Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, ze roznie z tym bywa wg opinii forumowiczow. Wiekszosc jest zadowolona i nie spotykam sie z problemami awarii. Generalnie SO to solidna firma i szkoda bez zdjec srodka opisywac sytuacje podwazajace autorytet.

 

Mam natomiast pytanie do kablarzy. Posiadam okablowanie i listwe z filtrem SO. Czy porownywaliscie kable zasilajace z Wirewold stratus/aurora/electa?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w komórce zdjęcia, monoblok wygląda w miarę dobrze, tylko ten silikon woła o pomstę

post-36-0-08405200-1522155725_thumb.jpg

 

To przedwzmacniacz, chyba do zdjęcia pre innej manufaktury nie ma porównania

 

post-36-0-33408000-1522155795_thumb.jpgpost-36-0-59059200-1522155810_thumb.jpgpost-36-0-22388900-1522155823_thumb.jpgpost-36-0-92473800-1522155837_thumb.jpg

 

Nie mam innych zdjęć ale jak wróci pre, to postaram się zrobić dokładniejsze, szczególnie tej prawej strony gdzie są trafa i wychodzący dolną kratką silikon, najgorzej, że cenowo w porównaniu do innej manufaktury to samo a wykonanie - no nie ma chyba porównania, nic jedynie pozostanie cieszyć się dźwiękiem i nie marudzić.

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przyszły mi Delphinus po tuningu, grają pięknie, konstrukcja oparta na avance jest znacznie lepsza, ale masa gabaryty i ilość głośników też. Co do wzmacniacza, może rozkręcę swojego, ale ponieważ to nie "pająk " to myślę, że będzie tam poukładane. Wzmaki Haiku , są piękne tylko że drogie, mnie 4 x kt88 kosztował 3500, tak więc nie do porównania. Pozdrawiam

 

I fotki

post-70635-0-71370400-1522304783_thumb.jpg

post-70635-0-00999400-1522304800_thumb.jpg

post-70635-0-02092500-1522304817_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie tak spytam, czy ktoś używa zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy z SO ? Mam przedwzmacniacz linniowy też z SO z wbudowanym i tak się zastanawiam czy nie zainwestować w oddzielny ? Rozmawiałem z 3 m-ce temu z Panem Andrzejem i podobno chwalą te jego preampy no i cena ok 2500 zł też ciekawa. Jak ktoś ma to dajcie zdjęcia i na jakich lampach i kondesatorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie tak spytam, czy ktoś używa zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy z SO ? Mam przedwzmacniacz linniowy też z SO z wbudowanym i tak się zastanawiam czy nie zainwestować w oddzielny ? Rozmawiałem z 3 m-ce temu z Panem Andrzejem i podobno chwalą te jego preampy no i cena ok 2500 zł też ciekawa. Jak ktoś ma to dajcie zdjęcia i na jakich lampach i kondesatorach

 

Do kolegi "gzrech" się odezwij...

 

Powiem tak mam przedwzmacniacz gramofonowy z SO. Jakiś czas temu otworzyłem go i środku wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Również chciałbym się zapisać do katalogu posiadaczy sprzętu p. Andrzeja. U mnie grają kolumny trójdrożne, końcówki mocy - oczywiście lampowe i przedwzmacniacz lampowy z wbudowanym wzmacniaczem gramofonowym. Posiadam również listwę i kable, zarówno IC, sieciowe jak i kolumnowe. Sprzęt zdecydowanie wart swojej ceny. Jeżeli chodzi o dźwięk, to zdecydowanie naturalny. Oczywiście p. Andrzej jest zwolennikiem słuchania klienta i dopasuje komponenty tak, żeby odbiór dźwięku tak żeby odpowiadał klientowi. Bez straty dla jakości. Myślę, że sprawa wykończania w ostatnich latach uległa zmianie na plus. Jeżeli ktoś ma ochotę sprawdzić pracę p. Andrzeja, to niewątpliwie może się z nim umówić na prezentację sprzętu. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również chciałbym się zapisać do katalogu posiadaczy sprzętu p. Andrzeja. U mnie grają kolumny trójdrożne, końcówki mocy - oczywiście lampowe i przedwzmacniacz lampowy z wbudowanym wzmacniaczem gramofonowym. Posiadam również listwę i kable, zarówno IC, sieciowe jak i kolumnowe. Sprzęt zdecydowanie wart swojej ceny. Jeżeli chodzi o dźwięk, to zdecydowanie naturalny. Oczywiście p. Andrzej jest zwolennikiem słuchania klienta i dopasuje komponenty tak, żeby odbiór dźwięku tak żeby odpowiadał klientowi. Bez straty dla jakości. Myślę, że sprawa wykończania w ostatnich latach uległa zmianie na plus. Jeżeli ktoś ma ochotę sprawdzić pracę p. Andrzeja, to niewątpliwie może się z nim umówić na prezentację sprzętu. Polecam.

