Skocz do zawartości
IGNORED

NOWE AUTO ZA 80-110 tys.zł


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jakie auto byście doradzili w tym zakresie cenowym biorąc pod uwagę ,że chciałbym kupić nowego passata B6 co może być lepszą alternatywą ? (coś z silnikiem diesla ,mało pali,wielkości vw passata i najważniejsze bezusterkowe)

 

Czekam na propozycje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem niedawno nowego Hyundaia Genesis Coupe 2.0T R-spec za niecale $25k i jestem z niego bardzo zadowolony. Szczerze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "legendarne" sprzęgło w ostatnich subaru diesel? Może jdnak Skoda Superb kombi, Seat Exeo kombi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę coś więcej o legacy -jest porządne i oszczędne, a że japońskie to i (pewnie) mało awaryjne, dlaczego porządne? około tydzień temu jakieś drechole z Targówka nie wyrobili się na zakręcie i wjechali w wujka (jadącego w legacy w przód-bok), nic mu się nie stało, nawet poduszka nie wystrzeliła. Początkowo wszyscy myśleli że samochód do kasacji, potem okazało się że z osiami wszytko ok. naprawa wyceniona na 30tys. zł (jedyna kara jaka spotkała tych kretynów to poza rozbitą starą skodą to dopłata ...300zł do naprawy), oszczędne- spalanie na górskich serpentynach przy szybkiej jeździe coś trochę ponad 5l/100km. Dodatkowo jest dynamiczne i dobrze trzyma się drogi- silnik boxer=niski środek ciężkości i napęd na 4 koła. Najlepiej pochodzić po salonach i wypróbować na jazdach probnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STREET, 22 Sie 2010, 01:40

 

>A "legendarne" sprzęgło w ostatnich subaru diesel?

Z "legendarnych" to słyszałem tylko o forumowym wzmacniaczu słuchawkowym, a o sprzęgle nic (może już się uporali z nim?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie w budżecie zmieścisz , ale jak dla mnie ostatnia Honda Accord kombi to referencja designu kombi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a o sprzęgle nic (może już się uporali z nim?)"

 

Tak, uporali się z nim, dają spore upusty na automat'y :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja pojeździłem trochę ostatnio passatem kombi(2005r) ze skrzynią DSG i muszę powiedzieć że miód-wersja High Line zrobiła na mnie naprawdę świetne wrażenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bys nie kupił i tak po 4-5 latach zacznie sie sypac i bedziesz dokładał:) Producenci robia teraz ładne buble ktore sa przeznaczone na 5 lat i wymiana na nowy... Watpie zeby nowy passat za 20 lat tak smigał jak golf II, III Tdi ktor do dzis niezle sie trzymaja. Pomyśl na jakims 2 latkiem z małym przebiegiem. Cena bedzie o 50% tansza niz salonowy. Zostanie na ew naprawy i jeszcze na wymiane kali a moze cd'ka?:)

 

Zerknij na volvo s60,v70 D5 diesla. Auta z bdb wyposażeniem, trwałe i mocne silniki diesla. Jedynie co to dwumas do wymiany co ok 160tys km.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze uwierz w garbate aniolki, ze Niemiec renista sprzedaje roczne lub dwuletnie auto z przebiegiem 20 tys Polakowi, aby ten sprzedal je w Polsce taniej, niz Niemiec sprzedalby je rodakowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To tyle na temat VW

 

Ja mam Forestera, na zakrętach dodaje gazu a nie hamuję żeby nie wylecieć, mam wciąż pewną usterkę może sonda, ale Brytyjskie ofermy nie potrafią tego znaleźć i wymieniali po kolei jak leci, w Polsce szybką ci naprawią bo większość mechaników myśli co robi i gdzie szukać.

Subaru nie jest aż tak niezawodne jak kiedyś legendarna toyota, ale spokojnie powyżej niemieckich cudów techniki.

Aha, subaru w środku wygląda jak hyunday, kia (wcześniej), bez emocji, komputer jakiś tam jest, nie jest jak samolocie jak audi czy bmw, raczej pusto, ale jak się przejedziesz to zrozumiesz, i brak poślizgu przy szybkim włączaniu się do ruchu bezcenne, ale nie z powodu kontroli trakcji czy coś, tylko z tego że w subaru gdy 3 koła się ślizgają to wciąż jedno cie pcha lub ciągnie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie łukasik proszę się nie krępować i pisać wątku a nie na PW... może coś się przyda zainteresowanemu, mogę wyręczyć...

"> k**wa to nie zaden bokser tylko dizel z fiata k**wa chuju"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konankombo

 

>Panie łukasik proszę się nie krępować i pisać wątku a nie na PW... może coś się przyda

>zainteresowanemu, mogę wyręczyć...

>"> k**wa to nie zaden bokser tylko dizel z fiata k**wa chuju"

 

O ja pierniczę, to współczuję takiej wiadomości.

Niniejszym mamy tu "dizela" z fiata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To też oczywiście jednostka fiata, w żadnym wypadku nie należy mylić z marką subaru, ona robi JTD dizele, oczywiście jak by ktoś nie wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie raczej Skoda Superb jest bezkonkurencyjna. Niestety liczne nagrody w całej Europie i afery w Volkswagen group po tym, co "tania" marka grupy zdeklasowała primusa- zainteresowanie Superbem jest tak duże, iż czas oczekiwania na kombi przekracza w Polsce 6 miesięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam DODGE JOURNEY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Insignia kombi?

