Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zwolenników (i nie tylko) korektora cyfrowego firmy Behringer DEQ2496


jareks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Lech36 napisał:

Jak nie będziesz miał pecha to po bardzo długim czasie. Na pewno kilka/kilkanaście lat. Na szczęście naprawa takiego zasilacza przeważnie jest bardzo prosta więc spokojnie. 

Kupiłem używany DEQ i od razu wymieniłem wszystkie kondensatory w zasilaczu na nowe.

Wolałem chuchać na zimne z wyczytanych opinii, a ponieważ nie wiem ile lat ma mój DEQ (kod daty 1609 więc może to być np. 16-ty tydzień 2009 albo 9-ty tydzień 2016r ? ) więc prewencyjnie wymieniłem wszystkie.

 

12 godzin temu, Marek.S napisał:

Najlepiej od razu go rozpruć i wymienić elektrolity na Panasonici...no i szczególnie te które są na WE/WY.

W zasilaczu na Panasonica? Hmm kupiłem pierwsze co było w hurtowni na półce ?

Bo o wymianie kondensatorów w torze analogu czytałem tutaj klik

 

I jeszcze jedno zapytam publicznie - bo pytałem parę osób na priv ale koledzy odnieśli się bez entuzjazmu - otóż czy ktoś z forum robił/może zrobić zasilacz zaproponowany na tej stronie - jest schemat i wykaz elementów PSU DEQ2496 klik

Edytowane przez countryfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, countryfan napisał:

Kupiłem używany DEQ i od razu wymieniłem wszystkie kondensatory w zasilaczu na nowe.

To nie masz się czym martwić przez długi czas, chyba że jakiś element półprzewodnikowy w zasilaczu ma ukrytą wadę i przedwcześnie wysiądzie czego nie życzę ;-).

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, countryfan napisał:

Pytanie do kolegów posiadaczy mikrofonu ECM - czy ktoś może pożyczyć na testy tego mikrofonu z kablem ?

Naturalnie odwdzięczę się w formie uzgodnionej z wypożyczającym ?

Ja go mogę sprzedać ?
Kupiony jakieś 1-2 lata temu, sprawdzony, raz użyty, od tej pory nieużywany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czym podłączacie DEQ2496 do wzmacniacza jeżeli na wejściu ma tylko RCA? Myślę, żeby go sobie sprawić, ale nie wiem czy lepiej dać przejściówkę XLR-RCA (jeżeli tak, to jaką?) + posiadany ic Chord Clearway, czy jakiś ic XLR-RCA? Nie chciałbym szarżować z wydatkami na kable, bo już trochę tego było ?

Druga sprawa - czy używanie DEQ jako DAC ma sens? Źródło z jakiego by szedł sygnał po optyku to NAD c546.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.06.2019 o 20:33, can napisał:

Czym podłączacie DEQ2496 do wzmacniacza jeżeli na wejściu ma tylko RCA?

W takiej sytuacji używa się kabla przejściowego lub przejściówki np. takiej:

https://prosklep.pl/xga34-xlr-m-3p-rca-f,3,138,3366?gclid=EAIaIQobChMIxJTWjYaE4wIVybUYCh2ttgAhEAQYASABEgKCpPD_BwE

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Może mi ktoś powiedzieć, czy w DEQ2496 istnieje możliwość ustawienia kilku profili, żeby mieć inne ustawienia na słuchawki i inne na głośniki?

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po powtórzonym ostatnim swoim audiogramie wyszedł mi ubytek komórek słuchowych - niestety, specyfika branży.

Otóż: HL dla pasma czysto gradientowego jest taki :

Hz - dB L - dB P

2000 - 20 - 5

3000 - 30 - 20

4000 - 40 - 25

6000 - 35 - 35

8000 - 40 - 40

Czy korekcja dla pasma około 3 kHz (lepiej od 2,5 kHz) i powyżej dla ucha L i powyżej 4 kHz dla ucha P o zakres około 5 do 20 dB jest ustawialna na urządzeniu Ultracurve Pro deq 2496 ?

Z przedpostów wynika że tak.

Pewnie między pre-headamp Asus Xonar Essence Stu a integrę Xindak A06 da się ten korektor wpiąć. (Duży Jack stereo z Asusa a wysyłka do pary RCA w Xindaku [z przejściówką zapewne]).

Nie jestem przekonany co do zakresu koniecznej korekcji ale ten pomiar na moich uszach upewnił mnie co do wcześniejszych osobistych odczuć, których  zaistnienie potwierdzone zostało obiektywnie. Niestety , chyba stopery czas zacząć używać, ale zaburza to konieczną podzielność uwagi i zwłaszcza konieczność reagowania na bieżące komunikaty głosowe. Zamierzam omówić to z kierownikiem, bo 5 lat i degradacja w tym czasie o około 20 dB jest niepokojąca i niestety nieodwracalna. 

Całkiem niedawno był to poziom 5- 10 dB a teraz już spadek do 30 - 40 dB (tempo względne nawet wystraszyło mnie i stąd ten post).

Ekspozycja na hałas musi być u mnie w pracy opanowana dla mojego dobra a ten element potencjalnie może by mi poprawił wrażenie spójności - oby.

Poradźcie...

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Połączenie.
IMHO najlepiej łączyć to cyfrowo. Czyli przed DAC. Masz do wyboru AES/EBU lub TosLink. Jak chcesz jednak analogowo pomiędzy DAC i wzmacniacz to też da radę po XLR.

