Jump to content
IGNORED

Przyzwoity napęd, który nie boi się żadnej płyty


alladyn

Recommended Posts

Witam, stanąłem przed koniecznością zakupu napędu do komputera. Ogólnie rzecz biorąc rzadko używam napędu w komputerze ale np czasem muszę zgrać muzykę z krążka najczęściej do FLACów i tu rodzi się moje pytanie jak różnica w cenie napędu wpływa na jakość mojej muzyki, czy napęd za 70 zł zgra mi muzykę równie dobrze jak dużo droższy napęd? Myślałem o zakupie zwykłej nagrywarki dvd ale jeśli różnice były by znaczne to może skuszę się na coś innego. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii? Wiem, że tak :P

Link to comment
Share on other sites

Przed zakupem sprawdz czy odczytuje plyty zabezpieczone np: warner. Niektore z nagrywarek zewnetrznych odczytuja tylko trzaski podobnie jak napedy w niektorych laptokach.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Link to comment
Share on other sites

Ja w kwestii DVD polegam zwykle na napędach Pioneer (mam w tej chwili DVR-115). Natomiast do zgrywania płyt CD-Audio mam Teac CD-W524E (w kompie) i Teac CD-W516EB (w pudełku). te nagrywarki rzeczywiscie robił Teac a nie LiteOn. Ciężko je dostać, praktycznie tylko używane. Jest jeszcze słynny Plextor Premium2/T3K - bardzo drogi (500 zł) i nie wiem czy można go dostać w PL (ma go ofercie komputronik ale zwykle pisza,że nie ma go na stanie).

 

Przejrzyj testy na CDRinfo, może coś wybierzesz.

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Link to comment
Share on other sites

alladyn, 1 Sie 2010, 23:50

 

>Witam, stanąłem przed koniecznością zakupu napędu do komputera. Ogólnie rzecz biorąc rzadko używam

>napędu w komputerze ale np czasem muszę zgrać muzykę z krążka najczęściej do FLACów i tu rodzi się

>moje pytanie jak różnica w cenie napędu wpływa na jakość mojej muzyki, czy napęd za 70 zł zgra mi

>muzykę równie dobrze jak dużo droższy napęd?

 

Napęd za 70 zł zgra płytę bezbłędnie, dokładnie jak jest ona na płycie, chyba, że płyta jest porysowana, wtedy może jej nie zgrać bezbłędnie i wtedy potrzeba droższego napędu, bo z reguły droższe napędy mają lepszą korekcję błędów, ale wg mnie to nie ma sensu, bo jak ktoś potrzebuję zgrać porysowaną płytę, to wystarczy ją oddać do polerowania, przykładowo:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Różnice jak napisał przedmówca (przedpiszca ;) ) są w obsłudze zabezpieczonych przed koopiowaniem płyt, trzeba po prostu to sprawdzić przed zakupem konkretnego modelu.

Link to comment
Share on other sites

-> alladyn

"jak różnica w cenie napędu wpływa na jakość mojej muzyki, czy napęd za 70 zł zgra mi muzykę równie dobrze jak dużo droższy napęd?"

 

Mimo, iż czasem nawet "autorytety" twierdzą inaczej (jak np. Wojciech Pacuła tutaj:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), to jednak cena, producent, model itd. użytego napędu ripującego są całkowicie obojętne i absolutnie nie wpływają na jakość zgrywanej muzyki. Każdy sprawny napęd, prawidłowo współpracujący z systemem operacyjnym oraz dobry (np. EAC) i odpowiednio skonfigurowany program ripujący za każdym zgraniem (nieuszkodzonej) płyty dadzą identyczny wynik, zgodny do ostatniej próbki. A próbek jest sporo, bo dla przykładowej płytki trwającej 0:59:35 jest ich aż 157.698.072. Sprawdzić zgodność można bardzo prosto, szybko i w niepodważalny sposób. Ot chociażby przy pomocy wbudowanej w EAC funkcji porównywania plików .wav albo przy pomocy zwykłych sum kontrolnych crc. Można też skorzystać z weryfikacji AccurateRip, która pokazuje, czy inne osoby ripujące ten sam krążek miały dokładnie taki sam wynik, jak ja. Można się domyślać, jakie jest prawdopodobieństwo, że inni ripujący będą mieli dokładnie takie same błędy odczytu jak ja w przypadku 157.698.072 próbek ;)

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Link to comment
Share on other sites

Ja na początku ufałem LG. Zawiodłem się jednak po kupnie napędu DVD, który po roku czasu niezbyt intensywnej eksploatacji przestał działać. Postanowiłem zainwestować w Pioneera DVR-115D. Z tego urządzenia jestem bardzo zadowolony, chociaż ktoś mógłby powiedzieć, że jest pod IDE:).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.