Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW SŁUCHAWEK


Gość nudel1306
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@wiktor.pl; te R10 to Twojej własności, miałeś okazje je przesłuchiwać - jeśli tak, to napisz w jakiej konfiguracji i jakie wrażenia w stosunku do innych modeli (czy tak mityczne jak mityczna jest ta celulozowa membrana)?

Poniżej model który obecnie użytkuję. Audio-Technica ATH-10LTD. Poza wyjątkową jakością budowy i elegancją, to słuchawki raczej neutralne, o bardzo zrównoważonej dynamice. Duże przeciwieństwo Senheisserów które użytkowałem poprzednio tak pod względem przenoszenia basu (Senki są jak dla mnie niezrównoważone w dolnym paśmie) jak i detaliczności (S. są "bliższe głowy", jakby dokładniejsze). Wybitnie słuchawki do muzyki akustycznej, gdzie nic niczego nie podkolorowuje. Raczej nie tak szczegółowe jak słuchawki studyjne, ale jednocześnie tworzące bardzo wiarygodną scenę. No i bardzo wygodne.

post-58-015397400 1283842199_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wszystkie zdjęcia które zamieściłem i zamieszczę zrobiłem sam. ;) Po prostu zbieram różne słuchawki. Takie niegroźne hobby.

 

R10 są rzeczywiście wyjątkowe, bajeczne, ale jednocześnie bardzo wymagające. Mam na myśli przede wszystkim dobór wzmacniacza pod kątem prezentacji basu. W tych kategoriach, oczywiście w mojej ocenie, zdecydowanie preamp Accuphase przewyższa uznawany za jeden z najlepszych dedykowanych wzmacniaczy słuchawkowych E.A.R. Yoshino HP4 Deluxe Edition. Nie sprawdził mi się też EarMax Anniversary oraz Leben coś tam i 300.

 

Problem - o ile tak można powiedzieć - reprodukcji basu w tym modelu ma nawet swoją historię. W okresie produkcji modele z numerami poniżej 980 uzyskały przydomek "bass - light version", a te od 980 "bass - heavy version". Osobiście nie jestem w 100% przekonany o tym, raczej skłaniam się ku opiniom, że ta granica to SN 1000. Rozumiem, że to śmieszny spór ale dla użytkowników tego modelu to kluczowa sprawa. Obiektem pożądania są te bardziej basowe.

 

Na pewno były by to najlepsze słuchawki ostatnich 30 lat, gdyby nie ten specyficzny bas. Ja zaliczam się do słuchaczy wrażliwych na ten zakres pasma i nie do końca podoba mi się taka barwa dźwięku słuchając płyt Marka Knopflra, Diany Krall lub Sade, natomiast w prawdziwą ekstazę mogą wprowadzić na płytach Keith Jarretta, Miles Davisa lub Tsuyoshi Yamamoto.

 

Inżynierowie Sony nie zrobili tego dźwięku przypadkiem. Wówczas to był ich symbol i referencja. Bardzo źle się stało, że nie kontynuowano tej linii produktów. Myślę, że kolejne lata i opinie użytkowników, zaowocowały by niemal doskonałym produktem. W tej rywalizacji gigantów niepokonany został Sennheiser.

 

Zachęcam do zapoznania się z niezależną recenzją Piotra Ryki, łatwo "wyguglać" to co napisał.

 

:)

 

Na koniec zdjęcia pięknie wydanej broszury o R10, którą dostaje posiadacz R10.

 

...

post-22995-057888400 1284058286_thumb.jpg

post-22995-073524000 1284058305_thumb.jpg

post-22995-022591100 1284058316_thumb.jpg

post-22995-086114700 1284058362_thumb.jpg

post-22995-072288300 1284058424_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromne wpisowe do klubu (jako zem nie zdeklarowany milosnik, uzytkownik zadowolony jeno).

