Skocz do zawartości
IGNORED

Szczególnie dobre realizacje wykonań Chopina


chilon

Rekomendowane odpowiedzi

Po lekturze archiwum wiem już jakie - waszym zdaniem - są najlepsze interpretacje poszczególnych utworów. Kilka nawet mam: Pollini, Agerich, inne, mniej spektakularne nazwiska. Muszę jednak przyznać, że dźwiękowo poziom realizacji jest taki sobie. Jest oczywiście szansa, iż to mój sprzęt nie daje rady ale np. ze smykami radzi sobie dobrze. Vivaldi na skrzypcach Carmignoli z 1994 r. brzmi kapitalnie.

 

Znacie jakieś staranne realizacje Chopina? Tzw. wydania audiofilskie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakie utwory chodzi?

 

Koncerty - możesz np. posłuchać nowego Zimermana. Psioczy się na jakość nagrań DG, ale z brzmienia fortepianu powinieneś być zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilskich może nie znam, ale niczego nie można zarzucić Etiudom zagranym przez Polliniego (op. 10), rewelacyjne artystycznie. Preludia z Blechaczem też brzmią OK. Nokturny Arraua też OK, Polliniego również. Polonezy Polliniego są nagrane chyba trochę gorzej, albo to raczej fortepian?

 

Mam komplet Rubinsteina i jak dla mnie też jest ok, chociaż jakość różna. Jeśli nagranie jest dla ciebie priorytetem może spodoba ci się Ashkenazy na Decca, nagrał chyba wszystko, artystycznie może nie numer jeden, ale solidnie, a dźwiękowo bdb.

 

IMHO jest więcej dobrych technicznie nagrań niż złych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

A ja kupiłem w coś takiego http://www.bearton.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Chopin_w_formaci_4c363c779460d.jpg .Bardzo mi się to wykonanie podoba .Wole takie "lekkie" wykonanie koncertu fort. z orkiestra kameralną ,niz ostatnia produkcja Blechacza dla DG.Dla mnie koncerty z Blechaczem są przyciężki i jeszcze ta fatalna jakość nagrania -to zamulone brzmienie orkiestry -bryyy.Ale jestem mu wdzięczny ,bo musiałem znaleźć jakieś inne wykonanie .I znalazłem. poz miniabyr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gdzieś koncerty w wersji kameralnej nagrane przez jakichś Japończyków, muszę wyszukać. Ale co do przciężkości to partie orkiestrowe u Chopina już takie są i nic się nie zmieni. Ale bez tego ich ciągnięcia się te koncerty już nie byłyby tym czym są. Patrząc pozytywnie, piękno fortepianowych zostaje dzięku temu uwypuklone :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat koncerty najmniej lubię, brzmieniem orkiestry przejmować się nie będę. Chodzi o fortepian.

Właśnie sobie uświadamiam, iż naprawdę powalająco brzmiącego fortepianu na płycie nie słyszałem. Czy to jest jakiś szczególnie trudny instrument do nagrania i odtworzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak niebawem wymienię ale moje doświadczenia wskazują, iż to raczej nagranie niż sprzęt zgina nasze kolana. Na owym badziewnym - jak to określasz - sprzęcie La Folia de la Spagna brzmi świetnie. I na wielu, wielu innych brzmiała dobrze. Ale to zasługa realizacji. Dlatego pytam o płyty z ładnie brzmiącym Chopinem bo nawet nie mam z czym iść na odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chilon, 20 Sie 2010, 00:34

 

U mnie to samo- pianino za 1kz brzmi lepiej niż "system", który doprawdy badziewny nie jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że pianino za 1 kzł nadaje się tylko na śmietnik lub do postawienia na nim kwiatków, pogardzi nim nawet adept ogniska muzycznego. No ale co kto lubi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie dobre realizacje wykonań Chopina - polecam nagrania live!

zwłaszcza, że trwa festiwal Chopin i jego Europa - można sporo posłuchać kto z W-wy

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Wasze wypowiedzi zbaczają z głównego wątku. Szkoda .Dajcie jakieś przykłady dobrych realizacji .Moim zdaniem warto się zapoznać z płytą ,do której podałem link.Jest to fajna interpretacja i dodatkowo swietnie zrealizowana.poz miniabyr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A i jeszcze jedno .Ta produkcja Bearton'u brzmi rewelacyjnie!!!!

 

Płytę kupiłem i pozwolę sobie nie podzielać zachwytów co do brzmienia. Brzmi zupełnie przeciętnie, partie fortepianowe w innych wydaniach (choćby Decca Mazurki Ashkenazy) brzmią lepiej.

Aha, słuchałem w stereo, nie w surround - może stąd tak odmienne wrażenia.

