Skocz do zawartości
IGNORED

Music server DIY sterowany pilotem, lcd 4x20


pietreksz

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się moją ostatnią konstrukcją :)

Powstała z powodu lenistwa i oszczędności - wcześniej używałem WdTvHd, ale do obsługi potrzebował TV (200W nie potrzebnie marnowanej mocy), ciągłe przekładanie płyt cd też z wiekiem zaczyna męczyć.

 

W środku: płyta itx, Hdd 40GB 2,5", LCD 4x20 znaków, wyprowadzone wyjścia audio, ethernet, usb (z myślą o zewnętrzym DAC).

Soft:

- Windows XP mini 2.1 PL -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Winamp 2.9 + AlbumList plugin + LCD Plugin -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- WinLirc -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odtwarzanie MP3, APE, FLAC, WAVE, AAC, OGG i wszytko inne co Winamp da rade obsłużyć.

Odtwarzanie internetowych stacji radiowych i zewnętrznych nośników USB.

Sterowanie pilotem, możliwość podłączenia się z innego kompa przez LAN (VNC).

Zamiast 200W zużywam teraz 15W :)

Koszt całości wyszedł mnie około 350zł (płyta ITX: 280zł, wyświetlacz: 40zł, Zasilacz i Hdd z odzysku: 0zł :), obudowa i TSOP1736 jako odbiornik IR: 20zł)

 

Video:

Foto:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś rozwiązanie z LCD na USB.Serwerek był schowany a LCD w estetycznej ramce na wierzchu ,konwenter USB>RS na FTDI, Smarite z pluginem , odtwarzacz albo Foobar albo J.RIVER Media Player.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaz_12, 15 Sie 2010, 00:59

 

>witaj,

>jak rozwiazales kwestie zasilania?

>.

 

Fakt, zapomniałem o zasilaczu - wykorzystałem najprostszy zasilacz do itx (z odzysku, bez obudowy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto byłoby zmieścić do obudowy jakaś małą kartę z wyjściem spdif? Jak np forumowy projekt PCM2704 na usb albo coś podobnego rozmiarami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac zatem pod uwage koszt zasilacza, cala zabawa przestaje byc taka tania. kiedys liczylem i wyszlo mi, ze calkowity koszt wyniesie od 400 do 600 zl. twoje zestawienie to potwierdza.

 

czy ktos z kolegow wpadl na informacje o wykorzysaniu thin clients (terminali) do zabaw z obrazem lub/i dzwiekiem? tak mi teraz przyszlo do glowy, ze na allegro mozna czasami kupic uzywane za 70-150 zl.

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaz_12, 15 Sie 2010, 08:40

 

>biorac zatem pod uwage koszt zasilacza, cala zabawa przestaje byc taka tania. kiedys liczylem i

>wyszlo mi, ze calkowity koszt wyniesie od 400 do 600 zl. twoje zestawienie to potwierdza.

za 500 zł rok temu kupiłem media pc - na atomie, zasilacz picopsu + brick 12v, 1gb ram , laptopowe 120gb dysk. działa świetnie z XBMC. odtwarza 720p. z nowszymi plytami mozna uzywac kart dekodujacych minipci express zeby ogladac fullhd odciazajac procesor.

 

 

>czy ktos z kolegow wpadl na informacje o wykorzysaniu thin clients (terminali) do zabaw z obrazem

>lub/i dzwiekiem? tak mi teraz przyszlo do glowy, ze na allegro mozna czasami kupic uzywane za 70-150

>zl.

nie wiem jak z windowsem jest, ale na takich maszynach bez problemu instalujesz linuxa (bootowanie z usb/pxe) i robisz co tylko zapragniesz :)

 

Też planuje taką maszynę do muzyki ale wlasnie na takim think cliencie (moc wystarczajaca wiec po co przeplacac ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Troche informacji o najpopularniejszych thin serverach na allegro. tu jako router ale mozesz oczywiście zainstalowac co chcesz (np usb wifi + pulseaudio i masz bezprzewodowy serwer dzwieku) Oczywiscie na wbudowanej karcie dźwiękowej bym nie polegał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący sprzęcik. Też mnie płyty zaczynają męczyć.

