Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie kolumny!!!


darekmat

Rekomendowane odpowiedzi

>andrzej paszkowski, 18 Sie 2010, 01:35

>

>To temat o polskich kolumnach a nie o kolumnach produkowanych (w tym przypadku) przez amerykanina

>polskiego pochodzenia, ktory zarabia i placi podatki w US.

 

 

A co, kluje Cie w oczy ze ktos mial jaja wyjechac z Polski i zrobil kariere gdzies indziej na swiecie?

 

To, ze ktos mieszkal iles lat poza granica Polski robi z niego slabszego Polaka od kogos kto siedzial caly zycie na tylku w polskim grajdolku?

 

Przepraszam bardzo, jest XXI wiek i mobilnosc ludzie, w szczegolnosci specjalistow, w skali globalnej to calkiem normalna rzecz. W szczegolnosci, ze z US do Polski to tylko kilka godzin samolotem. Naprawde nie musimy myslec w standardach powojennych.

 

Przy okazji, przyjmujac Twoj tok myslenia Szopen rowniez nie jest Polakiem, prawda? ;-)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes

 

"A co, kluje Cie w oczy ze ktos mial jaja wyjechac z Polski i zrobil kariere gdzies indziej na swiecie?"

 

Poczytaj sobie moje posty to moze Ci sie przejasni. Wtedy mozesz mnie przeprosic, nie musisz publicznie, mozesz na pw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrzej paszkowski, 20 Sie 2010, 20:14

>

>Poczytaj sobie moje posty to moze Ci sie przejasni. Wtedy mozesz mnie przeprosic, nie musisz

>publicznie, mozesz na pw.

 

 

Odnosze sie do Twojego konkretnegio wpisu, nie interesuje mnie co pisales wczesniej.

 

I to chyba Ty powinienes przeprosic pana Lipinskiego, mnie i kazdego kto zdecydowal sie mieszkac za granica Polski za okreslenie "amerykanina polskiego pochodzenia". Ale jak widac musisz jeszcze troche chleba zjesc, zeby zrozumiec gdzie lezu Twoj blad.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes

 

Napisalem Tobie, abys laskawie przesledzil troche moich postow bo jest ich niewiele i mam wrazenie, ze i tak za duzo. Drogi Kolego, ja rowniez wyemigrowalem za chlebem bo w Polsce... hmm, w Polsce bardzo ciezko zarabia sie pieniadze. A mnie nie stac na to, zeby zycie tracic. Wiec nie zamierzam przepraszac ani Lipinskiego, ani Ciebie. OK? Jedziemy na tym samym wozku, uwierz. Merytorycznie to w tym watku powinno sie pisac o tych, ktorzy pracuja i placa podatki w Polsce. Jesli nie zrozumiales sensu mojej wypowiedzi to twoja sprawa. Teraz wyjasnione to masz jak na tacy. I prosze, nie kontynuujmy juz tego, ja bardzo lubie polityke, to jedno z moich hobby ale tak sie sklada, ze odsluchuje nowy (fenomenalny) odtwarzacz a Ty chyba chcesz mi odsluch zepsuc. I przy okazji wieczor. Wiec moze zostawmy ten temat. Dobranoc i powodzenia w zyciu. Przesylam usciski w pasie (oby nie po jedzeniu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrzej paszkowski, 21 Sie 2010, 01:45

>

>...tym watku powinno sie pisac o tych, ktorzy pracuja i placa podatki w Polsce.

 

 

Drogi kolego, sense zrozumialem doskonale i dlatego prostuje. To ze ktos placi zarabia i placi podatki poza Polska jeszcze nie kwalifikuje go jako nie-Polaka. Chcialbym Ci przypomniec, ze Polska z wiekszoscia krajow ma umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania. Wiec jesli chcesz byc bardziej pro-nacjonalistyczny niz rzad polski to wybacz....

 

Wiec znowu zapytam, Szopen wiekszosc pieniedzy zarobil poza Polska i placic danine poza Polska, ale to czyni go Francuzem polskiego pochodzenia?

 

To, ze Polanksi zarabia i placi podatki poza Poslak, czyni go nie-Polakiem? A co na przyklad z takim Marcinkiewiczem? Jestem pewnien ,ze w Londynie zarobil wiecej niz kiedykolwiek widzial w Polsce w swoim portfelu. I co tez juz nie jest Polakiem?

