Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie kolumny!!!


darekmat

Rekomendowane odpowiedzi

stx mx-140 bardzo dobrze grające monitory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"Panie ok.wszystko jest bardzo dobre, na zachodnim głośniku i nawet jeszcze leprze im on lepszy jest.

To oczywiste, każdy kto zdrów niech bierze zachodni głośnik, podzespół, drut, - pudło z obrabiarki i jazda wszyscy r o b i m y "polskie" kolumny."

 

 

Jeśli się jest na tyle dużym, żeby umieć pisać w internecie, to może jest to już właściwy moment, aby dowiedzieć się, że istnieje coś takiego jak projektowanie zestawów głośnikowych. Kolega tej wiedzy w swoim wpisie nie uwzględnił, niech więc ma potem do siebie pretensje, jeśli kolumna zrobiona powyższym systemem ("głośnik, podzespół, drut i pudło z obrabiarki") zamiast grać będzie mu wyła jak zarzynany osioł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba jeszcze miec urzadzenia pomiarowe, komory bezechowe i troche funduszy aby mozna bylo przeprowadzic wiele roznych prac na granicy zniszczenia egzemplarzy testowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego nie mając takiej wiedzy i umiejętności trzeba posiłkować się gotowymi projektami lub kupować gotowe kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn, 16 Sie 2010, 08:52

 

 

Można było trochę dospać i może w lepszej formie, mój wpis okazałby się zrozumiały.

 

Nie mogę się dopatrzeć w moim wpisie, abym uskarżał się na jakikolwiek wyjący zakres, mało tego,abym w ogóle pisał o wykonywaniu przez moją skromną osobę jakiś kolumn.

 

Skrót jakiego pozwoliłem sobie użyć, miał tylko oznaczać banalną prawdę, że polskim konstrukcją brakuje idei, elementów nowatorstwa, oryginalnego ujęcia i przekazu przy pomocy technologii jakiejś specyfiki rozumienia zjawisk, mających docelowo spowodować poprawę, a nie powielanie.

 

Proszę uprzejmie o nie wchodzenie ze mną w konflikt, w przeciwnym przypadku nie zostanie mi nikt do rzeczowej polemiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co piszesz świadczy, że nie wierzysz w polskie konstrukcje, jednak jak się poczyta inne wątki to ludzie bardzo chwalą niektóre z nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując polskie kolumny mamy pewność co do jednego: nie są wykonane na taśmie, pod presją czasową, przez kiepsko opłacanego żółtka, przyuczonego do wykonywanej roboty w trakcie dwudniowego kursu, mającego gdzieś to do czego one mają służyć, w jakiej części Świata wylądują i pod jaką marką.

U nas na szczęście sytuacja jest zupełnie przeciwna. Zadałem sobie trochę trudu, dochodząc do takiego wniosku. Budową kolumn zajmują się z reguły pasjonaci, ludzie z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Jest to zapewne małoseryjna, albo wręcz jednostkowa produkcja.

Ja zacząłem rozglądać się za polskimi kolumnami przed ostatnim Audio Show. Niedawno dokonałem wyboru stawiając na głośniki AkustyK z wooferami w obudowie zamkniętej, głównie ze względu na zastosowane przetworniki Scan-Speak Revelator, które wcześniej miałem przyjemność słyszeć w kilku innych konstrukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekmat

 

To nie tak jak kolega sądzi

 

Chodzi o to aby mieć przewagę konkurencyjną na gruncie rozwiązań technicznych i aby była ona poważna.

 

Dzięki temu produkt jest identyfikowalny, może budować trwałą pozycje rynkową.

 

Musi temu towarzyszyć jakaś wizja i idea, w przeciwnym razie mamy do czynienia tylko z takim bądz innym widzi mi się konstruktora - a najczęściej wygrywają ekonomiczne okoliczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747, 16 Sie 2010, 22:04

 

>Skrót jakiego pozwoliłem sobie użyć, miał tylko oznaczać banalną prawdę, że polskim konstrukcją

>brakuje idei, elementów nowatorstwa, oryginalnego ujęcia i przekazu przy pomocy technologii jakiejś

>specyfiki rozumienia zjawisk, mających docelowo spowodować poprawę, a nie powielanie.

