Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC

Rekomendowane odpowiedzi

do darek2

Dołączam do klubu. Szczerze kibicuję Twojej sprzedaży monobloków (odserwuję to od dłuższego czasu) - mam podobny sprzęt S.O. - nie monobloki ale przedwzmacniacz i końcówkę mocy na KT150 + kolumny zmodyfikowane przez Sonus. Kupiem zestaw pre+końcówka za bardzo, naprawdę bardzo atrakcyjną cenę od pierwszego właściciela (w porównaniu z tym za ile ten "pierwszy" za to zapłacił). Nie pytaj za ile bo nie odpowiem. Zastanawiam się, patrząc jak wygląda Twoja sprzedaż, jak to jest z prawdziwą wartością takiego sprzętu. Skoro wszyscy chwalą S.O. za wyjątkowe, jakościowo doskonałe produkty lampowe, to dlaczego nie ma kupujących? Czy przypadkiem zasada, że "produkt jest tyle warty ile kupujący są skłonni za niego zapłacić" nie mówi tutaj wszystkiego? Mojej końcówki nie otwierałem (nie wiem jak!), ale pre - tak. Hmmm, wydaje mi się, że sprzęt za takie pieniądze powinien wyglądać zgoła inaczej . A może wyjściowe ceny S.O. są po prostu troszeczkę przesadzone?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje monobloki w środku bardzo dobrze wyglądają, tez miałem przedwzmacniacz z SO, udało mi nie sprzedać, kupujący bardzo zadowolony, klocki z polskich manufaktur bardzo ciężko sprzedać w rozsądnych pieniądzach

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Melduję się w klubie. Nie wierzyłem, że kiedykolwiek usłyszę różnicę w brzmieniu kabli - ale stało się - usłyszałem i uwierzyłem ? Obecnie mam w systemie listwę, kable zasilające oraz srebrny interkonekt autorstwa pana Andrzeja. Pozdrawiam klubowiczów!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lpldblm napisał:

Melduję się w klubie. Nie wierzyłem, że kiedykolwiek usłyszę różnicę w brzmieniu kabli - ale stało się - usłyszałem i uwierzyłem ? Obecnie mam w systemie listwę, kable zasilające oraz srebrny interkonekt autorstwa pana Andrzeja. Pozdrawiam klubowiczów!!! 

od ponad 2 lat mam tez listwę Pana Andrzeja z filtrem Schaffnera. bardzo dobrze się spisuje. mam kontakt z Panem Andrzejem w innym temacie - mówię Wam takiej wiedzy i kultury osobistej to ze świecą szukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, adam3city napisał:

A czy Pan Andrzej teraz przeniósł się gdzieś dalej na Kaszuby? Tak z adresu na stronie www wynika?

Z mojej korespondencji oraz danych na stronie wnioskuję, że  tak. Osobiście nie sprawdzałem, mieszkam na południu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 18:12, lpldblm napisał:

Melduję się w klubie. Nie wierzyłem, że kiedykolwiek usłyszę różnicę w brzmieniu kabli - ale stało się - usłyszałem i uwierzyłem ? Obecnie mam w systemie listwę, kable zasilające oraz srebrny interkonekt autorstwa pana Andrzeja. Pozdrawiam klubowiczów!!! 

Nie chciałbym nikogo urazić, ale usłyszeć różnicę w dźwięku związaną ze zmianą kabli zasilających/listwy  to delikatnie mówiąc (moim zdaniem oczywiście) lekki odjazd. Zakładam, że miałeś wcześniej jakieś standardowe (czyli normalne) zasilanie a nie przewody o włosowatej grubości. 

Odnośnie interkonekta nie wypowiadam się chociaż moje doświadczenia z kablami z różnych (w miarę normalnych cenowo zakresów) i tzw. ślepych prób, mówią, że albo mam tzw. dębowe ucho albo różnicy po prostu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karavan napisał:

Nie chciałbym nikogo urazić, ale usłyszeć różnicę w dźwięku związaną ze zmianą kabli zasilających/listwy  to delikatnie mówiąc (moim zdaniem oczywiście) lekki odjazd. Zakładam, że miałeś wcześniej jakieś standardowe (czyli normalne) zasilanie a nie przewody o włosowatej grubości. 

Odnośnie interkonekta nie wypowiadam się chociaż moje doświadczenia z kablami z różnych (w miarę normalnych cenowo zakresów) i tzw. ślepych prób, mówią, że albo mam tzw. dębowe ucho albo różnicy po prostu nie ma. 

Porównanie dotyczy mojego dotychczasowego interkonektu Cardas Quadlink ze srebrnym interkonektem Sonus Oliva. Różnica - jak dla mnie przynajmniej oraz w moim systemie jest wyraźna in plus dla SO ale nie zamierzam nikogo przekonywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym nikogo urazić, ale usłyszeć różnicę w dźwięku związaną ze zmianą kabli zasilających/listwy  to delikatnie mówiąc (moim zdaniem oczywiście) lekki odjazd. Zakładam, że miałeś wcześniej jakieś standardowe (czyli normalne) zasilanie a nie przewody o włosowatej grubości. 
Odnośnie interkonekta nie wypowiadam się chociaż moje doświadczenia z kablami z różnych (w miarę normalnych cenowo zakresów) i tzw. ślepych prób, mówią, że albo mam tzw. dębowe ucho albo różnicy po prostu nie ma. 

