Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak w ogóle wysokotonowe Aurum Cantus G3N są warte swojej ceny 1210 zł za sztukę?

 

Każdy dobry głośnik wysokotonowy kosztuje powyżej 1 tys. za sztukę.

Czy jest wart swojej ceny?

Wszystko zależy od konstruktora.... od zwrotnicy :-)

 

Głośnik za 200 PLN dobrze wkomponowany i z dobrą zwrotnicą również może grać wybitnie.

 

Nie cena jest najważniejsza, liczy się cały projekt.

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że dopiero teraz, sprzęt odebrany, monobloki i przedwzmacniacz bajka - super brzmienie, jednak lampa to lampa, to co chciałem w przedwzmacniaczu - czyli obsługa sub do kina i do stereo pięknie współgra to samo przody - amplituner - monobloki, a brzmienie to bajka, polecam p. Andrzeja, w tej dziedzinie to majstersztyk. Kolumny tak jak pisaliście trzeba najpierw posłuchać, powiem szczerze mi nie podeszły, posłuchałem w domu na nowym sprzęcie swoich Heco Music Style 900 o połowę tańsze i brzmienie moim zdaniem nie odbiegające od kolumn p. Andrzeja, jednak to kwestia gustu, lecz wiadomo każdy ma inne upodobania, fajnie tam brzmiały wysokotonowe wstęgi Aurrum Cantus G3N ale to dla mnie za mało. Lecz elektronikę co odebrałem - dla mnie pierwsza liga - z czystym sumieniem polecam sprzęt na lampach p. Andrzeja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś dobre rozwiązanie na plątaninę kabli ?

owszem :) ja mam zrealizowany niegdys fajny patent na skupienie calosci w materiale na rzepy. Po spolocie wyglada jak gigawatowy jeden przewod :P

 

Cos w ten desen:

 

a5.jpg

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze to zart...Ale cholera was tam wie..

Kable estradowe rozciagane na kilkadziesiat metrow po scenie, sa izolowane jak wspolczesne ic w audio!

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, czyli generalnie do lampy polecicie kolumny Pana Andrzeja ?

Pytanie trochę dziwne... o budowie systemów akustycznych napisano bardzo wiele na tym forum. Pan Andrzej stosuje często w swoich kolumnach głośniki o rodowodzie estradowym. Lubi też filtry I rzędu, co w moim przekonaniu nie zawsze się sprawdza. Ja swoje kolumny z Sonus Oliva rozprułem na czynniki pierwsze i po dogłębnej modernizacji grają teraz poprawnie - powiedzmy tak na 4 plus. Do piątki już nie dobiję, gdyż głośnik basowy w 100% nie pasuje do średniaka. Ale jest ok... powiedzmy, że musi być ok. Z dużej trójdrożnej kolumny uzyskałem coś na kształt monitora, jeżeli chodzi o charakter dźwięku.

Wczoraj puściłem Erykę Badu z jej "sławnej płyty" - taki mocny bas na wejściu ... bas trzymany za mordę, zero buczenia, dudnienia, generalnie bardzo poprawnie. Czasem aż się chce, żeby coś przeciągło, przybuczało, ale tego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak słuchałem kolumn u Pana Andrzeja to samo odczułem, brakuje basu, coś nie tak ustawia, dobrze że odpuściłem i zainwestowałem w Bodnary na szerokopasmowcu. No ale przedwzmacniacz i monobloki od p. Andrzeja chodzą super - polecam, zaś kolumny to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dakar

(Konto usunięte)

Pytanie trochę dziwne... o budowie systemów akustycznych napisano bardzo wiele na tym forum. Pan Andrzej stosuje często w swoich kolumnach głośniki o rodowodzie estradowym. Lubi też filtry I rzędu, co w moim przekonaniu nie zawsze się sprawdza. Ja swoje kolumny z Sonus Oliva rozprułem na czynniki pierwsze i po dogłębnej modernizacji grają teraz poprawnie - powiedzmy tak na 4 plus. Do piątki już nie dobiję, gdyż głośnik basowy w 100% nie pasuje do średniaka. Ale jest ok... powiedzmy, że musi być ok. Z dużej trójdrożnej kolumny uzyskałem coś na kształt monitora, jeżeli chodzi o charakter dźwięku.

Wczoraj puściłem Erykę Badu z jej "sławnej płyty" - taki mocny bas na wejściu ... bas trzymany za mordę, zero buczenia, dudnienia, generalnie bardzo poprawnie. Czasem aż się chce, żeby coś przeciągło, przybuczało, ale tego nie ma...

 

Masz Beymę na basie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem we wcześniejszych postach, kupiłem je od kolegi forumowego o nicku Kaumaha, czy jakoś tak ... Ale nie sugeruj się zdjęciem, To już nie są te kolumny, zostało tylko pudło i basowiec ze średniakiem. Zwrotnica całkiem nowa i głośnik wysokotonowy też inny.

Porównanie pierwowzoru z tym co mam teraz to jak piekło i raj... całkiem inne brzmienie. Średnica czysta, nic nie wali po uszach... jak ktoś tu kiedyś napisał krew z uszu - wiadomo o co chodzi.

Jeżeli interesuje cię coś więcej to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.