Skocz do zawartości
IGNORED

jaki transport/CD do Cambridge Audio DAC 3


bubusia

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Pytanie jak w temacie. Do tej pory używałem z discmagic 1, ale się zepsuł. Czy warto kupić jakiś inny transport/CD, który wyciśnie coś więcej z ww. DACa, czy po prostu naprawić discmagica(bo i tak poprawy nie będzie). A może jest jeszcze jakaś inna droga. Wszystkie porady mile widziane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jest wersja tego CA DAC3? Ten na 2 x TDA1305T?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dokladnie to co tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BTW nie mam nic wspólnego z ta aukcja, ale moj DAC jest taki sam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Dobry napęd kosztuje sporo, nawet mocno używany.

Trzeba by wiedzieć na pewno jaka jest przyczyna uszkodzenia i jeśli to jest laser a tam chyba siedzi Sanyo SF-91 to może warto naprawić jeśli dotąd dźwięk pasował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie narzekałem, ale jeżeli miałoby być znacząco lepiej to byłbym skłonny zainwestować. Może jakieś sugestie konkretnych urządzeń. Byłbym wdzięczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj coś takiego. Drogo nie jest a gorzej nie będzie.

Widziałem w ogłoszeniach na HIFI.pl

 

Hifidiy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo trochę drożej, mam używam i póki co jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam obecnie transport Discmaster i przetwornik Thety, ale kiedyś miałem taki przetwornik Cambridge który sprzedałem na rzecz obecnego. Moim zdaniem na lepszym poziomie od tego przetwornika nawet z dobrym transportem zagra stara polska Fonica np.103R ,którą również posiadam , a którą można nabyć za śmieszne pieniądze (50-150zł) w porównaniu do klasy dźwięku jaki prezentuje. Szkoda tylko ,że nie ma wyjścia cyfrowego w tej Fonice.A tak na marginesie to napęd Cyrusa byłby idealny.

A tak wygląda mój napęd i Fonica 103R która Ci polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22950-100000090 1282070340_thumb.jpg

post-22950-100000091 1282070339_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się zapatrujecie na napęd Philipsa , ostatnio kupiłem za 70zł Marantza 273 jest z CDM2/29 i posiada wyjście cyfrowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no czy ja wiem, w sumie i tak powinienem naprawić, w miedzyczasie moge kupic Fonice i porównac:), jednoczesnie mozna poszukac jakiegos sensownego transportu, ten DIY mnie zaintrygowal. Dziekuje za propozycje i prosze o dalsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam do Qaudio bedzie lepiej ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubusia, dróg jest pewnie wiele ale może warto zainteresować się np. Squeezebox'em... albo innym podobnym ustrojstwem. Mnóstwo forumowiczów chwali ten wynalazek właśnie za to że jest doskonałym transportem a jako wartość dodaną masz fantastyczną wygodę i ergonomię użytkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubusia, 17 Sie 2010, 19:40

 

Czy warto kupić jakiś

>inny transport/CD, który wyciśnie coś więcej z ww. DACa, czy po prostu naprawić discmagica(bo i tak

>poprawy nie będzie). A może jest jeszcze jakaś inna droga. Wszystkie porady mile widziane

 

Sprzedaj DACa puki są w chorych cenach na Allegro :-)

 

Ten dac ma fatalny input receiver Philipsa, przez co jest strasznie wrażliwy na jakość transportu - raczej niczym tanim się nie opędzisz.

 

Czy ten DAC posiada clock link do podłączenia z DiscMagikiem ?

 

Jeżeli tak to chyba najlepiej naprawić ten transport co masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

 

chyba miałeś do czynienia z jakimś niepełnowartościowym egzemplarzem.

U mnie gra to wyśmienicie z napędem Rotel 02.

 

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel wydaje sie ciekawa propozycja. Prosilbym kolege o opis brzmienia w takiej konfiguracji

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że posiadam aktywne monitory Yamaha bliskiego pola ustawienie ich względem mojego narządu słuchu jest dość bliskie (ok. 2,5 m.). Zresztą umeblowanie pokoju wymusza taką dokładnie odległość i dlatego m.in. zdecydowałem się na wybór monitorów studyjnych, rezygnując ze sprzętu tradycyjnego. Zwiększanie odległości może powodować degradację brzmienia w zakresie niskich tonów i stereofonii.

Uważam, że w tej klasie cenowej zestaw monitory studyjne Yamaha + CD Rotel 02 to najlepiej brzmiący zestaw stereo (koszt ok. 3000 zł, w moim przypadku dużo mniej). Alternatywnie można jeszcze zamiast Yamahy zastosować KRK8.

 

Brzmienie tego zestawu bez DAC Cambridge jest czyste, sterylne, nie przekoloryzowane, z dobrą stereofonią i przestrzenią. Monitory Yamaha charakteryzują się poza tym dobrze kontrolowanym basem.

Oczywiście cały czas mam na myśli ten przedział cenowy. CD Rotel 02 też znany jest raczej z ostrego i szczegółowego brzmienia. Całokształt tego brzmienia określiłbym jako dość chłodny, ale bardzo przejrzysty.

 

Po podłączeniu Cambridge Audio DAC3 dźwięk stał się o wiele dynamiczniejszy, ale bez degradacji niskich tonów. Poprawiła się również średnica i wysokie, a brzmienie uległo bardzo przyjemnemu ociepleniu. Poprawiła się przestrzeń. Zacząłem słyszeć trochę więcej szczegółów, np. podczas słuchania płyty EL&P Trilogy w wersji K2HD.

