Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy listwa Sonus Olivy dalej jest bezkonkurencyjna w kontekście cena/jakość wykonania/wpływ na dzwięk , kolega

prosił zapytać bo potrzebuje do K.D. ?

Moim zdaniem tak - jest bezkonkurencyjna (ta z filtrem jak i bez) - minimalny zysk konstruktora i nic poza tym, znana firma nie wahałyby się wystawić ceny 2000-3000 zł, albo i więcej - w końcu np. mój Furutech 609 kosztuje obecnie katalogowo 5750 zł.....ręce czasem opadają od tych chorych cen....

 

http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=nn&of=16

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny, zatem czekam na wnioski.

Interesuje mnie ilość i jakość wysokich tonów i jakość i ilość basu oraz przejrzystość, neutralność.

 

OK. nareszcie. Albedo Blue vs. Sonus Oliva topowy IC.

 

Trochę to zajęło, bo najpierw nie miałem czasu, a jak już miałem, to nie miałem… kabla Albedo. Gdzieś go wcięło normalnie. Ani w szafach. Ani na szafach. Ani w piwnicy w kartonach po sprzęcie. W końcu przez przypadek namierzyłem go wpiętego w system kina domowego ;) Skleroza…

 

Nie jestem recenzetem, przełączanie kabli też nie ułatwia – szkoda, że się nie da jakoś tak z pilota przełączać: kilk, kabel 1, klik, kabel 2 ;) Tylko to bieganie, czołganie, wciskanie, ech…

 

Zacząłem od Albedo. Zabrzmiał nawet całkiem… ciepło. W każdym razie było trochę więcej średnicy niż mnie przyzwyczaił mój system przez ostatni czas. Bas zwarty, góra w sumie ok. Na wokalach (Jopek) czasem pojawiała się jakaś taka szorstkość i brudki. Hm.

 

Po przełączeniu na SO. Hm. Hm, hm. Przestrzeni, wybrzmień i powietrza nagle dużo więcej. Kto otworzył okno? ;))) Więcej detali, szczegółów, „plantkonu”. Bas chyba troszkę się „zamglił” w stosunku do Albedo, ale cała reszta… To robi wrażenie. Wokale troszkę się wycofały, ale za to „uprzestrzenniły”. Nie są już takie „bardzo wprost”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dzięki za porównanie.

 

Zatem wnioskuję, że warto zapłacić 820pln za ten topowy ic SO względem 310pln za Albedo Blue ?

 

Tak dla pewności ;)

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jeszcze właśnie zrobiłem porównanie nie na Jopek, ale na chilloutowej elektronice, ale takiej fajnej - z różnymi ciekawymi rzeczami w górze, przeszkadzajkami i solidnym basem. Potwierdziły się wcześniejsze spostrzeżenia: Albedo gra bardziej "środkiem". I to pod każdym względem. Średnica jest trochę wypchnięta, trochę podkreślona, wyższego basu jest więcej, a gorzej z tym najniższym. Najwyższej góry też tyle nie ma co w SO. Poza tym scena jest budowana bardziej "na środku", bardziej skupiona. Do tego w Albedo mimo wrażenia pewnego ocieplenia średnicy w stosunku do SO jest jakiś taki... "suchy" i przygaszony. Sonus Oliva to przestrzeń, powietrze i wybrzmienia. Zamiast jakiegoś suchego cykania po środku są "kryształki fruwające po pokoju" ;)To chyba najbardziej rzucająca się w uszy różnica. Plus dużo szersze pasmo..

 

Czy warto? zależy ile masz na zbyciu. I jaką masz resztę systemu. Jak dla mnie, z perspektywy kasy jaką już władowałem przez ostatnie 1-2 miesiące w stworzenie nowego systemu (ech...) - absolutnie warto. Bez chwili zastanowienia :)

Edytowane przez Kaumaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój system to cd + integra Caspian M-series 1 (wzmacniacz 85W) + Dynaudio DM 2/7 (pokonały droższe w moich 14m2) spięte Furutechem U-2T.

W czwartek porównywałem najtańszy srebrny ic SO na Neutrikach z Furutechem FA-220 i SO został w stereo, a Furutech powędrował do KD ,gdzie było do tej pory miejsce SO.

SO otworzył mi znacznie górę, dodał szczegółów, poszerzył scenę i utemperował trochę czasem nadmierny bas, na czym mi zależało.

 

Tylko mój ic SO kosztował 290pln, czyli prawie 3x mniej niż Twój.

Żebym tylko miał możliwość porównania obydwu u siebie, to bym się mocniej zastanawiał, bo nie utopię bez pewności kasy, której nie mam w nadmiarze.

