Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze jasne wzmacniacze jakie kiedkolwiek slyszales?


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe do osob ktore slyszaly jakikolwiek sprzet jasno grajacy o wypisywanie w tym watku tylko jasno grajacych przejzystych szczegolowych wzmacniaczy !!!

Tylko dla tych ktorzy uwazaja ze dzwiek z bardzo dobra gora jest ich dzwiekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze nijak może się łączyć z drugim.

 

Patrez pierwsze zdanie i drugie.

Jasno grający wzmacniacz może mieć wycofana górę ale za to dobitną wyzszą srednicę i bedzie jasno jak słońce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM-17 potrafi ożywic chyba każdy zamulony system. Czy to występując w charakterze integry czy też jako samo pre. Co prawda nie jest to "moje brzmienie" ale za to całkiem skuteczne i niezbyt drogie lekarstwo jak komuś za ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax - tak moze byc podrasowana wyzsza srednica efekt sie liczy i takie wzmacniacze tez biore pod uwage

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej "zepsuć" dźwięk kolumnami niż wzmacniaczem ;-)

Są pewne kolumny z którymi wszystko zagra jasno i nie trzeba szukać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, 19 Sie 2010, 15:51

>Łatwiej "zepsuć" dźwięk kolumnami niż wzmacniaczem ;-)

>Są pewne kolumny z którymi wszystko zagra jasno i nie trzeba szukać ;-)

 

Najczęściej wystarczy wyrzuć tłumik i mamy spokojnie efektywność 90dB przy 10kHz. Co kto lubi. Ja nie lubię. Przeszło mi. Kiedyś lubiłem ostry dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha A-S2000 - w przeciwienstwie do CD "z kompletu" jest raczej jasnym, otwartym wzmakiem. Nie jest to moze ten poziom (szczegolnie cenowy) co konstrukcje powyzej, ale barwie, jasnosci i jakosci dzwieku nie mozna wiele (jesli w ogole) cos zarzucic.

Ale jak wiadomo, niektorzy nie lubia Yamahy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel serii 8xx. Jasno, mocno, klarownie, przejrzyście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ancient Audio Silver Grand Mono. Jednocześnie najlepszy, jaki w ogóle kiedykolwiek słyszałem. Niestety, cena zabija...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUAD 77 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

nie tyle jasno (choc generalnie jasno) co przejrzyście !!!!!!!!!!

 

jest precyzyjny do bólu, ale dobrze zestawisz bajka !!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok to mam kilka typow do sprawdzenia, wszystko co nowe skresle a reszte rozpatrze i moze cos wybiore,

 

aha mam kolumny JBL moze jakas lampa by sie nadala bo nie ukrywam ale slyszalem lampe u jednego forumowicza i tez gralo to jasno i w ogole nie mulilo nie ocieplalo a wiec o to mi chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet nie wiem slyszalem a nie znam nazwy bo bylem w innym celu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba czegoś nie kumam...

Byłeś u kumpla "w innym celu" coś tam przelotem usłyszałeś i?

Przecież za charakter brzmienia u kumpla odpowiadało ze sto innych rzeczy, byc może ze sto razy ważniejszych niż wzmacniacz akurat podpięty. Że wspomnę tylko te najważniejsze jak pomieszczenie i kolumny czy ich ustawienie chociażby, to ma dużo większy wpływ na brzmienie całości niż jakiś tam wzmacniacz, obojętnie jaki by on nie był, nawet wysadzany diamentami i kosztujący pierdylion dolarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak: wzmacniacz w takim systemie jak moj (mimo ze nie jest to hi-end) ma wystarczajacy wplyw na dzwiek zeby zwracac na to uwage,

a co do lampy to bylem przesluchac jak gra moj cd i porownac go z dacem wiec nie bylem sluchac wzmacniacza - a jak koniecznie chcecie znac nazwe to zapytam McGyvera co to za lampa i napisze!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga slyszal ktos ta plyte: Empire Of The Sun - Walking On A Dream

 

ma bardzo ciekawie pokazane wysokie - to jest elektronika i zaznaczam nie oczekuje takiego czegos ale to przyklad realizacji, jak i jarre oxygene i wiele innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antymalkontent, 19 Sie 2010, 23:04

 

>swoja droga slyszal ktos ta plyte: Empire Of The Sun - Walking On A Dream

 

Owszem. Kompresja na maksa, zero głębi, wszystko wywalone prosto na ryj i zanik basu.

Najpodlejszej jakości mp3 potrafi brzmiec lepiej. Jedynie numerów gdzie nie dzieje się zbyt wiele można posłuchac w miarę spokojnie, ale ogólnie ta płyta, to moim zdaniem zwykły gniot, przynajmniej pod względem realizacji. Co niezmiernie mnie wkurzyło, gdyż napaliłem się na nią okrutnie, a posłuchałem może ze dwa razy... A na rozjaśnionym systemie, to chyba plomby w zębach dzwonią jak się tego słucha ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla - zgadza sie jakosc slaba.. ale przy dobrze dobranym jasnym systemie gra tak inaczej jasniej i dlatego dalem przyklad tej plyty, na terazniejszym systemie rzeczywiscie nie da sie sluchac a je lubie i dobrze nagrana muzyke i dobra muzyke - ta dobra jest zazwyczaj zle nagrana ale ma to mimo wszystko przyjemnie grac, na rozjasnionym systemie empire of the sun da sie sluchac na przyciemnionym jest porazka, ale wracajmy do tematu hk powoli sie sprzedaje jak sie sprzeda trzeba bedzie sprawdzic cos nowego wiec piszcie zebym mial wieksze pole do manewru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak. Jakieś pół roku zupełnym przypadkiem odkryłem w moim wzmacniaczu... funkcję regulacji tonów i od tamtej pory, chociaż wstyd się przyznac, mam głęboko z tyłu wymiany kabli co miesiąc czy wzmacniaczy co dwa albo chowania po szufladach niesłuchanych płyt, na których jest czegoś za dużo albo za mało, bo w końcu z ponad tysiąca zostało mi raptem dwadzieścia tytułów do wyboru...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posłuchaj wzmacniaczy "cyfrowych" (BelCanto, niektóre Rotele, Audiomatusy, Nu Force). Moim zdaniem jest w ich dźwięku pewna charakterystyczna jaskość.

Poza tym wzmacniacze Denona, Marantza, Primare z serii 30. To z takich o cenie jeszcze nie hi endowej (nie napisałeś, czy integra, jaki zakres cenowy, nowe czy druga ręka).

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2_D, 20 Sie 2010, 10:18

 

>"Empire Of The Sun - Walking On A Dream" - IMO Świetna płytka. Dobrze się słucha. Nie mam

>zastrzeżeń.

 

Jak komuś nie przeszkadza podbity wyższy bas, przesterowany i wypchnięty wokal czy wykręcone na maksa wysokie, to może dobrze się tego słucha. Ja osobiście w ciężkich bólach dotrwałem (przed chwilą) do czwartego numeru (moim zdaniem najlepszego z całej płyty) i mam dośc na kolejne dwa miesiące. A najdziwniejsze w tym wszystkim, że to wydawnictwo Virgin z tego co widzę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak komuś nie przeszkadza...

 

Wydaje mi się, że artyści skorzystali z dobrodziejstw AutoTune. Co by tam nie kombinowali to efekt finalny jest jaki jest (dla mnie bomba) i jest zamierzony.

 

Jak ktoś nie wie co kupuje to po co to kupuje ?

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.