Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW SŁUCHAWEK


Gość nudel1306
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem to z hd 800 maja wspolnego tylko troche poniewaz przetworniki sa calkiowicie odmienne w 800 mamy 56mm o-ring radiatory a w 700 zwyczajne 40mm

Ja miałem na myśli spostrzeżenia z recenzji HD700, których w sieci jest już kilka. Piszą, że gra to prawie jak HD800, a jeden nawet stwierdził, że mają coś w dźwięku, czego nie miały do tej pory żadne słuchawki. HD800 mam od paru miesięcy w domu pożyczone od miłego forumowicza, więc jakąś tam opinię o nich posiadam. Polecam wyjąć z nich wewnętrzne osłony przetwornika, te czarne z wytłoczonym logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Ja miałem na myśli spostrzeżenia z recenzji HD700, których w sieci jest już kilka. Piszą, że gra to prawie jak HD800, a jeden nawet stwierdził, że mają coś w dźwięku, czego nie miały do tej pory żadne słuchawki. HD800 mam od paru miesięcy w domu pożyczone od miłego forumowicza, więc jakąś tam opinię o nich posiadam. Polecam wyjąć z nich wewnętrzne osłony przetwornika, te czarne z wytłoczonym logo.

 

No faktycznie jak sie zdejmie te oslony to sluchawki graja jakby nieco mniej ostro bardziej miekko i czysciej o ile mozna czysciej hehe

pzdr

 

Proszę o przyjęcie do klubu z moją kolekcją około 20. par słuchawek. Mam, między innymi, Tonsil Sd-426, różne Sennheisery, Kossy, Grado, Creative i inne.

 

20 par to sporo... witamy w klubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sporo czytalem o tych Yamaszkach wygladaja na prawde zacnie... Ciekawe jak graja?

Grają dźwiękiem bardzo kulturalnym, z olbrzymią ilością szczegółów. Potrzebują mocnego wzmacniacza, najlepiej dedykowanego. Tutaj zacne sa m.in. amplitunery Yamaha z serii CR. Do dźwięku ortho trzeba trochę dojrzeć, mają bardzo dużo szczegółów, grają czysto i bez podbarwień. Świetnie grają średnicę pasma gdzie dynamiki nie mają szans w oddaniu detali muzycznych, barwy i detaliczności. Góra i dół również wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Grają dźwiękiem bardzo kulturalnym, z olbrzymią ilością szczegółów. Potrzebują mocnego wzmacniacza, najlepiej dedykowanego. Tutaj zacne sa m.in. amplitunery Yamaha z serii CR. Do dźwięku ortho trzeba trochę dojrzeć, mają bardzo dużo szczegółów, grają czysto i bez podbarwień. Świetnie grają średnicę pasma gdzie dynamiki nie mają szans w oddaniu detali muzycznych, barwy i detaliczności. Góra i dół również wysokiej jakości.

 

No ciekawe... Gdzie mozna takie yamaszki wyszukac i czy w ogole mozna takie jeszcze dostac? Jakies dane techniczne i parametry to pewnie na googlach znajde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

to i ja zostawie slad w klubie ze swoim tym razem budzetowym zestawem, Skorpion i rekablowane Senki

 

Nom ladny ten ''budzetowy'' zestawik i kabelek tez wyglada na porzadny. By the way... wzmak wyglada naprawde zacnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

www.mp3store.pl

www.q21.pl

sklep.rms.pl

 

Dobra podpowiedz ja swoje senki zakupilem w rms.pl i nie narzekam dobry kontakt ze sprzedajacym... Mieli wowczas najnizsza cene nie wiem jak teraz i do tego paczka dotarla do mnie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie słuchawki chcesz kupic?

