Skocz do zawartości
IGNORED

Bose 301


Edi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaszio

(Konto usunięte)

Jestem posiadaczem zestawu stricte audiofilskiego (Luxman a451 i kolumn Sound Project NINA) oraz posiadam tez zestaw BOSE AM3. Brzmienie tych zestawow zupelnie odmienne natomiast osoby ktore czasami mnie odwiedzaja stwierdzaja ze jest to dosc ciekawy zestaw ktory znika w pomieszczeniu i nawet "ciekawie" brzmi. Chyba o to chodzilo Panu BOSE. Wiekszosc kobiet wybiera ten zestaw (BOSE AM 3 v.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszujac po internecie napotkalem wiele zlych opinii odnosnie tej marki. Sprowadzaly sie do tego, ze ich renoma jest zbudowana raczej na agresywnym marketingu niz na jakosci wyrobow. A mnie wydawalo sie zawsze, ze Bose robi doskonaly sprzet. Jaka jest opinia forumowiczow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose raczej nie adresuje swoich wyrobow do wymagajacych audiofilow. O ile sie nie myle

pomysl z direct/reflecting mial na celu uzyskanie bardziej przestrzennego brzmienia wykorzystujac dzwiek odbity od scian / podlog sufitu . Kazde glosniki grajace w pomieszczeniu w mniejszym lub wiekszym stopniu wykorzystuja to zjawisko. Z ta

roznica ,ze Bose dosyc nietypowo to realizuje. Powstaje wrazenie,ze dzwiek jest bardziej przestrzenny niz u konkurencji ale lokalizacja zrodle pozornych jest barzdo trudna.Do tego dochodzi stosowanie szerokopasmowych stozkowych glosnikow srednio/wysokotonowych - brak im wyrafinowania spotykanego nawet w niedrogich produktach producentow stricte audiofilskich. Wprawdzie moja opinie opieram glownie na zestawie Acoustimass AM3 ktorego bylem przez pewien czas posiadaczem ale kilkakrotnie sluchalem tez innych produktow Bose w sklepach oraz na IFA.Generalnie sprzet dla yuppies ktorzy chca zaimponowac innym nietypowymi rozwiazaniami oraz nieco wyolbrzymionymi efektami holograficznymi kosztem precyzji lokalizacji, rozciagniecia pasma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 34 lat później...

Polecam zakup tych kolumn.Nigdzie nie kupisz zestawu kolumn w cenie do 1200 dorównującemu tym kolumną.Posiadam dokładnie model Bose 301 I series,które niedawno zakupiłem na giełdzie.Przesłuchałem rzesze kolumn ponieważ handluje sprzętem muzycznym i naprawde co do przestrzeni dźwiękowej prawie rzadne im nie doownały poza elektrostatami.Nie wiem jak to się ma z kolejnymi edycjami 301ki ale te stare bo 30letnie są niewiarygodne.Chyba wypasiona zwrotnica,połączenia z czystego srebra mają także wpływ na jakość tego zestawu.Jeszcze raz gorąco polecam zakup zestawu głośnikowego Bose 301.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pozno, moze nie mysle, ale cos mi tu nie pasuje. Wielki, skad wiesz, ze edi ma zaplacic 1200zl, nie napisal tego. Natomiast Twoj pean na czesc tych kolumn... moze zbyt podejrzliwy jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Bose 301 pod tym oznaczeniem produkowane są od kilkudziesięciu lat, a najstarsze pochodza bodaj z lat siedemdziesiątych. Stąd warto zwrócić uwagę na numer serii dodawany na końcu - on właśnie wskazuje na wiek. Co znaczy wiek dla kolumn nie muszę tu chyba tłumaczyć. Właśnie wiekowość wielu z tych kolumn czyni ważną uwagę o konieczności zwrócenia na stan maskownic. Po prostu często są przetarte, a spotkałem już kolumny sprzedawane nawet bez nich. Uwagę każdego audiofila zwrócą też tandetne plastikowe zaciski na kable w tych nietanich przecież kolumnach. Najważniejszą jednak cechą tych kolumn jest ich nietypowy charakter. To są po prostu kolumny inne niż wszystkie. Inaczej w nich uzyskiwany jest efekt uprzestrzennienia dźwięku. Do tego istnieją dwa zupełnie różne sposoby ich ustawiania w pomieszczeniu i oba akceptowane i opisywane przez producenta. Szerzej opisano to w recenzji ich młodszego (a raczej - mniejszego) rodzeństwa Bose 201 na stronie hifi.pl:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i tam radzę zajrzeć. Jeśli idzie o ostateczny efekt. Mhhh... Sami przeczytajcie. W praktyce często spotyka się na Allegro te kolumny ustawione w jeszcze inny sposób, pionowo, a nie na boku, tak jak ustawione być powinny. A ja sam nie tak dawno też widziałem grający zestaw z tak ustawionymi kolumnami Bose 301 na własne oczy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki78 -> Uwazam, za totalna bzdure Twoje stwierdzenie na temat Bose 301: "Nigdzie nie kupisz zestawu kolumn w cenie do 1200 dorównującemu tym kolumną".

Byc moze jest to Twoje subiektywne odczucie, do ktorego masz prawo, lecz nie ma ono potwierdzenia w rzeczywistosci. Radze wszystkim posluchac kilku kolumn o podobnej cenie i porownac do Bose 301. Moze sie okazac, ze juz pierwsze graja o kilka klas lepiej niz Bose.

 

Cala oferta firmy Bose nie ma nic wspolnego z dzwiekiem, ktory nawet poczatkujacy audiofil moglby okreslic jako dobry. Radze nie tracic pieniedzy na wyroby tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.