Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

SO zagościło pod strzechę. Dzięki Lukasz za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skrobnij cos za jakis czas na jej temat ;)

Milych odsluchow Marcin!

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jimmi napisał:

Skrobnij cos za jakis czas na jej temat ;)

Milych odsluchow Marcin!

 

JImmi miałeś w tym swój udział :)

na szybko to jakby się bas poprawił. pełniejszy, głębszy, kontrola. ale musze na spokojnie posłuchać.

czy wy też tak macie, że wieczorem nachodzi was ochota ? kurczę przed południem mnie nie ciągnie, a wieczorem to nie wiem co, ale jakiś taki klimat jest. I o słuchaniu mówię … ! żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎08‎.‎02‎.‎2019 o 13:08, jimmi napisał:

Skrobnij cos za jakis czas na jej temat ;)

Milych odsluchow Marcin!

 

a więc posłuchałem, wprawdzie na słuchawkach Grado PS500 bo w nocy i rodzina..... Źródło MF M6CD + wzmak suchawkowy MF M1HPA

bas / niskie tony jakby jeszcze pełniejsze, cieplejsze,  jeszcze lepiej kontrolowane, ale ciężko mi to w słowach ująć bo nie  złotousty :) jestem

wg mnie wyczuwalnie lepsza scena pomimo ze te słuchawki z tego słyną, ale jest jeszcze lepiej i jeszcze jakby muzykalność większa, barwniejsza a może ja fiksuję ? wpinałem , wypinałem, te same utwory ze CD StockFisch wałkowałem i takie wnioski, wiec czy warto wg nie za te pieniądze zdecydowanie tak i sadzę, że efekt może być jeszcze większy jeśli ktoś ma "słaby / brudny :) prąd". u mnie jest dobrze, ale postanowiłem sprawdzić czy może być lepiej - może.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mam jedna pare kolumn podstawkowych Sonus Oliva, ktore u mnie stoja ze wzgledu na gabaryty obecnie nieuzywane. Generalnie ich podstawa ma glebokosc 55cm/szerokosc 30cm/ wys.45cm,  zatem nadaja sie do wiekszego salonu. Waga jednej jest w granicy 30kg. darek72  jesli Cie to nie przeraza..skad jestes?

 

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-podlogowe-sonus-oliva-z-lipca-2019-stan-idealny-CID99-IDFF6fi.html#a2c26c61aa;promoted

Warto iść na odsłuch pod hegla h200? Cenowo jak to wyglada? Ile tworca bierze za nowki?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.07.2020 o 09:44, aliengbl napisał:

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-podlogowe-sonus-oliva-z-lipca-2019-stan-idealny-CID99-IDFF6fi.html#a2c26c61aa;promoted

Warto iść na odsłuch pod hegla h200? Cenowo jak to wyglada? Ile tworca bierze za nowki?

Odsłuchałem dzisiaj. Jak dla mnie jedne z lepszych kolumn które kiedykolwiek słuchałem. Piękne, wyrównane brzmienie, ale z wykopem. Szczegółowe i detaliczne przy tym. Niestety nie zwróciłem wczesniej uwagi że nie mają maskownic, a mój futrzak z upodobaniem skacze po kolumnach. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Czy ten pan/firma ma stały katalog/ofertę modeli?

Bo jeśli w każdym przypadku obowiązuje ta zasada (cytat ze strony www):

"Nigdy nie powtarzam konstrukcji – zamawiający ma pewność, że jest ona wykonana tylko dla niego."

...to może powstrzymam się od komentarza.

***

Jak rozumiem nowość, to ta wolnostojąca kolumna z prawej. Wolno spytać, na ile jest wyceniona?

Czy to bez sensu, bo druga taka nie ma prawa powstać?

Niezależnie od odpowiedzi - są ładne (obie na zdjęciu).

A najciekawsza tapeta w nutki - gdzie można taką kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tapeta?

Jeśli kiedyś miałbyś ochotę porównać jakiś model Sonus Oliva i jesteś z Trójmiasta (jak się domyślam - więc masz blisko), to zapraszam. Kontakt i możemy się umówić.

5 minut temu, zloty7III napisał:

ja dostarczałem obudowy i wybierałem głośniki .

To wygląda, jakbyś się znał na konstruowaniu. W takim razie jaka była rola S.O.?

I dlaczego wybrałeś dla wolnostojących głośnik o średnicy 14 cm (membrana z zawieszeniem) zamiast chociaż trochę większy? Pewnie przyświecał temu jakiś konkretny cel. Osobiście wolałbym zostać przy kolumnie QBA lub im powierzyć zmianę/prace, ale to już nie dotyczy tematu. Prezentują się atrakcyjnie (szczególnie te białe).

Sonus Oliva podkreśla, że nie korzysta z programów komputerowych do strojenia. Masz jakiś wykres charakterystyki przenoszenia dla swoich nowych kolumn? Byłeś obecny przy jakichś pomiarach i miałeś wpływ na końcowy kształt brzmienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z dziczy na Suwalszczyźnie.  nie znam się na konstrukcji, pan Andzrzej mi doradzał , to on wybrał wysokotonowe.  to nie tapeta tylko naklejki kupione na allegro

Zdałem się na pana Andrzeja z monitorów jestem bardzo zadowolony. Zatem postanowiłem zrobić wolnostojące.

głośniki są 16cm , troszkę wystają. QBA były fajne  ale ich największa zaleta to świetne obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.