Skocz do zawartości
IGNORED

jaki zestaw gramofon+ przedwzmacniacz w cenie 1500-2000zł?


walery2277

Rekomendowane odpowiedzi

jw.

posiadany sprzet:

HK 3480, Hb 970, JBL E80.

muzyka rockowa, eksperymentalna

instrumentalna.

 

co poradzicie. nowy czy używki?

jakieś konkretne propozycje?

nadmieniam iż czytam dużo na forum.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro-Ject Debut III - ok 900zł

CAMBRIDGE AUDIO 640P - ok 470zł

GOLDRING 2300 - ok 700 zł

 

jak Ci się spodoba zabawa w analog to z czasem przesiadziesz się na lepszy gramofon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walery2277, 17 Sie 2010, 13:56

Szkoda płyt. Goldring jest dużo lepszą wkładką i ma mniej "męczący" płyty szlif igły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie trudno będzie coś innego ciekawego polecić. Musiałbyś wydać już tak 3-3,5 tys. żeby mieć znaczącą poprawę. Poprawiałbym już sam gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ponieważ mam podobny problem,a wybrałem już w 2/3:

Pro Ject 1.2 (starszy model)

Cambridge 640 P

wkładka do 400 zł ?(używana MC też!)

Oczekuję raczej dobrej muzykalności,najważniejszy bas(dobra kontrola)soczysta średnica,wysokie bez przejaskrawień(wiadomo zużyte vinyle lubią skwierczeć)przyzwoita lokalizacja,dobre różnicowanie płyt,łagodność dla nośnika?

Muzyka różna,z przewagą jazz,jazz rock,metal,trochę pop i new romantic.

W przeszłości używałem wkładki Shure Encore ,symbolu nie pamiętam,pre w NAD 3400 PE,napęd Technics SL QD 33 i grało to bardzo przyjemnie,choć może od razu obrażę wielbicieli analogu ciut gorzej od CD NAD 514(kolumny Radmor LS 30).W chwili obecnej chciałbym odkurzyć swój zbiór płyt(część niestety sprzedałem :( ,część utrwaliłem na CD-R.Może jakieś sugestie? Dziekuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zł to nie dużo, używanej MC nie polecam, chyba ,że wiesz ile na prawdę grała i w jakim jest stanie

 

z MM mogę polecić SHURE M97XE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baltfan, 17 Sie 2010, 17:23

We wkładkach do 1 000 zł, bezpiecznym wyborem jest Goldring. Model 2300 jest w bardzo dobrej cenie. Ortofon który również ma w ofercie ciekawe wkładki zaczyna się powyżej w praktyce powyżej modelu Bronze. Wiekszość będzie długo korzystać z wkładek, łatwo przenieść je na nowy gramofon, a dobry szlif nie masakruje nam płyt i będą one w dobrym stanie jeszcze długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> r&r, << ale >> baltfan << znacząco ograniczył budżet (do 400zł) a w juz Goldring się nie mieści, no chyba ,że się ustrzeli na zagranicznym serwisie okazję.

 

z tym złym szlifem też nie należy tak dramatyzować

nie mówimy o wkładkach dla dj które działają przy nacisku 3g i większym

nie mówimy też o wkładkach zalecanych do b.lekkich ramion i pracujących z naciskiem 0,75g które nieprawidłowo dobrane i źle ustawione niszczą LP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Waluch,faktycznie jeżeli będę miał możliwość kupienia używki MC to od kogoś pewnego.Na start jednak muszę kupić jakąś wkładkę,raczej wolałbym nową i na więcej mnie teraz nie stać a wiadomo,czekać nie mogę,kiedy chciałoby się już słuchać :)

Ważne jest dla mnie,żeby wkładka była dopasowana do do możliwości tego ramienia,oczywiście bez przegięć(w sensie cena).Nie oczekuję cudów z tym gramofonem.Najważniejsze,żebym się nie zraził:)

Nie ukrywam,mam nadzieję,ze w przyszłości kupię ciekawszy gramiak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch, 17 Sie 2010, 18:06

Nigdy nie położyłbym nowiutkiej płyty pod wkładkę z eliptykiem lub sferycznym szlifem.

 

Używanych wkładek MC, zwłaszcza w Polsce bym się wystrzegał. Mało która firma ma mikroskop aby sprawdzić na poczekaniu stan igły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym rock&roll,jednak w tym budżetowym zestawie,to chyba za droga wkładka?

