Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry coaxial


nergal666666

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem kilka kabli cyfrowych w wersji XLR oraz RCA - niestety - każdy gra inaczej. Sądziłem, że nareszcie - jak wsadzę w system DACA i transport - to okaże się, że chociaż w kablach cyfrowych - mają rację Ci Audiofile, co mówią, że kable nie grają. A tu okazuje się, że nawet kable cyfrowe - słychać.

 

A w kwestii tego co wybrać, przesłuchałem kilka - zatem nie jest to jakaś duża liczba - kabli. Wybrałem taniego, Supra DAC XLR, który mi bardzo się wpasował w system. Jest to kabel neutralny, szybki, przestrzenny = szczery do bólu. Ten kabel jest za metr z konfekcją złotymi Neutrikami za 200 zł. Ciekawy jednak jestem jak grają kable z wysokiej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mogami pure digital za ok.300. Sprzedałem o wiele droższy tara labs rsc air digital, którego mogami rozłożył na łopatki.

Okazało się, że tara zamiast impedancji falowej 75Ohm miała ok. 105Ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki u mnie jest podłączony od paru dni , "wykopał" różne Belkiny,Qedy i tańsze Audioquesty .

"Gra przyjemniej" od Stereovoxa do Veluma mu trochę brakuje /dynamiki i wypełnienia/ ale wciąż nie może

osiągnąć poziomu Furukawy /najwyższy nieprodukowany już coaxial tego Producenta ,niestety pożyczony/,

chociaż na tym Mogami z wtykami Sound Guard na przewodzie jest napisane Furukawa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Właśnie taki u mnie jest podłączony od paru dni , "wykopał" różne Belkiny,Qedy i tańsze Audioquesty .

"Gra przyjemniej" od Stereovoxa do Veluma mu trochę brakuje /dynamiki i wypełnienia/ ale wciąż nie może

osiągnąć poziomu Furukawy /najwyższy nieprodukowany już coaxial tego Producenta ,niestety pożyczony/,

chociaż na tym Mogami z wtykami Sound Guard na przewodzie jest napisane Furukawa :-)

 

 

Miałem jakiś czas kable RCA Furokawa Gracjano. To były chyba najgorsze kable jakie miałem (nie wiem jakie miejsce miał w cenniku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja jeszcze dodam, że też przesłuchałem różne coax (z kablem zupełnie nie zgodnym ze specyfikacją włącznie) i różnic w brzmieniu nie było ;)

też wychodziłem z tego założenia

ja zrobiłem sobie sam test i kupiłem używanego coaxiala (ixos 105 na wtykach wbt, bardzo fajnie ściska się wtyczki nakrętkami)

o zakupie decydował przypadek i cena 115zł z przesyłką,

w sumie to i tak potrzebowałem jakiegoś kabla cyfrowego bo te które miałem (optyczne)wydawały mi się, że grają jakoś zbyt jasno.

po podłączeniu długo szukałem różnicy bo nie wiedziałem gdzie szukać.szykowałem się na zmiany porównywalne ze zmianami np interkonektu.

okazało się, że w porównaniu do zwykłego kabla opto, ixos gra również jasno,ale bardziej rozdzielczo, pojawiło się więcej niskich tonów na skraju pasma, moje kolumny są w tym momencie najsłabszym elementem zestawu,gdyby niżej mogły zejść mógłbym lepiej usłyszeć różnice.

jest również różnica w smaczkach typu muśnięcia strun, powietrzu wychodzącym z instrumentów dętych czy delikatnej grze na perkusji, nie potrafię jednak zdecydować czy jest lepiej, na pewno nie gorzej, jest inaczej bardziej delikatnie w niektórych sytuacjach w innych bardziej żywiołowo, więcej niskich wybrzmień na dole pasma

nie jest to jakaś kolosalna poprawa, ale po kablu za 100zł nie spodziewałem się czegoś szczególnego,

na pewno ma sens eksperymentowanie z kablami cyfrowymi, na pewno tym większy im lepszy sprzęt, mój jest taki sobie ale i tak byłem w stanie stwierdzić, że wpływ na dźwięk jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się tak właściwie charakteryzuje taki "dobry coaxial"?

 

Co jest wyznacznikiem jego jakości?

W jaki sposób wpływa on na dźwięk?

Czy ten wpływ jest regularny?

 

Zwłaszcza zastanawia mnie to ostatnie i przedostatnie pytanie, bo tak jak w dziedzinie analogowej łatwo o zmierzenie charakterystyki danego elementu w torze i określenie wpływu na brzmienie, tak w dziedzinie cyfrowej wydaje mi się być to bardzo trudne, gdyż przełożenia wprost nie ma. To, że kabel z sygnałem puszczonym po cyfrze miałby załóżmy duże zafalowania charakterystyki, nie ma przecież przy ingerencji w dziedzinie cyfrowej, wpływu na regularne odchudzenie basu, poszerzenie bazy stereo i inne pierdy. Nie ma, bo nie może mieć.

