Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ciekaw jestem ile będzie wpisów w tym klubie :) Sonus Oliva to nie tylko kolumny, ale także listwy zasilające, kable, wzmacniacze ..... osobiście posiadam monitory od Pana Andrzeja i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem mottem przewodnim jego prac to dźwięk, czyli to co słyszymy, a nie efekt wizualny. Proszę o Wasze opinie i spostrzeżenia.

post-10927-100000033 1282678350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabelki głośnikowe bi-wire. Jestem z nich bardzo zadowolony. Tak bardzo, że nie mam ochoty ich zmieniać. Są przejrzyste, szybkie, poukładane. Lubię srebro i tyle.

Ja też mam listwę. Przewodzi prąd i ładnie wygląda.

Miałem IC RCA i XLR - oba znakomite. W swojej cenie nie do pobicia.

 

pozdrawiam !

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę :)

Posiadam w zasadzie tylko "elektrykę" od Pana Andrzeja: listwę sieciową z filtrem (świetna!!!) i kable sieciowe (też bardzo dobre, a do tego bardzo tanie). Ale słuchałem też kilku kolumn - i oferują one (zwłaszcza w wyższych modelach - czyli z droższymi komponentami) bardzo dobry dźwięk. Może się kiedyś skuszę :)

A założenie klubu SO to fajny pomysł, tym bardziej, że zapewne spora część klubowiczów będzie z Pomorza i sąsiednich regionów.

Pozdrawiam

Xen

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, pewnie większość będzie z Pomorza, kurcze czy tylko ja się odważyłem ściągać kolumny kurierem do Legnicy ? :) później zamówiłem standy, tez jechały kawał drogi, na szczęście dotarły bez niespodzianek.

 

jak oceniacie stosunek wyrobów Pana Andrzeja w kategorii jakość / ceną ?

 

kolumny kupowałem lekko używane ale mimo wszystko ceną raczej z wyższej półki wartości rynkowych, fakt że wykonanie w sensie technologii szokująca, osobna komora dla głośnika wysokotonowego, podklejony anie przykręcany tweter aby zniwelować drgania, na wierzchu filc, grube obudowy a ścianki dodatkowo wzmacniane ...

 

fotka poniżej, fakt że przydałoby się lepsze wykończenie wierzchniej części, w sensie okleina lub lakier ale cóż pewnie to dodatkowe pareset złotych :)

post-10927-100000059 1282850394_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

Po rezygnacji z zakupu kolumn w tym roku, zainteresowały mnie propozycje pana Andrzeja "Sonus Oliva" - kolumny podłogowe, trójdrożne. Pisałem już do Pana Andrzeja, dostałem bardzo miłego maila. Sprawa planowana jest na przyszły rok. Ciekawi mnie,czy swoje kolumny zamawialiście pod kątem słuchanej muzyki ? Mam nadzieję,że da się tak to zrobić.

 

Pozdrawiam

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

Chciałbym dołączyć do klubu ze swoim dość skromnym jak na razie zestawem wyrobów p. Andrzeja.

Na pokładzie: modyfikacje wzmacniacza lampowego, kable głośnikowe wlutowane na stałe w odczepy z trafa, srebrny IC analogowy na Silver Bullet Plugach oraz sieciówka dla wzmacniacza (również na stałe).

W drodze: IC cyfrowy na Silver Bullet Plugach.

W przyszłości (bliższej lub dalszej): trójdrożne monitory z 12" wooferem.

 

Całość oceniam bardzo pozytywnie. Moje nie najlepszego lotu kolumny całkowicie wyparowały z pomieszczenia - teraz jest tylko muzyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

A ja czekam na moje monitory od Sonus Oliva, dopiero zaczynają powstawać:-)

Obudowa ta (mega solidna!): http://sonusoliva.pl/images/kolumny/nowe/4.html

 

głośniki:

Seas Prestige 27TBFC/G (H1212) https://www.madisound.com/store/product_info.php?products_id=795

Peerless HDS 180 EXCLUSIVE (P830883) http://www.akustyk.com.pl/peerless/P830883.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W końcu mogę w pełni zapisać się do klubu. Moje monitory od Sonus Oliva grają u mnie od kilku dni, jestem zadowolony;)

Obudowa jest identyczna z tą od IGNACa z tym że inny kolor boczków, okleina drewnopodobna, no i głośniki inne.

 

Ostatecznie użyte zostały Seas Prestige: U18RNX/P (H1571)http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=271&Itemid=247

i H1147-06 27TBC/G http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=83&Itemid=107

O elementach zwrotnicy nie będę pisał, bo się nie znam na tym, ale podobno bardzo dobre.

 

Zdjęć nie mam, jeszcze nie robiłem. Monitory waga ciężka, ok.18kg/sztuka, długość 50cm - wymiary identyczne z wymiarami kolumn IGNACa.

Dźwięk bardzo dobry, szczegółowy, bardzo dobra średnica, bardzo dobra separacja instrumentów, wysokie tony czyste i bardzo dokładne, bas solidny, nisko schodzący, dobrze kontrolowany, świetna podstawa dźwięku, nie wychodzi na 1. plan, jak zresztą żaden z zakresów, były robione pomiary, charakterystyka bardzo liniowa. Czuć że monitory p. Andrzeja lubią prąd - mój Gainclone wyrabia, ale słychać, że można zasilić je czymś o wiele większej mocy niż te gainclonowe 40W przy 8ohmach. Oczywiście kolumny są uniwersalne, i jazz i metal grają równie dobrze.

