Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe (2szt) cena 4-6 tyś


Mrpawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam monitor audio rx2, przed zakupem słuchałem dynaudio x16, usher v601 oraz kilku innych.

Kolumny bardzo uniwersalne z wybitnym basem jak na monitory- szybkim i sięgającym nisko.

Duża siła dźwięku, bardzo szczegółowe średnie i wysokie tony z piekną barwą dźwięku.

No i największy plus to zabójcza przestrzeń i scena tworzona przez te kolumny- precyzyjna, szeroka sięgająca głęboko, każdy muzyk ma swoje miejsce na scenie.

Nadają się do każdej muzyki.

No i piękne wykonanie o wiele przewyższające kolumny z zakresu cenowego do 4000zł zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcia

Monitor Audio Silver RX2

Jedyny minus to to że długi jest okres wygrzewania kolumn bo przez pierwsze dni myślałem że zmarnowałem pieniądze ale się mocno myliłem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio z Yamahą to niezłe połączenie, aczkolwiek dość specyficzne: bardzo przejrzyste, otwarte granie, mnóstwo szczegółów, wybrzmień, świetna scena, aczkolwiek momentami bywa trochę zbyt jasno i natarczywie, na gorzej zrealizowanych płytach instrumenty tracą barwę. Nie jest to zestawienie uniwersalne: znakomicie sprawdza się w jazzie, wokalistyce i klasycznym rocku, ale ciężkiego rockowego i metalowego grania na tym nie posłuchasz. Na pewno warto spróbować, szczególnie z uwagi na świetny wysokotonowiec z Monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mocne rockowe granie to monitory audio znajdują się tu fantastycznie ze względu na bardzo dobrą średnicę, ale nie słuchałem ich z yamahą tylko z modyfikowanym nadem 320bee oraz z musicalem fidelity a3,5 i te połączenie opisuję oczywiście z plusem na korzyść musicala bo to inna połka niż nad ale podobne brzmienie.

W recenzji rx2 radzili nie łączyć ich z mocno brzmiącym wzmakiem ale wydaje mi się ze odpowiednie kabelki załatwią sprawę, zresztą rx2 chodzą za mniejszą kwotę niż podawał kolega więc za resztę można kupić dobrze dopasowane ocieplające dźwięk okablowanie i nawet jeszcze zostanie na jakieś ustroje akustyczne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Paradigm Studio 20V5 cena przystępna a dźwięk piękny tylko nie każdy wzmacniacz zagra dobrze z tymi głośnikami. Napisze tak ze kazde slabe kolumny , beznadziejne zaslania sie tym ze odp. jak wyzej. Sam sie o tym przekonalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem trochę o as1000 i w recenzjach nie piszą o ostrej górze a bardziej o tym ze ten wzmacniacz gra dużym, mocnym dźwiękiem ale wysokie tony mimo to są wyrównane z resztą dźwięków dlatego śmiem twierdzić że w połączeniu z monitor audio rx2 może zagrać naprawdę rewelacyjnie a detaliczność nie musi być wcale bezlitosna dla słabszych nagrań, u mnie w systemie wydaje się nawet ze to pomaga takim nagraniom lepiej zabrzmieć.

Zbyt ostry dźwięk jest najczęściej winą braku adaptacji akustycznej pomieszczenia a nie elementów systemu audio!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiam zdjecie V2 i V4 jak mialem je usiebie w domu na odsluchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akkus V1 jest konstrukcją podobną do ushera v601,

akkus wykorzystuje w swoich konstrukcjach głośniki ushera, w modelu V1 są głosniki niskotonowe i wysokotonowe o identycznej budowie lecz większych magnesach jak w usherach v601

Samych usherów słuchałem przed zakupem kolumn i choć były neutralne i brzmiały dobrze to monitor audio brzmiały poprostu o wiele lepiej w każdym aspekcie dźwięku a przestrzeń rx2 rozkładała ushery na kawałki.

Sław123 widzę że masz system musicala a więc jak z nim te akkusy grają bo o ile to jest musical a3,5 to robiłem na takim zestawie odsłuchy moich monitor audio i można mieć jakieś porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozkładaniem na kawałki to różnie bywa,od paru lat w moim systemie korzystam z Uszerków X719.

Scena,lokalizacja jest wprost zjawiskowa,brzmienie praktycznie zestawów stojących,upierdliwość - trudno w to uwierzyć , ale dogrzewanie tych głośników jest niewobrażalnie długie.

Ale warto.