 

Sluchawkowce:

 

Darkvoice Figaro (lampki 6F3) 

 

Maverick Audio TubeMagic D1 (OPAMP LF4562NA, nie sugerujcie sie nazwa, lampa tylko w stopniu koncowym)

 

Yamaha A-S2000 - zadziwiajaca dobra dziurka jest w tym wzmaku (fizycznie osobna konstrukcja sluchawkowca, ze stopniowa regulacja wzmocnienia poczatkowego)

 

Nauszniki:

 

Goldring DR150 (otwarte, kto nie zna, niech zaluje),

 

Pioneer SE-M10R (zamkniete, zaskoczyly mnie juz nie raz in +, i pewnie jeszcze nie raz zaskocza)

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 Dziś miałem okazję zajrzeć na targi Music Media w Krakowie http://www.targi.kra...gi/MUSIC_MEDIA/

 

Dla osób z Krakowa i Małopolski nie mających okazji zapoznania się ze słuchawkami Beyerdynamic jest okazja je poznać (spory wybór ale bez topowych T1 które słuchałem w innych warunkach i po prostym przerobieniu kabla polecam). Niestety przypuszczalnie trzeba przyjść z własnym źródłem i wzmacniaczem :( 

 

Na stoisku A12 wystawia także słuchawki firma Mega Music z Sopotu (ich bezpośredni dystrybutor). Ponieważ nie miałem zbytnio czasu porwałem tylko ich aktualny cennik w sumie nie było za bardzo z kim rozmawiać bo osoba od słuchawek nie dojechała. Targi trwają jeszcze jutro i w piątek. Pytałem czy będą na tegorocznym Audio Show w Warszawie ale jeszcze nie wiedzą.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T50p ponad 1000 PLN o_O ?? Wow, zdrowo przesadzone, mozna je kupic za 200 E jesli tylko ma sie checi do poszukiwan. 

 

Tak czy inaczej - warte posluchania, zdecydowanie, tylko jak wielu z nas zdecyduje sie na wydanie ~1000 PLN na sluchawki do "empeczy" ;) ?

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T50p ponad 1000 PLN o_O ?? Wow, zdrowo przesadzone, mozna je kupic za 200 E jesli tylko ma sie checi do poszukiwan. 

 

Tak czy inaczej - warte posluchania, zdecydowanie, tylko jak wielu z nas zdecyduje sie na wydanie ~1000 PLN na sluchawki do "empeczy" ;) ?

 

 

 

Za  mobilne inne dokanałówki zamiast 1500 zł dałem 1000zł  wiem ze to wydaje się głupie ale moim zdaniem warto; tylko nie do "empeczy"  tylko do przenośnego dobrego CD

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za  mobilne inne dokanałówki zamiast 1500 zł dałem 1000zł  wiem ze to wydaje się głupie ale moim zdaniem warto; tylko nie do "empeczy"  tylko do przenośnego dobrego CD

 

Warto, jasne ze warto, nie neguje, nawet do dobrego "empeczy" + FLAC warto :) Nie zmienia to jednak faktu, ze sluchawki z zalozenia "mobile" w cenie >= 1000 PLN to byla, jest i bedzie nisza na rynku (wybor w tej cenie szczegolnie dokanalowek jest jednak przyzwoity).  Inna rzecz to to, ze dokanalowki w domu raczej leza nieuzywane, a sluchawki pokroju T50p moga robic nawet za glowne nauszniki w systemie ;) Z takim na nie spojrzeniem cena jakos mniej odstrasza ;)

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Zakupilem ostatnio sluchawki Sennheiser HD555. Niestety jestem bardzo rozczarowany. Graja ciemno, bez detali, wrecz jak przez rure kanalizacyjna. Nie wiem, czy to ten egzemplarz, czy wszystkie takie sa. Jest przestrzen, wygoda uzywania, ale na tym pozytywy sie koncza.

Decydowalem sie na zakup ponad misiac, czytajac recenzje i opinie. Prawie sie zdecydowalem na nowe HD598, ale akurat bas jest w moim przypadku mniej istotny. W sklepie dla idiotow odsluchiwalem. Tam tez nie bylo szalu, bo glosno i pewnie podpiete do taniego zrodla. Jesli tak wyglada wstep do hi-endu, Uff...

 

Spodziewalem sie przeskoku w jakosci dzwieku o lata swietlne z moich starych sluchawek, ktore kupilem do korzystania ze skype'a. Te w przeciwiwnstwie do HD555 sa duzo jasniejszcze, detaliczne, bardzo przyjemne w odsluchu. Kosztowalu "az" 35zl...

