Skocz do zawartości
IGNORED

Kable (glosnikowe i interkonekty) rozjasniajace i ocieplajace?


SZROT

Rekomendowane odpowiedzi

Co by nie mowic o kablach, zarowno glosnikowych jak i interkonektach, ich wplywie lub braku wplywu na dzwiek, mysle ze uogolniajac temat mozna powiedziec ze niektore z nich przyczyniaja sie do wyostrzenia dzwieku, rozjasnienia systemu, a inne wrecz przeciwnie ocieplaja i wygladzaja brzmienie. Jakie sa wasze typy do jednej i drugiej grupy? Co polecacie do przyciemnionych, przymulonych systemow by je ozywily, a co do agresywnych, meczacych by je okielznaly i uprzyjemnily odsluch? Z rozmyslem pozostawiam kable tzw. "neutralne" kazdemu do subiektywnej, osobistej oceny. Tutaj prosze o typy ewidentnie jasnej i ciemnej strony mocy :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat bardzo dobry i na pewno pomocny pozwoli ukierunkować wybór .

 

Rozjaśnić generalnie można srebrnymi zarówno IC jak i Głośnikowymi .

 

Polecam odłuchanie kombinacji głośnikowych w bi-wire można uzyskać interesujące brzmienie . Sam ostatnio potrzebuje rozjaśnić górę i miałem miedź na dół i srebro na góre i grało znakomicie , poprawa przestrzeni , lokalizacji etc . W zestawie kable grały znakomicie osobno w miedzianym miałem niedostatek góry a w Srebrnym miałem zbyt krzykliwy dzwięk .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To pojęcie zbyt ogólne. Każdy system łącznie z pomieszczeniem i preferencjami wymaga indywidualnego podejścia i dobrania odpowiedniego okablowania :) Zresztą o czym każdy wie ;)

 

Dodam jeszcze na koniec, że warto, naprawdę warto również popróbować z kablami sieciowymi, listwami, itp. Akurat w tej kwestii jestem na czasie, właśnie zakończyłem dobór moich akcesoriów związanych z prądem i wierzcie mi, lub nie ale sprawia to ogromną frajdę i słyszalnie układa (zmienia) brzmienie.

Sam byłem do niedawna raczej sceptycznie nastawiony na tego typu sugestie ale w końcu dałem się przekonać do sprawdzenia osobiście. Z pośród ośmiu kabli sieciowych, które w ostatnim czasie testowałem każdy zagrał inaczej.

 

Przepraszam, że trochę zboczyłem z tematu, ale chciałem tylko zaznaczyć, że to naprawdę fajne doświadczenie i zachęcam tych, co jeszcze nie praktykowali :)

 

Pozdrawiam!

Goliatpl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze ogolne pytanie to i ogolna odpowiedz :))) ale bardzo prosze napisz konkretnie co to byly za kable: firma, typ, przekroj, czy z konfekcja czy bez itp. To byc moze pomoze innym w doborze kabli do ich potrzeb. Czesto spotykam sie z opinia ze srebrne QED rozjasniaja barwe czesto w juz jasnych systemach az za bardzo, a na przyklad glosnikowe Oelbach ocieplaja i wylagadzaja rowniez czasem zbyt przymulajac. Jednych i drugich nie testowalem wiec absolutnie w tej sprawie sie nie wypowiadam :))) Ale czekam na opinie z pierwszej reki, lub raczej pierwszego ucha :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym srebrem faktycznie tak jest, ale raczej z kablami z niższego zakresu cenowego. Jako przykład podam Monolitha, który też jest srebrny a nie wyostrza żadnego z zakresów, jest równiutki i bardzo muzykalny. Pare dni temu słuchałem u znajomego głośnikowego Slinkylinks i mimo tego, że to srebro grał gładko.

 

Jeśli chodzi o interkonecty to bardzo muzykalny, przestrzenny, subtelny i niedrogi (360zł/0.5m) jest Qed Audio Reference Evolution. Zrobiony jest z miedzi posrebrzanej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ocielpajace:

interkonekt xlo ultra1

u mnie wygładził wysokie tony, rozmiekczył odrobinę bas, poprawił rozdzielczość, poszczególne dźwięki są jakby bardziej oddzielone od siebie przez co brzmią bardziej klarownie, kabel w stosunku do tego ponizej przyniósł znaczącą poprawę w każdym zakresie pasma,bardzo ładnie wypadają na nim również gorsze jakościowo nagrania

 

raczej zimny lub jak kto woli na granicy neutralności:

interkonek DNM Reson na plastikowych wtykach

w stosunku do ww ostrzejsza góra, gorsza rozdzielczość, twardszy bas,mniej przyjemny dla ucha wyciąga wszystkie niedociągniecia nagrań,mam wrażenie, że lekko odchudza bas

 

zimny:

jeden z tańszych Real cable nazwy nie pamiętam cena w 2006 r ok 75 zł za 0,5m w konfekcji producenta, granatowe kierunkowe kable, miedziane z wtykami pokrytymi ciemnym chromem,

brak jakiś zasadnichych wad w tej cenie, gorsza rozdzielczość, odchudzony bas, lekko uwypuklone wysokie tony, przestrzenność zdecydowanie gorsza od ww, gubią dużo dzwięków

