Skocz do zawartości
IGNORED

HD650, HD600, DT880, K701, AD900 Co wybrać?


PrzemoX

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek do słuchania muzyki (głównie jazzu). Obecnie mam Sennheisery HD555. Źródłem jest komputer z kartą muzyczną Audiotrak Prodigy HD2 + wzmacniacz technicsa ale akurat wzmacniacz niedługo też będę wymieniał prawdopodobnie na lampowy do słuchawek. Trochę wątków przeczytałem jednak nie było takiego który dotyczyłby dokładnie mojej sytuacji. Zastanawiam się głównie nad modelami

Sennheiser HD650 lub HD600

Beyerdynamic DT880

AKG K701

Audio-technica AD900

Jeżeli macie inne typy proszę śmiało pisać. Czekam na propozycje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompendium wiedzy masz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Żaden z tematów nie odpowiada na moje pytanie a w tym temacie wyżej jest wszystko i nic. Chciałem uzyskać pomoc ale jak narazie to widzę że nic z tego nie będzie to był mój pierwszy temat i prawdopodobnie ostatni, bo zamiast pomóc w wyborze każdy wkleja linki które mówią o różnicy HD650 nad HD600 chodzi mi o konkretne rozpatrzenie sprawy słuchawek do słuchania jazzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazzu mogę polecić HD600, jak chcesz hektary przestrzeni to HD800 ale wtedy nie zaznasz klimatu bliskości podejrzewam raczej że do tej Twojej karty pasowały by Ultrasone E8. BD880 też dobre ale moim zdaniem z kompem mogą być za jazgotliwe. Tak ze wiesz już wszystko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo miałem i słuchałem wszystkich wymienionych przez Ciebie słuchawek, a AKG 701 miałem dość długo i według mnie nadają się one najbardziej właśnie do jazzu.

W tym repertuarze są też przez wielu uważane za najlepsze!

Jedyny problem to wzmacniacz musi być naprawdę solidny.

No i problem żródła też jest ważny,ja osobiście na kompie nigdy nie słuchałem ,więc myślę ze powinieneś sam najpierw sprawdzić.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 miałem pół roku i nie polecam gdyż z czasem zmieniają się parametry membran i grają moim zdaniem coraz gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam K701, z Jazzem AKG radzą sobie najlepiej, ja mam je od niedawna, ale 300h grania już mają za sobą na pewno :) tylko źródła nie możesz mieć do nich zbyt detalicznego ("klinicznego") bo zagrają Ci każdą niedokładność, a wtedy traci się magia :P Ja jestem na etapie poszukiwań źródła :)

 

kupowałem je do Jazzu i jestem zadowolony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 grały u mnie prawie 1000 godzin i po takim czasie wylazł na całego z nich ten pik na ok 8kHz i mu żadne mułowate plumpkające wzmacniacze nie pomogą.Chociaż może się mylę? bo podobno z Lebenem da się z nimi żyć. Tak że spróbuj je od razu najlepiej z Lebenem, to taka droga na skróty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na stronę sklepu muzyczny.pl (Armii Krajowej 5). Słuchałem tam dzisiaj Beyerdynamic DT990 Pro, 770 Pro oraz AKG 240 i AKG 270 MK II. Odsłuch : źródłem było DVD Denon podłączony do miksera audio (miał wyjście słuchawkowe z regulacją głośności). Stanowisko może nie do wielogodzinnego odsłuchu ale 40 minut tam posiedziałem, słuchając Klausa Schulze, Tangerine Dream i Kellera & Schonwaldera.

 

Przy okazji - DT 990, które chciałem kupić wydały mi się niewygodne (cisnęły w głowę, wokół uszu). Lepsze pod tym względem były AKG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat z powyzszych nausznikow do jazzu najbardziej nadaja sie moim zdaniem dt880, czy tez te sluchawki pokaza najwiekszy potencjal w takim graniu, Sennheisery beda zapewne ciekawsze w rocku, bo sa bardziej ofensywne (hd600) badz z racji milego uwypuklania basu (hd650) wzgledem dt880, te jednak pokaza tutaj najlepsza przestrzen/akustyke czy tez zwyczajnie klimat takich nagran, maja bowiem znakomita gore pasma. Podkreslam raz jeszcze, ze to odnosi sie wlasnie do podanego gatunku muzycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemoX - jeśli chcesz coś w miarę podobnie grającego do tego, co masz obecnie (HD555) tylko co najmniej dwie klasy lepiej - wybierz HD650. Jeśli chcesz coś grającego inaczej - sprecyzuj swoje wymagania co do preferowanego przez Ciebie dźwięku, bo trudno zgadnąć, co się może Tobie spodobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650 do jazzu? Werbel na tych słuchawkach brzmi "jak gówno w lesie". Dodam jeszcze, że stają się strawne dla uszu po wymianie kabla dopiero. To już lepiej HD600 jak ma być Sennheiser. Według mnie pastwa dobrze wytłumaczył dlaczego DT880. K701 żeby sensownie zagrały potrzebują wzmacniacza o dobrych zdolnościach napędowych i brzmieniowych. Budżetowy OTL nie podejdzie, jazgoczący tranzystor też nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd 600 nie polecam. Ciemne, mało naturalne słuchawki z podbitym basiorem. Ja bym brał akg K 701, no ale trzeba wydajnego pieca i dobrego źródła. To już chyba każdy wie, kto miał z nimi do czynienia.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD595 są bardzo podobne do HD555 które posiadam teraz. Jeżeli chodzi o dźwięk to zależy mi na tym żeby był to ciepły dźwięk i spokojny.Żeby było odczucie przestrzeni jednak nie hagaru. Jeszcze jak możecie to napiszcie jaki wzmak polecacie do słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> johny

> Hd 600 nie polecam. Ciemne, mało naturalne słuchawki z podbitym basiorem.

