Skocz do zawartości
IGNORED

Czarne krążki Pronitu wracają na rynek muzyczny


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj dzwoniłem złożyć zamówienie, to Pani nie potrafiła powiedzieć kiedy strona int. zacznie działać. Kolego adamgdansk - mógłbyś mi wysłać adres meilowy tej Pani która składa zamówienia ? Bo chyba źle zapisałem jak z nią rozmawiałem przez tel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dodam tylko swoje spostrzeżenia po odbiorze swojego egzemplarza Czerwonych Gitar. Opakowanie przesyłki tekturowe, sztywne (szkoda że wewnątrz nie wyściełane gąbką lub wyłożone folią bąbelkową). Jeśli chodzi o samą płytę okazuje się że należy tu znów podkreślić małe niedociągnięcia w pakowaniu (tym razem już samego albumu). Sama okładka jest w porządku, problem stanowi zaś sama wkładka z papieru (z otworem w środku). W moim przypadku ta wewnętrzna wkładka uszkodziła lekko label płyty podczas transportu. Dla mnie nie stanowi to większego problemu jednak dobrze by się stało gdyby Pronit lepiej pakował swoje płyty. Gdyby ta wewnętrzna wkładka nie miała otworu label nie uległby uszkodzeniu...

Pozdrawiam analogowców i nie tylko ;)

 

P.S.

Gdy jakiś czas temu rozpakowywałem swojego gramiaka Technicsa nie mogłem wyjść z podziwu jak pięknie został on zapakowany przez Niemców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona Pronitu juz dziala, a calosc promuje ten "zacny" klip:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam nadzieje, ze jechanie na legendzie nie bedzie jedynym bodzcem dla potencjalnego klienta. Ciekawe, co po Czerwonych wyjdzie, mam nadzieje chociaz, ze kwestia klipow jest juz zamknieta ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona Pronitu juz dziala, a calosc promuje ten "zacny" klip:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam nadzieje, ze jechanie na legendzie nie bedzie jedynym bodzcem dla potencjalnego klienta. Ciekawe, co po Czerwonych wyjdzie, mam nadzieje chociaz, ze kwestia klipow jest juz zamknieta ;)

 

- dla mnie ten klip jest żenujący :( w ogóle nie trawię tego rodzaju "muzyki" - a ten akcent i dykcja ????!!!! czy naprawdę tak nisko już upadliśmy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, słabe to jest :-) Trochę z dupy taka reklama jeśli mają zamiar wydawać reedycje Czerwonych Gitar etc. a tu reklama hiphapem ?! Wtf? Co za jełop tam odpowiada za reklamę i promocję? Jakiś wojskowina :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tą stronę Pronitu to jakiś "informatyk" nie wiem gdzie kształcony ? robił - chciałem kupić płytę ale nic nie mogę wpisać ! MAKABRA ! PORAŻKA ! / grafika zerowa - antyreklama !!! - prezesie PRONITU - podaj się do dymisji !!!/ - nie zaczyna się dobrze :( ps. co robić ? zamówić przez telefon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, na razie strona godna tego klipu... Wydaja klasyki (chociaz nie w moim guscie), a calosc napedza naprawde nedzny rap z gosciem nadajacym sie tylko do logopedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieśń promującą - hehehe

jakis MC próbuje jakoś rapować.... cóż....

 

 

co do stronki to mi sie podoba, nie maialem zadnych problemów z kupnem( rezerwacją ). Na pewno dopracują szczegóły, nie ma co dymisjonować prezesa:) Excel, nie denerwuj sie tak:). Szkoda zdrowia.