 

Zimny i to bardzo:

Real cable głosnikowy ze srebrem nie pamiętam jkie miałoznaczenie ok 50zł zł za m

typowy kabel ze srebrem, w stosunku do zwykłych miedzików dużo lepszy, bardzo ostre wysokie tony, reszta nijaka

 

neutralny, może trochę łagodzi górę:

DNM Reson głośnikowy z banankami producenta,

wg mnie dużo lepszy od interkonektu, brak wad interkonektu, niezły bas

 

 

porównane na sprzecie jak w opisie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam goliatpl ale wlasnie takich opini chcialbym w tym watku uniknac bo nic one nie wnosza do tematu. Podales przyklad dwoch kabli ktore WEDLUG CIEBIE sa OK ale nijak sie to ma ani do rozjasniania brzmienia ani do ocieplania. "Neutralnym" teoretycznie kabelkom w tym temacie mowimy stanowczo NIE!!! :))) Rowniez muzykalnym, równiutkim, subtelnym itp. itd. To opinie tak subiektywne jak tylko to mozliwe i w zwiazku z tym nikomu nie przyniosa zadnego pozytku (to oczywiscie rowniez subiektywna opinia :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Kolego SZROT, ale pamiętajmy, że ideał to właśnie ten, co potrafi zagrać równo! :)

Tobie takie info może się (w tej chwili) nie przyda, a inni może akurat będą potrzebowali takich sugestii:)

 

W każdym bądź razie już nie zaśmiecam i zmykam. Co złego to nie ja! ;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qed Silver Anniversary XT, Nordost Solar Wind glosnikowy, Nordost Red Dawn interconect zdecydowanie rozjasnia.:) Moze gdyby ten Red Dawn byl w kombinacji z jakimis bardziej naturalnymi glosnikowymi sprtawa wygladala by inaczej:) Testowane na zestawie jak w opisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o kablach glosnikowych Klotz i Procab? Do ktorej grupy moznaby je zaliczyc? Hot czy cold? A Monster Cable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Co to za podejście? Złożyć gówniano grający zestaw i naciągać to kablami ?! Przecież to chore jakieś!

Chyba raczej należy tak zestawiać klocki aby dawać potem kable neutralne, które "sztucznie" nie modulują dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable rozjaśniające - najlepsze to takie od lampki

Ocieplające - od kaloryfera względnie od tzw Farelki - najlepsze NOS z lat 80-tych....

 

 

 

Bez przesady z tymi kablami , które maja być lekiem na cale zło.

 

 

 

 

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson

u mnie itakie jak Twoje -czyli jasne,oraz mam tez czarne,czyli ciemne-obydwa fajowe.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

stary audiofil, 9 Sie 2010, 21:01

 

>mikson

>u mnie itakie jak Twoje -czyli jasne,oraz mam tez czarne,czyli ciemne-obydwa fajowe.pozdr.

 

Popatrz, i to by się zgadzało. Które wczoraj większym basem grały? Twoje czarne czy moje białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neutralne przeźroczyste :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 10 Sie 2010, 08:18

 

>neutralne przeźroczyste :)

 

Dzięki mikson, właśnie takich będę szukał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo i zdecydowanie protestuje!!!, jakoby rzekomo, kolor lub jego brak (w wypadku przezroczystych) izolacji kabli audio decydowal o ich neutralnosci lub nie. Wedlug mnie najbardziej NEUTRALNE pod kazdym asolutnie wzgledem sa kable SZWAJCARSKIEJ firmy Gotham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Polecam, polecam... Potrafia zneutralizowac kazdy ABSOLUTNIE system. Posiadaja wbudowany NEUTRALIZATOR. Sa absolutnie NIEWIDOCZNE i nie da sie przez nie przewrocic bo stopa przechodzi na wylot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZROT - poprosze napisz co znaczy ze kable sa NIWIDOCZNE. Czesto czytam ze kable znikaja w systemie nie powoduja żadnych zmian w sluchanej muzyce, a ma podstawie czego mozna tak sadzic???????

 

Jak mozna pisac ze cos wplywa lub nie na dzwiek. Przeciez nikt z nas w chwili powstawania go w eterze nie byl przy nim obecny, a skad wiadomo ze jesli mowimy ze dany czynnik systemu (cd, wzmacniacz, kabel) ocieplil muzyke. Moze on jej nie ocieplil tylko zbliżył sie do oryginału. U audiofilii czesto pokutuje PRZYZWYCZAJENIE i odnoszenie sluchanej muzyki do ZNANEGO NAM SYSTEMU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma przesunięć fazowych, podbić jakiejś części pasma spowodowanego kablem itd. to kabel nic nie wnosi ... i nie trzeba być "w eterze" by to skontrolować,... wystarczy mieć zielone pojęcie OCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo kolumny, CD itd. itd. - jak gra to bez zniekształceń to gra bez zniekształceń to co jest zapisane (a czy to co jest zapisane brzmi naturalnie to już kwestia realizacji/samego nagrania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.