Dzięki wszystkim udzielającym się za wskazania sklepów ze słuchawkami. Jakie słuchawki? No właśnie...może też się zachcecie wypowiedzieć przy okazji. Mam stareńkie już AKG K-400, trochę mi się w nich porozwalał ten przegub kardanowy w środku muszli, bo jego elementy są z plastiku i delikatne. Myślę nadal o AKG, natomiast nie wiem jaki wybrać model: K-701, K - 702, czy może te Quincy (jeśli coś mylę w tych numerkach to sorry, wiadomo jednak o które 3 modele mi chodzi). A może tańsze K-601? Słuchałem w sklepie tych Quincy z dziurki w cedeku Avance Acoustic, na 6-cio metrowym kablu. Nie było źle, ale na kolana mnie nie rzuciło (słuchawki niewygrzane). Chciałbym dźwięku dobrze wyrównanego, neutralnego, nie zależy mi specjalnie na wielkim basie ani przesadnie rozbudowanej górze. Ważne żeby nie było odczuwalnego wciąż przymglenia i zamazania, czego nie mam z K-400. Scena żeby nie siedziała mocno "w głowie", żeby było trochę powietrza, dystansu. Słucham klasyki, ale też jazzu i nieekstremalnego rocka. Za źrodła mam gramofony, pre słuchawkowe wybrałem dzisiaj - Musical Fidelity M1-HPA. Z AKG K-400 gra bardzo ładnie choć jeszcze niewygrzany, mogłoby być trochę więcej basu i nieco szersza przestrzeń.

Z góry dzięki za uwagi,

Pozdro,

Yul

Edytowane przez Yul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zostałbym przy AKG (sam jestem zadowolonym posiadaczem tanich, ale dobrych K530). Różnica w cenie między 601 a 701 niewielka, więc stawiaj na K701/702/Q701 - a które konkretnie - tu nie obedzie się bez odsłuchu. Zainteresuj się też nowymi K550, chyba że nie chcesz słuchawek zamkniętych.

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zostałbym przy AKG (sam jestem zadowolonym posiadaczem tanich, ale dobrych K530). Różnica w cenie między 601 a 701 niewielka, więc stawiaj na K701/702/Q701 - a które konkretnie - tu nie obedzie się bez odsłuchu. Zainteresuj się też nowymi K550, chyba że nie chcesz słuchawek zamkniętych.

Dzięki za uwagi. Może ktoś robił taki odsłuch porównawczy tych K-701/K-702/Q-701? Bo w Łodzi nie da rady odsłuchać tych 3 modeli jednocześnie. Szukam słuchawek nausznych, otwartych, z miękką, materiałową lub skórzana wściółką muszli. Nie może być syntetyku. Muszle muszą opierać się na czaszce, nie na uszach.

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jak się ma K601 do K701 ?

 

Bo w tym Thomannie 601 są za 148E.

 

Chodzi mi o porównanie dźwiękowe i wymagania prądowe.

Czy 601 napędzę spokojnie np. Pro Jectem Head-Box 2 ?

 

Źródło to raczej ciepło niż analitycznie grający cd Caspian M1.

 

P.S. Dodam, że nie lubię bezbasia i nadmiernej analityczności. Zależy mi na jak najlepszej równowadze tonalnej.

 

(aktualnie mam AKG K242HD)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności z nimi więc ci nie odpowiem, z opowieści wiem, że K601 mają trochę lepszą średnicę kosztem góry.

 

Co do napędzenia ich to musisz pogadać z osobami, które je użytkowały, bo żeby wycisnąć wszystko z tych słuchawek to trzeba się natrudzić. Projecta nie znam, ale raczej szukałbym w innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K601 mają większą przestrzeń i równiejszy bas, ale średnica w nich "beczy". Sprzedałem je po tym, jak usłyszałem stado baranów zamiast chóru. Poza tym w K601 nie występuje górna połowa zakresu sopranowego. K701 są po prostu lepsze, a Q701 różnią się tym, że brzmią ciężej, mają więcej dołu. K702 nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pierwsze informacje.

 

Czyli najbardziej by mi pewnie podeszły te Q701, ale one w thomannie są ponad 2x droższe od K701.

 

 

michelangelo,

 

powiedz proszę, czym możliwie najtańszym kosztem, w miarę dobrze napędzić K701 ?

 

Dodam, że słuchawki to u mnie raczej rzadko używana alternatywa głośników.

