Skocz do zawartości
IGNORED

Jolida 502 B czy BRC?Proszę o pomoc.


DominikC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.chcę kupić jolidę 502 B lub BRC do moich virgo 2 i meridiana 508.24.Który model jolidy lepszy?Stara jolida za 2200+wymiana lamp 6550,nowa za 3900 na lampach KT 88 co będzie korzystniejsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podłączyć do pytania kolegi i poprosić o wyjaśnienie jakiego rodzaju lampy ma Jolida 502BRC?

 

W teście HiFi i Muzyka miała chyba 6550, na stronie Top HiFi z tego co widzę też jest na lampach 6550 a do kupienia na Allegro z lampami KT88?

Zastanawia mnie też różnica w wyglądzie (gałki) pomiędzy tą z allegro a tą z testu i top hifi.

Może któryś z forumowiczów potrafi to wyjaśnić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Jolide 502B. Fajny, mocny wzmacniacz. Gra trochę mało czytelnie, ale za to dzięki wysokiej mocy potrafi napędzić wiekszość kolumn. Mozna w nim zamiennie stosować KT88 i 6550. Moim zdaniem na 6550, szczególnie tungsol'a grał najlepiej.

 

Niestety ma jedną wadę konstrukcyjną. Płytka na której zamontowane są gniazda lamp sterujacych, jest długa i waska i przymocowana tylko na rogach. Powoduje to, że przy wymianie lamp wyraźnie się ugina. Przy częstej zabawie lampami, uginanie sie tej płytki potrafi powodować łamanie się ścieżek przy gniazdach lamp. Niby łatwo idzie to naprawić, ale bywa wyjątkowo upierdliwe.

 

Podobno w nowych modelach ta wada została usunięta, ale przy zakupie starszych wzmacniaczy z drugiej reki, wziąłbym to pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na różnicy w brzmieniu samej lampy. Sporo możesz poczytać o tym z zakladce lampa.

Dla mnie 6550 brzmi pelniej, spojniej, nie wyostrza niepotrzebnie góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.