 

Prawda jest taka, ze albo:

 

a. sie zakreciles

b. naprawde myslsisz, ze jak ktos mieszka za granica to juz przestaje byc Polakiem

 

W obu przypadkach powinienes sprostowac, ale nie obracac kota ogonem.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes

 

Kolego, nie rozumiesz kompletnie sensu moich wypowiedzi. Niech no zgadne - z matematyki i logicznego myslenia byles kiepski ale jezyki szly Ci dobrze, zgadza sie? Widzisz, ja zawsze z matematyki mialem piatki od lewej do prawej. Twoja ostatnia wypowiedz utwierdzila mnie w jednym. Od tego momentu cokolwiek napiszesz ja na to nie odpisuje i sie do tego nie odnosze. Zrozum - to wszystko jest nie w temacie. Mam nadzieje, ze jutro wladze to usuna. Idz spac, wypocznij, a moze przedstaw sie z imienia i nazwiska. Moze to Ty jestes Lipinski albo jego kolega, chyba tak skoro tak Cie to ubodlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co wyjezdzac w osobistywi wycieczkami??? Wrecz przeciwnie, jezyki ida mi slabo, za to logika i czystosc rozumowania bardzo dobrze.

 

Wladze usuna? A co, jestes, a co komuna ciagle dziala?

 

 

 

Kontunujac w temacie watku...

 

Chyba zgodzisz sie, ze jednak Lipinski, konstuktor i wlasciciel Lipinski Sound jest jednak Polakiem?

 

Rowniez chyba zgodzisz sie, ze to gdzie ktos placi podatki nie mowi o tym czy produkt jest Polski czy nie? Bo przeciez trudno oczekiwac, zeby Lipinski placic podatki i w Polsce i w Stanach, skoro nawet panstwo polskie tego nie oczekuje. Wiec to, gdzie ktos placic podatki nie czyni go mniej lub bardziej polskim.

 

Wiec jak zdefiniujemy "polska kolumne"?

 

Moze pochodzenie materialow? Raczej nie bo w tej sytuacji wiekszosc kolumn, budowanych w Polsce nie zakwalifikuje sie na "polski produkt". No bo ile producentow buduje kolumny w oparciu o gloniki wyprodukowane w Polsce. No ile, 0.5%? Nawet Tonsil niw - wrecz sztandarowy polski produkt.

 

To moze kapital decyduje o tym, ze kolumna jest polska? A co APS, kapital nie jest polski, wiec to tez nie jest polski produkt?

 

Co to jest "POLSKA KOLUMNA"?

 

Wedlug mnie, polska kolumna to produkt zaprojektowany i sprzedawany przez Polakow. I wedlug tej definicji Lipinski Sound tak bardzo polska kolumna, jak jest Tonsil, APS czy Harpia.

 

Domyslam sie, ze to byla Twoja watpliwosc ;-)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrzej paszkowski, 21 Sie 2010, 02:07

>

>Moze to Ty jestes Lipinski albo jego kolega, chyba tak skoro tak Cie to ubodlo.

 

Nie mam nic wpolnego z Lipinskim, wrecz przeciwnie.

 

I nic mnie nie ubodlo. Lubie czytac to forum, swietny przekroj polskiego spoleczenstwa. Wiele mozan sie dowiedziec.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 21 Sie 2010, 01:57

 

>>andrzej paszkowski, 21 Sie 2010, 01:45

>>

>>...tym watku powinno sie pisac o tych, ktorzy pracuja i placa podatki w Polsce.

>

>

>Drogi kolego, sense zrozumialem doskonale i dlatego prostuje. To ze ktos placi zarabia i placi

>podatki poza Polska jeszcze nie kwalifikuje go jako nie-Polaka. Chcialbym Ci przypomniec, ze Polska

>z wiekszoscia krajow ma umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania. Wiec jesli chcesz byc bardziej

>pro-nacjonalistyczny niz rzad polski to wybacz....

>

>Wiec znowu zapytam, Szopen wiekszosc pieniedzy zarobil poza Polska i placic danine poza Polska, ale

>to czyni go Francuzem polskiego pochodzenia?

>

>To, ze Polanksi zarabia i placi podatki poza Poslak, czyni go nie-Polakiem? A co na przyklad z takim

>Marcinkiewiczem? Jestem pewnien ,ze w Londynie zarobil wiecej niz kiedykolwiek widzial w Polsce w

>swoim portfelu. I co tez juz nie jest Polakiem?

>

>Prawda jest taka, ze albo:

>

>a. sie zakreciles

>b. naprawde myslsisz, ze jak ktos mieszka za granica to juz przestaje byc Polakiem

>

>W obu przypadkach powinienes sprostowac, ale nie obracac kota ogonem.

>

>nsnotes

 

 

O RETY!.

Nie kalecz naszego języka.

>To, ze Polanksi zarabia i placi podatki poza Poslak, czyni go nie-Polakiem?

Co to jest Polanksi?