AKG K242HD posłuchałem i wydały mi się taką namiastkę średniej półki, a PJ HB2 traktuję po prostu jako zewnętrzną dziurkę słuchawkową, której nie mam w stereo.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie zapytac o te nowe lampy, jakie sa roznice w brzmieniu i ile kosztowały Ciebie u Dubiela. W razie czego mozesz napisac na priv.

 

Pozdrawiam

 

OK. Lamp nie kupowałem u Dubiela tylko sam. Na eBayu.

Lampy sterujace (u mnie ECC85) mozna zmienic bez zadnych kalibracji. Jak pisałem ja wsadziłem NOSy Telefunkena i jest po prostu rewelacja. Jaśniej, analityczniej, bardziej szczegółowo. Ale bez przejaskrawienia. Nagrania dogrze zrealizowane brzmia pieknie, gorzej zrealizowane juz niestety także gorzej. Ten wzmak nic nie upiększa z tymi lampkami. Podobny efekt dała miana lamp mocy na RCA. Tutaj potrzebna była juz kalibracja. W stosunku do stosowanych przez Dubiela starych Svetlan ta lampa ma mniejsza moc wyjsciową i też ma charakter bardziej w analityczny niz ciepły lampowy. Nie mylic z chłodnym. Svetlany grają bardzie lampowym dźwiękiem, z bardziej namacalną i nasyconą średnicą i troche lepszą przestrzenią. Bardziej rasowo. Zapewne po jakimś czasie do nich wrócę.

Takie sa moje spostrzeżenia.

Na pewno warto zainwestować w dobre lampy sterujące.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K601 mają większą przestrzeń i równiejszy bas, ale średnica w nich "beczy". Sprzedałem je po tym, jak usłyszałem stado baranów zamiast chóru. Poza tym w K601 nie występuje górna połowa zakresu sopranowego. K701 są po prostu lepsze, a Q701 różnią się tym, że brzmią ciężej, mają więcej dołu. K702 nie słuchałem.

Dzięki za opinie.

Czy ten mini-XLR w Q701 to Twoim zdaniem dobre rozwiązanie? Jednak, było-nie było to dodatkowe połączenie, z możliwością utleniania styków, rezystancją, itp.

Pozdro,

Yul

P.S. Jak te nowe modele AKG (601, 701, Q701) prezentują się na tle odpowiedników cenowych Sennheisera (np. HD 600)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Chciałbym dźwięku dobrze wyrównanego, neutralnego, nie zależy mi specjalnie na wielkim basie ani przesadnie rozbudowanej górze

Scena żeby nie siedziała mocno "w głowie", żeby było trochę powietrza, dystansu.

 

W takim razie polecam sennki hd 800 sa bardzo duze komfortowe i maja ta ekstra przestrzen dzieki oddalonym i pochylonym przetwornikom...

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie wyrobię finansowo z tymi HD 800. Może coś innego z tańszych modeli AKG, Sennheisera albo Grado podpowiecie.

 

Obrabuj bank, sprzedaj nerkę, weź kredyt. Przyda się bo będziesz potrzebował jeszcze dobrego wzmaka.

Bez dwóch zdań HD800 mają DOKŁADNIE to co opisałeś i czego szukasz. To tak jak z 15 lat temu kupowałem garnitur we Wiedniu na tej ich głównej ulicy handlowej. Wszedłem do sklepu a tam z 500 mkw powierzchni garniturów. Zdębiałem. Miły i młody pan podszedł i zapytał czego potrzebuję. Wyjasniłem. Pan spojrzał na mnie, podszedł do półki i padał mi garniaka, który nie dość że w 100% trafił w moje gusta, w to co chciałem i opisałem to jeszcze leżał idealnie. Byłem w szoku. Nawet zapomniałem się potargować.