 

Może ktoś ma jeszcze inne propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Każdy z nas ma inne upodobanie(na szczęście)Ja też słucham w stereo i u mnie brzmi zajefajnie,bez porównania lepiej niż Blechacz dla D.G.Nic w produkcji beartonu mnie nie razi-po prostu słucham muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie płyty nagrane znakomicie.

Wykonanie Zimermana - outstanding, Schoonderwoerda - prawdopodobnie to co usłyszelibyśmy siedząc w salonie baronowej C. de Rothschild za życia kompozytora.

 

Chciałbym jednak dodać, że poszukiwanie jedynie bardzo dobrych od strony dźwiękowej płyt jest raczej ślepą uliczką. Np. przy sonatach fortepianowych Beethovena nagranych MONO w latach '50 przez Kempffa dla DG, współczesne nagrania , pomimo że znakomitej jakości, jawią się jako niegroźne igraszki. Takie przykłady możnaby mnożyć... (i to dłuuugo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18606-100000087 1282823556_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik, 19 Sie 2010, 20:21

 

>A o jakie utwory chodzi?

>

>Koncerty - możesz np. posłuchać nowego Zimermana. Psioczy się na jakość nagrań DG, ale z brzmienia

>fortepianu powinieneś być zadowolony.

 

Nowe Zimmermana koncerty? Tzn. które? Bo ja znam tylko wydanie z 1999 r. z Orkiestrą Festiwalową. Dla mnie to wykonanie koncertów jest najlepsze, lepsze niż Blechacza. W ogóle to szkoda, że Chopin popełnił tylko dwa koncerty, bo sa fantastyczne.

 

Co do pytanie o Anderszewskiego, które tu padło, to mnie nie powaliło, nie zapadło jakoś szczególnie w pamięć. Ale jak tylko skńczę remont to na pewno wrócę do tego co mam i posłucham na nowo - może nowe wnioski wyciągnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anderszewskiego polecam zwłaszcza w Szymanowskim. Co do Chopina to polecam komplet utworów solowych w kolejności opusowej w wykonaniu T. Szebanowej (Shebanowej) to naprawdę kawał świetnie zagranej i dobrze nagranej muzyki - 10 płyt, do tego pięknie wydanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda: no jest jeszcze starszy Zimerman z Giulinim (sam Zimerman to właściwie młodszy). Ale też nie pamiętam, żeby tam fortepian grał źle... Zresztą przyłączam się do opinii, że szukanie dobrze nagranych płyt to ślepa uliczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka:

 

 

Panowie i Panie, to może ktoś byłby w stanie polecić jakieś dobre wykonanie Koncertów Fortepianowych Chopina, które przebiłoby wykonanie Zimmermann'a z 1999 r. z orkiestrą festiwalową?

Marta Argerich, jakkolwiek wielka gra imho te koncerty jak etiudę rewolucyjną. Rubinstein bliższy jest poezji i melodii tych utworów (subiektywnie). Kto jeszcze, kogo warto posłuchać?

 

PS.

Żałuję, że nasz Fryderyk popełnił tylko 2 koncerty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, to może ktoś byłby w stanie polecić jakieś dobre wykonanie Koncertów Fortepianowych Chopina, które przebiłoby wykonanie Zimmermann'a z 1999 r. z orkiestrą festiwalową?

 

Józef Hofmann (VAI Audio, remaster Warda Marstona):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nawet, jeśli podchodzisz nieufnie do archiwaliów mono - to nagranie trzeba mieć, jeśli rzeczywiście interesują Cię interpretacje koncertów.

 

Obrazek niestety nie wchodzi (mam komunikat "Użyto 1 MB z 500 kB limitu miejsca"). sad.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef Hofmann (VAI Audio, remaster Warda Marstona):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nawet, jeśli podchodzisz nieufnie do archiwaliów mono - to nagranie trzeba mieć, jeśli rzeczywiście interesują Cię interpretacje koncertów.

 

Obrazek niestety nie wchodzi (mam komunikat "Użyto 1 MB z 500 kB limitu miejsca"). sad.gif

 

 

Dziękuję! słucham już na YT, ale przy najbliższejokazji wrzucę do odtwarzacza, bo faktycznie jest niesamowite! Ale by coś więcej powiedzieć musze się dobrze wsłuchać na spokojnie.

 

Co do ładowania obrazka to choroby wieku niemowlęcego nowego forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Melomani - i co, to już wszystko na temat wykonań koncertów Szopena?

Josef Hoffman, Zimmerman 1999 i ... pustka? Nie wierzę ;-)

Prosze o porady doświadczonych, co wybrać z gąszczu interpretacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.