Skocz do zawartości
IGNORED

Potrzebne informacje na temat technics_sl_bl3


yatzekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , chciałbym dowiedzieć się co sądzicie na temat gramofonu technics_sl_bl3 ponieważ chcę go kupić za

330 zł a w internecie jest mało informacji na jego temat.

Posiada funkcję replay na której bardzo mi zależy.I sprawa najważniejsza na jaką lepszą wkładkę można wymienić orginalną

w cenie około 500 zł. No i jeszcze jedno,zaplanowałem zakup do tego gramofonu przedwzmacniacz pro ject phono box mk II za 39 zł .czy to dobry wybór?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon typu plastik fantastik, w dodatku z wkładką typu T4P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie.Dwie negatywne opinie chyba mnie zniechecily do tego zakupu.To może zaproponujcie coś w cenie ok 500 bo cytam i czytam i jeszcze zle wybrałem. Może jakiś Dual z replayem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tanio i ma być automat to moż takie coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,jeszcze chwile poczekam na inne opinie i skoro polecasz to go kupię .Napisz jeszcze proszę jaka

wkładka do niego pasuje?Znalazłem jeszcze TELEFUNKEN STS-1 opinie ma niezłe tylko podobno jest kłopot z wkładkami bo nie każda pasuje.Co o nim sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się nie 'pali' to poczekaj trochę, czasem na allegro pojawiają się Telefunken S500 S600

z niezłym ramieniem. To będzie zakup na dłuższy czas. Pamiętaj nic na siłę.

z automatycznych to polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lecz, na Twoim miejscu bym nie pchał się tak koniecznie w automat. Pamiętaj, wiek robi swoje, taki bardzo budżetowy automat może być awaryjny.

 

Z tego co jest aktualnie na allegro można się pokusić o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za 300zł OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szukaj takiego tylko potarguj sie troche bo ostatnimi czasy za Technicsy wolaja sobie zbrodnicze pieniadze ! A ja zaczynam sie zastanawiac czy aby nie przylozylem do tego reki polecajac go poczatkujacym hmm...

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz pelen automat to jest akurat na alle.. Technics SL-5 - mlodszy brat SL-10. mialem dokladnie takiego. Obsluga jest banalnie prosta: otwierasz, wkladasz plyte, zamykasz i naciskasz play. Wkladka T4P to wbrew pozorom zaden problem, a dla kogos, kto nie lubi sie bawic w wywazanie, ustawianie VTA itp jest po prostu idealna, mozna kupic rowniez naprawde dobre wkladki w systemie T4P.

 

Nie wiem, jak talerz, ale cala podstawa tego gramofonu jest odlewana z aluminium (SL10 ma dodatkowo aluminiowa pokrywe i dostosowany jest do pracy w pionie). Jeszcze link do aukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostały cztery do wyboru telefunken sts1 , technicsy i sony.

Chciałem denona ale ktos go kupił za 660 zł co było dla mnie za dużo.Idę dalej allegrować.Teraz przymierzam się do techncsa sl 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

yatzekx, 14 Sie 2010, 11:05

 

>Chciałem denona ale ktos go kupił za 660 zł co było dla mnie za dużo.

 

To było darmo. Ja swojego sprzedałem na alle kilka miesięcy temu za 1100zł. Bardzo dobry gramofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics SL-5 pamiętaj ,że wybór wkładek p-mount jest mniejszy, szczególnie w Polsce

i dobranie właściwej brzmieniowo może być trudne

Jednakże SL5 jest dobrą konstrukcją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SL-5 to juz dla mnie nie jest gramofon ,caly urok czarnej plyty jest zaprzepaszczony jak w przypadku wzmacniaczy lampowych zakrytych (mam taki AN to wiem).

 

Nie pchaj sie w takie cudo tylko kup ,,normalny,, gramofon z ramieniem ktore mozesz recznie obslugiwac jak rowniesz automatycznie ,tylko od Ciebie zalezy jaki sposob wybierzesz bo masz taka mozliwosc!

 

Najfajniejszym Technicsem automatycznym z DD jest 1600mk2 lub 1700mk2 ,nie dosc ze ladny to jeszcze w pelni ustawialny swietnie grajacy gramofon ale niestety ciezko kupic za ,,normalne pieniadze poniewaz handlarze i ich wlasciciele winduja ceny zaporowe (nowy kosztowal 400$ - 350$)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robix,zgadzam się z Tobą,że wygląda gorzej niż normalny gramofon ale z drugiej strony podobno ramię tangencjonalne (czy jakoś tak podobnie) wierniej odtwarza nagranie bo igła idzie tak jak w tłoczni i takie tam (bo już zdążyłem to wyczytać) więc mnie to za bardzo nie przeraża.Bardziej interesuje mnie dostępność wkładek i ewntualnie pasków bo to się zużywa.A propo aukcji to mam jeszcze 5 dni do końca i może w tym czasie pojawią się technicsy.Płyty już kupiłem (ok. 19 szt.)tylko czekam aż dojdą wtedy jeszcze gramofon , urlop i jechane , słuchane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie na alle sa 2 SL-5. problem paska w tym przypadku odpada (naped direct drive)

tu jest link (jesli jeszcze nie znasz) z zestawieniem sprzetu Technicsa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dopowiem co do Technicsów z kółkiem do dostrajania obrotów Pitch Control, czasami wymaga przeczyszczenia bo nie będzie trzymał równo obrotów, będzie delikatnie zwalniał i przyspieszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fontanero, 15 Sie 2010, 14:09

 

>Czy Technics SL-QD33 to dobry gramofon? Dodam, że jest to full automat.

