Skocz do zawartości
IGNORED

e-mu 0202 vs m-audio audiopfile usb


amnesia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem aktualnie na etapie poszukiwania interfejsu audio do mojego laptopa ponieważ jakość dźwięku na karcie zintegrowanej zaczęła mnie trochę irytować. Mój zestaw stereo to harman/kardon PM655 Vxi plus podłogowe tonsil siesta. Pierwszą myślą było zakupienie odtwarzacza CD pokroju Sony X222ES lub Denona DCD 1460. Jednak większy zbiór muzyki posiadam w wersji cyfrowej (flac, wav, mp3 320) więc na CD przyjdzie jeszcze czas. Budżet jaki przeznaczyłem to około 500zł. Aktualnie waham się pomiędzy e-mu 0202 i audiophile usb, która z tych kart będzie lepiej grała, bo szczerze mówiąc zatrzymałem się na czasach audigy 2ZS. Jak wiadomo karty cretive lubią coś dodawać od siebie.

 

Prosił bym was o opinie lub inne propozycje w tym budżecie.

 

Pozdrawiam Filip

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emu jest nowszy za czym idzie nowszy proc, troszkę większe możliwości. Maudio to stara karta, która na rynku jest od 2002r. Ma tą przewagę nad EMU, że regulacja głośności jest analogowa a nie systemowa + osobne zasilanie (a to jest ważne). Ponadto mimo tych kilku lat ma na pokładzie bardzo dobrego DACA do zastosowań studyjnych (ale z ograniczeniem do 96khz). Emu ma CS4392 na pokładzie który nie wiedzieć czemu, jest tak chwalony mimo, że to najniższa kostka z rodziny cs439x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dozbieranie nie wchodzi niestety w grę bo i tak początkowo chciałem wydać tylko 300zł, a samodzielny dac mi nie potrzebny, ma to być głównie dobrze grająca karta dźwiękowa nie dodająca nic od siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z emu 0202 i 0404 są problemy z trzaskami po USB. Wielu (co najmniej połowa) użytkowników na to narzeka. Osobiście miałem z tym również problem (z 0202) mimo dobrego zasilacza oraz płyty głównej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam 0202 USB. O ile dobrze pamietam czasy kiedy probowalem ja pod windowsem to trzaskow nie bylo, ale przy zmianie utworu na kolejny w foobarze pojawialo sie ogromne obciazenie procesora na kilkanascie sekund. O ile pamietam to bylo cos nie tak ze sterownikami ASIO od EMU.

 

Od kilku lat uzywam tej karty pod linuxem - absolutnie zero problemow, zadnych trzaskow, etc... po prostu dziala. Jedyna uciazliwoscia jaka byla to to, ze zmiana czestotliwosci probkowania nie byla dostepna. Ostatnie wydania alsy juz wspieraja ta funkcje.

 

Pozdr,

F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy jedna z wyżej wymienionych kart zdołałaby w zadowalający sposób napędzić słuchawki AKG K 701 bez używania dodatkowego wzmacniacza słychawkowego ?? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc przeciętne nie mam na myśli jakości, tylko wydajności prądowej :-). Pozatym w przypadku 0202 ogranicza nas tylko 0,5A z portu usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam M-Audio Audiophile USB. Z komputerem stacjonarnym, laptopem i nettopem Acera (tu Linux). Pod Linuxem był z nią problem - sterowniki, ale dało się to rozwiązać - pracuje pod serwerem Pulse). Gra ładnie, czysto. Pod Windą trzeba ją czasem restartować przy pierwszym włączeniu muzyki. Przy starcie Linuxa musi być włączona od początku (inaczej system jej nie widzi).

 

Karta ma podobno multum mozliwości (sporo wejść i wyjść) ale ja używam tylko USB (WE) i ANALOG RCA (WY). Nie udało mi się uzyskać dźwięku z wejścia SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - kartę mam używaną, droga nie była. Zastanawiam się czy lepszym wyborem nie byłby DAC z USB, który nie musi mieć sterowania z komputera, ale przecież komputera używam właśnie jako źródła dźwięku z plików FLAC/MP3 więc w sumie może być tak jak jest. A jakość dźwięku, jak już mówiłem jest OK - na głośnikach i słuchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety używki nie mogę znaleźć, najtańszą ofertę znalazłem tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drożej, ja dałem coś koło 370 albo 350 zł. Na Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ostatnio znalazłem na ebay audiotrak prodigy cube i wygląda na ciekawe urządzenie ale żadnych opinii na jego temat w necie nie mogę znaleźć. Słyszał może ktoś tego daca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie dałem sobie spokój z m-audio audiophile i teraz na placu boju pojawił się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czy warto w niego zainwestować zamiast w e-mu 0202?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie aukcji napisano, że

Cyfrowe wejście z komputera (USB) wykonane na układzie Burr-Brown Audio PCM2706

 

A w opisie do PCM2706 czytamy zaś, że kość ta obsługuje

Sampling Rate: 32, 44.1, 48 kHz

 

Czyli w porównaniu do kart dźwiękowych jest to rozwiązanie mocno nieprzyszłościowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest wersja II na PCM1781 która jak sprawdzałem w necie niby obsługuje 24bit/192kHz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poprzednia byla na 2706 dlatego w ogóle się nią nie iteresowałem zbytnio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM1781 to przetwornik cyfrowo-analogowy i on faktycznie obsługuje 24/192.

Mi chodziło o PCM2706, który w przypadku Nostromo jest odbiornikiem USB i obsługuje maksymalnie 16/48. Czyli niestety w przypadku podłączenia przez USB DAC nie odtworzy natywnie plików "gęstszych" niż 16/48. W przypadku użycia wejść SPDIF nie powinno być tego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli plan upadł bo niestety w laptopie nie mam wyjścia optycznego jak mam dokupić konwerter usb-spdfi to już wychodzi strasznie drogo :/

 

chyba będę musiał zwiększyć budżet i pomyśleć nad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest to warte swojej ceny?

 

jeszcze w gre wchodzą:

 

Audinst HUD-mx1

Audiotrak Prodigy Cube

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

polecam info o mod e-mu usb 0202

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.

Cytuję : "Polecam wykonanie czynności jw każdemu, kto chce poprawy brzmienia o kilka klas za symboliczną cenę (koszt dolutowanych kondensatorów ~16zł).".

To ile tak mniej więcej tych klas będzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.