>Poslak

Nie umieszcz napisać Polska?

 

>... Szopen ...

No,ale tu żeś przy...ił.Człowieku,jak mogłeś napisać "Szopen"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Ponieważ pojawiały sie wzmianki o kolumnach Equilibrium Euphoria a na stronie producenta "zima" :) to zamieszczam fotki jak one wygladają:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16158-100000013 1282371813_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorecci, 18 Sie 2010, 22:22

 

>Jak dla mnie wspólna cecha polskich producentów kolumn głośnikowych to....

>kiepskie strony internetowe.

>

>To zadziwiające że dzisiaj tak nie dba się o tak podstawowy aspekt działalności komercyjnej jak

>obecność w sieci.

>

>Wiem że konstruktorzy to często pasjonaci - nie mniej jednak wykonanie zdjęcia produktu,

>zamieszczenie danych katalogowych, krótki opis, plus ewentualnie linki to ukazanych w prasie testów

>- to wystarczy a jednak niewiele firm może się tym pochwalić.

>Nie wspomnę już o jakości istniejących stron - często bywa żenująca.

>

>Doskonale widać na forum jak duże jest zainteresowanie tą tematyką w sieci i jak bardzo rodzimi

>audiofile są przychylnie nastawieni - szczególnie do producentów kolumn głośnikowych.

>Doskonałym przykładem na to że można jest czeski Xavian - nic więcej nie potrzeba.

>

 

Mam identyczne zdanie tyle, że tyczy się to większości polskich producentów audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>daru0105, 21 Sie 2010, 08:26

>

>O RETY!.

>Nie kalecz naszego języka.

 

Lo Jej, idz do wlascieli forum i zapytaj czemu nie moga zaimplementowac tak prostej rzeczy, jak reedycja tekstu. Wybacz, ale styl okienka edycyjnego na tym forum zupelnie mnie oglupia, stad te literowki ;-)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>daru0105, 21 Sie 2010, 08:26

>

>>... Szopen ...

>No,ale tu żeś przy...ił.Człowieku,jak mogłeś napisać "Szopen"

 

Ok czlowieku, zyjesz w Polsce, a biografi Szopena to ani w zab. Pozwol, ze Cie oswiece:

 

1. Nauczuciel Szopen napisal: "Trzecioletni Szopen Fryderyk – szczególna zdatność, geniusz muzyczny". Chyba nauczyciel zyjacy dokladnie w tamtych czasach wie lepiej niz TY, czy polskie dziecko ma na nazwisko Szopen czy Chopin, nie sadzisz?

 

2. Fryderyk rozniez nazywal siebie Szopen. Prosze bardzo, rekopis:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rekopis Fryderyka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.Chopin czy Szopen,obie formy dopuszczalne.Ale reszta twojej pisowni woła o pomstę do nieba.Po prostu:tego nie da sie czytać.O słowie "Poslak" nie wspomnę.

pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>daru0105, 21 Sie 2010, 13:08

>

>OK.Chopin czy Szopen,obie formy dopuszczalne.Ale reszta twojej pisowni woła o pomstę do nieba.Po

>prostu:tego nie da sie czytać.O słowie "Poslak" nie wspomnę.

>pozdrawiam serdecznie

 

Ok, swietnie...

 

A teraz wrocmy do tematu: uwazasz ze np taki Lipinski Sound to polskie kolumny czy tez nie?

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 21 Sie 2010, 13:11

 

>>daru0105, 21 Sie 2010, 13:08

>>

>>OK.Chopin czy Szopen,obie formy dopuszczalne.Ale reszta twojej pisowni woła o pomstę do nieba.Po

>>prostu:tego nie da sie czytać.O słowie "Poslak" nie wspomnę.

>>pozdrawiam serdecznie

>

>Ok, swietnie...

>

>A teraz wrocmy do tematu: uwazasz ze np taki Lipinski Sound to polskie kolumny czy tez nie?

>

>nsnotes

 

Nie znam tego Pana osobiście,więc się nie wypowiem.

Ale można iść tropem:http://lipinskisound.com/company/ i mamy jak byk Lukas and Andrew Lipinski ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>daru0105, 21 Sie 2010, 13:28

>

>Nie znam tego Pana osobiście,więc się nie wypowiem.

