Jump to content
IGNORED

Realtek HD ALC888 vs. Dr. Dac Nano vs. E-MU 0202


SZROT

Recommended Posts

Czy jest sens dokupywania zewnetrznego DAC na USB za ok. 300 zl zamiast zintegrowanego Realteka ALC888? Czy naprawde odczuje polepszenie jakosci dzwieku w bezposrednim porownaniu z Audiotrak Dr. Dac Nano lub E-MU 0202 lub z innym podobnej klasy i ceny DAC na USB bez dodatkowego zasilania, podlaczajc na koniec do Denon D-M37?

Link to comment
Share on other sites

Starą zasadą - wydajesz pieniądze, czujesz różnicę. ALC888 nie jest już tak dobry, jak jego wyższy model także moim zdaniem różnice będą. Na pewno spora różnica w odstępie sygnału od szumu ale w kwestii dźwięku się nie wypowiem.. bo jak wiadomo nawet kamień gra lepiej niż integra na płycie (tak przynajmniej brzmi mit). Osobiście mimo wszystko wolałbym mieć emu0202 zamiast alc888. Licz się jednak z tym, ze emu może siać śmieciami z powodu zasilenia z USB. DrDac Nano jest o wiele gorszy niż samo emu.. pod względem technicznym.

Link to comment
Share on other sites

ALTON, 19 Sie 2010, 14:06

>Licz się

>jednak z tym, ze emu może siać śmieciami z powodu zasilenia z USB.

 

ALTON, E-MU 0202 słynie z czystego widma sygnału wyjściowego, obstawiam że musiały być u ciebie jakieś niesprawności po stronie kompa (lub w E-MU 0202) albo kiepski zasilacz ci śmiecił do karty. Po prostu przy tak czystych widmach taka sytuacja nie jest normalna.

Link to comment
Share on other sites

U mnie w lapku z alc888 jest wyjście na spdif (w tym samym jack'u co głośniki), może warto było by z niego skorzystać. Wszystkie tanie DAC na usb są 16-bit'owe, wykorzorzystanie tego spdif daje chyba możliwość użycia lepszego przetwornika z pominięciem usb, nie mylę się?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.