 

Jak to właściwie się dzieje, że (podobno) słychać pomiędzy coaxialami, różnice powtarzalne na każdym materiale?

Zachodzę w głowę i jako, że nie słyszę takowych i nie widzę logicznego wytłumaczenia, które istnieje (teoretycznie) w analogu, bardzo mnie to ciekawi i interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku HDMI nie ma różnicy w obrazie...w przypadku coaxiali minimalne są....ale pomijalne w porównaniu np. do kabli głośnikowych....a tak w ogóle to całe kablomanictwo to zło, naprawdę, po latach człek dochodzi do takich wniosków ! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się tak właściwie charakteryzuje taki "dobry coaxial"?

 

Co jest wyznacznikiem jego jakości?

W jaki sposób wpływa on na dźwięk?

Czy ten wpływ jest regularny?

 

Zwłaszcza zastanawia mnie to ostatnie i przedostatnie pytanie, bo tak jak w dziedzinie analogowej łatwo o zmierzenie charakterystyki danego elementu w torze i określenie wpływu na brzmienie, tak w dziedzinie cyfrowej wydaje mi się być to bardzo trudne, gdyż przełożenia wprost nie ma. To, że kabel z sygnałem puszczonym po cyfrze miałby załóżmy duże zafalowania charakterystyki, nie ma przecież przy ingerencji w dziedzinie cyfrowej, wpływu na regularne odchudzenie basu, poszerzenie bazy stereo i inne pierdy. Nie ma, bo nie może mieć.

 

Jak to właściwie się dzieje, że (podobno) słychać pomiędzy coaxialami, różnice powtarzalne na każdym materiale?

Zachodzę w głowę i jako, że nie słyszę takowych i nie widzę logicznego wytłumaczenia, które istnieje (teoretycznie) w analogu, bardzo mnie to ciekawi i interesuje.

 

Akurat jest odwrotnie. W analu byle drut pociągnie pasmo w amplitudzie i fazie. W cyfrze potrzebujesz pasma do 100MHz lub więcej, stąd nie tylko kabel ale i układy nadawcze i odbiorcze po jego obu stronach mają realny wpływ na wierność transmisji.

 

W przypadku HDMI nie ma różnicy w obrazie...w przypadku coaxiali minimalne są....ale pomijalne w porównaniu np. do kabli głośnikowych....a tak w ogóle to całe kablomanictwo to zło, naprawdę, po latach człek dochodzi do takich wniosków ! :D

 

Oko oszukasz na poziomie powiedzmy -50dB, a ucho?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry coaxial to najważniejszy kabel w systemie.Rynek w tym segmencie jest bardzo zaniedbany - z powodu wątpliwego wg. niektórych techników wpływu tego kabla na dzwięk.

Oczywiście wpływ jest podstawowy a efekty działania kabla niepodważalne w testach odsłuchowych.

 

Wymaganiem w tym miejscu systemu jest ogromna potrzebna szybkość transmisji oraz stromość odpowiedzi w impulsie kwadratowym - są to skrajnie trudne w rzeczywistej realizacji elementy.Tradycyjnie rozumiana technika przewodzenia, która jest obecna w typowych zastosowaniach audio nie znajduje tu właściwego zastosowania.Potrzebne są specjalne ponadstandardowe technologie.Firma Stereovox ledwo próbuje sprostać w.w. wymaganiom - dobre choćby i to.

 

Potencjale jednak możliwości poprawy, bezwzględnej jakości dzwięku w tym miejscu są daleko większe - niestety producenci nie przykładają się, aby to zrealizować.Istnieją techniki, które dają się tu zastosować, z niewiadomych względów nie stosuje się nich.Uważam to za nieporozumienie lub lenistwo.

 

Wpuszczenie do przetwornika D/A sygnału o niepełnej wartości karze zastanowić się nad każdą jednostką walutową zainwestowaną w system.Polecam rozwadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry coaxial to najważniejszy kabel w systemie.Rynek w tym segmencie jest bardzo zaniedbany - z powodu wątpliwego wg. niektórych techników wpływu tego kabla na dzwięk.

Oczywiście wpływ jest podstawowy a efekty działania kabla niepodważalne w testach odsłuchowych.

 

Wymaganiem w tym miejscu systemu jest ogromna potrzebna szybkość transmisji oraz stromość odpowiedzi w impulsie kwadratowym - są to skrajnie trudne w rzeczywistej realizacji elementy.Tradycyjnie rozumiana technika przewodzenia, która jest obecna w typowych zastosowaniach audio nie znajduje tu właściwego zastosowania.Potrzebne są specjalne ponadstandardowe technologie.Firma Stereovox ledwo próbuje sprostać w.w. wymaganiom - dobre choćby i to.