Kiedyś znalazłem coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a tutaj kolega zbudował coś bardzo podobnego. Chętnie przygarnąłbym takie urządzonko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaz_12, 15 Sie 2010, 08:40

 

>biorac zatem pod uwage koszt zasilacza, cala zabawa przestaje byc taka tania. kiedys liczylem i

>wyszlo mi, ze calkowity koszt wyniesie od 400 do 600 zl. twoje zestawienie to potwierdza.

>

>czy ktos z kolegow wpadl na informacje o wykorzysaniu thin clients (terminali) do zabaw z obrazem

>lub/i dzwiekiem? tak mi teraz przyszlo do glowy, ze na allegro mozna czasami kupic uzywane za 70-150

>zl.

>j.

 

Witam.

Ja mam audioserwer postawiony na HP T5500,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Działa idealnie.

 

Ma kartę PCI do której podłączam kontroler USB 2.0, bo na płycie jest 1.1 i przez USB podłączam zewnęterzny dysk 1TB. Terminal podłączony jest przez USB do DACa na TDA 1543. Do portu szeregowego podłączony jest odbiornik podczerwieni, przez sieć zarządzam odtwarzaniem muzyki. Wszystkim zarządza Arch Linux postawiony na pendrive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze T5520,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ma USB 2.0 ale nie ma PCI, więc wolałem mieć PCI. Na allegro są nawet rozdwajacze PCI, nie testowałem jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za urządzeniami z procesorem VIA przemawia technologia VIA padlock, czyli sprzętowe wspomaganie szyfrowania, cały dysk z muzyką mam zaszyfrowany i mimo, że mój T5500 nie ma padlocka szyfrowanie działa szybko, odtwarzania muzyki jest natychmiastowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zrobiłem sobie taki serwer w oparciu o dotykowy 7" LCD ale również sterowanie jest możliwe za pomocą nokii z możliwością podglądu wyszukiwania utworów i playlist. Staje się odpowiednikiem Sqeez boxa dueta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietreksz, 15 Sie 2010, 18:31

 

>ten HP T5520 za 150zł mnie zagął, jakbym wiedział wcześniej to bym to wykorzystał :)

 

Windowsa XP na tym nie postawisz - architektura i586.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pingwing,

 

 

działa xp bez problemu miałem ten terminal

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majac usb 2.0 do czego chcecie uzyc PCI?

Pci express widzialbym kilka zastosowan...

Sprzetowe szyfrowanie do audio chyba tez do konca nie jest konieczne.

Do serwera plików za to jest to fajna funkcja,ale tu by sie przydal sprzetowy raid, gbitowa karta sieciowa itd...

Najtanszego hp widzialbym jako klienta pulseaudio. Chyba kupie tego bez zasilacza i zrobie testy...

Też używam Archa;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utopia., 15 Sie 2010, 19:39

 

>pingwing,

>

>

>działa xp bez problemu miałem ten terminal

>

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki, myślałem, że VIA Eden to i586, ale nie to i686 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"CHOST="i686-pc-linux-gnu"

CFLAGS="-march=c3-2 -mtune=c3-2 -pipe -mfpmath=sse,387 -msse2 -mmmx -msse""

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabturek, 15 Sie 2010, 19:47

 

>majac usb 2.0 do czego chcecie uzyc PCI?

>Pci express widzialbym kilka zastosowan...

>Sprzetowe szyfrowanie do audio chyba tez do konca nie jest konieczne.

>Do serwera plików za to jest to fajna funkcja,ale tu by sie przydal sprzetowy raid, gbitowa karta

>sieciowa itd...

>Najtanszego hp widzialbym jako klienta pulseaudio. Chyba kupie tego bez zasilacza i zrobie testy...

>Też używam Archa;)

 

PCI do karty dźwiękowej, gdyby chcieć jakiejś zamiast DACa na USB, ale odkąd mam chipy Tenora TE7022L, raczej w przyszłości uznam, że PCI nie jest mi potrzebne, gdy kupowałem ten terminal jeszcze nie wiedziałem, czy dostępne będą te układy zamiast PCM2706.