Jest jeszcze trzecia opcja . Nie słychać w twoim systemie. Z moich doświadczeń są klocki bardzo wrażliwe na kable i takie mniej. Do zasilających podchodzę z dystansem ale głośnikowe ja słyszę i interkonekt też coś tam ale to niuanse.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Do zasilających podchodzę z dystansem ale głośnikowe ja słyszę i interkonekt

U mnie podobnie - interkonekt wnosi chyba największe różnice (w dalszym ciągu niewielkie) 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
No tak, też byłem tam koło lotniska. Ale to już historia - p. Andrzej już daleko od Gdanska - gdzieś w kierunku na Łebę, jakaś wioseczka

Tak potwierdzam. Byłem niedawno. Robił mi zwrotnice prądowe do JBL L300 i wykonał super.

Jeśli ktoś potrzebuje namiar dajcie znać.
Super gość z dużą wiedzą i kulturą osobistą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Super gość z dużą wiedzą i kulturą osobistą.

Nie poznałem ale jego kolumny bardzo mi się za to podobały 👍

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

 

Nie poznałem ale jego kolumny bardzo mi się za to podobały 👍

Rzeczowy człowiek, raczej dla zdecydowanej grupy klientów, którzy wiedzą konkretnie czego chcą. 

Mam w domu jedna z par monitorów z początku roku 2000 z tego co ustaliłem. Jak na tamten czas są przyzwoite..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczowy człowiek, raczej dla zdecydowanej grupy klientów, którzy wiedzą konkretnie czego chcą. 
Mam w domu jedna z par monitorów z początku roku 2000 z tego co ustaliłem. Jak na tamten czas są przyzwoite..

Takie są moje wrażenia również. Ale fajne jest to że nie "wciska" . Proponował mi na okablowanie kolumny srebrna licę a ja mówię że chce miedź bo nie chce zmienić ich charakteru - 40 letnie paczki - to mówi ok. Ja że może miedź srebrzoną ewentualnie ale wyjaśnił mi że albo rybka albo .... I wierzę mu. Kompenenty też on mi załatwiał i w "swoich cenach" - transparentnie i naprawdę tanio. Za usługę zapłaciłem więcej niż chciał bo uczciwie zarobił wg mnie.

Wiem że robi dobre kable, kolumny i wzmaki lampowe ale osobiście nie znam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Wuelem napisał:

A ma w ofercie takie?

No właśnie.

I tak to jest w tym biznesie komercyjnego DIY.

Po co ma mieć miedż srebrzoną, skoro jej nie stosuje.. Srebrzona miedz też wg mnie, to nieporozumienie.

Mam to samo zdanie że albo rybka albo ....

Poza tym mam w domu tą srebrna licę. Stosuję ją bo jest bardzo dobra.

Idealna na przewody sygnałowe. Mam ją w pre gramofonowym i końcówce mocy.

pzdr.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Andrzej nie poleca srebrzonej miedzi ale jak bardzo chcesz to ci zrobi jak chcesz
Mam z jego srebra zworki na gniazdach w kolumnach. Spisuje się bardzo dobrze.
Wiem że ja stosuję szerzej i zapewnia że nie daje ostrości na wysokich. Jimmy pewnie to słyszy u siebie ze jest detal bez kłucia w uszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Od miesiąca jestem posiadaczem kolumn SO. Długo zastanawiałem się czy gra warta świeczki. Postanowiłem zaryzykować. Wnioski następujące: Jeśli masz do wydania określoną kwotę (5-7 tys) i chcesz nowe kolumny to moim zdaniem warto. Kolumny grają zdecydowanie lepiej niż renomowany produkt w podobnej cenie z salonu audio. Kupując 7 lat temu kolumny odsłuchałem sześć par kolumn znanych producentów.  Być może w używkach za zbliżoną kwotę znajdzie się coś co zagra lepiej , inaczej. Ale każdy sobie rzepkę skrobie i każdy musi sam zdecydować.

Pozdrawiam.      Darek

 

SO (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Widziałem. Nie mam pewności co do  "oryginalności ". Długości też mi nie odpowiadają a nie uśmiecha mi się skracać. Jak nic nie znajdę to się zastanowię nad nimi..

Dam ci kontakt do Andrzeja i podeślij mu link . Pewnie coś podpowie chcesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam gdzieś nr tel. Kiedyś byłem w posiadaniu kolumn S.O:) Z kablami nie ma pośpiechu. Rozważam różne opcje. Obecnie gram na IC S.O i jestem zadowolony więc po co zmieniać producenta:) Po świętach może zadzwonię do  Pana Andrzeja o wycenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam gdzieś nr tel. Kiedyś byłem w posiadaniu kolumn S.O:) Z kablami nie ma pośpiechu. Rozważam różne opcje. Obecnie gram na IC S.O i jestem zadowolony więc po co zmieniać producenta:) Po świętach może zadzwonię do  Pana Andrzeja o wycenę

Srebro poszło w górę a 4N to już ....
Jego IC grają z WBA ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.