2. Ustawienie.
Możesz regulować dowolne pasmo w zakresie +/- 15dB dla każdego kanału.

3. Sens:-)
Nie wiem czy ma to sens przy głośnikach. Słyszysz jednocześnie obydwoma uszami poodbijane fale. Przy słuchawkach może by to było rozsądne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.07.2019 o 14:12, Froju napisał:

1. Połączenie.
IMHO najlepiej łączyć to cyfrowo. Czyli przed DAC. Masz do wyboru AES/EBU lub TosLink. Jak chcesz jednak analogowo pomiędzy DAC i wzmacniacz to też da radę po XLR.

2. Ustawienie.
Możesz regulować dowolne pasmo w zakresie +/- 15dB dla każdego kanału.

3. Sens:-)
Nie wiem czy ma to sens przy głośnikach. Słyszysz jednocześnie obydwoma uszami poodbijane fale. Przy słuchawkach może by to było rozsądne rozwiązanie.

Witam,proszę o pomoc.Zamierzam zakupić deq2496 ,obecnie moje jedyne źródło do komputer przenośny (z wyjściem usb-gdzie kiedyś podłączałem smsl)

skoro w/w urządzenie posiada "dac" to w jaki sposób podłączyć do niego  komputer ?

Dalsza droga sygnału z 2496 do wzmacniacza i dalej do kolumn.

Proszę o jakieś porady.

Przemo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Zapisuje się do klubu. DEQ wczoraj po testach. Muszę powiedzieć ze jestem mega pod wrażeniem. Przełączałem sie pilotem na tym samym nagrzaniu z dwóch różnych źródeł (w jednym wpięte w tor DEQ robiący jako DAC) i to jak robi korektę i poprawia dźwięk po odpowiednim ustawieniu DEQ jest piękne ? Niedługo będę testował go tylko w torze cyfrowym z zewnętrznym DACiem.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.07.2020 o 06:37, tomgda napisał:

Muszę powiedzieć ze jestem mega pod wrażeniem.

No ja po latach eksploatacji schowałem do szafy.

Urządzenie pomimo posiadania bardzo wielu funkcji jest już zbyt archaiczne w obsłudze.

Prosi się o wersję 2.0 z interfejsem USB i sensowną aplikacją sterującą.

Wbudowana korekcja akustyki jak na obecne czasy jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Hey. Mam kolumny podłogowe i dwa suby. Ogólnie spasowanie jest ok ale chciałbym się pobawić jakaś aktywną zwrotnicą i sprawdzić czy nie da się zrobić tego lepiej. Kolumny bym odciął na jakieś 100hz a resztę poniżej puścił do subów. Jest jakieś urządzenie pozwalające na tego typu zabawy ?

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim,

dzisiaj rano odpaliłem (jak co dzień) swojego DEQ2496 i stwierdziłem, że po włączeniu przycisku zasilania urządzenie się nie uruchomiło tylko w głośnikach słychać rytmiczne (co sekunda) piki. Generowane są one przez DEQ bo po wyłączeniu zasilania urządzenia piki giną. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Co może być tego przyczyną? Przez rok czasu wszystko działało jak należy i byłem bardzo zadowolony. DEQ używam tylko jako element adaptacji akustycznej pomieszczenia (po przeprowadzonym TRA). Jeżeli czeka mnie naprawa, to czy możecie doradzić jakiś sprawdzony serwis?

Dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 15.03.2021 o 11:58, Charzyn napisał:

Cześć wszystkim,

dzisiaj rano odpaliłem (jak co dzień) swojego DEQ2496 i stwierdziłem, że po włączeniu przycisku zasilania urządzenie się nie uruchomiło tylko w głośnikach słychać rytmiczne (co sekunda) piki. Generowane są one przez DEQ bo po wyłączeniu zasilania urządzenia piki giną. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Co może być tego przyczyną? Przez rok czasu wszystko działało jak należy i byłem bardzo zadowolony. DEQ używam tylko jako element adaptacji akustycznej pomieszczenia (po przeprowadzonym TRA). Jeżeli czeka mnie naprawa, to czy możecie doradzić jakiś sprawdzony serwis?

Dzięki ?

Na "oko" to zasilacz (przetwornica) nie startuje, pewnie kondensatorki powysychały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza DEQ 2496 jestem w posiadaniu stareńkiego korektora parametrycznego też Behringera o nazwie Tube Ultra Q T 1951 . Ten dziadek bije o głowę swoją wydajnością i brzmieniem  w regulacji pasma swoich młodszych braci DEQ 2496 jak i DCX 2496 "choć ten ostatni to właściwie procesor głośnikowy". Używam T1951 już prawie ponad 10 lat i ani razu nie padł , poza tym że siadły w nim żarówki podświetlające wskaźnik wysterowania jak i lampy . Używam go ciągle bardzo chętnie bez tych zbędnych żarówek . Jak by się pokazał na rynku wtórnym to polecam . Naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2011 o 09:47, remlik napisał:

DEQ1024 to jak widzę tercjowy EQ, nie parametryczny jak DEQ2496. Mówisz, ze przesunięcie o jedną kreskę (nie do końca) w dół suwaka 40Hz spowodowało takie spustoszenie ? Zupełnie bez sensu by to było.

DEQ 2496 ma w swoim silniku i tercjowy też . Przy odpaleniu , na ekranie widnieje domyślnie zaraz po starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.