 

Czy ktos tez ma podobne odczucia zwiazane z HD555?

Jakie sluchawki (niekoniecznie Sennheiser) graja jasno, detalicznie, muzykalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam

 

ja posiadam zaledwie AKG K701 i teraz mam zamiar zakupic wzmacniacz The Earmax Pro.

 

jesli bedzie ktoś zainteresowany do rozbudowy, grupy pasjonatów słuchawek na facebooku to zapraszam tutaj http://www.facebook.com/pages/Dreams-hadphones/135572203163843#!/pages/Dreams-hadphones/135572203163843?v=wall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli i moje Beyery mieszczą się w tych kryteriach, to zapisuje się z przyjemnością.

 

Czyli te

 

Witam!

Zakupilem ostatnio sluchawki Sennheiser HD555. Niestety jestem bardzo rozczarowany. Graja ciemno, bez detali, wrecz jak przez rure kanalizacyjna. Nie wiem, czy to ten egzemplarz, czy wszystkie takie sa. Jest przestrzen, wygoda uzywania, ale na tym pozytywy sie koncza.

Decydowalem sie na zakup ponad misiac, czytajac recenzje i opinie. Prawie sie zdecydowalem na nowe HD598, ale akurat bas jest w moim przypadku mniej istotny. W sklepie dla idiotow odsluchiwalem. Tam tez nie bylo szalu, bo glosno i pewnie podpiete do taniego zrodla. Jesli tak wyglada wstep do hi-endu, Uff...

 

Spodziewalem sie przeskoku w jakosci dzwieku o lata swietlne z moich starych sluchawek, ktore kupilem do korzystania ze skype'a. Te w przeciwiwnstwie do HD555 sa duzo jasniejszcze, detaliczne, bardzo przyjemne w odsluchu. Kosztowalu "az" 35zl...

 

Czy ktos tez ma podobne odczucia zwiazane z HD555?

Jakie sluchawki (niekoniecznie Sennheiser) graja jasno, detalicznie, muzykalnie?

 

Miałem te same odczucia przy ich odsłuchu. 515 tez mnie nie przekonały, ani 580. Ze średniej półki Senków najlepiej brzmiały 280 PRO, ale ostatecznie wybrałem Beyery, jak dla mnie to była inna (lepsza) klasa dźwięku.

post-5598-089603000 1291843234_thumb.jpg

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Musze przyznac, ze te Pioneerki wygladaja super! Ile kosztuja badz kosztowaly te cudenka?

 

Ca. 100 Euro via ebay - powinienies je znalezc w tej cenie w necie bez problemu, w PL chyba tez da sie je trafic.

 

Jednak nie sugeruj sie fotka - sa troszke bardziej "plastikowe" niz sie wydaje, jednak nadal jakosc wykonania, wygoda uzytkowania i ergonomia jest na wysokim poziomie.

 

Dobra rada - nie kupuj ich bez odsluchu (chyba ze ryzykujesz do lampy, lub uczciwej klasy, tudziez wzmaka po cieplejszej stronie) :) No i musisz miec swiadomosc, ze poliuretanowe poduszki srednio nadaja sie na kilkugodzinne odsluchy ;) U mnie swietnie sprawdzaja sie w wieczornych odsluchach, kiedy chce posluchac sobie muzyczki 60-120 minut, dogrzewajac sie przy tym lampa ;)

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Jeśli można to ja też dołączę do klubu miłośników słuchawek, może nie są to słuchawki wysokiego lotu, niemniej jednak spędzam w nich z 6h dziennie. Pierwsza para to wiekowe (13 letnie) Technics rp-ht 700,kolejne to nabyte niedawno Sony MDR-7509HD i THE T.BONE TDJ-1000.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Witam

 

Jeśli można to ja też dołączę do klubu miłośników słuchawek, może nie są to słuchawki wysokiego lotu, niemniej jednak spędzam w nich z 6h dziennie. Pierwsza para to wiekowe (13 letnie) Technics rp-ht 700,kolejne to nabyte niedawno Sony MDR-7509HD i THE T.BONE TDJ-1000.