A Volvo to dosc delikatne fury - mamy kilka w firmie, jezdza nimi maganerowie tylko, ale maja takie smieszne usterki ze glowa boli czasem.

 

A moi faworyci to albo Mondeo albo Laguna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Polecam DODGE JOURNEY

 

Doszly mnie plotki o bajońskich kosztach serwisu za dodga caliber. Przy JOURNEY jest pewnie podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kogos stac na auto za 120 000 zl to serwis ile by nie kosztowal to smieszne pieniadze , dziwne tylko ze przewaznie te samochody sa ciezarowe na firme biora i jakie tu koszta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 miesiące temu... bardzo bliski znajomy dokonywał podobnego wyboru.

Na tapecie był Passat, Legacy, Mondeo, Insignia, Accord oraz własnie Mazda 6. Nie będę opisywał plusów i minusów każdego z nich (bo każdy ma inne priorytety i gusta) ale to Mazda była najdłużej brana pod uwagę. Potem... pojawił sie czarny koń... Lexus IS220d i w ciągu tygodnia zawarto transakcję. Lexus jest roczny, kupiony został w Krakowskim salonie Lexa, oczywiście polskie pochodzenie, pełna dokumentacja, na liczniku niecałe 15 tys. km... a w środku poza tym, że nadal pachnie nowością... to bajka niedostępna w żadnym innym aucie, o którym myślał znajomy. Faktem jest że jest on mniejszy niż Passat, czy też nawet Insignia (śmiesznie mało miejsca w środku). Nie porównuję już tutaj nawet Mondeo, które jest oferuje zaskakującą ilość przestrzeni. W każdym razie... Mazda 6 jest zdecydowanie pozycją wartą rozpatrzenia. No i na pewno wyborem nietuzinkowym jeśli zestawić ją z Passatem czy Skodą....

 

PS. Dokładnie ten znajomy jeździł do tej pory poprzednim Passatem. Myślę, że to właśnie jego usterkowość była jednym z poważniejszych argumentów kupna Lexusa. A ja sam jeżdże Mondeo 2,2 tdci (1,5 roku... 52 tys. km) i miałbym ogromny problem aby spośród wymienionych wybrać inne auto. Chyba bym poczekał jeszcze 2 miesiące (będzie face lifting + nowe silniki) i kupił po raz drugi Mondeo... Co człowiek to inna decyzja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym lexie jest słynny samoblokujacy sie pedał -to tak na temat słynnej jakosci wymienionej marki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze za 100 tys coraz trudniej kupic dobre auto bo chiałoby sie aby to juz był ideał

znacznie łatwiej kupic auto za 50 tys :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę Mondeo 2.o benzyna ( rocznik 2008)i uważam,że w tym segmencie jest najlepszy.

Brałbym jeszcze pod uwagę Accorda i Mazdę 6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STREET, 22 Sie 2010, 02:01

>"a o sprzęgle nic (może już się uporali z nim?)"

>Tak, uporali się z nim, dają spore upusty na automat'y :)

 

Jeżdżę takim subaru z boxer diesl. Sprzęgło w tych subaru to nie nie tyle błąd konstrukcyjny co problem z kierowcami. Subaru zrobił diesla ze świetnie rozłożonym momentem obrotowym, zaczynającym się od dość niskich obrotów, tak jak w starych dobrych wolnossakach. W konsekwencji tego kierowcy benzyniaków przyzwyczajeni do piłowania sprzęgła na wyższych obrotach zwyczajnie to sprzęgło palą - przy stałym napędzie na 4 koła żadne sprzęgło tarczowe nie przeniesie tak dużych momentów bez nadmiernego rozgrzewania. Rozwiązaniem jest albo zmienić swoje przyzwyczajenia i cieszyć się nietuzinkowym dieslem, albo wgrać nowy firmware który redukuje ten wysoki moment obrotowy na niskich obrotach, co niestety odbija się się na dynamice i "zadziorności" auta. Cuś za cuś niestety.

Sprzęgło hydrokinetyczne w automatach daje wygodę ale nie daje tak dobrej kontroli, kto próbował ten wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam rację co do rozłożenia momentu obrotowego. Jest po prostu... płasko. Nie ma się w ogóle wrażenia, że silnik jest doładowany (chodzi mi o typowe odczucia związane z pracą turbinki). Nie mniej jednak w czasie jazdy testowej miałem wrażenie, że nie ma tam tych 400Nm. Ale to na szczęście tylko wrażenie... To co nie spodobało nam sie w Legacy to wnętrze (jak to ktoś napisał... Hyundayowe)... oraz fakt, że poprzedni model był najzwyczajniej ładniejszy. Poza tym to pełen szacun za układ napędowy, nietuzinkowość i zapewne niezawodność.

A tak już w ramach off topic, to nie opuszczają mnie pokusy aby wymienić żonie Yarisa... na Legacy 3.0. Koniecznie ten poprzedni model i to w sedanie. Tyle, że dla małżowinki nawet Yaris jest za duży. Jeździ ona mało... spalanie to nie problem.... a ja na weekendy miałbym powód aby pojechać jej autem na myjnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.