Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/kardon vs Yamaha


Avathar

Rekomendowane odpowiedzi

nie, ja nie wiem, do póki nie posłucham. A do póki czegoś nieposłucham to się niewypowiadam. Ty wręcz odwrotnie, wypowiadasz się na tematy na które nie masz bladego pojęcia. Proponuje zapisać się do kołka gospodyń wiejskich z Nowego Targu, tam lubią wszelakiego rodzaju plotki, ploteczki, bedziesz mógł puścić wodze fantazji. :)

ps. a te twoje wymijające wpisy w żaden sposób nie zmienią faktu, że Cię przyłapałem na tym że zmyślasz. W sumie tylko o to mi chodziło. Ale zabawa była przednia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sracie sie nad brzmieniami tych 2 marek jakby byla jakas wielka roznica. Yamaha nie jest taka be, a HK nie jest taki ach. Jakby taka Yamaha chciala wiecej basu i takiego sztucznie miekkiego jak w HK, to by zaprojektowali klocki aby tak bylo. Widocznie maja swoja recepte na brzmienie i nie maja zamaru tego zmieniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Jak chcecie sie awanturować to przenieście się na zakładkę obok. Wasza pseudo dyskusja do niczego nie prowadzi.

 

Pozdr.

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku jesko wykrył ze kłamie bo poznał to po tym ze wypowiadam się o ampli którego słuchałem 20min!!! i zaprzeczyłem temu co muwiłem wczesniej!! wiesz co to ja też Cię posądzam o kłamianie wielu ludzi którym polecasz sprzęt słuchając go zaledwie 20 min!!! i już znasz sprzet dokładnie!! podziwiam twój słuch i taktyke doradzania ludziom w pewnych sprawach,i według ciebie jak ktoś takie słowa wypowie jak ja,to już jest kłamca i namawia kogoś do kupna innego ampli!! i według ciebie słuchac pewnego sprzetu w innym pomieszczeniu jest z góry przesądzone jak będzie grało w domu! bo tylko to chciałem więdzieć od ciebie,a co do "wyobrażeń" o brzmieniu to mnie źle zrozumiałeś mi chodziło o brzmienie w konkretnym pomieszczeniu a nie wyobrażenie jak gra H/K! bo to wiem poprzez zastosowanie twojej metody doradzania innym(nie będe wnikał w szczeguły),KOŃCZE i w tym temacie jak i w innym,w którym wynikła kłótnia z tobą,bo rozmowa jest naprawde bezsensowna i tylko będe obserwował jaka będzie twoja reakcja ale będzie zapewne taka sama jak i inne:),więc KOŃCZE " fachowa maskotko".POZDRO

 

Avathar-sądząc po wychwalaniach H/K,wydaje Ci się że yamaha to jest przy nim bazarowym radyjkiem,bo jak tak to się bardzo mylisz:) to są dwie równe bardzo dobre firmy prodokujące ampli!! a jęsli chodzi o KD to yamaha jest raczej bardziej od H/K doświadczona,chciałem Ci to powiedzieć bo nie bede ukrywał że taka jest prawda,a brzmienie i osobiste preferencje to już całkiem inna bajka.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bym Ci zazdroscil troszku jakbym je slyszal. W kazdym razie uwazam ze bardzo ladnie sa wykonane i ladnie wygladaja. Ciekawe jakby zagraly z moja Yamaha RXV800. Slyszales moze ? Jesli tak to opisz brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co właściwie się kłócicie - o brzmienie? Prawdę powiedziawszy jakby wszystkie amplitunery i wzmacniacze tak samo brzmiały to byśmy dopiero mieli problemy! Myślę że porównywać to tylko we własnym pokoju na własnych kolumnach . Należy koniecznie pamiętać o tym że każde z wymienionych przez was urządzeń zagra za każdym razem inaczej jeżeli będziemy podłączali inne kolumny. Do amplitunera czy wzmacniacza należy odpowiedni dobrać kolumny nie zapominając o pomieszczeniu.

Amplituner i kolumny powinny być dobierane do preferowanego gatunku muzyki . Przez lata nie udało mi się trafić takiego wzmaka czy kolumny by zagrało wszystko dobrze. A teraz ze swojego podwórka - miałem niedawno ampli SONY 930 i wymieniłem na Yamahe 1300 - jak myślicie jakie są moje odczucia co do nowego sprzętu?

Oczywiście pomijam sprawę kabli , cd , dvd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumie - jaki kur...... sztuczny bas jest w Harman/kardon??

Jak bym lubial stukanie to bym kupil Skrzzata - taka polska marka :)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ok elfan masz w 100% rację..................:) ! Ide słuchać moich nowiutkich kefów.'