 

Co ty nie powiesz.

Wez poprawke na to, ze sluchawki zagraja tak, jak urzadzenia towarzyszace.

I do tego zaleznie od Twoich preferencji.

 

Ja do HD-600 jeszcze podbijam bas, miedzy innymi dlatego ze mi wzmacniacz go nie przewala.

I zaleznie jakie masz kabelki.

 

Twojej opinii o HD-600 nie potwierdzam.

W zasadzie moja opinia jest przeciwienstwem Twojej.

Ale ja nie mam doswiadczenia z innymi sluchawkami.

Kiedys podczas zakupu HD-600 porownywalem je z DT-880 i wybralem Sennheissery za wieksza przestrzennosc, mniej przewalony bas i wieksza szczegolowosc.

 

Pozniej juz sie z HD-600 tak osluchalem ze nic mi w nich nie przeszkadza, nie porownuje, nie mace, slucham z przyjemnoscia.

Wedlug mego gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewalony bas w DT880? Ale jaja. Miałem HD600 równolegle z DT880 przez kilka tygodni i to HD600 mają lekko podbity średni bas, poza tym jest on mniej punktowy. Punktowy bas na Sennheiserach to dopiero na HD800, ale i tak ich nie lubię. To czy lepiej zagrają DT880 czy HD600 zależy od źródła i wzmacniacza, do konkretnie do jazzu brałbym DT880. Jest wersja edition z prostym kablem i pro ze skręconym. Pro ściskają mocniej głowę, ale ich sposób budowania przestrzeni bardziej mi odpowiada. Innych różnic dźwiękowych nie ma. Fajnie się też słucha jazzu na Sennheiserach HD565, to taki protoplasta HD600 sprzed wielu lat, brzmienie to skrzyżowanie równowagi tonalnej K701 z gęstością i wibracją dźwięku HD600. Wymiana kabla w nich powoduje, że uważam je za lepsze od K701, bo podają dźwięki chojniej, a nie tak po aptekarsku. Od DT880 Pro też je wolę. Obecnie do dostania tylko z drugiej ręki, ale dawno nigdzie ich nie widziałem. Mają tę przewagę konstrukcyjną na HD600 lub HD650, że siatka z grillów nigdy nie zacznie wypadać. Obudowa to jeden odlew, a nie klocki do składania. Impedancja 150 omów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 bardzo ładnie graja z Lake People-testowane na bardzo dobrym CD (topowa półka)tak że myślę że było neutralnie co do źródła. Oczywiście jest możliwość dalszej poprawy np. przez wymianę kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam odsłuchu we wrocławiu słuchawek:

Sennheiser HD600, HD650

AKG K701 lub K702

Beyerdynamic DT880

Pomóżcie :) Napisałem do wszystkich sklepów muzycznych jakie się reklamują w necie. W muzyczyny.pl niestety mają tylko model Beyerdynamic czyli odsłuch byłby bez możliwości porównania z innymi :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jakieś grado, mu mnie grają na zmiane z senkami hd600 i nie powiem które są lepsze bo są

zgoła odmienne brzmieniowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, 26 Sie 2010, 08:54

 

>> johny

>> Hd 600 nie polecam. Ciemne, mało naturalne słuchawki z podbitym basiorem.

>

>Co ty nie powiesz.

>Wez poprawke na to, ze sluchawki zagraja tak, jak urzadzenia towarzyszace.

>I do tego zaleznie od Twoich preferencji.

>

>Ja do HD-600 jeszcze podbijam bas, miedzy innymi dlatego ze mi wzmacniacz go nie przewala.

>I zaleznie jakie masz kabelki.

>

>Twojej opinii o HD-600 nie potwierdzam.

>W zasadzie moja opinia jest przeciwienstwem Twojej.

>Ale ja nie mam doswiadczenia z innymi sluchawkami.

>Kiedys podczas zakupu HD-600 porownywalem je z DT-880 i wybralem Sennheissery za wieksza

>przestrzennosc, mniej przewalony bas i wieksza szczegolowosc.

>

>Pozniej juz sie z HD-600 tak osluchalem ze nic mi w nich nie przeszkadza, nie porownuje, nie mace,

>slucham z przyjemnoscia.

>Wedlug mego gustu.

 

 

Przepraszam, głupoty wypisuję, za dużo kawy piję i ciśnienie mi skacze:)) Idę pobiegać...

W ogóle nie mam doświadczenia w słuchawkach:)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.