Skocz do zawartości
IGNORED

Czarna lista sprzedawców z allegro/ebay


thrak

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj chłopu linka do tego forum i wątku, myślę że wystarczy jak ma trochę oleju w głowie :-) Z tego co wiem to sprzedaje sporo płyt i taka "reklama" + merytoryczny Negatyw raczej by mu klientów nie przysporzyły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, właśnie zgłosiłem gościa do obsługi Allegro ze wszystkimi koniecznymi załącznikami i opisem. Zobaczymy, jak sprawy się potoczą. Oczywiście przestał odpowiadać na wiadomości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe jaka obsługa allegro? :-) "Allegro nie jest stroną w sprawie..." etc. :-) Możesz otworzyć spór ale po chyba 30 dniach sam się zamknie i tyle z tej pomocy allegro :-D To nie ebay i paypal niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do stracenia, aczkolwiek zapewne Allegro nic z tym nie zrobi, i on o tym wie. Spór został zakończony jako nierozstrzygnięty :) Linia obrony dokładnie taka, jakiej się spodziewałem, cytuję: "Płyta pochodząca z mojej prywatnej kolekcji była całkowicie zgodna z opisem. Nie zauważyłem na niej żadnych rys - stąd dość wysoka ocena jej stanu. Zdjęcia, które Pan przesłał są prawdopodobnie zdjęciami INNEGO egzemplarza. Proszę o przejrzenie moich komentarzy - podobny przypadek nigdy nie miał miejsca." Oczywiście rysy nagle zniknęły - nie ma już żadnych (w poprzedniej korespondencji przyznał się do drobnych). Zdanie zmienia szybko. Poczekam jeszcze na odp. Allegro i chyba faktycznie zacznę szukać na eBayu. Pogodziłem się już z "frycowym", jedyne co mogę jeszcze zrobić, to przestrzec innych by się nie nacięli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do stracenia, aczkolwiek zapewne Allegro nic z tym nie zrobi, i on o tym wie. Spór został zakończony jako nierozstrzygnięty :) Linia obrony dokładnie taka, jakiej się spodziewałem, cytuję: "Płyta pochodząca z mojej prywatnej kolekcji była całkowicie zgodna z opisem. Nie zauważyłem na niej żadnych rys - stąd dość wysoka ocena jej stanu. Zdjęcia, które Pan przesłał są prawdopodobnie zdjęciami INNEGO egzemplarza. Proszę o przejrzenie moich komentarzy - podobny przypadek nigdy nie miał miejsca." Oczywiście rysy nagle zniknęły - nie ma już żadnych (w poprzedniej korespondencji przyznał się do drobnych). Zdanie zmienia szybko. Poczekam jeszcze na odp. Allegro i chyba faktycznie zacznę szukać na eBayu. Pogodziłem się już z "frycowym", jedyne co mogę jeszcze zrobić, to przestrzec innych by się nie nacięli...

 

...i daj gnojowi negatywa! Żeby przestrzec innych! Odwetowe negatywy można oprawić odpowiednim komentarzem i nie zrobią Ci wtedy wielkiej szkody. Ja po reklamacji rozpatrzonej na moją korzyść (płyta odesłana i kasa zwrócona) kończę pozytywem, jeśli jest takie tłumaczenie z d..y, że płyta była z prywatnej kolekcji, pewnie podmieniona, itd. to negatyw + światełko, że pewnie sprzedający sam tak robi (kręci wały z podmienianiem płyt) jeśli innych podejrzewa o takie kretyńskie akcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro sprawę olało, więc wystawiłem komentarz negatywny. Cwaniactwu i naciągactwu trzeba się zdecydowanie sprzeciwić.

 

To było oczywiste że oleje, ten portal chroni tylko sprzedających cwaniaków. Mnie kiedyś cwaniak z Kołobrzegu ukradł pieniądze po prostu nie wysłał płyt ale mam blisko do K pojechałem i ze wszystkimi wydrukowanymi papierami i wziąłem ze sobą znajomego policjanta. Płyty wyegzekwowałem oraz nadaliśmy sprawie bieg urzędowy. Jednak zbyt mała szkodliwość czynu te kilkadziesiąt osób które gość oszukał, zbyt mało poszkodowanych się zgłosiło. A tak naprawdę to pewnie policja olała sprawę no bo przecież mają o wiele ważniejsze sprawy ;) niż udowadnianie winy sieciowemu oszustowi.