 

dzieki za przyznanie mi racji,nie dziwie się :) ale to wynika chyba raczej z pewnego podniecenia nowym sprzecikiem:) też lubie ta chwile,rozpakowanie słuchanie,ocenianie czy dobrze gra czy tez źle:) widziłem Kefki Q1 na zywo,wygląd super,ale z brzmieniem to nie wiem jak jest,ale okleina identyczna jak przy moich budrzetówkach Kodach i jakoś wykonania choć są droższe od Kody może porzyczyli okleine?? :) tak jak w pewnym subie Rela, panel regulacyjny taki jak w moim subie :)ale co tam wygląd liczy się dzwiek:) i oczywiście satysfakcja ze sprzetu:) POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jednego nie rozumie - jaki kur...... sztuczny bas jest w Harman/kardon??"

 

sztuczny bas to np. za bardzo dominujący na resztą pasma,masywny i przerysowany i za potęzny,tak mozna okreslić sztuczny bas,czyli dla przykładu gdy grają skrzypce to słyszac jakby grał kontrabas.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to harman/kardon nie ma sztucznego basu - kest w calym przedziale czestotliwosci indealny!!!!! Basik ma swoj harakter ale nawet najwyzsze czestotliwosci chodzia cudownie!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu masz rację !!! kef to lipa, przynajmniej jeżeli chodzi o wykonanie :) Koda rządzi, Yamaha panuje, Elfan to komik (młody talent zresztą) :) acha a sony to gówno!

ps. widzę że się znowu rozkręcasz a miałeś kończyć ?! w takim razie ciąg dalszy kabaretu????bo mnie już to nudzi.............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Avathar nerwowy. nawet nie zdazyl poznac dokladnie brzmienia H/K a juz go broni jak zaciekly lew. Kup posluchaj sobie caly rok, a potem bedziesz mogl go bronic. Skad wiesz ze bas w HK jest wierny, moze jest zmiekczony po to aby podobal sie takim jak Ty? Masz jakies doswiadczenia z obcowania z instrumentami muzycznymi ze wiesz dokladnie jak one brzmia, ze wypowiadasz sie tak stanowczo o brzmieniu ? Ale mysle ze jakbys mial jakies doswiadczenia to Twoj wybor padlby na sprzecik stereo H/K a nie kino domowe. Co oczywiscie nie ujmuje H/K ze moze byc w czolowce amplitunerow.

Pozdrowienia i kup wreszcie sobie tego harmana moze bedzie wiekszy spokoj na grupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE przypomina mi to odwieczna dyskusje na temat które swieta sa lepsze ?

Panowe zapomnieliscie chyba o jednym acz znaczacym szczególe. Otóz w moim mniemaniu (a jestem laikiem jesli chodzi o KD) znacznie ciezej jest okreslic dzwiek amplitunera niz np wzmaka stereo...

Dlaczego?

Jezeli idziemy posluchac wzmaka do sredniej klasy sklepu mamy zagwarantowany pokoj odsłuchowy, porzadne okablowanie i niezle zródło. A niestety sprzet do KD jest wystawiany na połkach w sklepach pokroju MediaM gdzie nic nie mozna powiedziec o dzwieku (najwyzej o wygladzie)

Oczywiscie generalizuje, moge sie mylic.

Po drugie bardzo wazne jest zródło. Zazwyczaj CD góruje nad DVD jesli chodzi o jakosc dzwieku. Wiec jezeli słuchal ktos HK i mowi ze mial bas do bani to moze wlasnie wina dvd? Przeciez wiem ze sa DVD brzmiace swietnie ale sa tez totalne kichy jesli chodzi o dzwiek. Znajomy kupil kino domowe NAD no i wzmak całkiem calkiem ale dzwiek byla kiszka (DVD tez NAD). Podlaczylem u niego moje stare ONKYO i padl z wrazenia.....

Pomijam ze chyba najwiekszy wplyw na dzwiek maja kolumny a watpie by ktorys z kłócacych sie tutaj mistrzow podłaczył wszyskie amplitunery do jednego zestawu i słuchal jednej plyty.

O i to by bylo wmiare obiektywne ale tez nie do konca gdyz np: w wzmakach stereo masz 3 mozliwosci zmiany (popsucia) dzwieku (zazwyczaj) : bass treble i loudness. Jak wzmak ciutke lepszy mozesz to ominac poprzez np Direkt. A w amplitunerach mozliwosci regulacji barwy masz tyle co radyjkach samochodowych. Nie znam sie wiec moze i mozna puscic to czysto ale podejzewam ze w wiekszosci sklepow dzwiek jest "poprawiony" na dzisiejsza modłe czyli cos w rodzaju LOUDNESS.

To wszystko powoduje ze np ja nie bede sie wypowiadal stanowczo o dzwieku amplitunera dopoki go nie wezme do domu, podlacze posiedze pare dni a pozniej wezme innego i tez przesłucham.

Wiec prosze zakoncze ta dyskusje. Jak ktos pisal ze HK ma basu za duzo to bardzo mozliwe ze tak jest. Ale tez mozliwe ze słuchal tego na np Kodach a jak by podlaczyl AVANCE to by stwierdzil ze basu ma za malo.

