Skocz do zawartości
IGNORED

Adaptacja pomieszczenia w ustroje akustyczne ???


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu na scianie za kolumnami mam gabki piramidki , co do ich skutecznosci jako ustroje akustyczne bym sie sprzeczal .Wnosza prawie nic ale sa lepsze niz gole sciany.Moje pytanie jest takie ?? co na sciane za kolumnami bo szkoly sa dwie , jedni mowia rozpraszacze drudzy pochlaniacze. Sam juz nie wiem co by najlepiej pasowalo bo tyle tego w sieci, kazdy chwali swoje i poleca.Pisalem juz do kilku firm zajmujacych sie produkcja paneli akustycznych ...ale jak zwykle w doradzaniu to ostatni :( im chyba zalezy tylko na sprzedazy , a zadowolenie klienta to ??. Wlasnie co kupic i wybrac aby mialo tak zwane rece i nogi, i aby to jakos wygladalo ?? Wklejam zdjecie z aktualnym wystrojem mego pokoju sciana przod ..sprzet , kolumny i za nimi .....pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze , ostatnio wyrzucilem szafki ktore staly w poblizu kolumn, poprawa nastapila w postaci zwiekszenia dynamiki, bas schodzi naprawde nisko pelna kontrola, co do tonow wysokich nie mam zastrzezen tylko np. cymbalki :) tak dziwnie mi dzwiecza tak jakby zmulone, moze przez te gabki , w realu sa bardziej zywe i przejrzysciej wybrzmiewaja. Po kazdym przeniesieniu mebli, zmianie jakie do tej pory uczynilem , dzwiek sie zmienia pozytywnie , co do ustawienia kolumn na scianie krotszej ?? to juz sprzawdzilem wypadlo bardzo zle. Mam duzo czasu aby sie gimnastykowac , żoza nie sprzeciwia sie temu , dzieci nawet pomagaja, na duchu podtrzymuja ...tata ale teraz fajnie ...nie o to mi chodz...ale o co ? to prosze was o pomoc , doradzcie ..dziekuje pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 15 Sie 2010, 06:55

 

Spróbowałbym wysunąć kolumny o 10-15cm do przodu. Potem panele boczne za (!) kolumny i w bok plus ekserymeny z ich płaszczyznami: panel "patrzy" na słuchacza, na przeciwstronną kolumnę, na bliższą kolumnę itd.

Masz - jak ze zdjęć wynika- dość długi pokój, więc może kolumny jeszcze bardziej w przód?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin K., 15 Sie 2010, 07:27

 

>A ja do słuchania ubieram na siebie strój misia z Krupówek. Futro znakomicie rozprasza.

 

I daje krupókową mentalność- co? wdziałeś wczoraj furto i mózg Ci się zlasował, że takie kretyńskie wpisy popełniasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marcin K. kedys opisywal swoj sprzet za grube tysiace , wkleil zdjecie i smiech mnie zwalil na kolana za kolumnami gole sciany i twierdzi ze ma Hi-end. A kultury za grosz nie ma, na dodatek wstal LEWA noga i ma juz zjebany caly dzien !!! pozdrawiam kolege.... Marcin K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 15 Sie 2010, 07:47

 

>Kolega Marcin K. kedys opisywal swoj sprzet za grube tysiace , wkleil zdjecie i smiech mnie zwalil

>na kolana za kolumnami gole sciany i twierdzi ze ma Hi-end. A kultury za grosz nie ma, na dodatek

>wstal LEWA noga i ma juz zjebany caly dzien !!! pozdrawiam kolege.... Marcin K.

 

Poprawi mu się jak pójdzie na sumę.

 

Próbowałeś monet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to mozliwe to wysun troche zestawy do przodu i rozstaw je troche szerzej. U mnie zestawy brzmia o wiele lepiej odsuniete bardziej od tylnej sciany, natomiast odleglosc od bocznych nie ma juz tak wielkiego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slav123, zanim zaczniesz krytykować, to co mają inni, to wywal ten telewizorek chłopino i poczujesz taką zmianę, jak po dobrym spuście rano.

 

A kolega absinth za dużo słucha baroku, i za mało ma poczucia humoru. Może warto się przerzucić na disco polo, żeby złapać dystans do świata.

 

A ja ubieram futerko i słucham dalej mojego low endu.

 

Od roku za kolumienkami mam spore ćwierćwalce, a między nimi spory rozpraszacz. Do słuchania disco polo idealne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walce/ćwierćwalce:

 

są tuleje szalunkowe, np 30cm średnicy. Wystarczy obić filcem i już

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Marcin K.

Zamiast się nabijać, byś pomógł, ale w normalny sposób....

 

Ku...!!! Co za ludzie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje szalunkowe? Dobry pomysł, można też ustawić w jednym rogu małą betoniarkę, ma fajny, obły kształt i na pewno da radę. Po za tym polecam za miejscem odsłuchowym, na tylnej ścianie azbest. Świetnie poprawia słuch i ogólną kondycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin K., 16 Sie 2010, 09:59

 

>Tuleje szalunkowe? Dobry pomysł, można też ustawić w jednym rogu małą betoniarkę, ma fajny, obły

>kształt i na pewno da radę. Po za tym polecam za miejscem odsłuchowym, na tylnej ścianie azbest.

>Świetnie poprawia słuch i ogólną kondycję.

