na tak , sam mam kable ktore niestety ale wplywaja pozytywnie na dzwiek pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, na tej stronie Audioton jest tyle ciekawych artykulow, informacji ze jak ktos dopiero zaczyna zabawe z audio to ta strona to obowiazkowa lektura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. O kablach wiem już co mam myślec, w zupełności wystarczą mi te, które mam obecnie. O adaptacji akustycznej właśnie czytam, szykuję się do przemeblowania pokoju i dostosowania go do optymalnej akustyki w miarę możliwości. A co z pozostałymi elementami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozostałe elementy to standardowo- czyli nie wiadomo. Nie da się podać "najlepszych kolumn", "najlepszego wzmacniacza" itd.

Jak masz ustalony budżet na każdy z elementów to sobie posłuchaj w sklepie tego co mają, poczytaj opinie na tej stronie (w sumie mało pomocne) i już jako-tako zdanie wyrobisz co jest ogólnie uznawane za warte zainteresowania a co nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja Ci polecam kolumny Akkus V4 ale czy nie za drogie ? podaj ile chcesz wydac na sprzet , bo polecac cos co moze Ci nie lezec w guscie , cenie to nie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@excel: Nie, HK620 nie ma wejścia PHONO, dlatego chcę go wymienić na inny, upatrzony mam model HK3490, który takie wejscie już posiada.

 

@slaw123: Tak jak napisałem w pierwszym poście, na każdy z elementów jestem skłonny wydać w okolicy 1500zł. W okolicy, to znaczy, że może być i 1200 a jeśli będzie trzeba (będzie warto przede wszystkim) to może być i 1650zł.

 

Problem ze słuchaniem w sklepach jest taki, że nie ma ich u mnie za wiele, w Saturnach i innych RTV-AGD wybór jest nijaki (nie wspominając o panującym tam hałasie i niekompetencji sprzedających) a w sklepach HiFi zwyczajnie ceny są niebotyczne, a sprzedawcy głupio się uśmiechają. Usłyszałem nawet, że za 1500zł to nie znajdę nawet jednej dobrej kolumny, a co dopiero dwóch. Nie do końca o to mi chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman HK-620 to fajny wzmak którego możesz używać do sluchania każdego rodzaju muzyki bez większego znudzenia. Jak lubisz sluchać metalu i rocka to postaraj się nabyć do niego jakieś kolumny Paradigma i osiągniesz to o co w metalu chodzi - dynamikę i względną szczegółowość. Możesz też spróbować zamienić Harmana na Rotela, ale tu uwaga - rotel jest specyficzny (bardzo szczegółowy, ale momentami może być za suchy i czar sluchania muzyki minie:) Wtedy owszem - trzeba bedzie zmieniac kable itd. Ale kable zmienia sie na koncu jak juz wzglednie masz wszystko poukładane a kolejnosc moim zdaniem powinna byc nastepująca: akustyka pomieszczenia, wzmacniacz, kolumny, CD/gramofon, kable. I dobra rada - sluchaj kolumn pod swojego wzmaka, bo ze wzmakiem latwiej latac po komisach/salonach/kolegach niz z kolumnami ;)'

Recepta ma dobry sprzet do Viking metalu - Rotel/lampowiec(ale niemulący) + Paradigm + Gramofon/"miekkie" CD + DNM Reson/Van den Hul CS 122. Jezeli to zestawienie cie nedzie wnerwiac to tak czy siak ciezko bedzie ci zamienic to na cos bardziej zadowalajacego. Mowie tak bo slucham "napierdalanek" od 18 lat i wiem ze w tej chce sie slyszec kazdy element chociaz niektorym sie wydaje ze to jazgot. Jakby co to pisz na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spankme (co za zboczony nick) jesli chcesz najlepszy zestaw za tą cene to spojrz w moje o mnie i daj znak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkrotce bede sprzedawal hk680 wiec bedziesz mial szanse nabyc za male pieniadze dobry sprzet...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje ;) Z powodu braku konkretnych argumentów za/przeciw i propozycji alternatywnych, zdecydowałem się na zakup nowego HK 3490. Gra bardzo ładnie, wygląda również, ale przychodzi teraz kwestia wymiany kolumn. Na co proponujecie zamienić moje Kody, biorąc pod uwagę muzykę jakiej słucham i dźwięki jakich oczekuję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do zakupionego HK 3490 dołączył własnie nowy gramofon, którym został ProJect Debut III. Złożenie i ustawienie gramofonu (sławne rowki do anti scattingu) zajęło nie więcej niż pół godziny i odbyło się całkiem sprawnie. Całość zestawu gra teraz o niebo lepiej, chociaż wiem, że czeka mnie wymiana kolumn a w dalszej kolejności wkładki w gramofonie.

 

Czy ktoś ma jakieś ciekawe propozycje jeśli chodzi o kolumny podłogowe do HK 3490 i wkładkę do PJ Debut III biorąc pod uwagę profil muzyczny i pomieszczenie opisane w pierwszym poście? Za jakiekolwiek sugestie z góry dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.