 

Potencjale jednak możliwości poprawy, bezwzględnej jakości dzwięku w tym miejscu są daleko większe - niestety producenci nie przykładają się, aby to zrealizować.Istnieją techniki, które dają się tu zastosować, z niewiadomych względów nie stosuje się nich.Uważam to za nieporozumienie lub lenistwo.

 

Wpuszczenie do przetwornika D/A sygnału o niepełnej wartości karze zastanowić się nad każdą jednostką walutową zainwestowaną w system.Polecam rozwadze.

... za przeproszeniem, ale brzmi to jak papka marketingowa z ulotki firmy kablarskiej ...

 

co to ma niby być i co ma znaczyć "Tradycyjnie rozumiana technika przewodzenia, która jest obecna w typowych zastosowaniach audio nie znajduje tu właściwego zastosowania."?

jakie są te inne techniki przewodzenia?

"Potrzebne są specjalne ponadstandardowe technologie." - no właśnie, jakie?

co ma znaczyć "Oczywiście wpływ jest podstawowy (...)"

 

W analu byle drut pociągnie (...)

wątek miał być o kablach, a nie o ... khmmm ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ miałem okazję pożyczyć kabel Apogee od kolegi, z przyspieszonym biciem serca porównałem go z moim interkonektem Nemesis Audio Project Silver, który używam ciągle do połączenia transportu CD z DAC.

I znów Nemesis okazał się lepszy, tzn. bardziej szczegółowy, z precyzyjniejszym basem, a ja tak lubię. :)

 

Mam pytanie do znawców: na czym w końcu polega przewaga kabla coaxialnego w takim połączeniu, skoro mój interkonekt,

który podobno nie powinien być zastosowany do tego rodzaju połączenia - wygrywa już kolejny test z wysokiej klasy kablem coaxialnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem okazję pożyczyć kabel Apogee od kolegi, z przyspieszonym biciem serca porównałem go z moim interkonektem Nemesis Audio Project Silver, który używam ciągle do połączenia transportu CD z DAC.

I znów Nemesis okazał się lepszy, tzn. bardziej szczegółowy, z precyzyjniejszym basem, a ja tak lubię. :)

 

Mam pytanie do znawców: na czym w końcu polega przewaga kabla coaxialnego w takim połączeniu, skoro mój interkonekt,

który podobno nie powinien być zastosowany do tego rodzaju połączenia - wygrywa już kolejny test z wysokiej klasy kablem coaxialnym?

Zmiana brzmienia nie jest spowodowana kablem przesyłającym cyfrę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana brzmienia nie jest spowodowana kablem przesyłającym cyfrę.

 

 

Jasne... już się naczytałem o tym, że zmiana kabla powoduje zmianę brzmienia, ale to nie kabel,

tylko pewnie jitter, czy input receiver.

Tylko do mnie to jakoś nie dociera. Skoro w systemie wymianie nie ulega nic oprócz kabla, a dźwięk ulega zmianie to dla mnie jest za to odpowiedzialny właśnie kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem okazję pożyczyć kabel Apogee od kolegi, z przyspieszonym biciem serca porównałem go z moim interkonektem Nemesis Audio Project Silver, który używam ciągle do połączenia transportu CD z DAC.

I znów Nemesis okazał się lepszy, tzn. bardziej szczegółowy, z precyzyjniejszym basem, a ja tak lubię. :)

 

Mam pytanie do znawców: na czym w końcu polega przewaga kabla coaxialnego w takim połączeniu, skoro mój interkonekt,

który podobno nie powinien być zastosowany do tego rodzaju połączenia - wygrywa już kolejny test z wysokiej klasy kablem coaxialnym?

Ten Apogee to żadna rewelacja. Grałem na nim ( spinał NOS-DACa z transportem ) do momentu kiedy nie zrobiłem sobie plecionki ala Kimber z czystego srebra ( z Hopei ) w teflonie i Apogee trafił do szuflady. Okazało się, że strasznie muli na tle tego srebra. Sam wcześniej wątpiłem we wpływ coaxiala na brzmienie systemu ale musiałem zweryfikować poglądy. Teraz uważam, że im coś jest bliżej źródła tym ma większy wpływ na brzmienie np różne modyfikacje transportu.

 

Co do trzymania parametrów kabla cyfrowego ? Jakie to ma znaczenie. Przecież ważne aby przede wszystkim dobrze grało w systemie i nie generowało zakłóceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trzymania parametrów kabla cyfrowego ? Jakie to ma znaczenie. Przecież ważne aby przede wszystkim dobrze grało w systemie i nie generowało zakłóceń.

I z powodu takich wpisów uważam, że różne brzmienie kabli cyfrowych to ew. urojenia słuchających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z powodu takich wpisów uważam, że różne brzmienie kabli cyfrowych to ew. urojenia słuchających.

