Skocz do zawartości
IGNORED

velodyne cht- 15R chodzenie po pokoju


robirem

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słuchalem obydwa i różnic nie zanotowałem.Mikrofon to fajny dodatek bo niweluje do minimum rezonans oraz wprowadza optymalne ustawienia EQ. Ale rzeczywiście trzeba na spokojnie odsłuchać i podjąć decyzję. Zresztą CHT 15R chyba już trudno dostać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio porownywalem suba b&w 650 z b&w 800D I okazalo sie ze oprocz tego ze 800D schodzil nizej , bas byl twardy, lepsze kontury to nic w moim pomieszczeniu 20m nie wskazywalo aby roznica miedzy obydwoma byla 800W Z tymi mocami to nie jest tak do konca ze jak ma wiecej watt to glosniej gra ?? Bynajmiej u mnie w 20m lepiej spisal sie sub zamkniety. A pogawedka ktory lepszy ....to zaczyna byc dziecinne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"laik tylko napisze ze nie ma sensu porownywac tych subwooferow, nie napisze ktory jest lepszy!"

 

W odpowiedzi na ten wpis, napisałem Ci, który z subów moim zdaniem jest lepszy ;).

 

To myślicie, że lepiej (jak już) brać cht 15 r zamiast Q (piszę to do ludzi, którzy słyszeli oba suby) ? Cht 15r pewnie by się dało wyrwać za około 4tys...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz R za 4tyś to bierz w ciemno. Im różnica mniejsza tym ze względu na zmiany zastanowić się nad Q ale dopóki masz możliwości to : odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch ale.... u ciebie w twoich warunkach. Ważne też są parametry twojego pokoju kinowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>slaw123, 23 Sie 2010, 17:40

>...Z tymi mocami to nie jest tak do konca ze jak ma wiecej watt to glosniej gra ?? ...

>...

 

O głośności decyduje jeszcze efektywność (sprawność) głośnika, 200 W i 93 dB efektywności da taką samą głośność jak 800W i 87 db... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolega chyba w bledzie :) o glosnosci decyduje raczej skutecznosc kolumn a nie ile watt, im wiecej watt tym wieksze pomieszczenie mozna napedzic ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ostatnio odsłuchiwałem velodyne spl 1000 ultra to gosc w sklepie pwoiedzial mi ze najlepiej jest jak jest w rogu, moze nie tak ze doslownei przylega do obu scian ale napewno zeby byl blizej rogu niz srodka pokoju. A moze uda mi sie wkleic zdjecie to co odluchiwalem :-) Pozdrawiam.Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie osobiscie tak stoi sub jak na zdjeciu, ale i tak wszystko idzie do sprzedania i w przyszlym roku bedzie juz wszystko nowe, lepsze i lepiej grajace :-) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa: ustawienie crossover. Ja mam ustawione na 80hz , pozostałe kolumny na smaal bo po testach uważam że do kina tak jest najlepiej. Kolumny frontowe przenoszą od 38hz ( teoretycznie ). Zastanawiam się czy przy odcięciu na np. 60hz nie byłoby jeszcze lepiej?. Wiem najlepiej spróbować ale jestem w pracy i teraz mnie coś naszło :). Co prawda ścieżki 5.1 są chyba ustawiane w parametrze 0.1 na właśnie 80hz ale może przy 60 hz i przy dobrych frontach uda się coś ugrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi bardzo sie podoba velodyne spl 1000 ultra biorac pod uwage wykonanie i dzwiek jaki moze sie wydobyc z takiej malej skrzyneczki to jest cos naprawde swietnego.... Jak sie zobaczy na zywo i widzi sie jakie sa gabaryty tego suba to az sie wierzyc nie chce ze to moze tak uderzyc, ale wzmacniacz ma 1250 W w RMS i sub typu zamknietego wiec w sumie nie ma co sie dziwic ze potrafi uderzyc. Ja odsluchiwalem go w pomieszczeniu o ile dobrze pamietam 37 m wiec pomyslec jak u mnie jest 25m :-) masakra. Mialem mozliwosc odsluchu tylko w stereo , w kinie nie bylo takiej mozliwosci, ale koresponduje meilami z kolega ktory ma tez ten sub w domu w 30m i mowi ze w kinie tez jest spox i duzo zapasu jeszcze jest wiec jest ok. Jesli ktos ma pare zloty na wydanie, a przy tym nie ma pokoju wlasnie 40 czy 50 m m i nie chce zeby polowa pokoju to zajmowal suba przy tym nie musial chowac go gdzies za szafa :-) to jak najbardziej polecam serie spl velodyna.A jakbym mial 40 czy 50 m to tez bym kupil velodyna tylko serie DD :-) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

jeszcze jedna sprawa: ustawienie crossover. Ja mam ustawione na 80hz , pozostałe kolumny na smaal bo po testach uważam że do kina tak jest najlepiej. Kolumny frontowe przenoszą od 38hz ( teoretycznie ). Zastanawiam się czy przy odcięciu na np. 60hz nie byłoby jeszcze lepiej?