Kapitany produkt,warty dużo większych pieniędzy niż cena proponowana w sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać ushera v601 do Akkusa V1. Są to zupełnie inne konstrukcje i pomimo zastosowania podobnych głośników grają całkiem inaczej na korzyść V1. To tak jakby porównywać dwa takie same samochody, z tym że jeden ma 100 KM a drugi 300 KM. Z zewnątrz różnicy nie widać ale podczas jazdy zachowują się zupełnie inaczej.

 

Kolumn dla siebie szukałem parę miesięcy i myślę że mam minimalne rozeznanie. Padło na firmę Akkus i śmiało mogę polecić V1. Wiem że w zwrotnicy są najlepsze komponenty i wykonanie jest dobrej jakości. Nie wspominając o dźwięku o którym mógłbym się rozpisywać, ale po co?

 

Tylko osobiste odsłuch dają gwarancje dobrego zakupu i kupienia tego czego się chciało.

 

Wiele osób kupuje kolumny tylko na podstawie opinii innych, a potem się zaczyna zabawa, a to wymiana wzmacniacza, kabli, czy CD bo coś jest nie tak i nie gra jak mówili. W przypadku tych kolumn nie miałem takiego problemu. Kupiłem podłączyłem i... szok... Odkrywam muzykę na nowo. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie ma co porównywać ushera v601 do Akkusa V1. Są to zupełnie inne konstrukcje i pomimo

>zastosowania podobnych głośników grają całkiem inaczej na korzyść V1. To tak jakby porównywać dwa

>takie same samochody, z tym że jeden ma 100 KM a drugi 300 KM. Z zewnątrz różnicy nie widać ale

>podczas jazdy zachowują się zupełnie inaczej.

 

Skoro mają takie same przetworniki to 100 kM = 100 kM .

 

Miałem kilka monitorów między innymi usher x719 , proac 1sc , obecnie focus 140 .

 

Najlepsze do pomieszczenia do 15 metrów proac 1sc - fenomenalna przestrzen nawet nieco lepsza niż np z audio physic spark 5 a o lata swietlne lepsza niż z usherów. Bardzo przyjemnie brzmiący moniror z niezłym basem jak na tak małe przetworniki. Szacunek dla konstruktora choć inne jego konstrukcje juz tak nie grają.

 

Focusy 140 mam obecnie i kupiłem je tylko dlatego że 1sc były za małe do mojego pomieszczenia.

Focus to solidny fundament basowy jak z podłogówek przy zachowaniu przestrzennosci monitora , srednica typowa dla dynaudio no i rewelacyjna góra pasma lepsza niż z 1sc czy masy innych kolumn które miałem. Jedynie ring radiator scanspeaka w akustykach był ciut lepszy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z odsłuchu akkusa V1 i muszę przeznac że byłem w lekkim szoku jak usłyszałem kilka nagrań.Scene jaka stworzyły uffff mozna chyba tylko porównać to do muzyki na zywo :)

Także chyba mam już faworyta i przy nim zostane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli padło już na to że do mojego zestawu przypomne Yamaha As 1000+ Yamaha CD-S 1000 dorzucam Akkus V1. Kolumny grają pięknie :) Teraz mam jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o kablach sygnałowych Audioquest Columbia do tego zestawu bo jestem właśnie w ich posiadaniu(kolega sprzedawał swój system i udało mi się je zagarnąc,prawie nówki )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrpawlo, napisałeś: "Wróciłem z odsłuchu akkusa V1 i muszę przeznac że byłem w lekkim szoku jak usłyszałem kilka nagrań.Scene jaka stworzyły uffff mozna chyba tylko porównać to do muzyki na zywo :)".

No i tu mamy problem. Bo scena na żywo jest... żadna. No chyba że chodzisz na kameralne koncerty muzyki smyczkowej lub na jazz grany na żywo bez mikrofonów. Na żywo jest dynamika, skala dżwięku, szybkość, emocjonalność, czasem szczegółowość. Ale scena? Głębia? Czego Ty szukasz?