 

Dodam, że gramofon ma napęd bezpośredni i jest kwarcowa stabilizacja obrotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem, używałem

bardzo lekki, plastikowy

ramię raczej bardzo przeciętne, oryginalna wkładka słaba

 

ja bym go nie kupił, ale tylko dlatego ,bo lubię tą całą zabawę w kalibrację itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>fontanero,

Gramofonom Technicsa to nie pomoże nawet jakby ze złota całe były. Z firm na "T" polecam Ci Transrotora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie była P30 z igła EPS-30ES, gra ona bardzo słabo, ja bym porównał ją brzmieniową ze starymi polskimi MF

 

To ,że bardzo plastikowy to wada

akurat ten model jest bardzo lekki i jakiś taki delikatny,przypomina mi 'marketowe' wytwory

mi się nie podoba, oddałem go koledze

 

jednakże mechanicznie powinien być niezawodny, swoją rolę będzie spełniał

po zamontowaniu porządnej wkładki ( mały wybór jest T4P ale są) powinien odegrać muzykę z LP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 15 Sie 2010, 19:46

 

>>>>fontanero,

>Gramofonom Technicsa to nie pomoże nawet jakby ze złota całe były. Z firm na "T" polecam Ci

>Transrotora.

 

Jak sprzęt jest dobry, to w czym mają mu pomóc złote dodatki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>fontanero,

Jesteś może z Warszawy? Jak tak, to idź do antykwariatu muzycznego "Muzant", ul. Świętokrzyska przy Krakowskim Przedmieściu. Mają tam takiego Technicsa QD33, a przynajmniej niedawno mieli. Każ sobie zapuścić głośniej ostatni utwór z JAKIEJKOLWIEK płyty i posłuchaj tego. Jeśli wytrzymasz choćby minutę tego słuchania, to stawiam Ci piwo, kupię Ci tę płytę i na dodatek sfinansuję operację słuchu w dobrej klinice.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch, 15 Sie 2010, 19:59

 

>fabrycznie była P30 z igła EPS-30ES, gra ona bardzo słabo, ja bym porównał ją brzmieniową ze

>starymi polskimi MF

>

>To ,że bardzo plastikowy to wada

>akurat ten model jest bardzo lekki i jakiś taki delikatny,przypomina mi 'marketowe' wytwory

>mi się nie podoba, oddałem go koledze

>

>jednakże mechanicznie powinien być niezawodny, swoją rolę będzie spełniał

>po zamontowaniu porządnej wkładki ( mały wybór jest T4P ale są) powinien odegrać muzykę z LP

 

Bardzo lekki? Gramofony Pro-Ject-a z serii Essential i Debut ważą mniej lub niewiele więcej. A co do plastiku, to wada ze względu na wytrzymałość?

Miałem wkładkę P30 i kilka MFów, i nie zauważyłem, by te wkładki grały podobnie (dla niewtajemniczonych - brzmienia tych wkładek nie porównywałem na jednym sprzęcie :)).

Którą wkładkę polecałby Pan do tego sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bardzo lekki? Gramofony Pro-Ject-a z serii Essential i Debut ważą mniej lub niewiele więcej. A co do

>plastiku, to wada ze względu na wytrzymałość?

 

wg. mnie wada z powodu niskiej wagi(przenoszenie drgań itp), oraz tandetności, niskiej jakości tego plastiku.

 

akurat do Debuta III nie mam zastrzeżeń, bardzo poprawnie zagrał z Goldringiem 1012, w rockowej muzyce się sprawdził - to tak na marginesie

 

>Miałem wkładkę P30 i kilka MFów, i nie zauważyłem, by te wkładki grały podobnie

 

ja jednak odniosłem takie wrażenie ,że oryginalna wkładka z w/w Technicsa jest niskiej jakości

może to wina nie oryginalnej igły

 

>Którą wkładkę polecałby Pan do tego sprzętu?

 

 

jeśli do rocka to Grado Black T4P

 

jeśli natomiast muzyka klasyczka dominuje, to jednak nie kupiłbym tego technicsa ze względu na marne ramię i bądź co bądź ograniczony wybór wkładek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch, 15 Sie 2010, 20:42

 

>>Bardzo lekki? Gramofony Pro-Ject-a z serii Essential i Debut ważą mniej lub niewiele więcej. A co

>do

>>plastiku, to wada ze względu na wytrzymałość?

>

>wg. mnie wada z powodu niskiej wagi(przenoszenie drgań itp), oraz tandetności, niskiej jakości tego

>plastiku.

>

>akurat do Debuta III nie mam zastrzeżeń, bardzo poprawnie zagrał z Goldringiem 1012, w rockowej

>muzyce się sprawdził - to tak na marginesie

 

Zgodzę się z tym, że im mniejsza waga tym więcej drgań może być przenoszonych, ale w przypadku gramofonów Technicsa, użyty materiał, w tym przypadku tworzywo sztuczne nie jest takie same, a nawet podobne do tego, które obecnie niektórzy producenci stosują w swoich urządzeniach. Nie jest to tandetny plastik, który nie wytrzymuje kilku lat "pracy" gramofonu (wiem z autopsji oraz doświadczeń moich znajomych, którzy ten model gramofonu mieli w swoich zestawach). Wracając do drgań, SL-QD33 ma gumowe elementy na nóżkach, które bardzo dobrze sobie radzą z tłumieniem drgań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, ile Pan chce zapłacić za tego SL-QD33 ?

na allegro widzę ,że ceny oscylują ok 400-500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.