Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zachcianki ;-)

Na Afromental na Targu Węglowym się wybierz to buczenia i dudnienia nie braknie ;-)))

Pozdro

A tam ... Chodziło mi o to, że wzmacniacz perfekcyjnie kontroluje dół pasma, a pomieszczenie nie powoduje niczego złego, jeżeli chodzi o zakres na dole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie pytanie, zlecał ktoś P.Andrzejowi tuning CD dodanie gniazd wyjściowych XLR? Koszt jest niemały jak na dobry ale starszy sprzęt.Powróciłem do brzmienia bardziej analogowego i zrezygnowałem z DACA ale brakuje mi trochę przy mojej muzyce dynmiki, CD na razie nie chce wymieniać ani bawić się w pośredniki pomiędzy pre na lampach a CD dlatego myślę o dodanie gniazd XLR, tylko czy gra jest warta świeczki?

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

... muszę zacząć raz jeszcze, bo wczoraj umieściłem (o zgrozo!) pierwszy post nie w tym wątku, w którym chciałem, późno było... ale do rzeczy:

Cześć wszystkim Lubiącym Słyszeć Więcej!

Jestem tutaj nowy, ale lektury troszkę Waszej poczytałem. Problem jest zawsze taki sam w przypadku osób spoza "kręgu" - im więcej czytam, tym mniej wiem... od zachwytu do otchłani niezdecydowania.

Zostałem szczęśliwym posiadaczem nowego zestawu stereo i poszukuję listwy. Supra, którą mi polecali trochę za wysoko dla mnie na tym etapie... Tomanek ma kształt "niepodmeblowy", a SO w sam raz i ma swój klub tutaj!

To trochę filozoficzne pytanie jak z kręgów tytoniowych, ale proszę o subiektywne odpowiedzi Pań i Panów posiadających listwy SO:

Z FILTREM CZY BEZ?

dodam, że po włączeniu listwy nie mam gdzie bezpośrednio wpiąć wzmaka

do podłączenia mam to:

- wzmacniacz Denon PMA-1600NE (do napędzenia podstawek Audiovector SR1)

- blu-ray Oppo UDP-203

- Sonos Connect ZP90

- telewizor

- dekoder

- za rok może gramofon

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jedno jest pewne. Przez Twój portfel przelecą zawieje i zamiecie :D

Dałem się raz namówić na dzieło Pana Andrzeja. Wyszło dwa razy drożej niż miało być. Grało naprawdę fajnie, ale paliło lampy to dzieło. Ponoć zawsze wina to była lamp, ale w końcu wzmak trafil do innego fachowca i się okazało, że parametry pracy były tak ustawione, że lampy nie miały prawa długo grać. Po prostu się wypalaly.

Jeszcze jedno. Sugeruję przed końcowa zapłatą zażądać schematu. Ja dostałem narysowany w dniu odbioru przy mnie schemat, który nijak się miał do rzeczywistości. Co przy późniejszym serwisie no stwarza problemy.

Generalnie odradzam.

Aha. Fajnie te zabawki wyglądają, ale nie są warte tych pieniędzy.

 

Zgadzam się w 100 %. Jestem byłym klientem P.Andrzeja .Robiłem u niego kolumny które jak na wysoką klase głośników które były zaaplikowane to grały bardzo słabo.Po ingerencji u osób trzecich okazało się ,że zwrotnica i strojenie obudowy było kompletnie skopane.To samo się dotyczy pre lampowego za nie małe pieniądze gdzie w środku wykorzystane elementy nie były warte 1/3 ceny i tak też to grało.Dotej pory nie mogę sprzedać przedwzmacniacza bo środek odstrasza potencjalnych nabywców. Te wszystkie och i achy na temat sprzętu wykonanego przez P.Andrzeja są trochę przesadzone.

Dla porównania w moim systemie wprowadziłem chińskie tanie pre lampowe na lampach 6n3p i okazało się,że to pre zniszczyło wręcz konstrukcję Sonus Olivy.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. odpowiedzi się nie doczekałem i zamówiłem.. Zobaczymy.