A moze tak zamiast sie klocic to chodzic po sklepach meczyc sprzedawcow by podlaczali to w roznych konfiguracjach, brac do domu i meczyc. Przeciez dopiero wtedy mozna mowic o jakims takim obiektywizmie.

ufffff

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"o mnie i znowu masz rację !!! kef to lipa, przynajmniej jeżeli chodzi o wykonanie :) Koda rządzi, Yamaha panuje, Elfan to komik (młody talent zresztą) :) acha a sony to gówno!"

 

jesko z tobą jest chyba coś nie tak!!! człowieku czy ty umesz czytać!!! gdzie ja napisałem ze kef to lipa i jakośc wykonania jest lepsza niż u kody!!!!!! chciałem tylko powiedziec że wazniejszy od wyglądu jest dzwiek i okleina jest takiego samego koloru,a ty już na mnie nalatujesz że ja muwie że kef to lipa i koda jest lepsza !!!!!! jak by to było nie forum publiczne to bym inaczej Ci to wytłumaczył co o tobie mysle!!! twój ostatni wpis jest mega komiczny,nie wiedziałem ze zdołasz się tak ośmieszyć!!!!heheh jesko ty mega komiku( tez młody talent-starszy o rok ode mnie),i dlatego nie skończyłem jak zobaczyłem ten wpis "Ok elfan masz w 100% rację..................:) ! Ide słuchać moich nowiutkich kefów" i myslałeś że Ci pewnie zazdrosze??? jak tak to ci powiem ci że się grubo myliłeś:) POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S i sony to gówno jeśli chodzi o ampli w porównaniu do yamahy,H/K,denona,onkyo, i racje mi przyznacz zagorzały przeciwniku firmy sony :).POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan,

 

Najważniejsze to się nie denerwować, to jest jedynie dyskusja :) Nie rusza mnie to co do mnie mówisz, nie obchodzi mnie co o mnie myślisz, od teraz traktuje cię jak powietrze, no może czasami jak gaz rozweselający :). Chyba że powiesz coś sensownego, wtedy chętnie przyznam Ci rację !

 

PS. Jeżeli mimo wszystko chcesz mi to wytłumaczyć w inny sposób, zapraszam do Poznania na piwo, powiesz co ci leży na sercu.

PS2. wybacz że czasami mam kłopoty ze zrozumieniem twoich wpisów, ale po prostu niekiedy trudno się połapać o co Ci tak naprawdę chodzi. Bo jeżeli chodziło Ci tylko o to, że kody i kefy są podobne do siebie(czy mają podobny kolor - nie wnikam), to mogłeś to trochę inaczej napisać.

 

PiotrJ,

 

Jeżeli chodzi ci o brzmienie Kefów w połączeniu z Yamachą, to musze przyznać że nie wiem. Nie słuchałem 800, ani Kefów na żadnym innym modelu Yamachy. Jeżeli jednak interesuje Cię moje zdanie tylko na temat brzmienia Kefów ,to chętnie się nimi z tobą podzielę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesko az tak bardzo mnie to brzmienie nie interesuje, tymbardziej z innym ampli niz mam. Poza tym mysle ze nie stac mnie na takie kolumny, wiec chyba szkoda Cie fatygowac. Ale dzieki Jesko za dobre checi. W jakiej dzielnicy mieszkasz ? Ja jestem z nowej Wsi kolo Swaja :)

pozdrowienia dla calego Poznania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wasza kłótnie - moj temat zrobil sie bardzo popularny w odwiedziny heheh. Mam takie pytanie dalczego wszyscy mowio o Denonie, Yamaha, zadko mozna znalesc harman/kardon Onkoyo??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze mniej ludzi go posiada, co nie znaczy ze nie jest OK. Kupiles go juz wreszcie czy grupa ma Ci zrobic zrzutke na urodziny ??? jakie bedziesz mial do niego kolumny ??? Ja wlasnie dzis zaopatrzylem sie w Kody NT306f. Bardzo fajnie i naturalnie (w porownaniu do moich Scherzo 200 tonisla) graja z mocnym fundamentem basowym. To jest to. Na razie mam nadzieje ze sie wygrzeja i bedzie jeszcze ciut lepiej. Aha pytanie : Nie wytrzymalem i dalem im gdzies godzine w pompe na dosc duzej glosnosci. Czy ma to zly wplyw na wygrzewanie i dalesze brzmienie ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrj,

 

Lepiej nie forsuj głośników przez pierwszy tydzień. To im napewno na dobre nie wydzie! głośnik musi sie dotrzeć, po co niepotrzebnie ryzykować.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupilem... mam ochote na harman/kardon AVR430 z nowej seri ale boje sie nie wiem dalczego ze nie potrzebnie wywalam tyle kasy :(, a o glosnikach myslalem o B&W309 303 lcr3 ale ja kbede mial wzmaka to pojade kolumny odbrac :).... Avr430 ma kosztowac w polsce blisko 6000 a moze bede mial go za 3400 w przyszlym tygodniu :) - i sam nie wiem czy brac :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.