 

Pozdrawiam

 

13 lat i ciagle graja... Kiedys robilo sie sprzet dobrej jakosci, a teraz? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam się za miłośnika słuchawek - jakoś bardziej intymny sposób słuchania muzyki, niż przez głośniki, muzyka bardziej do mnie trafia, no i cały czas mam "sweet point" stereofonii, co w przypadku głośników trudno uzyskać. Na początku miałem jakieś zamknięte nauszniki z radzieckimi przetwornikami, grały dźwiękiem typu studnia, potem Tonsil Sd-422 - nawet niezłe, tylko czasem zbyt ostre i zbyt lekki bas, takie słuchawki dość analityczne o szczupłym brzmieniu - ale słaba konstrukcja, po 2 latach pałąk się rozleciał. Potem Sennheiser HD500 - ogromny bas, wycofana średnica, zapiaszczona góra - porażka, nie wiem czemu miałem je aż 7 lat. Od prawie 2 i pół roku mam AKG K530LTD - super przestrzeń, dźwiękowo nieco mniej ostre od Sd422 i z dużo bogatszą średnicą, potrzebują dobrego wzmocnienia, by uzyskać mocny bas (podobno to taka budżetowa wersja K701 - piszę na podstawie opinii ludzi którzy je porównywali, bo sam nie słuchałem nigdy K701) - ogólnie to teraz najmocniejszy element mojego systemu.

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Też uważam się za miłośnika słuchawek - jakoś bardziej intymny sposób słuchania muzyki, niż przez głośniki, muzyka bardziej do mnie trafia, no i cały czas mam "sweet point" stereofonii, co w przypadku głośników trudno uzyskać. Na początku miałem jakieś zamknięte nauszniki z radzieckimi przetwornikami, grały dźwiękiem typu studnia, potem Tonsil Sd-422 - nawet niezłe, tylko czasem zbyt ostre i zbyt lekki bas, takie słuchawki dość analityczne o szczupłym brzmieniu - ale słaba konstrukcja, po 2 latach pałąk się rozleciał. Potem Sennheiser HD500 - ogromny bas, wycofana średnica, zapiaszczona góra - porażka, nie wiem czemu miałem je aż 7 lat. Od prawie 2 i pół roku mam AKG K530LTD - super przestrzeń, dźwiękowo nieco mniej ostre od Sd422 i z dużo bogatszą średnicą, potrzebują dobrego wzmocnienia, by uzyskać mocny bas (podobno to taka budżetowa wersja K701 - piszę na podstawie opinii ludzi którzy je porównywali, bo sam nie słuchałem nigdy K701) - ogólnie to teraz najmocniejszy element mojego systemu.

 

Hmm... Cos w tym jest, ze nizsze modele sennheisera brzmia troszke ciemniej na gorze i srednicy oraz maja lekko podbity bas (takie troszke efekciarskie brzmienie). Do mnie taka prespektywa dzwieku nie przemawia - dla dzieci i dresow w sam raz, ale o gustach sie nie rozmawia bo kazdy ma inne poczucie piekna. Faktem jest tez, ze sennki potrzebuja dobrego wzmocnienia, dopiero wtedy pokazuja pazur. A czy ktos z Was koledzy sluchal sluchawek marki Stanton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Jestem pod wrażeniem jak ładnie się docierają słuchawki Sony MDR-7509HD, grają dużo lepiej niż na samym początku, nie sądziłem że zmiana będzie na tyle diametralna.

 

...a niektorzy na tym forum sadza, ze wygrzewanie nic nie daje... Moim zdaniem jednak tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sony po ok 200 godzinach już nie ma jakiś specjalnych zmian ale wiem jak je i inne słuchawki stuningować co opisałem gdzie indziej:

 

"W sumie to prosty efekt znający fizjologię człowieka. Kapitalnie się słucha muzyki w wannie z ciepła wodą i słuchawkami na uszach. Dobrze dobrana temperatura (ok 37stopni C) zgaszone światło rewelacyjnie poprawiają naszą percepcję."

 

Tak że tanio miło i przyjemnie :)

 

czekam na opis wrazeń

 

p.s. nie słuchajcie pod prysznicem ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.