 

Mile widziane zdjęcia :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
https://allegro.pl/monobloki-i-przedwzmacniacz-na-lampach-sonus-oliva-i7360654566.html niestety problemy finansowe związane z remontem domu oraz sytuacja rodzinna zmusza mnie do sprzedania dzieł Pana Andrzeja tj. monobloków i przedwzmacniacza na lampach - bardzo dobry sprzęt robiony pod moje zamówienie we wrześniu 2017 - polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No eureka dobrze, że powiedziałeś jak to robić, robiłem to poprzez komórkę widocznie coś nie tak jeszcze raz.....

 

 

https://www.olx.pl/oferta/monobloki-i-przedwzmacniacz-na-lampach-sonus-oliva-CID99-IDuwDuw.html#86115d60d5 problemy finansowe związane z remontem domu oraz sytuacja rodzinna zmusza mnie do sprzedania dzieł Pana Andrzeja tj. monobloków i przedwzmacniacza na lampach - bardzo dobry sprzęt robiony pod moje zamówienie we wrześniu 2017 - polecam

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Jednak liczy się brzmienie, które naprawdę jest super, może niepotrzebnie rozbierałem przedwzmacniacz bo trochę mnie poniosło sle wszystko wróciło do normy i trzeba słuchać a nie myśleć o duperelach, jak na złość wyskoczyło kilka poważnych spraw związanych z domem i trzeba dać pod młotek porządne stereo, kino - ach szkoda gadać

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprzedaję swoje duże kolumny podłogowe od Pana Andrzeja. Przenoszę sprzęt do mniejszego pomieszczenia i muszę nabyć jakieś monitory. Zdjęcia i opis post nr 684. Cena 2.500 zł. Możliwa też zamiana na monitory o wysokiej skuteczności do lampy. Więcej info na prv lub [email protected]. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

<p>Z tym silikonem, trochę przesadzacie, u mnie we wzmaku też go trochę jest, się zestresowałem i zacząłem grzebać, post 7:

https://groupdiy.com/index.php?topic=49195.0

Na kilku innych forach zagranicznych wiele osób też z silikonu korzysta. Hot glue ładnie wygląda, ale we wzmaku popłynie, a silikon jest do kilkuset stopni.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich.

Trafiłem na ten temat ponieważ wpadły mi w ręce monitory Sonus Oliva.

Niestety sprzedający nie był do końca uczciwy i nie powiedział w jakim stanie są obudowy, a dokładnie fornir który jest popękany i zaczyna miejscami odchodzić.

Niestety nie mam za bardzo czasu zająć się ich renowacją dlatego zamierzam je sprzedać i myślę że jest to odpowiednie miejsce aby poszukać nowego właściciela dla nich.

Monitory zbudowane są z płyty MDF o grubości 28mm. Głośniki niskośredniotonowe to Scan Speak 18W8546-01 czyli kevlarowe 18stki.

Wysokotnowe to też Scan Speaki tylko nie wiem czy to 9500 czy 9700 ponieważ mają na froncie filc nie chciałem go odrywać.

Zwrotnice na bardzo dobrych elementach, w torze wysokotonwego kondensator Hovland Musicap , w torze niskośredniotonowego bardzo duża cewka taśmowa i dobrej jakości kondensator ale nie pamiętam jaki do tego jeszcze cewki powietrzne i trochę rezystorów. Okablowanie wygląda na srebrne.

Kolumny są bardzo ciężkie i solidne.

Co do brzmienia to na razie się nie wypowiem ponieważ sprzedałem wzmacniacz i chwilowo podłączone są pod plastikową mini wieżę.

Cena 1500zł ale możemy negocjować :)

Jeżeli będzie ktoś zainteresowany to zrobię lepsze zdjęcia.

post-72039-0-13845100-1536260491_thumb.jpg

post-72039-0-54882200-1536260748_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
W dniu ‎24‎.‎03‎.‎2018 o 08:38, jimmi napisał:

……

Mam natomiast pytanie do kablarzy. Posiadam okablowanie i listwe z filtrem SO. Czy porownywaliscie kable zasilajace z Wirewold stratus/aurora/electa?

Za sprawą Jimmi'ego :)  rozważam zakup listwy SO z filtrem schaffnera. to wydatek 700 zł (trochę kosztuje) uważacie że warto ? Jimmi ma i zadowolony a jak inni ? polecacie ?

będę wdzięczny za opinie. dzięki

m.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.