z filtrem listwa dziala swietnie z tv plazma, cd, tuner, streamer itd, niestety nie z piecem. Wzmacniacz wowczas w sciane.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, specjalnie założyłem konto żeby się wypowiedzieć na temat Sonusoliva. Jakiś miesiąc temu odebrałem kolumny i wzmacniacz od Pana Andrzeja. Wzmacniacz bewitch 6550 i kolumny Avance k3. Cała historia zaczęła się od tego, że satysfakcja z mojego systemu, spniadła do zera gdy odwiedziłem przyjaciela i posłuchałem Dali epicon 6 + Accuphace 470 (albo 370) + Cambridge audio streamer 5?. Wróciłem do siebie, odpaliłem mój zestaw i szybko go wyłączyłem. Stało to takie piękne ale ciche przez miesiąc. Postanowiłem zaryzykować tunning, taki na bogato. Kolumny dostały relevatory, wzmak zmiana prostownika, zmiana lamp sterujących, auto bias usunięty. Efekt...... sprzęt gra pięknie, a kosztował tyle co jedna kolumna dali. Właśnie Pan Andrzej poprawia kolumny z sypialni Chario Delphinus, te dostały relevator + Seas Excel. Nie mogę już się doczekać. Koledze lex123 napiszę, że jestem niestety zadowolony. Żeby nie było za słodko, proszę Pana Andrzeja żeby taką samą uwagę jak do dźwięku przykładał do strony wizualnej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, specjalnie założyłem konto żeby się wypowiedzieć na temat Sonusoliva. Jakiś miesiąc temu odebrałem kolumny i wzmacniacz od Pana Andrzeja. Wzmacniacz bewitch 6550 i kolumny Avance k3. Cała historia zaczęła się od tego, że satysfakcja z mojego systemu, spniadła do zera gdy odwiedziłem przyjaciela i posłuchałem Dali epicon 6 + Accuphace 470 (albo 370) + Cambridge audio streamer 5?. Wróciłem do siebie, odpaliłem mój zestaw i szybko go wyłączyłem. Stało to takie piękne ale ciche przez miesiąc. Postanowiłem zaryzykować tunning, taki na bogato. Kolumny dostały relevatory, wzmak zmiana prostownika, zmiana lamp sterujących, auto bias usunięty. Efekt...... sprzęt gra pięknie, a kosztował tyle co jedna kolumna dali. Właśnie Pan Andrzej poprawia kolumny z sypialni Chario Delphinus, te dostały relevator + Seas Excel. Nie mogę już się doczekać. Koledze lex123 napiszę, że jestem niestety zadowolony. Żeby nie było za słodko, proszę Pana Andrzeja żeby taką samą uwagę jak do dźwięku przykładał do strony wizualnej. Pozdrawiam

Na pewno dobrze robisz usuwając auto bias, czy to wpłynie na lepsze brzmienie, mam przedwzmacniacz i monobloki od Pana Andrzeja i zastanawiam się czy nie przerobić w przedwzmacniaczu na auto bias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedam przedwzmacniacz lampowy Pana Andrzeja . Pan Andrzej wpasował go do obudowy przedwznacniacza preacisa acoustica żeby pasował do tranzystorowej końcówki . pytania i cena na priv.

 

Ja na drugi rok robię pre, ale mam już pomysł... tylko kłopot z obudową, bo chcę taką owalną jak wzmacniacz Delta Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Auto bias, nie jestem elektronikiem, ale na zachodnich forach nikt o autobias nie wypowiada się ciepło. Wzmaki z "drogiej" półki mają zazwyczaj bias ustawiany. Reasumując, sprzęt z przed i po to dwa różne światy. Jak śpiewają właśnie w Wilki ( unplugged) " Jak ogień i woda". Proszę o informację jak tu się foty dodaje to się pochwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z jednych z twórców sprzętu na lampach, w końcówkach mocy jak najbardziej bias regulowany ręcznie, ale w przedwzmacniaczach to jak najbardziej auto - bezpieczniej i w każdej chwili można wstawić inną żarówkę i potestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam... końcówka na KT88 z manualną regulacją. Lampy są dobre, nie pływają tak ja 6s33s. Dobry preamp jednak to inna kultura pracy układu. Przytachałem ostatnio od znajomego konstrukcję na lampach i poprawiła się szczegółowość dźwięku oraz wypełnienie najniższych częstotliwości. Może to dziwne, ale efekt mnie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, czy ktoś posiada elektronikę tworzoną od podstaw od P. Andrzeja. Ja posiadam stworzony od podstaw przedwzmacniacz i monobloki na lampach. Ostatnio pomyślałem o wymianie lamp sterujących w przedwzmacniaczu, otworzyłem go i okiem laika stwierdziłem w nim mały bałagan konstrukcyjny. Z powodu, że P. Andrzej zażyczył sobie niezłą sumę za regulację sprzętu pod nowe lampy, wysłałem urządzenie do znajomego elektronika co zrobił od podstaw dla mnie DACA na lampach o niesamowitym brzmieniu, oferował, że zrobi to gratis. Przy okazji chciałem, żeby zerknął do przedwzmacniacza pod kątem wymiany kondesatrów na lepsze - myślałem o Jupiterach. Jak zobaczył przedwzmacniacz w środku to się za głowę złapał, konstrukcyjnie wielki bałagan, kable tego samego koloru, trafa i niektóre elementy zamocowane za pomocą silikonu, który wycieka poprzez dolna kratkę, niektóre układy wiszą najzwyklej i trzymają się tylko na kablach, dużo kondestarów przemysłowych w konstrukcji, w regulacji biasu uczestniczy bateryjka - paluszek - co będzie jak się rozładuje - jest przylutowana, w razie czego ponowna wysyłka i nowe koszty. Sprzęt nie powiem brzmi nieźle, ale moim zdaniem, może lepiej, no ale kto to zrobi ? Znajomy odmówił bo każda ingerencja w ciasno upchanych częściach - gdzie w obudowie jest jeszcze dużo wolnego miejsca, może być przyczyną awarii, nie mam schematu. Jednym słowem w środku konstrukcyjnie i serwisowo porażka, co będzie w razie awarii ? Ma ktoś podobne odczucia ? Moim zdaniem sprzęt za niezłą kasę w środku powinien mieć porządek a nie ... Przynajmniej tak, też wytwór polskiej produkcjipost-36-0-09293100-1521739202_thumb.png