 

Ważna rzecz - dobry interkonekt łączący transport CD z DAC. Zauważyłem, że to ma wpływ na dźwięk.

Obecnie szukam dobrych kabli XLR, mam w tej chwili bardzo zwykłe. To też może mieć wpływ, jako że teraz pozostają najsłabszym ogniwem systemu. I nie ma sensu ładować w te kable zbyt dużej kasy, bo powyżej określonego pułapu cenowo/jakościowego można już nie odczuć żadnej różnicy ze względu na nasycenie możliwości sprzętu, z którego po prostu nie da się więcej wycisnąć.

Zastanawiam się jeszcze nad usunięciem kabla sieciowego z Dac-a i zamontowaniem gniazda, w celu dopasowania lepszego kabla sieciowego DIY, takiego który zastosowałem w CD i monitorach.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę trafnego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że Cambridge Audio DAC 3 jest dobrym przetwornikiem. Testuję obecnie Cambridge Audio DacMagic vs. Musical Fidelity X-DAC vs. Matrix mini-i i naprawdę trudno wskazać jednoznacznie zwycięzcę tego porównania. Sądzę, na tej podstawie, że nastepca DAC 3 nie mógł być zbyt odmienny ogólnym charakterem od DacMagic, więc jest DAC 3 co najmniej niezły - wart uwagi i implementacji w system audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, 18 Sie 2010, 22:05

 

>Sądzę, na tej podstawie, że nastepca DAC 3 nie mógł być zbyt odmienny

>ogólnym charakterem od DacMagic, więc jest DAC 3 co najmniej niezły - wart uwagi i implementacji w

>system audio.

 

Obydwa przetworniki nie mają ze sobą konstrukcyjnie NIC wspólnego. Wnioskowane na podstawie samej tylko nazwy jest więc mocno ryzykowne :)

 

DAC3 to antyk. Już sam input receiver Philipsa z jitterem na poziomie chyba 4000ps lokuje go mocno w klasie budżetowej i jako taki praktycznie zamyka dalszą drogę rozwoju. Nie to żeby w przetwornikach TDA1305 Philipsa był jeszcze duży potencjał do wykorzystania ...

 

Aktualnie na ebay.co.uk chodzą po ok 50 funtów (~200zł) i tyle są pewnie warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak chcesz to ci moge swojego V-DACa pożyczyć do porównania. Ciekawe jak wypadnie w porównaniu do X-DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth napisał:

 

"DAC3 to antyk. Już sam input receiver Philipsa z jitterem na poziomie chyba 4000ps lokuje go mocno w klasie budżetowej".

 

 

Cały czas mam wrażenie, że opierasz się na stronniczej teorii.

Porównywałeś z innymi, teoretycznie lepszymi?

 

Poza tym co złego w klasie budżetowej, która idealnie pasuje do budżetowego sprzętu za ok. 3k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200zł DAC3 jest OK (po tyle chodzi na ebay.co.uk). Ale nie za 800zł ! Toż to jakaś kpina. Za 800zł można kupić urządzenia przewyższające go pod każdym praktycznie względem. Ba ! Na tym samym ebay.co.uk można kupić za jakieś 150 funtów (~700zł) aktualnego DacMagica (jeżeli już ktoś uparł się koniecznie na CA).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie miał się podobać? Dlatego że jakiś niebieski pisze brednie na temat którego nie rozumie? Operowanie pustym hasłem input receiver jako argumentem? Violet już całościowo ujął temat, a tego typu napinanie się jest najzwyczajniej głupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

 

"Aktualnie na ebay.co.uk chodzą po ok 50 funtów (~200zł)"

 

Daj jakiś link do aukcji, na których po tyle "chodzą", bo jakoś nie mogę znaleźć

ani jednej sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto przeplacił, panowie dajcie spokoj/nikt tu nic nie kupowal na bayu, alegro etc. Ze swojej strony dodam , ze z dedykowanym transportem, ktory sie zepsul, dzwiek byl calkiem przyzwoity, bez fajerwerkow, czasami moze ostry, ale ogolnie niezly-stereo, dynamika, dosyc szczególowy. Napisze od razu, ze pare rzeczy w zyciu slyszalem(tu i tam) i mniej wiecej wiem jak gra chlam za 200 zl. Na pewno nie zaliczylbym do niego tej kombinacji, zreszta nie tylko ja. Nie chodzi tez o to ze ja mam to jakos chwale. Akurat w ten sposob sie nie podniecam i ze tak powiem doladowuje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorn

-?? Może nazbyt pobieżnie przeczytałem, ale z treści wpisów chyba nic takiego nie wynika. Cena zakupu to jest prywatna sprawa kupującego, nawet nie wiadomo jakie były aktualne ceny w czasie zakupu itp itd... Wszystko to jest bez sensu, pomijając już tu sprawę faux pas. Takie zachowanie jest wobec forumowicza po prostu niegrzeczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, sorki może faktycznie troche przesadziłem we wcześniejszym wpisie.

Co złego to nie ja.

Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie

 

Niestety, z tego co wiem, nie da się naprawić transportu. Padł serveboard. Dlatego muszę kupić coś w zastępstwie. Tym razem moje pytanie dotyczy możliwości podłączenia CD, np ww. rotela 02. Jak mógłbym go podłaczyć do DACA?. Z tego co widze z tylu DACA nie ma typowego coaxiala, jak zatem zrealizować podłączenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.