Być może podniosę ciut budźet,gdybym miał możliwość wypróbowania dobrej wkładki,to na pewno bym się przekonał,jaka jest różnica!? Myślę,że na początek MM do 500(już maksymalnie) powinna wystarczyć.

Dotychczas słuchałem na tanich gramofonach,począwszy od Fonica(lata 90-te,technicsy i tym podobne :)) Okazjonalnie ,bardzo wyrafinowanych na Show,ale to nie było wymierne porównanie.

Nigdy nie mów nigdy(G.C.),może kiedyś skorzystam z tej propozycji.Dzięki pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie niska masa ramienia poleciłbym Denona dl-160, którego używam i jestem usatysfakcjonowany dźwiękiem

 

mam też AT-120E, ale może być dla Ciebie za jasna, gra dość charakterystycznie dla wkładek AT

 

podobnie jest z AT-440 MLa odbieram ją jako detaliczną aczkolwiek z pewnym niedosytem basu

 

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz używanego Goldringa 1012, sprawdzi się znacznie lepiej niż shure

 

Decydując się na w/w Shure daj mu czas na 'wygrzanie' z 50h na początku może być ostro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ogłoszeniach był TD318, na takie rzeczy warto zwrócić uwagę.

Wkładka: można do lekkich ramion coś z Ortofona: 510, 520, ... 540. Są dużo tańsze niż z nowej serii a grają bardzo dobrze w stylu ortofona (muzykalnie).

 

Poza tym należy dobrać wkładkę do posiadanego ramienia. W znakomitej większości dostępnych nowych gramofonów są mierne (delikatnie mówiąc) ramiona, które nie są do wkładek MC LO.

 

Taki set: TD318 (320/321) + Ortofon 5xx + Cambridge to uczciwa rzecz na początek i w 2kzł można się zmieścić.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300 gra bardzo podobnie jak 1012GX z tym ,że bez takiej ostrości, szorstkości na górze pasma

 

natomiast w porównaniu z 160 o które pytasz, to denon gra bardziej przestrzennie w głąb

z większym detalem, ale ciut mniejszym wykopem na dole

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem sobie na ceny proponowanych wkładek i Shure M97XE jest OK. Chyba tym modelem się zainteresuję.Muszę dodać,że nie posiadam nowych płyt,same używki,które zdążyłem poryć MF kami i innymi :)Najważniejsze,żeby mi igła nie stawała i nie skwierczało zbytnio.Na pewno kupię nowe tłoczenia,ale to potrwa.Do tego kalibracja,zanim się nauczę,igła będzie do wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>baltfan, walery2277,

Z mojej strony polecam Wam do lżejszych ramion Pro-Jecta...lżejsze Ortofony. Wymieniony prze kol. >ahaja< Ortofon 520 Mk II jest do kupienia w warszawskim sklepie AudioForte (można też drogą internetową), ale cena wynosi aż 590 zł i jest ewidentnie przesadzona. Można ewentualnie ponegocjować, oni dobrze wiedzą, że przegięli z ceną, powinni trochę odpuścić. Ortofon 510 Mk II (tańsza wersja 520 MK II) jest obecnie niestety nie do kupienia. Ale ta sama wkładka występuje pod nazwą Ortofon Vinyl Master (model: Red) i jest oferowana (nowa) na allegro w sklepie internetowym WAMAT za cenę 399 zł. Jeszcze taniej możnaby spróbować kupić tę piećsetdziesiątkę w f-mie Voice z Cieszyna (www.voice.pl) pod nazwą Ortofon Alpha, ale nie wiem czy aktualnie mają.