>Ale można iść tropem:http://lipinskisound.com/company/ i mamy jak byk Lukas and Andrew Lipinski ;)

 

A wiesz dlaczego? Bo miejscem zamieszkania tych panow jest kraj anglo jezyczny i wierz mu, cholernie ciezko jest zyc z nazwiskiem z polska pisownia czy tez nawet z polska wymowa. Wyobraz sobei Amerykanina probujacego wymowic Andrzej ;-) Dlatego jest Lukas i Andrew, co nie zmienia faktu ze kazdy wie ze chodzi o Lukasza i Andrzeja. To tak jak z Chopinem i Szopenem ;-)

 

nsnotes

 

PS. Wybacz Lukasza, ale naprawde nie chce mi sie zmieniac klawiature na polska tylko ze wzgledu na ten wpis, leniwy jestem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciagle mowimy o jezykach romanskich. A teraz sobie wyobraz azjate z nazwiskiem, ktorego pisownia wyglada jak slaczki, a wymowa dla niedoswiadczonego Amerykanina tudziez Polaka w takim jezyku jest co najmniej zabawna, jesli ma szczescie. Myslisz, ze taki azjata bedzie uzywal swojego azjatyckiego nazwiska? Na pewno nie. Nawet nie bedzie probowal tlumaczyc. Po prostu sobie cos wybierze, cokolwiek np Daniel Smith albo Peter Brown, bo akurat jest latwo wymowic i zapamietac. Wzgledy praktyczne, samo zycie. I nie ma to nic wspolnego z patriotyzmem lub jego brakiem.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec piszemy, czy Lipinski Sound to kolumny poslie czy tez nie?

 

Na razie argumenty na nie, przytoczone przez uczestnikow tej jakze interesujace rozmowy to:

 

1. Nie polsko brzmiace nazwisko

2. Podatki nie placone w Polsce

 

Osobiscie nie zgadzam z tymi argumentami i powody przytoczylem powyzej. Ale na razie brak sensownej kontrargumentacji ;)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLAK wyjeżdża "za chlebem", a gdy już na ten chleb zrobi - wraca i kupuje go w POLSKIEJ piekarni (lub sam takową buduje).

"polak", który wyjeżdża z myślą osiedlenia się "TAM" na stałe ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>RADUL, 21 Sie 2010, 14:00

>

>POLAK wyjeżdża "za chlebem", a gdy już na ten chleb zrobi - wraca i kupuje go w POLSKIEJ piekarni

>(lub sam takową buduje).

>"polak", który wyjeżdża z myślą osiedlenia się "TAM" na stałe ....

 

A co jak Polak wyjezdza, bo chce zobaczyc swiat, osiedla sie na rok, dwa, a moze dzieciec albo dwadziescia bo ten czas tak szybko leci, ale chleb ciagle kupuje w polskiej piekarni za rogiem? Gdzie taka osobe zakwalifikujesz? polak, POLAK, Polak, pOLAK?

 

Osobiscie, jesli moge wyrazic swoja opinie, znajduje wiekszosc polskiego spoleczenstwa w mentalnosci ciagle tkwiacej w okresie powojennym, kiedy to wyjazd za granice, byl jednoznacznie rozumiany jako prawie ze zdrada. Ciekawostka, dzisiaj takie podejcie ma np rzad chinski, kiedy to Chinczycy decydujacy sie zamieszkac za granica, sa automatycznie pozbawiani chinskiego paszportu. Chyba nie musze przypominac, ze w Chinac ciagle rzadzi partia komunistyczna.

 

Z kolei w kraju, w ktorym ja mieszkam, ludzie wyjezdzajacy, miekszajacy, wracajacy, po 2-5-10-20 latach z emigracji, wojazy, przygod, czy jakilwiek to nazwac, uwazani sa po prostu za... normalnych ludzi. Ludzi, ktory za takich czy tez innych powodow zdecydowanli sie spedzic czesc swego zycia za granica kraju. Nie gorsi, czesto lepsi, bo PODROZE KSZTALCA. I to jest roznica. No ale Europa ma swoja historie i swoje problemy, ktore rzutuja na mentalnosc Europejczykow.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lorecci, 21 Sie 2010, 14:36

 

>no i miało być o konkretach a jest jak zwykle o "dupie Maryni" ......

 

O "dupie Maryni", poniewaz nie mozemy sie zgodzic nawet w kwesti co znaczy "polskie kolumny". Kiedys to bylo latwe, jeden system, jeden punkt widzenia i wiadomo bylo, ze wszystko po tamtej stronie oceanu to na pewno nie polskie. A teraz mamy wolnosc, o ktora walczyli nasi ojcowie, kazdy moze jechac i zyc tam gdzie mu sie podoba i nikt nie moze zakwestionowac polskiej przynaleznosci tylko ze wzgledu na miejsce zamieszkania. To i ludzie sa troche zakreceni, nie ma juz jednej slusznej wykladni co jest polskie, a co nie ;-)

 

Wiec tak niefortunie sformuowany temat lezy i kwiczy ;-)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.