 

90% samochodów sprzedawanych na świecie "brakuje idei, elementów nowatorstwa, oryginalnego ujęcia i przekazu przy pomocy technologii jakiejś specyfiki rozumienia zjawisk, mających docelowo spowodować poprawę, a nie powielanie". Czy w związku z tym, należało by tych producentów zamknąć ? Zostawić tylko tych 'innowacyjnych' i 'ideowych' ? Gdyby BMW czy Mercedesowi zabrać całą 'szarą masę', to również ich innowacyjność by zmalała, bo innowacyjność w ich wykonaniu to metoda na przetrwanie, wyróżnienie się na tle konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje jak najbardziej polskie Eltherie marki Equilibrium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny fajne tylko ta gąbka za głośnikami mega lame :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogła by być z tyłu płyta OSB z marketu budowlaneg, efekt akustyczny nie wiem czy nie był by lepszy a wizualnie podobny ;)

 

Bardziej poważnie to większe książki z tyłu na półkach i płyta wełniana za regałem zapewniły by lepszy efekt soniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bingant, 17 Sie 2010, 21:57

 

>a cóż to za konstrukcja na Etonach?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areg, 17 Sie 2010, 22:07

 

>bingant, 17 Sie 2010, 21:57

>

>>a cóż to za konstrukcja na Etonach?

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na tej stronie nie ma jeszcze tego modelu. Eltheria jest pomiędzy Euphorią, a Hedonią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona to jakieś leniwe robią.

Nie zachęcili mnie ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bardziej poważnie to większe książki z tyłu na półkach i płyta wełniana za regałem zapewniły by

>lepszy efekt soniczny.

 

Za tą gąbką są książki o zróżnicowanych wymiarach i ułożone tak, że grzbiety nie tworzą lini, a dodatkowy rząd poziomo dla wypełnienia znajduje się na każdej półce aż do samego dołu. Oczywiście gąbka je zasłania i nie widać ich. Od przedniej ścianki kolumny do tyłów regału jest poza tym 1,4 metra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAudio

 

"Lipiński L-707"

 

To temat o polskich kolumnach a nie o kolumnach produkowanych (w tym przypadku) przez amerykanina polskiego pochodzenia, ktory zarabia i placi podatki w US. Mowmy o polskich produktach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RAudio

(Konto usunięte)

Przepraszam, nie sądziłem, że chodzi Panom o "narodowe polskie bagienko".

 

Cytat (Stereophile) : "....Andrew Lipinski originally conceived the L-707 as a monitor to assist him in his recording of symphonic music in his native Poland. ...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Za tą gąbką są książki o zróżnicowanych wymiarach i ułożone tak, że grzbiety nie tworzą lini, a >dodatkowy rząd poziomo dla wypełnienia znajduje się na każdej półce aż do samego dołu.

 

o zesz ty w morde... nawet nie wiedzialem, ze mam podobny, rownie "zajefajny" "ustroj".... czlowiek sie uczy cale zycie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAudio

 

Dlaczego zaraz bagienko - trochę krytyki nikomu nie zaszkodzi - z tą innowacyjnością to bym był ostrożny, ale nie wiem wszystkiego o produkcie, dlatego może krzywdzę pana Lipińskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wspólna cecha polskich producentów kolumn głośnikowych to....

kiepskie strony internetowe.

 

To zadziwiające że dzisiaj tak nie dba się o tak podstawowy aspekt działalności komercyjnej jak obecność w sieci.

 

Wiem że konstruktorzy to często pasjonaci - nie mniej jednak wykonanie zdjęcia produktu, zamieszczenie danych katalogowych, krótki opis, plus ewentualnie linki to ukazanych w prasie testów - to wystarczy a jednak niewiele firm może się tym pochwalić.

Nie wspomnę już o jakości istniejących stron - często bywa żenująca.

 

Doskonale widać na forum jak duże jest zainteresowanie tą tematyką w sieci i jak bardzo rodzimi audiofile są przychylnie nastawieni - szczególnie do producentów kolumn głośnikowych.

Doskonałym przykładem na to że można jest czeski Xavian - nic więcej nie potrzeba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.