A co do monitorów, to koledzy dobrze radzą - ProAc albo Monitor Audio.. I nie zapominaj o nowych seriach Bowersów - bardzo dobre głośniki. I o Focalach. A Paragidmy są... No mi się nie podobają, są mało wyrafinowane. A do Dynaudio potrzeba mocnych wzmacniaczy, Twoja Yamaha może nie dać rady.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ci wszyscy któryz na siłe zachwalają inne kolumny(nie powiem że nie mają racji w swych kwestiach) ale czy słyszeliscie Akkusy V1? Bo naprawdę grają super o czym sam miałem możliwośc się przekonac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrpawlo: Po pierwsze gratuluje samodzielnego wyboru dobrych kolumn, a nie kierowanie się opiniami innych, którzy nawet nie mieli styczności z Akkusami, a prawią kazania i na siłę przekonują do tych a nie innych kolumn, określając to barwnymi opowieściami (nie mówię że nieprawdziwymi).

 

stempur: Miałeś okazję posłuchać jak grają Akkusy V1? Widzę że masz do czynienia albo z kolumnami które mają dobrą scenę i brak żywiołowości, albą grają efektownie, szybko i emocjonalnie.

Te kolumny grają szybko, dynamicznie i szczegółowo prawie jak w muzyce na żywo, a jednocześnie mają bardzo dobrą scenę i głębie brzmienia. A do tego nie potrzebują żadnych wyrafinowanych wzmacniaczy, żeby pokazały co potrafią. Nie musisz mi wierzyć na słowo, zapytaj się kolegów z forum którzy posiadają kolumny Akkusa.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747: Śmieszą mnie wpisy: "Kup sobie takie, a takie kolumny. A później sobie kupisz lepszy wzmacniacz." Kolega Mrpawlo kupuje kolumny do wzmacniacza a nie wzmacniacz do kolumn. Jeżeli ktoś wymienia wzmacniacz, bo jego kolumny źle grają. To świadczy tylko o złym wyborze kolumn, które nie radzą sobie z muzyką. Bo potrzebują odpowiedniego wzmacniacza, odpowiednich kabli, i zaczyna się cała wyliczanka i zabawa w "dobór" klocków. Kolumny mają grać dobrze z większością wzmacniaczy, a nie na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabies, 4 Sie 2010, 10:18

 

Dobrze mówisz. W końcu jeśli miałby to być zakup typu: teraz kolumny, później wzmacniacz, to już lepiej od razu kupić aktywne jak ma być coś z Dynaudio to Dynaudio BM 6A MK II lub BM 12A - przynajmniej takich problemów z doborem nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabies

 

To będziemy śmiali się razem.

Nikomu nic nie doradzam

Sprawdzam tylko osobowość osób piszących w wątku

 

Ludzie mają tendencje do robienia sobie problemów, aby mieć się czym zajmować

 

Co Ty chcesz postawić przy Dynaudio?

Chyba nie to co doradzają Autorowi inni pomysłodawcy.

 

Autor prawdopodobnie wybierze inne kolumny, i dzięki temu zostanie kolejnym audiofilem"czyli poszukiwaczem" przygód.Zanosi się na to bo kolejna propozycja - kable audioquest - to kolejny szczebel pomyłek.

Do autora kable tylko XLO .zapomnij o reszcie dla swojego dobra /radości słuchania/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej technicznej yamahy pasują muzykalne małe vienny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

słuchałem tego w salonie i sympatyczne połączenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 ..a kim Ty jestes, otworz sie napisz cos o sobie( ZAREKLAMUJ SIE JAKI SPRZET , COS WKLEJ ) , moze poeta z Ciebie lub niedoszly psycholog skoro oceniasz osobowosc po wpisach , Ty masz ja jak zawsze super!!! tylko skad ten nick 747 z kosmosu jestes:)Piszesz ze nikomu nic nie doradzasz !!! to po co autorowi polecasz beznadziejne XLO ...Dynaudio ..autor niech sam osobiscie poslucha, oceni i poztanowi , wiem ze byl w Akkusie i jest mile zaskoczony kolumnami V1 pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie slaw123, zgadzam się z Tobą. Tak jak już autor wątku wspomniał był na odsłuchach i z tego co wynika, jest już zdecydowany. A z tego co pisze kolumny zrobiły na nim niesamowite wrażenie. I to jest właśnie to, kto już raz posłucha co te kolumny potrafią już wie że dalej nie ma potrzeby szukania. A wciskanie mu czegoś na siłę, moim skromnym zdaniem mija się z celem. Bo niestety nie wiemy z czym autor je porównywał, ale jak widać Akkusy okazały się lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...rabies nasuwa sie pytanie: czy akurat Akkusy trzeba porownywac z innymi kolumnami aby byc pewnym ze sie je wybierze ?? ja akurat porownywalem , na tym forum troche o tym pisalem i napisze jeszcze raz nie trzeba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.