 

Masz chłopie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wymiarów pokoju, ale cymbałki lepiej Ci zagrają bez pochłaniania. Te płytkie piramidki tłumią tylko wysokie tony, pewnie od kilku kHz w górę. Z tego co widzę, to w Twoim pokokju za kolumnami dałbym rozpraszacze (nisko-średniotonowe), po bokach w miejscach pierwszych odbić średniotonowe, i z tyłu albo pełnopasmowe pochłanianie (od 250Hz w górę, niżej i tak się praktycznie nie da), albo rozproszenie wysokonowe. Jeżeli masz za sobą więcej niż ok 2m. to możesz dać rozpraszacze też na różne pasma. W tych punktach moim zdaniem ważniejsze jest rozpraszanie. Dopiero wtedy można się bawić w tłumienie i pułapki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Jak szukasz miejsc pierwszych odbić, to pamiętaj że każda kolumna ma pierwsze odbićia: od śiany na przeciw, od OBYDWU (to ważne) ścian bocznych, i od ściany za słuchaczem. Czyli łącznie mamy 8 miejsc, którymi wypada się zająć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muria, 16 Sie 2010, 12:15

 

>I podłoga najważniejsza, bez dywanu między kolumnami a słuchaczem nie ma co włączać sprzętu.

 

Prawda. Ja dodakowo w miejscu pierwszych odbić z podłogi mam pod dywanem kawałki... karimaty 2 warstwy.

 

Zapomniałem wspomnieć poprzednio o pierwszych odbiciach od podłogi i sufitu. A więc łącznie miejsc o które trzeba zadbać jest 2 x 6 = 12. Sufit jak to sufit, tylko dla tych co mają oddzielne pomieszczenie albo są kawalerami ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej baranka ktos skrytykowal, chyba mu suma pomogla...zapomnial jak sie wysmiewal , moze na telewizor wloze ten co Ty proponowales !! ///strój misia z Krupówek/// NIE CHCESZ MI GO PO ZNAJOMOSCI ODSPRZEDAC ??? Dziekuje wszystkim za pomocne podpowieci nie tylko w tym watku ale i na WP pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaw123, jeśli potrzebujesz rady, to bez problemu doradzimy Ci, jak prawidłowo rozmieścić panele akustyczne.

Odwiedź naszą stronę internetową (najedź myszką na mój nick), napisz maila - na pewno coś poradzimy.

 

Odniosę się do paru odpowiedzi, które zostały napisane:

-Da się pochłonąć częstotliwości poniżej 250Hz, tylko że nie da się tego zrobić cienkimi gąbkami takimi jakie ma Slaw123.

-Osobiście, jeśli miałbym wybierać, to nie zacząłbym od rozpraszania, ale zacząłbym od zainstalowania pułapek basowych w narożach pomieszczenia.

 

Pozdrawiam,

Błażej Płusa,

Aku Pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Widać autor tematu posiada bardzo fajny sprzęt lecz nie wykorzystany do końca z powodu braku odpowiednich warunków akustycznych.

Jak już koledzy napisali najważniejsze są pierwsze odbicia,lecz z mojego doświadczenia narożniki to podstawa-profesionalne pułapki basowe lub jakieś ćwierćwalce.

Proponuje również pokombinować z odległosćią kolumn od tylnej ściany.Bardziej wysunięte poprostu znikają w pokoju.Scena robi się bardziej trójwymiarowa,lepsza lokalizacja instrumentów.

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałośći.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , w dzwieku muzyki mi nic nie brakuje , szukam tylko aby cymbalki byla bardziej dzwieczne , zywszy przekaz wysokich tonow, realny. Co do reszty :) jest rewelacyjnie , kolumny sa od sciany tylnej okolo 120cm , kolumny znikaja ? chce ,szukam profesjonalnych rozwiazan co do ustrojow , bo jak narazie to kazdy co innego mowi-pisze-poleca a te gabki sa tego czego szukam odwrotnoscia pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z gąbkami i u mnie się nie sprawdziły. Powodowały szklistość i nerwowość brzmienia. Kiedyś dostałem "próbkę" deski dachowej Isovera (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), spróbowałem i do dzisiaj u mnie stoją. Warto przetestować bo koszt niewielki. Jedyny minus to konieczność ochrony przed dziećmi bo to w końcu wełna szklana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Piramidki są w rzeczy samej odrażającego wyglądu i miernej skuteczności (wiem bo miałem).

Obecnie używam paneli - absorberów szerokopasmowych hifiacoustics i sprawdzają się bardzo dobrze.

Są przy tym bardzo estetyczne i bardzo tanie - kolory dobiera się samemu.

http://www.hifiacoustics.pl/produkty/panele-scienne-absorbery-szerokopasmowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968 witam , od czegos trzeba zaczac .Tez stwierdzilem ze te piramidki-gabki to lipa , dlatego zalozylem ten watek, czlowiek uczy sie cale zycie a dobre rady od zyczliwych ludzi sa wskazane pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw 123 ile dajesz za strój misia? Jestem gotowy do negocjacji, a jak kupisz dwa komplety dostaniesz rabat. W drugi komplet możesz ubrać kolegę, jak przyjdzie w odwiedziny, ewentualnie możesz założyć jeden stroik na drugi. Wtedy efekt akustyczny jest najlepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.