Poczytaj sobie gdzieś tan na alle... jest napisane jakie warunki musisz spełnić aby chronić swoje pieniądze wydane na tym portalu, masakra!!! Nasze państwo bardziej chroni oszusta i złodzieja niż uczciwego obywatela. Gorzka ale niestety prawda.

Kilka postów wyżej nazwałem takich oszustów po imieniu (taka część od roweru bez której rower jest hulajnogą) i uraziłem jednego z moderatorów i co dostałem bana na trzy dni!!!

Wniosek że nawet tutaj złodziej ma większe prawa!!! I nie można go obrażać. To co dzieje się w Naszym kraju to zwykły Muppet Show.

Pozdrowienia dla Pana moderatora ;)

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidys kupowałem u tego kolesia - ale dawno temu. Tez physical graffiti i presence. Ta pierwsza była EX, druga w jednym miejscu przeskakuje, ale mógł o tym nie wiedziec. Oprócz tego kupiłem filles de kilimanjaro Davisa - pózniej się okazało że to first press, a dałem mniej niż 40 zł.To było dawno i wtedy był w miare rzetelny, teraz widać że sprowadza VG z zagranicy i sprzedaje jako EX. Tak to jest ze sprzedawcami po dłuższym czasie - widzą, że można troche pokantować i z wprawą robią to do górnej granicy. Mało który sprzedawca na allegro dobrze ocenia plyty - VG to już są takie mocniej trzeszczące w cichych fragmentach. Ja np. zawsze kupuje od kolesi którzy w ogóle sie nie znają na ocenie płyt - jak jest napisane bardzo dobry, to z reguły są idealne.Najlepiej jak w ogóle nie ma napisanego stanu na aukcji, dowiadujesz się przez maila, a aukcja kończy się za smieszne pieniądze.(ostatnie takie zakupy pokazałem w 'winylmanii') Kupiłem sporo tych płyt przez allegro i tylko jedna była faktycznie uszkodzona, a na ogól jestem zadowolony.Chociaż takie EX z prawdziwego zdarzenia trafiają się bardzo rzadko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja też założyłem, że sprzedawca mógł czegoś nie zauważyć - taka sytuacja może mieć miejsce. Raz w życiu sprzedałem na Allego płytę główną, która jak się później okazało miała pewną wadę, o której faktycznie nie wiedziałem. Przy moim użytkowaniu nigdy się nie ujawniła. Jednak gdy kupujący poinformował mnie o tym fakcie, bez szemrania zwróciłem pieniądze i przyjąłem zwrot. Niestety, sprzedawca nie chce o tym nawet słyszeć. Co ciekawe, na początku przyznał że faktycznie, rysy są, ale z pewnością nie mają żadnego wpływu na odbiór. Po przesłaniu fotografii uszkodzonej dobiegówki,nagle zmienił zdanie, i twierdził że rys nie było absolutnie żadnych, a płyty z całą pewnością podmieniłem. Pozostawiam takie zachowanie bez komentarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie moge zedytować postu, wybaczcie za zaśmiecanie. Jeszcze sobie przypomniałem - gienek 1968 (allegro) - zawyżony stan płyt, wszystkie przyszły strasznie brudne, jedna była tak oblepiona, potem okazało się że to było nie spłukane mydło...pod wodą płyta zaczęła się pienić,aż nie mogłem w to uwierzyć. i to było naprawde widoczne,wszędzie plamy, nie wiem jak mógł opisać płyte jako idealna. Dałem mu pozytywne,bo po umyciu było lepiej i wszystko kupiłem bardzo tanio, ale napisałem mu maila co o tym myśle.A teraz jeszcze ma ceny bardzo wysokie.

 

LuckyRecords(allegro) - ma dużo negatywów,ale wszystko co u niego kupiłem było nawet wyżej niż ocena. Za przesyłke życzy sobie 15 zł, więc jak sie kupi jedna płyte..hmm..

 

Wydaje mi się, że sprzedawcy tacy jak vinyleum(allegro) mają pełno "podbijaczy" cen, ale nie moge tego w zaden sposób udowodnić. Moim zdaniem nawet nie ma co licytować.

