Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rodzaj martycy w Samsungu LE40C650


slav10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do posiadaczy telewizora Samsung LE40C650 – jaki rodzaj matrycy jest w nim zastosowany?

Mam w domu model poprzedni B650 i w nim jest matryca S-PVA. Czy ta sama jest w nowym modelu? Przypuszczam ze Samsung mogl cos przyoszczędzić i zrobic ciecia kosztow przy okazji wprowadzenia nowego modelu, ktory jest znacznie tanszy niz stary. Potrzebuje kupic TV i chciałbym żeby jakość odwzorowania barw nie była gorsza niż w B650 a jak wiadomo jedynie matryce S-PVA sa w miare wierne kolorystycznie. Dzwonilem do Samsunga ale baba z która miałem nieprzyjemność rozmawiac rzekla ze takich informacji mi nie udzieli – czyli klienta maja gdzies… Jako ze już pare razy zawiodłem się na nowych seriach nie chce popelnic bledu i nie kupic nowszej gorszej serii. Absolutnie zalezy mi ja odwzorowaniu barw, reszta sloganow reklamowych ma mniejsze znaczenie. A czemu Samsung - model B650 spelnil wszystkie moje wymagania, rowniez te cenowe.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na wierne kolory w Samsungu LE40C650, jeśli zwracasz na to uwagę odpuść sobie ten model, nie wiem jaką mają matrycę, ale np: w Samsungu moich rodziców LE46C650 kolory to porażka, sztuczne, nienaturalne, kolor skóry wpada w odcień różowy, pomarańczowy lub czerwony. Zresztą to bardzo budżetowa konstrukcja więc nie o to w niej chodzi aby obraz był jak najlepszy ale był jak najtańszy przy akceptowalnej jakości obrazu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam "C" ale "B" miało mocno rozbudowane opcje korekcji. Jeśli kolor skóry wpada Ci w czerwień to albo zmień zakres barwny w menu dla koloru czerwonego albo po prostu pobaw się suwakami gain RGB ... a może jakiś filtr "żywe kolory" jest aktywny.

 

Swoją drogą jeśli seria 6xx jest budżetowa to czym w takim razie są serie 3xx 4xx i 5xx?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>odwzorowania barw nie była gorsza niż w B650 a jak wiadomo jedynie matryce S-PVA sa w miare wierne

>kolorystycznie.

 

Nawet nie wiem czy nie wierniejsze są IPS ... ale i tak rozbija się wszystko o korekcję w LUT (elektronika w LCD może sprawić że gorsza pod pewnymi wzgl. matryca będzie lepiej wyświetlać niż niby lepsza niekorygowana matryca).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu B650 rzeczywiscie jest bardzo bogaty wachlarz funkcji do korekcji miedzy innymi kolorow, mozna sie pobawic i ustawic wedle swoich upodoban. Chodzi o to ze zakres tonalny jest tu bardzo duzy. Sam sie o tym przekonalem ogladajac na nim zdjecia z porzadnej lustrzanki. Polecam sprawdzic - warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS może są dokładniejsze, ale jeśli chodzi o widoczność padnietych subpikseli do w S-PVA są w zasadzie nie zauważalne.

 

Każdy monitor-telewizor mozna i trzeba skalibrować. Jak nie zrobi się tego to potem pojawiają się właśnie opinie że samsung to świeci tak a tak, a sony to siak..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem zdjęcia wyświetlane na skalibrowanym monitorze EIZO S2433W do mojego "sypialnianego" Samsunga UE32C6000. Po skalibrowaniu telewizora zdjęcia wyglądają identycznie pod względem tonalnym, temperaturowym, gradacji kolorów, szczegółow w ciemnych i jasnych partiach zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze czesto ludzie nie ustwiaja kolorystyki. Znajomy kupil model z serii 500. Jak zobaczylem jego kolorystyke to bylem pewien ze cos jest nie tak. Otoz nie zmienil ustawien sklepowych na wlasne, pozniej jeszcze lekkie korekty i obraz byl ok. Jednak do 650-ki brakuje mu bardzo duzo, ot zwykly telewizor. Inny przyklad, w mojej firmie od miesiaca wisi LCD 42 cale B650. Obraz jest caly niebieski, po prostu nie ma bialego. I o czym to swiadczy, o tym ze nikt nie zadal sobie trudu chociazby ustawienia dobrej temperatury barw. Mozna by powiedziec zly telewizor. Nic bardziej mylnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 17 Sie 2010, 11:05

