Skocz do zawartości
IGNORED

B&W ASW 610 vs Velodyne CHT 10Q


Mrpawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad uzupełnieniem kolumn podstawkowych o subwoofer aktywny tylko i wyłącznie do muzyki.Mam możliwośc za nie duże pieniądze załatwić B&W ASW 610 praktycznie nówka ale zastanawiam się czy ten sub stanie na wysokości zadania :)

Moim faworytem jest Volodyne CHT 10Q ale tu musiłbym kupic nowego. Czy warto dopłacać do tego suba? Czy usłyszę różnice?czy lepiej zosatć przy bowersie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w/g mnie zdecydowanie ten drugi...sam od niedawna jestem użytkownikiem poprzednika (Velodyne CHT-10R)...kiedyś uważałem suba w systemie stereo za świętokradztwo, a teraz widzę jak bardzo się myliłem...niestety zbyt często kierujemy się uprzedzeniami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam CHT-10R ,poprzednia generacja w stosunku do CHT-10Q , ale wcale nie gorsza. Przetwornik 250mm.

Masz takiego na Allegro za 1800 PLN:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście najpierw posłuchaj w swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sub gra beznadziejnie powiesz mi dlaczego??? Nie mogę pojąc dlaczego wszyscy go tak chwalą. Brak mu szybkości jest jak flaki z olejem. Kiedyś jak nie wiedziałem co to bass. Również myślałem ze mam super suba. A gdzie tam dynamika? lub stopa basowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro896, myślę że podstawową przyczyną takiego nieciekawego brzmienia tego subwoofera u Ciebie jest nie najlepsza akustyka pomieszczenia w którym słuchasz i/lub nie najlepsze ustawienie subwoofera. Spróbuj ustawiać go w różnych miejscach i koryguj ustawienia filtra. W niektórych pomieszczeniach bez konkretnej adaptacji akustycznej to nawet najlepszy subwoofer brzmi rozlaźle i nijak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wiem dlaczego bas jest u Ciebie rozlazły.

Także miałem z tym problem i zacząłem eksperymentować.W końcu doszedłem do tego ,że wylot otworu bass-felex zatkałem prawie całkowicie gąbką. Osłabiłem w ten sposób promieniowanie otworu lecz zniknęła rozlazłość i pojawiła się głębia i punktowość basu.

Aby uzyskać teraz takie samo natężenie dźwięku na basie muszę wysterować suba na 40% jego mocy a przedtem wystarczyło tylko 25% (wpływ promieniowania otworu). Bas jest teraz za to miodzio.

Myślę, że poprzez tę modyfikację obudowa pracuje obecnie jako "prawie" zamknięta podobnie jak wyższych w subach Monitor Audio.

Nie wiem co na ten mój patent firma Velodyne ale warto spróbować.

Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się już prawie nie da. Tam też słuchałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20263-100000036 1281468317_thumb.jpg

post-20263-100000037 1281468316_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za rozsadne pieniadze to B&W z serii 650- 700 w obudowie zamknietej , napewno sie wszedzie sprawdzi polecam .Taki niedawno u mnie gral ..ale ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego Volodyne CHT 10Q. Lepszego w tej cenie nie miałem okazji posłuchać. Bardzo nisko schodzący bas, bez świstów z plastikowej rury bas-reflex, i naprawdę daje rade we wszystkim. Poza tym wygoda obsługi oraz jakość wykonania stoją na bardzo wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a dlaczego po prostu nie kupisz kolumn co maja lepszy bass??? oddaj swoje dołóż te 2500zł. Co razem daje 6 tyś. Przy takich kolumienkach nie trzeba sub. Byłeś w akkusie tam są v1 i 10q porównaj to z v4 v2 i wypowiedz się czego ci brakuje. Bo zastanawiam się poco ci ten sub???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Volodyne pod pietom pod ampli(PRE AUT) może w tym problem może podepnę pod wzmaka stereo i zagra inaczej??? Co o tym myślicie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro896, 11 Sie 2010, 06:31

 

>Ja mam Volodyne pod pietom pod ampli(PRE AUT) może w tym problem może podepnę pod wzmaka stereo i

>zagra inaczej??? Co o tym myślicie???