 

 

W paśmie niskotonowym daj pograć subwooferowi - do tego został stworzony :) 80Hz jest jak najbardziej OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy 80hz jest tak ok, przecież to już nie bas w sensie uderzenia tylko sygnał ciągły buczenia

jak ktoś ma małe satelitki to może i 80hz powinien ustawić, normalnie wg mnie nawet 60hz to już odrobinę za wysoko choć mam regulację tylko 40 lub 60hz więc w amplitunerze ustawiam na 60hz a crossover przycinam w subie (jest w granicach 50-55hz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'don111'

no nie wiem czy 80hz jest tak ok, przecież to już nie bas w sensie uderzenia tylko sygnał ciągły buczenia

 

Nie wiem o czym ty mówisz. Jakie ciągłe buczenie? Jak chcesz to odetnij nawet na 30Hz. Ja Ci tylko powiedziałem jak ma być. Mam całkiem spore kolumny i na 80Hz jest bardzo bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy kolumny frontowe grają lepszym jakościowo basem niż sub (a jest tak często), to wolałbym dać pograć kolumnie frontowej jak najniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sami widzicie, zdania podzielone.Zrobię 2 ustaienia a może trzy 40,60 i 80 i potestuje. Na teraz jest ustawione 60 i własciwie nie słyszę specjalnej różnicy. Może wiecie jak to dokładnie przetestować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam wszystko co złego powiedziałem na Velodyne cht-10r dałem sub za rogówkę i bass jest naprawdę dobry. Sub jest przy dwóch bardzo mocnych i grubych ścianach dzięki czemu nie ciągnie po nich tak jak to było wcześnie. Mam go jedynie na 20% mocy i już jest bardzo dużo basu. Wcześniej potrafił nawet na 50% latać i nic. Zadziwiające bass jest tylko tam gdzie go potrzeba czyli w miejscu odsłuchu. Natomiast wszędzie indziej jest go niewiele. Bass zyskał na kontroli i mocy nie lata już po rogach pokoju i nie drży. Przepraszam za wprowadzenie co po niektórych w błąd. Ale tak to już jest. Jak nie potrafi się eksperymentować.

Kolego kup zwykły kabelek chyba ze masz jakiś długi i daj sub w każdy kąt pokoju w każde wolne miejsce. Taki eksperyment może naprawdę wiele pokazać. Za rogówką to jedyne miejsce gdzie mój sub nie stał. Myślałem ze skoro wszędzie w pomieszczeniu gra źle to dlaczego miał by tam akurat się spr. Gdybym miał jakieś porównanie i słyszał bym go u kogoś innego w dobrym pomieszczeniu to może i bym go nie oczernił. Lecz tak zwaliłem winę na suba a nie na moją akustykę pomieszczenia.

Tylko ci co taki test zrobili wiedza o czym mowie. Stawiasz sub na jego miejsce gra super. Wiedz nawet nie myślisz żeby go przestawiać bo po co? W końcu po kilku miesiącach zabierasz się do przestawiana i nie gra on już super,lecz znakomicie. Rozstaw kolumn to podobna zabawa polecam. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sami widzicie, zdania podzielone.Zrobię 2 ustaienia a może trzy 40,60 i 80 i potestuje. Na teraz jest ustawione 60 i własciwie nie słyszę specjalnej różnicy. Może wiecie jak to dokładnie przetestować?

 

Może spróbuj generatorem częstotliwości (program do ściągnięcia z sieci). Podłącz komputer do sprzętu i zmieniaj częstotliwość sygnału. Obserwuj/słuchaj co się dzieje... czy jest jakaś nieciągłość w basie, a może zbytnie uwypuklenie?

Myślę, ze jest to najlepsza metoda - domowym sposobem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego slaw 123, skoro subwoofer B&W jest taki "super", to dlaczego w tak wypasionym kinie opartym na wysokich modelach kolumn B&W 802 użyto Velodyne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys velodyne dd 12 , z ktorym tez sie troche bawilem by go dobrze ustawic. generalnie najlepiej sprawdzal sie bedac wysunetym o ok 0.5 m przed przednimi kolumnami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego slaw 123, skoro subwoofer B&W jest taki "super", to dlaczego w tak wypasionym kinie opartym na wysokich modelach kolumn B&W 802 użyto Velodyne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:) MOZE BYC NAWET I SUB Z TONSILA JAK KTO LUBI???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.