 

Co do zeppelinów - takie powierzchowne przerysowania nie maja wpływu na dźwięk (na swan song)na jednej mam całe zadrapania, a mimo wszystko płyta brzmi idealnie. Ale tych głębokich rys to szczerze współczuje :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zeppelinów - takie powierzchowne przerysowania nie maja wpływu na dźwięk (na swan song)na jednej mam całe zadrapania, a mimo wszystko płyta brzmi idealnie. Ale tych głębokich rys to szczerze współczuje :(

 

 

Tu nie chodzi o to czy mają czy nie - wg opisu, miało ich nie być a były... . Jeśli chodzi o Vinyleum, to kupowałem u niego raz - płyta była ok. Mogę polecić też sprzedawcę robertsoul - kupiłem od niego sporo płyt i również nie mam zastrzeżeń. wujas_x - nie najtańszy, ale płyty w bdb stanie (poznałem sprzedawcę osobiście - sympatyczny i rzetelny), brak też problemów z ew. zwrotem. Generalnie, to Physical Graffiti jest płytą w zdecydowanie najgorszym stanie jaką kiedykolwiek kupiłem jako używaną. Ocena okładki rzetelna, przesyłka bdb zapakowana. Niestety, gorzej z płytami... . Kwestia podbijaczy niestety ciężka do udowodnienia, szczególnie teraz, gdy Allegro przesłania loginy licytujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie moge zedytować postu, wybaczcie za zaśmiecanie. Jeszcze sobie przypomniałem - gienek 1968 (allegro) - zawyżony stan płyt, wszystkie przyszły strasznie brudne, jedna była tak oblepiona, potem okazało się że to było nie spłukane mydło...pod wodą płyta zaczęła się pienić,aż nie mogłem w to uwierzyć. i to było naprawde widoczne,wszędzie plamy, nie wiem jak mógł opisać płyte jako idealna. Dałem mu pozytywne,bo po umyciu było lepiej i wszystko kupiłem bardzo tanio, ale napisałem mu maila co o tym myśle.A teraz jeszcze ma ceny bardzo wysokie.

 

LuckyRecords(allegro) - ma dużo negatywów,ale wszystko co u niego kupiłem było nawet wyżej niż ocena. Za przesyłke życzy sobie 15 zł, więc jak sie kupi jedna płyte..hmm..

 

Wydaje mi się, że sprzedawcy tacy jak vinyleum(allegro) mają pełno "podbijaczy" cen, ale nie moge tego w zaden sposób udowodnić. Moim zdaniem nawet nie ma co licytować.

 

Co do zeppelinów - takie powierzchowne przerysowania nie maja wpływu na dźwięk (na swan song)na jednej mam całe zadrapania, a mimo wszystko płyta brzmi idealnie. Ale tych głębokich rys to szczerze współczuje :(

 

Z tym vinyleum to coś jest na rzeczy, czasami takie gó..ane płyty, które u innych można kupić za kilkanaście pln idą po walce licytujących za kilkadziesiąt :-) Ja czasami u niego kupuję takie, które są bardzo popularne i ma NM albo bardzo mało popularne i zdarza się że kupię za 9,99 pln :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u niego kupiłem płyte chyba McLaughlina, dosyć tanio, potem miałem licytować inne,ale ceny tak poszły w góre, że podziękowałem (np. Hancock - manchild za 80zł...). Nie zapłaciłem za płyte bo zupełnie zapomniałem o tej aukcji, sprzedający albo miał tyle rzeczy na głowie, że też zapomniał, albo już sam się pogubił i pomyślał,że jestem podbijaczem:P jeszcze sam 'myk' z wystawianiem tylu atrakcyjnych płyt naraz, a te najciekawsze tytuły schodzą na koniec - więc działa to tak- wygrywasz płyte,mało znaną,za 20 zł, super, ale przesyłka 11zł, to lepiej kupić więcej od razu, no i wpadasz w wir licytowania tych bardziej atrakcyjnych aukcji i przekraczasz ustalone limity...ech, no coż, sam wystawie swoje płyty w ten sposób na sprzedaż, ale podbijaczy nie zatrudnie. Handel to parszywe zajęcie.