Polecany tu Goldring 2300 będzie się trochę marnował w ramieniu Pro-Jecta z modelu Debut, ale to jest tylko moja subiektywna opinia. Poza tym mogą wystąpić problemy z prawidłowym zrównoważeniem tej stosunkowo ciężkiej wkładki (ponad 7 gramów) w ramieniu P-J 8,6. Meksykańskiego Shure'a M97XE radzę koniecznie odsłuchać przed zakupem, bo to wkładka o specyficznym brzmieniu, na pewno nie neutralna.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś w stylu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yul: Shure'a M97XE oceniasz jako wkladke z akcentowanym basem, bez szczegolow specjalnych w srodku? Stad ta nieneutralnosc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Yul,dzięki za bardzo rzeczową podpowiedź.Faktycznie,bez odsłuchu zakup wkładki wydaje się być ryzykowny.Nie za bardzo mam możliwości ,żeby poeksperymentować.Przyznam się,że nie szukam super neutralnej wkładki.Raczej nie chciałbym przerysowanego dźwięku.Będę musiał zaryzykować.Sugestie wezmę pod uwagę.Wszystkie uzyskane informacje są dla mnie cenne,za co dziekuję.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może do 1000 zł lepiej kupić coś używanego. Nowe gramofony w tej cenie to hm... mocno "tanie" sprzęty. Jest kilka używanych niedrogich gramofonów które są solidną bazą do początków zabawy z analogiem. Cena tego 318 może być nieco wysoka zależy jaka wkładka, jakie ramię, jaki stan. Można poszukać thorensów 125 126 160 145, z drugiej strony telefunkeny s 500 s 600, ba nawet kontrowersyjny Technics 1200. Ja bym się nie wzbraniał przed używanym sprzętem. Nawet zakładając że nie będą w idealnym stanie mogą dać więcej radochy z użytkowania a w razie czego odsprzedaż możliwa jest bez straty. Poza tym trudno zakładać że pierwszy zakup jest już docelowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Mickiewicz,

Nie chcę specjalnie się nad tym Shure'm pastwić, niektórzy go pewnie mają i z moim zdaniem się nie zgodzą, ale jak dla mnie to dźwiek jest mocno przechylony w stronę niskich tonów. I z tego co mi mówił właściciel w czasie odsłuchu, podobno niczym tej sytuacji zmienić nie można, ani zmniejszaniem nacisku, ani podnoszeniem ramienia, ani innymi trickami.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaką używkę thorensa polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 17 Sie 2010, 19:05

Może trochę Goldring 2300 będzie na początku za dobry, ale później będzie można bez zgorszenia przełożyć wkładkę na lepszy gramofon. Normalnie polecałbym zakupić lepszy deck, ale w tej cenie większość jest dość podobna. Dużo lepsza jest Rega, ale jej dystrybutor nie sprowadza (a przynajmniej nie informuje o tym na stronie) tańszych modeli gramofonów.

Zdecydowana większość wkładek z poziomu absolutnie podstawego (do 500 zł) ma kiepskie szlify i mimo średniego nacisku trochę płyty katują. Nie jest to oczywiście coś porównywalnego ze starymi polskimi wkładkami, ale lepiej już od nowości dobrze traktować swoje winyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 17 Sie 2010, 20:16

Używkę gramofonu, zwłaszcz starszego można paradoksalnie kupić mając dużo pieniędzy. Jeśli nie kupujemy od zaufanego sprzedawcy lub audiofila, można wpaść na minę. Zazwyczaj po wymianie paska i oleju jest wszystko ok, ale czasem trzeba wymienić silnik, zasilacz nie działa prawidłowo i bez zacięcia do grzebiania lub pomocy osoby która zna się na rzeczy może być trudno.

Moim zdaniem, gramofon dla początkującego powinien być solidny, przystępnie wyceniony ale przede wszystkim nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>rock&roll,

Zgadzam się z Tobą w tym, że w podanym budżecie ciężko kupić dobry tor analogowy, potrzeba jednak 3 jego elementów składowych plus jeszcze dwa komplety kabli, o jakości takiej, aby całego efektu nie zniweczyć. Podpowiedzi o zakupach używek są całkiem sensowne w tym wypadku, no ale tu bez "know-how" i zaplecza narzędziowego się nie obejdzie. Bez tego tylko nerwy i zgryzoty przy używce będą, a nie słuchanie winyli. Zdobycie "know-how" jednak trwa, kto wie czy nie dłużej niż uzbieranie większych pieniędzy na lepszy gramofon, wkładkę i pre.

Nie zgadzam się natomiast z tym co napisałeś o ortofonowskich szlifach eliptycznych. Jeżeli wkładka jest ustawiona prawidłowo, nie ma uszkodzonego tipa, pracuje w zakresie nacisków zalecanych przez producenta, a płyta jest starannie przygotowana do odsłuchu (odczyszczona, umyta), to eliptyk nie niszczy płyt. Latami słuchałem na eliptycznych Ortofonach, a później przeszedłem na szlify bardziej zaawansowane (co nie znaczy, że obłędnie drogie - Fritz Gyger, Fine Line, Vital), i te same longplaye służą mi doskonale. Spełnienie tych paru wymienionych wyżej warunków nie jest wbrew pozorom takie trudne.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.