 

najlepsze połączenie to niestety wydatek na dodatkowe kable głośnikowe - przerabiałem podłączenia i optymalnym jest (zresztą poczytaj wątek o Velodyne 10Q w stereo) wpięcie suba z końcówki (wzmaka) do gniazd głośnikowych (in) i drugą parą kabli z gniazd wyjściowych suba (out) do kolumn...ustawiasz odcięcie suba na odpowiednim dla Ciebie poziomie i bas przejmuje wszystkie niskie tony za głośniki (możliwość kombinacji niezliczona) ...

 

nota bene śmieszą mnie kategoryczne opinie, że coś jest do dupy i nie gra...może nie grać ze względu na złe ustawienie, fatalną akustykę, zły sposób połączenia, niedopasowanie do głośników i pomieszczenia, złą jakość kabli i dziesiątki innych powodów...tak więc najpierw spróbujmy, a później wypowiadajmy kategoryczne opinie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123 fajna kurtyna zamiast telewizora :))

Co do subwoofera to może warto zmienić kolumny podstawkowe na podłogówki (protestować czy jest potrzebny subwoofer).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov, 11 Sie 2010, 09:44

 

>slaw123 fajna kurtyna zamiast telewizora :))

>Co do subwoofera to może warto zmienić kolumny podstawkowe na podłogówki (protestować czy jest

>potrzebny subwoofer).

 

no jasne, że można...ale kto powiedział, że sub potrzebny jest tylko w podstawkowych?

w poprzednich kolumnach basu było w wielu momentach zdecydowanie za dużo - nowe realizacje to przede wszystkim podbicie basu,

przy subie jest możliwość dowolnej regulacji głośności, ilości basu, etc. - korekty, która w wielu przypadkach jest niezbędna (a to wszystko wygodnie z pilota)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro896, 11 Sie 2010, 09:54

 

>A to nie jest tak ze skoro w kinie velodyne wypada słabo to w stereo wypadnie jeszcze gorzej??

 

o czym Ty mówisz?! - zastanów się najpierw czego oczekujesz od suba w stereo,

jeśli burzenia ścian, to Velodyne jest zdecydowanie złym kierunkiem,

wydaje mi się, że kompletnie nie wiesz czego szukasz i działasz po omacku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->daro896

 

Jakim cudem wielu ludzi uważa Velodyne za najlepszy sub a Ty kręcisz nosem ?

U mnie gra z powodzeniem w systemie stereo. I to nie budżetowym.

Już sobie nie wyobrażam słuchania muzyki bez suba. I nie chodzi tu nawet o ilość basu co o głębię, którą daje sub.

Sub nie może być ustawiony za głośno bo faktycznie efekt będzie nieciekawy.

Trzeba poświęcić trochę czasu na konfigurację ale potem efekt będzie rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio.... Moze i Velodyne Q10 jest najlepszy ale do 2500zl. Ja akurat mialem B&W z serii 700 w obudowie zamknietej , w kinie sluzyl mi do burzenia scian a w stereo smialem sie???? jaki swietny bas byl, czy to z cd czy sacd ale niestety za duzo tego bylo i znalazlem kompromis tak jak w opisie j/w. Niedlugo wypozycze dla kolegi tu z forum suba B&W z serii 800 . wiec cos kolega pewnie napisze jak taki sub spisal sie w stereo. Mi akurat nie przeszkadza sub w stereo ale no wlasnie te ale.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od suba w stereo nie oczekuje niczego człowieku bo nigdy nie słucham suba w stereo. Szkoda ze słuchasz koncertów w kinie z subem który burzy ściany bo ja na pewno nie. Nie zapominaj ze kd to nie tylko filmy ale i koncerty. I tam sub gra z muzyka. I tam właśnie ten sub wypada słabo. A o stereo ciągle się pytam (co i jak) widzisz znaki zapytania przy każdej wypowiedzi w tym wątku? To oznacza ze nie mam pojęcia na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro896 wyluzuj,

po prostu mówienie o czymś "będzie gorszy", "będzie lepszy" nie ma sensu,

należy mieć punkt odniesienia - lepszy/gorszy od czego?, z czym słuchasz?, gdzie?, na czym? czego oczekujesz od wpięcia go do systemu? itd, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie do uzytkownikow subwooferow Velodyne. Czy sub posiada w zestawie kolce, gumowe nozki lub inne ustrojstwo izolujace go od podloza?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.