Skocz do zawartości
IGNORED

arcam solo neo vs denon dcd-2010ae


b.g.mayday

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa różne odtwarzacze,rózniące sie całkowicie właściwościami,funkcjami. Jak myślicie który lepiej zagra ?Arcam ma rodowód audiofilski ale w tych pieniadzach (6700) jest wszystko -wzmacniacz,cd,fm,dab,odtwarzanie strumieniowe,flac,wav. Denon natomiast ma tylko odtwarzanie cd,nie czyta flac,wav, Trzeba by było dokupić do niego jakiś tani odtwarzacz strumieniowy i dopiero podpiąc pod denona. Prosze o opinie co byście wybrali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił na arcama (nie dlatego że też mam solo mini) masz dobrze grający all in one z pełną funkcjonalnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to że u mnie rozkład grania rozchodzi sie tak filmy 60% muzyka 40 % .Do filmów reorganizuje osobny system. Czy nie wyjde lepiej na tym jak sie kupi tego denona i do niego jakiś tani odtwarzacz strumieniowy ?Wtedy cała obróbka będzie sie dokonywała w tym denonie ? A tak na marginesie ten Arcam mini jest bardzo ładny. W jakim pokoju to chodzi i na jakich głośnikach. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gra solo mini z monitor audio rx1 w pokoju 14m2 , i myślę że do 20m2 spokojnie by też dał radę nagłośnić ale trzeba by zmienić monitory na większe np rx2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robi to Twój amplituner, to tym bardziej o wiele łatwiej zrobi to ten Arcam, który zabrzmi o niebo lepiej od tego ampli Denona który posiadasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. posiadam też wzmacniacz denon pma-1500ae i tutaj chciałbym go porównać z tym arcamem solo neo ? Pomijajac już te kwestie Arcam solo neo zagra ładniej od denona dcd-2010ae ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tam jest 2x75W ale uczciwe a nie papierowe,

 

Amplifier

Continuous power output, per channel, 80khz measurement bandwidth

Both channels, 4Ω, 1kHz 75Wrms, 0.013% THD+n

Distortion, both channels 4Ω, 80% power, 1kHz 0.011% THD+n

* This is a Class 1 device and must be earthed.

 

 

 

mój solo mini ma papierowo 2x25W ale w pomiarach wychodzi 2x tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że arcam solo neo jest fajnym i funkcjonalnym sprzetem. Samo zasilanie pokazuje że nie mamy doczynienia z zabawką. Konkurencja dla arcama jest naim uniti, jednak jest on 3 tyś droższy. Czy miał ktoś do czynienia z tym klockiem ? Nadal sie nie dowiedziałem czy ktoś słuchał chociazby arcama solo i denona dcd-2010ae

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie opiszę brzmienie arcama, otwarte, z lekko zaokrąglonym basem ale pod kontrolą z dużą ilością informacji, dynamiczny ale nie jest podkręcony, czytelna średnica i góra lekko zaokrąglona, można odebrać to brzmienie jako jasne , moim zdaniem jest neutralne czytelne ale nie do końca analityczne, arcam ma zgrabnie uformowaną podstawę basową ale nie dominuje nad resztą pasma , dojrzałe kulturalne bez nadmiernego pompowania dźwięków, bez wyskoków niekontrolowanych w dynamice,

raczej dobry do dojrzałej muzyki akustyczno wokalnej niż rock pop ale i w tych gatunkach nie kuleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8 minutowym odsłuchu w galeri, choc hałas tła był nie duzy,a kolumny mi nie znane to 2010 bardzo mi sie podobał dzwiek troche a,la krell solidny,mocarny pełna kontrola z bezgraniczną mocą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Na 8 minutowym odsłuchu w galeri, choc hałas tła był nie duzy,a kolumny mi nie znane to 2010 bardzo

>mi sie podobał dzwiek troche a,la krell solidny,mocarny pełna kontrola z bezgraniczną mocą

 

czy ten opis odnosi się do wzmacniacza czy źródła lub może całego systemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z małego miasta i rozkładam ręce jesli chodzi o odsłuchy bo po prostu nie mam gdzie tego zrobic. Najblizsze miasto Kraków. Powiem Wam,że często czerpałem wiedze z tego forum i nie wychodziłem na tym zle. Mało ludzi ma tego denona,czekam na opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w krakowie salonu do odsłuchu z arcamem i drugiego z denkiem

posłuchasz pomacasz i będziesz wiedział co lepsze,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dłuzej sie nie dało,bo sie spieszylem żródłem byl nowy cd denona dcd1510ae czyli klocek nienajwyzszych lotów..salon Denona we wrocławiu niestety jest w Galeri Magnolia...odsłuch tam to katastrofa..audiofil tam nie ma co szukac bo galeria to raczej miejsce dla bogatych snobów..no i gejów tych chłopców w rózowych koszulkach to tam zatrzęsienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zaczynam miec parcie na tego arcama. Denona juz sie nasłuchałem :) Pytanie jest czy ten arcam solo neo napędzi moje monitor audio rs8. Kolumn nie będe zmieniał poniewaz są już dopasowane pod kino domowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z arcamem posłuchaj w salonie tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.