 

Jeszcze taki lekki off-topic : na płytach (RCA, już z tego wynalazku zwanego 'dynaflex', 2LP z lat 70') Bennyego Goodmana zauważyłem, że numeracja stron na labelach to: 1 płyta :side 2 i side 3, druga płyta:side 1 i side 4. Nie jest to wynikiem błędu, spis utworów się zgadza i tak pomyślałem czy stosowali taką kolejność żeby było wygodniej do gramofonów ze 'zmieniarka'? W ogóle były zmieniarki na 12'? Jakoś bardzo mnie to zaintrygowało:)a na filmach widziałem tylko zmieniarki do 7' (np.w locie nad kukułczym gniazdem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

sprzedający antykfox

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

płyta nie zgodna z opisem, nawet kraj tłoczenia się nie zgadzał

zapakowana do wysyłki TYLKO w kopertę bąbelkową pomimo mojej prośby o usztywnienie jej kartonem

 

zdecydowanie nie polecam , sam nie wiem czemu się skusiłem na zakup od kogoś kto sprzedaje głównie

stare książki

 

napisałem do niego w sprawie nie zgodności z opisem,aktualnie czekam na odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

sprzedająca plamusia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ewidentny pirat/fake/bootleg

 

i jeszcze ten bezczelny opis

 

LIMITOWANA EDYCJA

 

ETYKIETA "SOLD IN UK ..."

 

TŁOCZENIE Z PIERWSZYCH MATRYC CX6157A I B

 

(!!!)

 

kolejne nic nie warte garażowe wydania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

w tytułach aukcji dodane 'RE' zapewne oznacza reedycję , ale nie ma jasno napisane ,że tak jest, moim zdaniem nabijanie ludzi 'w butelkę'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedająca plamusia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ewidentny pirat/fake/bootleg

 

i jeszcze ten bezczelny opis

 

 

 

kolejne nic nie warte garażowe wydania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

w tytułach aukcji dodane 'RE' zapewne oznacza reedycję , ale nie ma jasno napisane ,że tak jest, moim zdaniem nabijanie ludzi 'w butelkę'

 

 

Brak slow po prostu :( Juz kiedys o niej pisalem - wystawiala Atom Heart Mother, na moje oko z drugiej polowy lat 80., jako 1PRESS z 1970 roku. Sprzedaje ewidentne piraty, mozna skrobnac maila aby postraszyc, co na to Policja. Ludzie tez - rzucili sie na piraty jak stado baranow :( Smutne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego led zeppelina I już drugi raz wystawia, na pewno są jeszcze kolesie od podbijania. Policja tutaj nic nie da, przecież spraw na allegro jest tak dużo, to nie jest jakaś skrajność w skali tego portalu. Po prostu trzeba uważać, a jak ktoś się decyduje na zakup tak drogiej płyty to trzeba się zainteresować jak wygląda first press.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chłopie, ta płyta to kibel. Daj sobie spokój z allegro, kupuj na ebayu. Tam w ogóle nie ma takich dyskusji, ani obawy o odwetowy komentarz.

 

 

Wziąłem sobie do serca tę radę i zakupiłem kilka płyt (min w końcu Physical Graffiti w porządnym stanie) na ebay. Powiem tylko tyle, że nie żałuję. Płyty kupowałem głównie od Brytyjczyków, i nigdy nie zdarzyło mi się by płyta była niezgodna z opisem, co na allegro wśród handlarzy zbyło nader często spotykane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkownika vinyleum także nie polecam. Kupiłem u niego w sumie 4 płyty, dwie z nich były zgodne z opisem, lecz kolejne dwie już nie. Rydwany ognia Vangelisa miały być w stanie NM, a nie zasługuje nawet na VG. Moim zdaniem ceny są na tyle wysokie ponieważ sprzedawca chwali się profesjonalną myjką i nowymi foliami. Jak dla mnie przereklamowany gość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prawda jest niestety taka że to co mamy na allegro też jest od brytyjczyków w znacznej części , tylko że to najtańsze płyty z komisów na niektórych nawet zdarzają się naklejki z cenami i adresami tych Angilskich komisów często widnieje tam cena 1 funt albo mniej , jak się do tego pododaje marże to cena płyty urasta do takiej że lepiej się opłaca kupić kilka płyt bezpośrednio na ebayu od właściciela . Na allegro 50 % płyt jest drastycznie niezgodna z opisem niestety . G to są już często nienadające się do słuchania a bywa że VG są po prostu śmieciami do wyrzucenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijcie od wystawiania negatywów na tym allegro, a nie szczypiecie się i jesteście zadowoleni, że Wam sprzedawca oddał kasę. Negatyw i oddać kasę.