 

Człowiek niestety uczy się na błędach, na drugi raz jak coś takiego wymyślę zażądam obejrzenia środka przy odbiorze.

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze nie wrzucaj, bo ja juz widzialem nie jeden sajgon od SO. Zerknalem na zdjecie powyzej i pomyslalem sobie, ze panuja jakies nowe wyzsze standrdy i jeszcze, komus sie to nie podoba. A tutaj poprawnie wykonana praca ze zdjecia nie ma sie do czego przyczepic od innego producenta.

Z tego co widze to Haiku ;)

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Haiku, pokazał mi znajomy co zobaczył wnętrze od SO - ach człowiek głupi i nie zajrzał do środka od razu.Z całym szacunkiem dla p.Andrzeja więcej nic u niego nie zamówię bo to masakra za grube pieniądze a namawiał jeszcze na kolumny - dobrze, że człowiek jeszcze nie jest głuchy a wystarczyło poczekać i zamówić Haiku - pełen profesjonalny sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, czy ktoś posiada elektronikę tworzoną od podstaw od P. Andrzeja. Ja posiadam stworzony od podstaw przedwzmacniacz i monobloki na lampach. Ostatnio pomyślałem o wymianie lamp sterujących w przedwzmacniaczu, otworzyłem go i okiem laika stwierdziłem w nim mały bałagan konstrukcyjny. Z powodu, że P. Andrzej zażyczył sobie niezłą sumę za regulację sprzętu pod nowe lampy, wysłałem urządzenie do znajomego elektronika co zrobił od podstaw dla mnie DACA na lampach o niesamowitym brzmieniu, oferował, że zrobi to gratis. Przy okazji chciałem, żeby zerknął do przedwzmacniacza pod kątem wymiany kondesatrów na lepsze - myślałem o Jupiterach. Jak zobaczył przedwzmacniacz w środku to się za głowę złapał, konstrukcyjnie wielki bałagan, kable tego samego koloru, trafa i niektóre elementy zamocowane za pomocą silikonu, który wycieka poprzez dolna kratkę, niektóre układy wiszą najzwyklej i trzymają się tylko na kablach, dużo kondestarów przemysłowych w konstrukcji, w regulacji biasu uczestniczy bateryjka - paluszek - co będzie jak się rozładuje - jest przylutowana, w razie czego ponowna wysyłka i nowe koszty. Sprzęt nie powiem brzmi nieźle, ale moim zdaniem, może lepiej, no ale kto to zrobi ? Znajomy odmówił bo każda ingerencja w ciasno upchanych częściach - gdzie w obudowie jest jeszcze dużo wolnego miejsca, może być przyczyną awarii, nie mam schematu. Jednym słowem w środku konstrukcyjnie i serwisowo porażka, co będzie w razie awarii ? Ma ktoś podobne odczucia ? Moim zdaniem sprzęt za niezłą kasę w środku powinien mieć porządek a nie ... Przynajmniej tak, też wytwór polskiej produkcjipost-36-0-09293100-1521739202_thumb.png

 

Człowiek niestety uczy się na błędach, na drugi raz jak coś takiego wymyślę zażądam obejrzenia środka przy odbiorze.

 

Daj jakąś fotkę na dowód. Ja u Pana Andrzeja serwisuje swój wzmacniacz (regulacja bias) i nigdy bym nie pomyślał że robi taką lipę. Szok!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.