Myślałem też nad kontrolerem SATA na PCI, ale nie działa niestety ten, który kupiłem na chipsecie Promise.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ile bym miał mniej pracy, gdybym się nie uparł na to PCI, musiałem większość systemu kompilować pod i586. Teraz nie chce mi się aktualizować, bo działa, a tak miałbym normalne i686 i aktualizacje z repozytorium. Na szczęście to nie jest majątek wydać 150 zł za terminal, a ten się zawsze jako serwer może kiedyś przydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pingwing

Napewno plusem 5500 jest możliwość rozbudowy pamięci (do 512mb). reszta (np.5520) ma chyba max 128mb ram (dla audio + jakichś usług powinno wystarczyć).

5500 wydaje się dobrym sprzętem na domowy serwer plików przy dodaniu kontrolera sata, Szkoda ze ten promise nie działa, bo jest tani i by wystarczył do prostych zastosowań.

 

 

Co do przejściówki pci ->2xpci to racze nie zawracałbym sobie tym głowy - żadna kombinacja 2 kart nie dzialala na tej co ja testowalem u siebie.

 

Mierzyłeś może realne zużycie prądu?

 

Jak jest z trybem wstrzymania/hibernacja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Napewno plusem 5500 jest możliwość rozbudowy pamięci (do 512mb). reszta (np.5520) ma chyba max 128mb

>ram (dla audio + jakichś usług powinno wystarczyć).

 

Obawiam sie, ze sie mylisz. Ostatnio kupilem sobie CA 10 (E 100 - procek 800MHz, jest tez nowsza wersja E140 z 1GHz) za cale 13E. Do tego 2x512MB RAM (DDR400) za 23E i zasilacz (12V 4A) za 8E. Do mojego zastosowania nie potrzebowalem zlacza PCI, ale jest tez do wykorzystania przy uzyciu przejsciowki (riser card), ktorej cena waha sie miedzy 2-5E (zalezy jak sie trafi). W srodku jest dosyc miejsca na dysk 2.5 cala (fakt, ze trzeba ciut zakombinowac, zeby go zamontowac). Pobor mocy (mierzone na gniazdku) 16W bez obciazenia, 25W pod pelnym obciazeniem (rozkrecajacy sie dysk, 100% CPU).

 

Natomiast co do domowego serwera plikow - tutaj mozna kombinowac na rozne sposoby. Jednym z najprostszych jest zakup DNS-323 (dedykowane rozwiazanie) mi sie udalo takowego kupic za 90E. 8MB Flash, 64MB RAM, bezproblemowa obsluga 2TB dyskow, mozliwosc instalacji kompletnego linuksa, no i rozmiar niewiele wiekszy od 2 dyskow. Pobor mocy zalezny od dyskow, ale u mnie nie przekroczyl 39W.

 

Z innej bajki - potrzebowalem dosyc mocnej maszyny jako serwer plikow i dwoch maszyn wirtualnych. Wybor padl na Intela E6300, 4GB RAM, 2 dyski SATA 500GB. Calosc zamknela sie w 1000zl rok temu. Pobor mocy? Totalne zaskoczenie. Bez obciazenia - 37W. Wiec smiem twierdzic, ze jesli komus nie zalezy na obcinaniu poboru mocy o pojedyncze waty (jesli liczyc thin clienta na poziomie 23-25W z kontrolerem SATA, maszyna na E6300 bez dyskow to 31W bez obciazenia - mierzone na debianie zbootowanym z sieci), a zalezy mu bardziej na mozliwosci instalacji kilku dyskow, to wygodniej jednak pojsc w strone klasycznego PCta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Obawiam sie, ze sie mylisz. Ostatnio kupilem sobie CA 10 (E 100 - procek 800MHz, jest tez nowsza

>wersja E140 z 1GHz) za cale 13E. Do tego 2x512MB RAM (DDR400) za 23E i zasilacz (12V 4A) za 8E.

Doprecyzuje -

"...reszta *z allegro* (np.5520) ma chyba max 128mb"

 

Gdzie kupywales tego ca 10 ? chodzi ci o ta rodzinę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Również rozglądam się za jakimś serwerem muzycznym. Ciągle waham się między rozwiązaniem pc-towym z obsługą squeezeboxa, a odtwarzaczami HDTV z podłączonym 3,5 calowym ekranem LCD.

Przed chwilą trafiłem na taki komputerek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jest on w komplecie z obudową (a w IPC to jest często najdroższe), trzeba tylko dokupić zasilacz 19v.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.