 

Kiedyś sam się śmiałem z tych, którzy słyszą jak "grają" kable,

dopóki nie usłyszałem tego na własne uszy na lepszym sprzęcie.

Daleki jestem od oszukiwania samego siebie. Zawsze podchodzę do takich testów jak najbardziej obiektywnie, bez żadnego sugerowania się.

Jeśli chodzi o kable, które testowałem do połączenia mojego CD z DAC, to wszystkie "brzmiały" tak samo, z wyjątkiem wspomnianego Nemesis Audio Project, który jako jedyny charakteryzował się tym, że nadawał brzmieniu nieco wyższą przejrzystość.

I to nie są bynajmniej moje urojenia. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kable, które testowałem do połączenia mojego CD z DAC, to wszystkie "brzmiały" tak samo, z wyjątkiem wspomnianego Nemesis Audio Project, który jako jedyny charakteryzował się tym, że nadawał brzmieniu nieco wyższą przejrzystość.

I to nie są bynajmniej moje urojenia. :)

Co by nie mówić 1000 zł na coaxiala to już sporo, przynajmniej polskie manufakturki mogłyby się nie wygłupiać.....

->soundchaser

 

Kupiłeś kabel za 1000zł? ... hmm ... ja bym tam wolał wymienić kolumny ... albo jakieś gustowne absorbery na ściany sprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tutaj też polska manufakturka....ale ceny o niebo sensowniejsze.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tutaj też polska manufakturka....ale ceny o niebo sensowniejsze.....

XLR'y po 424zł przy wersji 2m - tanio to nie jest (pomimo że od pary). Już wolę Procab Reference (szkoda że wybór jest 1,5m a następnie 3m) lub Proel Die-Hard (tu już mają 2m).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR'y po 424zł przy wersji 2m - tanio to nie jest (pomimo że od pary). Już wolę Procab Reference (szkoda że wybór jest 1,5m a następnie 3m) lub Proel Die-Hard (tu już mają 2m).

Cyfrowe mają tanio dosyć i w nich się niby specjalizują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowe mają tanio dosyć i w nich się niby specjalizują.

Ja bym to określił: "ceny cyfrowych mają bliżej przyzwoitości" ;) (choć nadal przyzwoite nie są)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to określił: "ceny cyfrowych mają bliżej przyzwoitości" ;) (choć nadal przyzwoite nie są)

W stosunku do Procaba to tak, ale w stosunku do cen "audiofilskich" to darmocha....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z powodu takich wpisów uważam, że różne brzmienie kabli cyfrowych to ew. urojenia słuchających.

Sorry, ale nie rozumiem o co ci chodzi. Napisałem tylko, że grają kable a nie ich parametry. Chyba zupełnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Jeżeli nie słyszysz różnicy między kablami to twoja sprawa ale nie wmawiaj innym na siłę, że też nie słyszą. Poświęć trochę, czasu zbuduj coś sam to może zaczniesz słyszeć różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnijcie się. Kabel puszczając/nie puszczając zera i jedynki nie wie które z nich są odpowiedzialne za bas, średnicę, sopran. Nie można stwierdzić że jakiś coaxial ma świetna gorę!!! Ogarnijcie się Wam mówię póki czas!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnijcie się. Kabel puszczając/nie puszczając zera i jedynki nie wie które z nich są odpowiedzialne za bas, średnicę, sopran. Nie można stwierdzić że jakiś coaxial ma świetna gorę!!! Ogarnijcie się Wam mówię póki czas!!!

 

A jednak :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnijcie się. Kabel puszczając/nie puszczając zera i jedynki nie wie które z nich są odpowiedzialne za bas, średnicę, sopran. Nie można stwierdzić że jakiś coaxial ma świetna gorę!!! Ogarnijcie się Wam mówię póki czas!!!

 

Widziałeś na własne oczy zero i jedynkę, jak toto wygląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość dyskutantów podniecających się kablem to bardzo słabo wykształceni osobnicy. Wątpię by którykolwiek z nich miał styczność z politechniką czy chocby z książkami typu 'fizyka dla ciekawych'.

Historie rodem z sci-fi. A wystarczy udać się na najbliższą politechnikę (wykłady są otwarte dla wszystkich) i posłuchać zajęć z technologi przesyłu czy technologi cyfrowych i ich zastosowania.

Ba, można podnieść rękę i zadać pytanie o wpływie kabla na przesył danych cyfrowych, można swe rewelacje nawet wypowiedzieć przed wykładowcą w sali pełnej studentów.

Są dwie ewentualności - albo wykładowca zacznie się turlać ze śmiechu albo czym prędzej zaproponuje napisanie wspólnego artykułu do magazynu "Science" opartego na rewelacjach słuchacza popartych oczywiście dowodami laboratoryjnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.