Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz 5023 vs. CA Topaz SR10 - prośba o poradę


mrokko32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

To mój pierwszy post i pewnie jak większość 'żółtodziobów' zwracam się do Was z prośbą o radę. Z góry bardzo dziękuję za ewentualne wskazówki.

 

Przeczesałem już dość intensywnie to forum, dużo czytałem na necie i rozmawiałem z osobami, które już dłuższy czas słuchają muzyki. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że już w tej chwili czekają mnie odsłuchy, no, ale musiałem jakoś zawęzić mój (wstępny) wybór, który padł na amplitunery jak w temacie. Rozważam poważnie także wzmacniacz CA 550A, ale wolałbym amplituner... Na gwiazdkę planuję dokupić odtwarzacz DVD ;) Do amplitunera/wzmacniacza kolumny wolnostojące. Tu mój wybór padł na: Mission 34i, KEF C7 lub Monitor Audio M4.

 

O ile o Marantzu troszkę info znalazłem, Topaz to jest wielka niewiadoma, czy ktoś z Was go słuchał...? No i co myślicie o kolumnach, czy są odpowiednie do tych amplitunerów...?

 

Może teraz trochę szczegółów:

 

Na cały zestaw w tej chwili jestem w stanie wydać 3000 w porywach do 3500. Z tego połowa gotówką, połowa na raty. BTW, często spotykam się tutaj z opinią doświadczonych kolegów, że warto zainwestować na początek w 'używkę'... Przyznam się szczerze, że w mojej sytuacji jest to trochę ryzykowne (nie znam się na tym za dobrze) i wydaje mi się, że ciężko będzie mi 'usłyszeć', że coś jest nie tak. Wzmacniacz i kolumny to sprzęty, które nie jest trudno 'nadwyrężyć', nie mówiąc już o zużyciu lasera w odtwarzaczu CD/DVD...

 

Sprzęt będę wykorzystywał w 65% do muzyki - reszta to filmy. Jestem pewien, że 'stereo' mi wystarczy, poza tym, żona raczej nie pozwoli na załadowanie salonu kolumnami... ;) A'prospos - salon 20 m2, niezby przystosowany akustycznie, ale jakieś dwie półki z książkami, dwa obrazy, roślinki tu i ówdzie się znajdą, dywan niedługo też... ;)

 

Z istotnych szczegółów - zależy mi na wyjściu na gramofon (dziwne, że np. CA dość szybko zrezygnował z niego w większości sprzętów). Mój gramofon co prawda nie jest mistrzem wszechświata, ale niedługo będę miał nową wkładkę Ortofona. Poza tym, mam kolekcję ok. 70 płyt, więc szkoda mi z tego rezygnować, a wydania są bardzo porządne.

 

Najczęściej słucham muzyki instrumentalnej (lubię analogowe brzmienie Bilińskiego, Kłosowskiego, Jarre'a, starsze utwory Vangelisa), lubię Oldfield'a, Dire Straits, Genesis. Zależy mi, aby słychać było rzetelny bas, no i czysty wokal (dla żony ;) ).

 

Bardzo proszę o Wasze sugestie nt. mojego wyboru.

 

Dzięki za cierpliwość !

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

seria Topaz dopiero wchodzi na rynek ( też polski ) ale mpli wygląda na prosty klocek o dobrym zasilaniu i podstawowej funkcjonalnośći

Marantz jest w sprzedaży od 2 lat i jest po prostu ładny a sonicznie pewnie podobny do tanich integr tego producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.