 

Z HD800 dla ciebie będzie identycznie: przestrzeń poza głową z powietrzem i dystansem oraz wyrównany i naturalny dźwięk. Wielkiego basu tam nie ma, niektórzy piszą że jest go za mało. Nieprawda, jest go w sam raz, trzeba mieć tylko odpowiednio mocny wzmak. Z lamp Skorpion Dubiela pasuje jak ulał. Słaby i tani chiński klon Lehmanna niby wystarczał ale brakował tego czaru Skorpiona. Może te wierniejsze z lepszych elementów zagrały by z HD800 lepiej. Wpinanie HD800 do dziurek w duzych wzmakach to totalne nieporozumienie i porażka.

Żeby nie było że tylko pieję na Senkami bardzo odpowiadał mi dźwięk T1 Bayera ale nie miałem okazji bezpośredniego porównania.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Obrabuj bank, sprzedaj nerkę, weź kredyt. Przyda się bo będziesz potrzebował jeszcze dobrego wzmaka.

Bez dwóch zdań HD800 mają DOKŁADNIE to co opisałeś i czego szukasz. To tak jak z 15 lat temu kupowałem garnitur we Wiedniu na tej ich głównej ulicy handlowej. Wszedłem do sklepu a tam z 500 mkw powierzchni garniturów. Zdębiałem. Miły i młody pan podszedł i zapytał czego potrzebuję. Wyjasniłem. Pan spojrzał na mnie, podszedł do półki i padał mi garniaka, który nie dość że w 100% trafił w moje gusta, w to co chciałem i opisałem to jeszcze leżał idealnie. Byłem w szoku. Nawet zapomniałem się potargować.

 

Z HD800 dla ciebie będzie identycznie: przestrzeń poza głową z powietrzem i dystansem oraz wyrównany i naturalny dźwięk. Wielkiego basu tam nie ma, niektórzy piszą że jest go za mało. Nieprawda, jest go w sam raz, trzeba mieć tylko odpowiednio mocny wzmak. Z lamp Skorpion Dubiela pasuje jak ulał. Słaby i tani chiński klon Lehmanna niby wystarczał ale brakował tego czaru Skorpiona. Może te wierniejsze z lepszych elementów zagrały by z HD800 lepiej. Wpinanie HD800 do dziurek w duzych wzmakach to totalne nieporozumienie i porażka.

Żeby nie było że tylko pieję na Senkami bardzo odpowiadał mi dźwięk T1 Bayera ale nie miałem okazji bezpośredniego porównania.

 

Pozdro

 

Heh za nerke mozna wyrwac ponad 20 kzl takze na senki hd800 plus dobry wzmak starczy z pewnoscia;] a tak na serio to moze znalazloby sie cos z uzywek na jebayu lub innych stronkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno moje spostrzeżenie o HD800. Ktoś pisał tu i nie tylko tu, że warto wyjąć te szmatki z muszli. Zrobiłem dzisiaj taki test i moim zdaniem jest gorzej, zabyt natarczywie i zbyt ostro. Fakt, że zmieniłem kabel w Senkach na srebrny, może to jest przyczyną. No i te lampy RCA a nie ruskie.

 

Pozdro.

 

Jeszcze jedno moje spostrzeżenie o HD800. Ktoś pisał tu i nie tylko tu, że warto wyjąć te szmatki z muszli. Zrobiłem dzisiaj taki test i moim zdaniem jest gorzej, zabyt natarczywie i zbyt ostro. Fakt, że zmieniłem kabel w Senkach na srebrny, może to jest przyczyną. No i te lampy RCA a nie ruskie.

 

Pozdro.

 

Zapomniałem dodać, że testowałem na big bandach czyli dużo blachy. A tego namiętnie słucham.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno moje spostrzeżenie o HD800. Ktoś pisał tu i nie tylko tu, że warto wyjąć te szmatki z muszli. Zrobiłem dzisiaj taki test i moim zdaniem jest gorzej, zabyt natarczywie i zbyt ostro. Fakt, że zmieniłem kabel w Senkach na srebrny, może to jest przyczyną. No i te lampy RCA a nie ruskie.

 

Pozdro.

 

 

 

Zapomniałem dodać, że testowałem na big bandach czyli dużo blachy. A tego namiętnie słucham.

 

Pozdro

 

Jaki masz kabel w HD800, czy to jest moze Toxic Cables?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.