Nie wiecie, czy Pan Andrzej wypożycza swoje kable ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Legnica ale zapraszam :) myślałeś na jakich przetwornikach będą twoje SO ? (jesli zamówisz )

Dzięki za zaproszenie - chyba jednak nie skorzystam. Na przetwornikach i całej tej elektronice się zupełnie nie znam. Powiem tak: wiem jaki mam sprzęt i co chce od przyszłych kolumn. Wiem jaki mam budżet. Mam do użytkowników pytanie - jaka jest rzeczywista jakość wykonania i wykończenia kolumn SO? Niekryje że oprócz tego że kolumna ma ładnie grać to istotne dla mnie jest jak wygląda. Nie do przyjęcia dla mnie jest DIY-owskie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie - chyba jednak nie skorzystam. Na przetwornikach i całej tej elektronice się zupełnie nie znam. Powiem tak: wiem jaki mam sprzęt i co chce od przyszłych kolumn. Wiem jaki mam budżet. Mam do użytkowników pytanie - jaka jest rzeczywista jakość wykonania i wykończenia kolumn SO? Niekryje że oprócz tego że kolumna ma ładnie grać to istotne dla mnie jest jak wygląda. Nie do przyjęcia dla mnie jest DIY-owskie podejście.

 

Witaj,

 

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka bo DIY jest niejednokrotnie lepiej wykonane niż seryjna produkcja.

 

Powodzenia w poszukiwaniach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było oczywiście uogolnienie którego zaprzeczeniem jest choćby obudowa mojego gainclona :-) Wracając do tematu - jak te sprawy wyglądają w OS? Spasowanie otworów z glosnikami, jakość położenia głębiej itp. Na kilku zamieszczonych tu zdjęciach widać pod fornirem linie podłużne łączenia płyt obudowy - być może jest to widoczne tylko pod pewnym kątem i tylko na fotkach. Proszę mnie zrozumieć to nie są zarzuty tylko moje obawy spowodowane z jednej strony chęcią popełnienia takich kolumn a z drugiej odlegloscia i trudnościami w kontakcie osobistym z konstruktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,niżej schodzący bas (chociaż muszę przyznać, że na razie nie ma go jakoś powalająco dużo - spodziewałem się więcej po 30 cm membranach ;) ale jest tyle, ile trzeba, za to precyzyjny. lepsze to niż disco-dudnienie jak z "kultowych" Altusów 140, które kiedyś miałem ;)''

i raczej nie powali ;-)), jak dłużej posłuchasz to stwierdzisz, że jest go tyle co potrzeba, lub jeśli chcesz niżej, to zamów u Pana Witka dwa subwoofery, uzyskasz niższe zejście o dobrej jakości. 12'' to nie tak dużo dla głośników wysoko efektywnych.

 

melduję, że jest więcej basu :)

Skąd?

1. pewnie postępujące wygrzewanie.

2. granity 5 cm grubości pod kolumnami (moje plecy do teraz pamiętają wnoszenie tego na 4 piętro...)

3. sprytne kolco-nóżki pewnej firmy pod CD, które uporządkowały dźwięk i poprawiły kontrolę basu. chyba kupię jeszcze drugi komplet pod wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Możesz zdradzić jakiej firmy te kolco-nóżki,ile dałeś i gdzie można je kupić?

Pozdrawiam.

P.S. Granity raczej uszczuplają bas,ale tak jak piszesz jest większa kontrola.

Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprytne kolco-nóżki ;) kupiłem tu:

http://koris.pl/index.php?p2499,soundcare-superspike-feet-podkladki-pod-sprzet-opakowanie-4szt

 

różnicę w brzmieniu dały naprawdę sporą. po samodzielnym eksperymentowaniu (z/bez) zaprosiłem do udziału moją dziewczynę i jej koleżankę o raczej mało subtelnych zamiłowaniach muzycznych (metal). Obie od razu zauważały różnice i opisywały je w ten sam sposób (nic nie mówiłem, nic nie sugerowałem). czyli jednak nie voodoo i autosugestia. sam się potem z nich śmiałem, że niech teraz spróbują komuś powiedzieć, że słyszały różnicę w brzmieniu w zależności od tego na czym stał odtwarzacz CD ;))

Edytowane przez Kaumaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Bardzo słaba jakość fotek, robione telefonem.

 

i tak fajne ;)

ja się przez długi czas zastanawiałem: fornir czy czarny lakier. wybrałem fornir, ale do teraz zastanawiam się "co by było gdyby"... ech... ;)

kusił ten czarny, jak nie wiem. Tylko przy gabarytach moich paczek mogłoby się zrobić już ciut monstrualnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak fajne ;)

ja się przez długi czas zastanawiałem: fornir czy czarny lakier. wybrałem fornir, ale do teraz zastanawiam się "co by było gdyby"... ech... ;)

kusił ten czarny, jak nie wiem. Tylko przy gabarytach moich paczek mogłoby się zrobić już ciut monstrualnie ;)

 

czarny wyszczupla :-)

Edytowane przez lorecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.