 

Mam pytanie, ta płytka jest w mono???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i to. Życzę Pronitowi wszystkiego najlepszego. I niech znowu zacznie tłoczyć płyty w naszym kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rezerwacja p�yt: CZERWONE GITARY - To Właśnie My, CZERWONE GITARY - To Właśnie My, Kryptonim rezerwacji:Nazwisko Cena p�yt = 39 Cena przesy�ki = 9 z�* Do zap�aty: 39+ 9 z� W celu realizacji zam�wienia prosimy o dokonanie p�atno�ci na rachunek: 10 1240 3259 1111 0000 3002 5277 (Pekao S.A.). W tytul� p�atno�ci nale�y zamie�ci�: kryptonim rezerwacji oraz kompletny adres do przesy�ki zam�wienia. Regulamin sklepu - napis w formie linku do strony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) *w przypadku zam�wienia wi�cej ni� 2 p�yt, cena przesy�ki jest ustalana indywidualnie pod nr tel. 48 385 21 08 Z wyrazami szacunku: Pronit<

 

- takiego maila od nich dostałem !!!! - czy nie stać PRONIT na profesjonalnego informatyka ???? przelałem kasę z nadzieją że płyta dotrze.... naprawdę amatorszczyzna do kwadratu !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaaa też takiegoo dostałem :)

 

jak to jest z tymi płytami mono?? można je odtwarzać za pośrednictwem stereofonicznych wkładek? Bo czytałem, że do mono trzeba mieć specjalną wkłądkę. Czy może te płyty mono których nie można odtwarzać normalną wkładką stereo to płyty wysokoobrotowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kryptonim rezerwacji" - dobre! Widać, że Pronit robi w "zbrojeniówce" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionki mam parę kilometrów od mojego miasta, będę wpadał po krążki :) Bardzo się ciesze, że uruchomili dystrybucje płyt.

 

Co do płyt monofonicznych, ta chyba nią nie jest, z tego co pamiętam, to pronit tłoczył w stereo. No i wiadomo, że wkładka mono nie zagra dobrze płyty stereo, a wkładka stereo płyty mono, choć tu granica się zaciera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodam coś od siebie. Zamawiałem 2 płyty i na obydwóch koperta wewnętrzna zniszczyła mi rant labela, tak jak pisał kolega wyżej. Wrzuciłem pierwszą na gramofon, trochę pływała. Wrzuciłem drugą, też pływała ale mniej niż ta pierwsza. Co do dźwięku - dla mnie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kryptonim rezerwacji" - dobre! Widać, że Pronit robi w "zbrojeniówce" :)

 

No cóż następna płyta Pronitu będzie zaszyfrowana i wydana pod kryptonimem Brzoza ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodam coś od siebie. Zamawiałem 2 płyty i na obydwóch koperta wewnętrzna zniszczyła mi rant labela, tak jak pisał kolega wyżej. Wrzuciłem pierwszą na gramofon, trochę pływała. Wrzuciłem drugą, też pływała ale mniej niż ta pierwsza. Co do dźwięku - dla mnie ok.

Z tym "pływaniem" ("falowaniem") to całkiem tak jak dawniej. Każda płyta Pronitu "pływała" mniej lub bardziej. Zatem można powiedzieć, że siła tradycji jest duża, hehe.

A czy nowe płyty Pronitu "strzelają" tak jak te dawne? Dawne "strzelały" gdy im się trochę prochu strzelniczego do vinylu dosypało...

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dziś dotarła płyta.. i co ? PUDŁO wg mnie wielkie pudło !!!! Płyta nagrana cicho ,płasko bez dynamiki - nie ma w niej nic z winyla ! chyba tylko materiał z którego jest zrobiona ! na moje ucho monofoniczna mimo dumnego napisu na labelu. Chyba nagrana z nędznego cd-eka ! Porównałem np. utwór "Nie mów nic" z tej starej płyty.. no... różnica kolosalna ! i materiał stereofoniczny ! Moim zdaniem wielki falstart dla Pronitu ! - chyba się długo nie pobawią winylem... a mam przecież wznowienie Polskich Nagrań płytę Namysłowskiego którą chwaliłem w wątku "dobrze brzmiące LP" - chyba na razie pozostają giełdy, komisy i bazary...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-035341800 1296829207_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie płyty były mono, nigdy stereo !!!!. Dopiero trzecia płyta wyszła stereo. Dziwi mnie, że ktoś ma pierwszy longplay w stereo (fizycznie niemożliwe), możliwe, że właściciel głuchy- ale da przynajmniej zarobić laryngologom!!! Mam tego LP z Pronitu, jak i Lp z 1987r oraz CD Digitonu i uważam, że to wznowienie brzmi naprawdę dobrze. Niektórzy to ignoranci ( teraz będzie burza!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam stare monofoniczne tłoczenie (2 egz.), reedycje z 1987 i teraz ten nowy Pronit... i jak dla mnie re-edycja gra bardzo OK, tym bardziej że przyjemnie się słucha bez trzasków, a niestety o egzemplarz z lat 60tych w stanie mint w przypadku tej płyty bardzo trudno, ja jeszcze nie spotkałem ;((

