Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer DV-420V-K??


rradziu91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić sobie to dvd do słuchania muzyki z płyt CD. Mam wzmacniacz yamaha a-1020 i głośniczki jbl e60. Tego pionka kupie nowego za ok 300 zł. Spełni on rolę odtwarzacza CD-audio i MP3 i czasami jakieś filmy dvd? I jeszcze dwa pytania odnośnie tego otóż odtwarzacza . Czy jeżeli nagram płytke w mp3 czy audio to wyswietlał on mi będzie na ekranie tym swoim wbudowanym nazwy tych piosenek? i drugie pytanie odnosnie usb wbudowanym w niego, iż posiadam dysk zewnętrzny WD WD My Book Home 1TB i czy gdy go podepne to będzie mi czytało dvd z tego dysku dane? mówie tu o muzyce, filmach zdjecia, w szczególności o muzyke mi chodzi bo do tego ma służyć ten odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

nie będzie pan zadowolony.......

 

kup do słuchania muzyki cd yamahy 59... z układem pro-bit - dobrze zagra

kup do filmów cokolwiek nawet WIWA ..28 z USB - odtworzy więcej filmów, lub podłącz do wzmaka kompa z wyjścia słuchawkowego , a wizyjne do tv

 

pionek nie zagra dobrze muzyki, chyba że dokupisz zewnętrzny przetwornik C/A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rradziu. Nie daj sobie zrobić wody z mózgu. Używaj go jak najczęściej a forum czytaj jak najrzadziej. Wyjdziesz na tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki to może warto byłoby podpiąć jakiegoś daca, wystarczy na pcm 1793. Na pewno sprawdzi się lepiej w roli transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś słyszałem, że ważne są głośniki i wzmacniacz a do odtwarzania płyt to nawet najgorsze dvd może być" ja się z tym nie zgodze bo te tanie słabe dvd maja słabe wzmacniacze i dzwiek jest słabej jakości, ale co do Pioneera to myśle że firma jednak mówi sama za siebie. No i nie wiem, bo szukam czegoś w granicy 300 zł i nowego, bo jednak używane odtwarzacze nie warto, nie wiadomo w jakim stanie laser, dlatego chce coś nowego. W takim razie co byście mi doradzili, skoro nie ten pioneer?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co siedzi w pioneerze siedzi także w wielu DVD innych firm zarówno w niskich jak i wysokich modelach. Są dostępne alternatywne softy do tych sprzętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie wiadomo w jakim stanie laser"

 

Tak, stan lasera jest szczególnie istotny, tym bardziej że nowy laser do większości cedeków będzie kosztował 30-40zł, a wymiana potrwa 10-15 minut ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą. Pioneer w tych odtwarzaczach robi dobre napędy i cyfrówkę, ale część analogowa słaba jest. Słuchałem też jakiegoś DVD Pioneera za parę tysiaków, obraz super, dźwięk przeciętny. No chyba że w planach jest zewnętrzny DAC, wtedy warto brać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jeśli już to bym chciał coś yamahy żeby to do siebie w miarę pasowało jak będzie stało na meblach. Co sądzicie o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy modelu cdx-396? Podaje tu akurat przykłady bo nie wiem które z nich są dobre a które nie.? A jeszcze mam pytanie do samego wzmacniacza yamahy a-1020 chodzi o to że z tyłu mam przełącznik między 220 a 240 V , na co przełączyć? bo póki co mam na 220.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub też takowy denon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoże mi ktoś w wyborze?...tak to wszyscy sie znaja i mowia ze nie dvd tylko cd a jak juz wybrac cd to nikt nie wie jakie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pomoże mi ktoś w wyborze?...tak to wszyscy sie znaja i mowia ze nie dvd tylko cd a jak juz wybrac

>cd to nikt nie wie jakie?

 

poszukaj gdzies dvd samsunga 945 lub 950 świetna odtwarzarka filmów a na doadtek bardzo dobry tor analogowy więc spokojnie posłuchasz muzyki z cd. Jeśli nie znajdziesz samsunga to możesz spróbować s Philipsami one zawsze w kwesti dźwięku nie zawodzą. Osobiście słyszałem dvd Philipsa zdaje się model 5990 i grało to bardzo przyzwoicie po sygnale analogowym. Jeśli nie zależy ci na Divixach itd. to konkretnie brzmiącym odtwarzaczem DVD jest Cambridge Azur 540, lub Philips 9000s czy reż 963SA. Myślę, że do tego wzmacniacza i kolumn które posiadasz wymienione wyżej odtarzacze w zupełności wystarczą. Fajnie by było jakbyś miał szanse przed zakupem posłuchać ich troszkę. DVD pioneera nie polecam jako źródło cd jako odtwarzarka filmów lub transport do DACa będzie ok.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz dobre nowe CD to praktycznie tylko z drugiej ręki albo za ładnych parę tysiaków. Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem jest kupić takie dvd Pioneera i do tego dokupić dobry DAC. Można też kupić starsze ale dobre CD do którego są dostępne lasery i dać je do tuningu. A nawet lampę wstawić: tu foxbat może doradzić co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o DAC to odpada, bo to już rosną dużo koszty w górę. A jakie odtwarzacze cd mozecie mi polecić? tak do ok 300 zł i żeby była możliwość dokupienia lasera w razie czego, bo wiadomo stary sprzet zawsze może siąść laser. Naprawde jest taka duża roznica dzwieku niz by wlaczyc cd z tego dvd niz cd z jakiegoś odtwarzacza cd? Czy ta różnica jest aż tak duża?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze lepiej kupic dobre cd,..ale ze sluchaniem muzyki z ''goldmunda''Pionka 420 tez niema tragedii, o ile nie jestes mocno wymagajacym melomanem...taki cieply,troche zaokraglony misiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dużych wymagań nie mam i stąd też czy usłysze dużą różnice między tym dvd a cd. Chce żeby dźwięk był czysty mocny pełny dużo basu i soczyste soprany no i wiadome żeby nie było żadnych zakłoceń, jakieś strzały czy jak często bywa w dvd gdy weźmiemy pause to słychać w głośnikach jak płyta się kręci, na takie rzeczy jestem uczulony. I w takiej sytuacji co byście mi polecili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może polecicie mi coś innego? może jakaś yamaha? czy technics. Proszę o propozycje z allegro, które warto kupić tak do 300 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo ludzi pochlebnie wypowiadało się na temat Sony X222ES i do tego ma tani laser jak co. Ostatnio na allegro widziałem za 250zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup tego pionka i nie wnikaj

jeszcze ze 20 wpisów i typów będzie, że mediamarkcie tyle nie mają

a za jakiś czas może jakiś dac diy dokupisz i będzie finał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie;) postanowiłem kupić Yamahe cdx-393 lub cdx-596, lecz tej drugiej nie moge nigdzie dostać i pytanie czy ten pro-bit rzeczywiście bardzo zmienia jakoś dźwięku? bardzo duża różnica jest między tymi odtwarzaczami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

rradziu, ja słuchałem modelu 596 kilka lat temu i grał bardzo ok, w tej kategorii cenowej jest to dobry zakup

jeśli rozważasz model 3.. to wg kategorii yamahy jest to linia najniższa - ale go nie słuchałem

 

sam mam kombajn philisa 963 SA - mam go od nowości i trzymam choć trochę mi się znudził ale jest dość uniwersalny bo odtwarza mp3 i filmy

 

jeśli kupisz model 596 to napweno zagra nieżle i bedziesz miał 2 klocki yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.