Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny frontowe do kina domowego


mariusz891

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum dlatego proszę o wyrozumiałość, mianowicie pragnę złożyć swój pierwszy zestaw kina domowego, i chciałem żeby było to coś lepszego od tanich zestawów z plastikowymi kolumienkami. Amplituner jaki posiadam to Kenwood KRF-V8010d, na tą chwilę poszukuję kolumn frontowych, z racji ograniczonego budżetu resztę mama zamiar sukcesywnie dokupywać. Kolumn chciałem również używać przy odsłuchu stereo, wiem że zaraz posypią się posty że amplituner nie jest do stereo lecz mi w zupełności wystarcza i nawet byłem zadowolony z efektów przy odsłuchu z moimi dotychczasowymi kolumnami. A teraz konkrety pokój ma 22 mkw, oprócz oglądania filmów czasem posłucham na tym utworów z dance, electro, pop czasem może się trafić starszy rock, co do brzmienia to nie oczekuje na nisko schodzący bas ale chciałbym aby był szybki i miał "kopa", co do wyższych częstotliwości to po prostu żeby nie drażniły ucha. Szukam czegoś używanego w granicach 500zł, odsłuchiwałem w sklepie kolumn Jamo Studio 170 i podobało mi się ich brzmienie, i tu moje pytanie czy odmiana Studio 180 w cenie 250zł jest opłacalna?

Czekam również na inne propozycje.

 

Dołączam jeszcze dane amplitunera.

 

AUDIO section

Rated power output during STEREO operation

(DIN) 1 kHz, 0.7% at 4 W .......................................... 100 W + 100 W

(IEC) 63 Hz~12.5 kHz, 0.7% at 4 W ....................... 100 W + 100 W

(Except for Russia)

Effective power output during SURROUND operation

FRONT (1kHz, 0.7% T.H.D. at 4 W one channel driven)

.............................................................................. 100 W + 100 W

CENTER (1kHz, 0.7% T.H.D. at 4 W one channel driven)

............................................................................................. 100 W

SURROUND (1kHz, 0.7% T.H.D. at 4 W one channel driven)

.............................................................................. 100 W + 100 W

Total harmonic distortion ........................... 0.03% (1 kHz, 50W, 4 W)

Signal to noise ratio

PHONO (MM) ......................................................... 75 dB (IHF'66)

54 dB (DIN 50mW output)(Except for Russia)

CD .......................................................................... 91 dB (IHF'66)

55 dB (DIN 50mW output)(Except for Russia)

Input sensitivity / impedance

PHONO (MM) ......................................................... 2.5 mV / 27 kW

CD ......................................................................... 200 mV / 47 kW

DVD 6CH (SUBWOOFER) ................................... 200 mV / 10 kW

Output level / impedance

TAPE REC .............................................................. 200 mV / 1 kW

PRE OUT (CENTER, SURROUND).............................. 1 V / 1 kW

PRE OUT (SUBWOOFER).......................................... 1 V / 600 W

Tone control

BASS .............................................................. ±10 dB (at 100 Hz)

TREBLE .......................................................... ±10 dB (at 10 kHz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "kupywać" - kupować. Jeżeli chodzi o budżet, którym dysponujesz to nic specjalnego się raczej nie wymyśli. Na Allegro widać jakieś Voice Kraft i Jamo. Na Twoim miejscy dołożył bym z 300 zł i kupił coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś z Tonsili np. model Fenix? do 500zł na allegro znalazłem jeszcze kolumny takich firm jak Magnat, M-Audio, Heco...myślę, że są lepsze od Voice Kraft, które wolałbym omijać szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o kolumnach Empire Eass 200 (odpowiednik Polaris 200)

 

na forum znalazłem opinie ale na temat 300'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bardziej mnie interesuję czy mój amplituner by sobie z nimi poradził czy jest za słaby do takich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Heco Victa 500, to całkiem niezłe kolumny. Na pewno zadowolony byłbyś z basu bo to ich najmocniejszy punkt. Tylko góra może być ostrawa, chociaż to też zależy od tego jak gra Twój amplituner. Ja słuchałem tych kolumn z jakimś amplitunerem Yamahy więc w sumie nic dziwnego że cięły wysokimi. Może trafisz gdzieś używane za 500zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej, buduję moje pierwsze kino domowe dlatego też nie szukam sprzętu super drogiego, znalazłem aukcje z kolumnami Quadral Platin X, na razie cena 300zł aukcja kończy się jutro przed południem, może warto przynajmniej do 400zł powalczyć o ten sprzęt, na forum nie znalazłem niestety wiele na temat tych kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.