 

Kolumny praktycznie jeszcze się wygrzewają, może ze 90-100h grały.

Świetny dźwięk i wykonanie bardzo dobre, cenowo - rewelacyjnie, jeśli kogoś interesują szczegóły chętnie napiszę dokładnie.

Pan Andrzej daje gwarancję na piśmie.

 

Także śmiało mogę polecić, a wypowiedzi mówiące że ryzyko takie kolumny kupować, bo duża strat przy odsprzedaży, są nieco śmieszne - jeśli wyrób jest wybitny, nie myśli się o sprzedaży/zmianie. No i ja mam spokój z kolumnami na najbliższe kilka lat albo i więcej;-) Oczywiście że na revelatorach byłoby pewnie lepiej, ale te seasy prestige bardzo mnie zadowalają, tak że wiem że kilka lat pograją te kolumny bez chęci kupna czegoś innego.

Pozdrawiam;) PS - dodaję zdjęcia robione przez p. Andrzeja, jak zrobię za jakiś czas swoje, jak to u mnie się prezentuje, umieszczę.

;-)

post-24719-069279800 1296486909_thumb.jpg

post-24719-099921600 1296486916_thumb.jpg

post-24719-035379700 1296486925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledyz co powiecie na temat tego przewodu: http://allegro.pl/przewod-zasilajacy-sonus-oliva-1-5m-i1431549670.html

Warto płacić takie pieniądze za ten produkt?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

I jak tam po kolejnych dniach odsłuchów? Ja mam nadzieję odebrać swoje w sobotę (są opóźnienia przesyłki wooferów z Norwegii), zamówione przeze mnie nie są standardowe, wymiary to 45x21x28cm z br z przodu oraz głośnikiem wysokotonowym przesuniętym w bok kolumny, mam nadzieję, że sprawią mi wiele radości przy codziennych odsłuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wrzucam 2 fotki na szybko zrobione telefonem także wybaczcie jakość. Co do ustawienia kolumn zdaję sobie sprawę z niedoskonałości, ale jestem ledwo po remoncie i w trakcie przemeblowania także nie wszystko jest na swoim miejscu, również mój bass trap w rogu jest bardziej z racji humorystycznej, akustyką zajmę się trochę później. Co do dźwięku to jest masywny i wyłagodniał po pierwszym dniu, więcej opiszę w miarę odsłuchów. W skrócie - kolumny na Seasach Prestige, wymiary 45x21x28cm br z przodu, jak widać. Do kolumn kupiłem w komplecie srebrny IC, nei zauważyłem żadnego uszczuplenia, za to o wiele więcej szczegółów bez rażących ostrości. O wiele lepsza przestrzeń i poziom w porównaniu do poprzedniego cabletecha.

post-30812-069891500 1297775933_thumb.jpg

post-30812-008777400 1297775944_thumb.jpg

post-30812-019451100 1297775954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mogę w pełni zapisać się do klubu. Moje monitory od Sonus Oliva grają u mnie od kilku dni, jestem zadowolony;)

Obudowa jest identyczna z tą od IGNACa z tym że inny kolor boczków, okleina drewnopodobna, no i głośniki inne.

 

Ostatecznie użyte zostały Seas Prestige: U18RNX/P (H1571)http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=271&Itemid=247

i H1147-06 27TBC/G http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=83&Itemid=107

O elementach zwrotnicy nie będę pisał, bo się nie znam na tym, ale podobno bardzo dobre.

 

Zdjęć nie mam, jeszcze nie robiłem. Monitory waga ciężka, ok.18kg/sztuka, długość 50cm - wymiary identyczne z wymiarami kolumn IGNACa.

Dźwięk bardzo dobry, szczegółowy, bardzo dobra średnica, bardzo dobra separacja instrumentów, wysokie tony czyste i bardzo dokładne, bas solidny, nisko schodzący, dobrze kontrolowany, świetna podstawa dźwięku, nie wychodzi na 1. plan, jak zresztą żaden z zakresów, były robione pomiary, charakterystyka bardzo liniowa. Czuć że monitory p. Andrzeja lubią prąd - mój Gainclone wyrabia, ale słychać, że można zasilić je czymś o wiele większej mocy niż te gainclonowe 40W przy 8ohmach. Oczywiście kolumny są uniwersalne, i jazz i metal grają równie dobrze.

 

Kolumny praktycznie jeszcze się wygrzewają, może ze 90-100h grały.

Świetny dźwięk i wykonanie bardzo dobre, cenowo - rewelacyjnie, jeśli kogoś interesują szczegóły chętnie napiszę dokładnie.

Pan Andrzej daje gwarancję na piśmie.

 

Także śmiało mogę polecić, a wypowiedzi mówiące że ryzyko takie kolumny kupować, bo duża strat przy odsprzedaży, są nieco śmieszne - jeśli wyrób jest wybitny, nie myśli się o sprzedaży/zmianie. No i ja mam spokój z kolumnami na najbliższe kilka lat albo i więcej;-) Oczywiście że na revelatorach byłoby pewnie lepiej, ale te seasy prestige bardzo mnie zadowalają, tak że wiem że kilka lat pograją te kolumny bez chęci kupna czegoś innego.

Pozdrawiam;) PS - dodaję zdjęcia robione przez p. Andrzeja, jak zrobię za jakiś czas swoje, jak to u mnie się prezentuje, umieszczę.

;-)

 

 

Witam :) Świetne te obudowy z bokami w drewnie ! Tylko standy przydałyby się lepszejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.