 

Sprzedawca netkom5 nie wie co sprzedaje - wszystko jest EX+. I owszem, 3 płyty były VG, a 3 nadają się na śmietnik, jako B.Dobry ;-)

 

Co do ebay to jedna rzecz jest lepsza niż w allegro. Aby sprzedawać, trzeba okazać dowód osobisty (nie można sobie założyć kilku kont), a płatność PayPay działa tak samo jak płatność kartą kredytową. Jak sprzedawca nie wywiąże się, nie wyświadczy usługi lub nie odda pieniędzy po zwrocie towaru to zrobi to PayPal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a poza tym jak zapłacisz PayPalem to sprzedawca nie ma możliwości wystawienia negatywa kupującemu, bo w końcu ten ostatni wywiazał się z umowy. A czy w ogóle taka sytuacja ma miejsce w opcji "płace z allegro". Wydawałoby się, że to przecież logiczne i proste jak budowa cepa, ze skoro kupujący zapłacił to dlaczego ma dostać negatywa. Po prostu bezprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłacisz przez "płacę z alle..." to i tak sprzedawca może wystawić ci negatywa jedynie masz prawo dochodzić zwrotu gotówki w przypadku oszustwa. Jednak przeczytaj sobie warunki jakie musisz spełnić aby otrzymać zwrot gotówki. Ręce i nogi się uginają. Zawsze pisałem i będę pisał że alle... jest bardziej przyjazne dla oszusta i złodzieja niż dla uczciwego kupującego. Jeśli chodzi o negatywy dla winylowych oszustów to popieram i kiedyś też namawiałem użytkowników do pisania prawdy w komentarzach. Ja nawet założyłem sobie nowe konto tylko do kupowania płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego led zeppelina I już drugi raz wystawia...

 

Heh Już 5-ty raz wystawia. Szczerze mówiąc to nie pojmuję o co chodzi. Przecież od kwot rzędu 200-400 zł jest konkretna prowizja na alle... a jak 5-ty raz będzie ubiegał się o zwrot to chyba się tam ktoś pokapuje... :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

nt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sprzedawca kupił najwyraźniej kilka sztuk tej płyty

 

pisałem ,że to podróba 1wszego wydania

z resztą w tyt. aukcji jest tajemnicze 'RE' co oznacza reedycję, jakby ktoś się czepiał to jest napisane :)

 

co ciekawe w opisie nie ma nawet słówka o reedycji

 

z drugiej strony, ludzie / kupujący też powinni pójść po rozum do głowy i stwierdzić ,że coś jest nie tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że tej płyty nikt nie kupił, wszystkie zdjęcia z aukcji mają uszkodzony label przy otworze. To jest polowanie na ofiare, która podpalona zalicytuje za te 300 zł. Bardzo często jakieś boxy też są wystawiane po kilka razy, żeby zawyżyć cene, był okres że box iron maidenów był chyba przez 2 miesiące non-stop na aukcji. Na allegro trzeba kupować od "szarych myszek" co mają 20 płyt winylowych po dziadku, a nie od sprzedawców co kupują na ebayu i zawyżają stan na allegro. Jest też dużo aukcji gdzie podają numery matryc które nic nie znaczą i piszą jakie to zabytkowe i unikatowe, a ludzie licytują za dwa razy drożej. Na allegro można narzekać, ale jak się jest ogarniętym i zna się polactwo od podszewki, jak się ma oczy otwarte i nie daje naciągać, to wychodzi taniej niż z ebaya - ze względu na przesyłke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie dajcie sie nabrać! To jest wydanie z drugiej polowy lat 80. a nie z 1970 roku (kod kreskowy, nalepka)! Ale o tym sprzedawcy bylo juz glosno, raczej w negatywnym kontekscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bronie sprzedawcy ale gdzie tam masz napisane ze to wydanie z 1969 roku? prawie zawsze na płytach pisze nazwa wytwórni i rok nagrania (pierwszego wydania) nawet gdy to jest reedycja, chyba jestes przewrazliwiony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od kiedy to niby unikatowe i niby pierwsze wydania były wyprzedawane jako "Nice price".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze folia. Folia ma tendencję do kurczenia się, ostatnio odpakowałem fabrycznie zafoliowany winyl z 1991 r. Oczywiście warp, no ale tego można było już się spodziewać po okładce, która wyglądała mniej więcej tak, jak ta z allegro. Tylko, że moja płyta kosztowała £1 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.