 

ale i tak uważam, że powinno się wydać taką klasykę polskiego rocka/rock'n'rolla w jakiejś wypasionej wersji 200g/half-speed ;) ech te marzenia nierealne....

 

co do wykorzystania wzorca cyfrowego... mam wypasioną edycję half-speed "Wish You Were Here" z CBS, Mastersound, dżwięk bajeczny... we wkładce do płyty co czytam - że w procesie zgrywania materiału z taśm był wykorzystany sprzęt cyfrowy, oczywiście podane tam wyniki próbkowania itd. nawet sacd do kwadratu mogłyby zawstydzić, ale jednak....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA niestety nie mam możliwości porównać tej reedycji ze starą wersją, niemniej jednak wg mnie ta płytka gra słabo, nie wiem, może w tamtych czasach tak sie nagrywało dźwięk(w PL). Dla mnie nic fajnego nie ma w tym dźwięku. Najgorzej jest z wokalami ktore brzmią megafonowo... jedynie perkusja jest atrakcyjna :)

 

- dziś dotarła płyta.. i co ? PUDŁO wg mnie wielkie pudło !!!! Płyta nagrana cicho ,płasko bez dynamiki - nie ma w niej nic z winyla ! chyba tylko materiał z którego jest zrobiona ! na moje ucho monofoniczna mimo dumnego napisu na labelu. Chyba nagrana z nędznego cd-eka ! Porównałem np. utwór "Nie mów nic" z tej starej płyty.. no... różnica kolosalna ! i materiał stereofoniczny ! Moim zdaniem wielki falstart dla Pronitu ! - chyba się długo nie pobawią winylem... a mam przecież wznowienie Polskich Nagrań płytę Namysłowskiego którą chwaliłem w wątku "dobrze brzmiące LP" - chyba na razie pozostają giełdy, komisy i bazary...

 

 

Płytka na bank monofoniczna, co ciekawe na labelu jest literka S, a na okładce M....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj dostałem krążek Czerwonych Gitar. Nie jestem audiofilem, słucham sobie krążków dla czystej przyjemności. Co do tego krążka to jego dźwięk przenosi w lata 60. Piosenki super, ale jakość dźwięku mnie nie satysfakcjonuje.

Wg. mnie gra tylko środek, tak trochę jak radio w tamtych latach. Ma to swój urok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

- ta płyta to reedycja z 1985 r - brzmi o wiele lepiej niż ta nowa Pronitu, materiał jest stereofoniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-029629200 1299620045_thumb.jpg

post-25310-054238700 1299620062_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

excel, powiedz mi, czy Niemen z tej serii brzmi lepiej niż pierwsze wydania ?

Niemen z tej serii brzmi akurat dużo gorzej od pierwszego wydania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam serdecznie wszystkich milosnikow winyli ( no i nie tylko ). Pozwole sobie ten temat troche odswiezyc.

Czy wie moze ktos z was gdzie mozna w Bydgoszczy albo w Toruniu powyzsze wydanie Czerwonych Gitar kupic.

Opcja internetowa odpada, Pronit nie wysyla za granice.

Czy wiadomo cos o kolejnych wydaniach Pronitu?

Ich strona w prawdzie niczym nowym sie nie chwali, ale jest ona tak prymitywna, ze byc moze nie sa z newsami na biezaco.

Pozrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Koniec reaktywacja zaliczyła zgon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.