 

>Nie wiem jak tam "C" ale "B" miało mocno rozbudowane opcje korekcji. Jeśli kolor skóry wpada Ci w

>czerwień to albo zmień zakres barwny w menu dla koloru czerwonego albo po prostu pobaw się suwakami

>gain RGB ... a może jakiś filtr "żywe kolory" jest aktywny.

>

>Swoją drogą jeśli seria 6xx jest budżetowa to czym w takim razie są serie 3xx 4xx i 5xx?

 

To chyba był nawet B650, owszem funkcji i ustawień obrazu bardzo dużo i co z tego heh, kolory nigdy nie były naturalne. A jeśli seria 6xx jest budżetowa bo jest, to jaka jest 3xx 4xx i 5xx? Hmm tu musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 17 Sie 2010, 16:01

 

>A był to w ogóle samsung ? :)

 

To był samsung :P samsung robi niezłe TV, zupełnie jak skoda samochody, i popularność podobna Nr.1 w Polsce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogladalem w sklepie model 37 cali C650. Obraz byl sredni. Oczywiscie sprzedawcy nie potrafia powiedziec jaka tam jest matryca, co wiecej czesc z nich nie wie co to PVA...

Na forum brytyjskim znalazlem ponizsza inforamcje:

"I just iformed from a forum that 46C650 models witch have code AA01 have A-MVA panel.

40C650 witch have SQ01 have S-PVA panel.

 

Please tell me… we facing a big quality difference here? Samsung has sabodaged his 46C650 series? They are worst that 2009 46B650?

"

Wiec pytanie, czy to co widzialem na 37 calach to byla matryca PVA? Obawiam sie ze raczej nie...

Polityka Samsunga jest co najmniej dziwna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że temat o telewizorach Samsung pozwolę sobie na mały offtop i zapytam kolegów posiadaczy wszelkich LCD Samsunga czy nie wydają one żadnych niepożądanych dźwięków jak to bywało w plazmach tegoż producenta. Mam CRT Samsunga i warczy niemiłosiernie, mam też monitor LCD to piszczą mu cewki czasami, a jak wygląda sprawa w telewizorach np. serii B550 czy C650, ciche są czy też mają podobne przypadłości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w LE40C650 stosowane są panele

LCD-PANEL;LTF400HF15,SSDZF6,8BIT,40,1.07

LCD-PANEL;V400H1-LH9,CM40H19,10BITS,40,1

LCD-PANEL;T400HW03 V3,AU40H33,8BIT,40,16

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa jest skomplikowana nawet przy tym samym rozmiarze.

A jakie matryce sa montowane w modelu Sony KDL-40EX500/501 - z testow na sieci wynika ze te same co w Samsungu LE40C650 czyli S-PVA. Masz moze takie informacje, bo moze bym sie na ten model zdecydowal jesli by nie bylo tam tak namieszane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Samsungu mozesz sprawdzic z pilota nastepujaca konfiguracje klawiszy:

 

power-info-menu-mute-power

 

wejscie do menu serwisowego. tam bedzie podany zaraz na poczatku dokladny model matrycy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slav10, 23 Sie 2010, 11:09

 

>Czyli sprawa jest skomplikowana nawet przy tym samym rozmiarze.

>A jakie matryce sa montowane w modelu Sony KDL-40EX500/501 - z testow na sieci wynika ze te same co

>w Samsungu LE40C650 czyli S-PVA. Masz moze takie informacje, bo moze bym sie na ten model zdecydowal

>jesli by nie bylo tam tak namieszane?

 

Jak widać w tym Samsungu nie tylko siedzi PVA ale też MVA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.