Skocz do zawartości
IGNORED

HD650, HD600, DT880, K701, AD900 Co wybrać?


PrzemoX

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po długiej walce okazało się że we wrocławiu mogę sobie tylko odsłuchać Beyerdynamic DT880 w reszcie sklepów albo nie zajmują się sprzedażą albo po prostu nie mają ich na stanie. Może ktoś zna sklepy inne od wymienionych(muzyczny.pl,strefadzwieku.pl, tophifi.pl, transaudio.pl, visatex.pl, cinematic.pl)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemoX, 26 Sie 2010, 08:33

 

>HD595 są bardzo podobne do HD555 które posiadam teraz. Jeżeli chodzi o dźwięk to zależy mi na tym

>żeby był to ciepły dźwięk i spokojny.

 

No to HD650 jednak by Tobie podpasowały - nie wiem, czemu zdaniem niektórych "nie można" na nich słuchać jazzu, skoro komuś odpowiada taki sposób prezentacji?

HD595 są jednak bliższe brzmieniowo HD650 niż HD555 - porównywałem, naprawdę sporo lepsze od "piątek" - nie mają tego nieszczęsnego, psującego średnicę i przestrzeń podbitego wyższego basu, charakterystycznego dla 555.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie sposób oceniać słuchawek bez towarzystwa z jakim pracują.

 

HD 595 - to (w mojej ocenie) najniższa pozycja z lepszych słuchawek. Są niezwykle "przyjazne" różnym gatunkom muzycznym, co pewnie stanowi ich wadę. Elastyczne i przyjemne - zarówno mechanicznie i brzmieniowo. Tanie i dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyszło mi do głowy jak nazwać swoje doznania związane z słuchaniem muzyki jakich oczekuje. Jak złożę słuchawki na głowę to chcę się czuć jakbym siedział w kawiarni a na scenie grał zespół jazzowy. Co proponujecie w takim razie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (Panie!)

 

Mam wrażenie, że skupiliście się na wątku słuchawek pomijając źródło. Po grzyba komuś ekstra słuchawki do słuchania muzyki z komputera pełnego zakłóceń. Oczywiście, że jak chce, to może, nikomu nie bronię. Ale nie popadajmy w paranoję. Te słuchawki zaraz będą droższe niż cała reszta.

 

A co do uwagi "disco" to się całkowicie zgadzam. Wątków słuchawkowych była cała masa. I każdy inny. Człowiek poczytał i wie, że musi sobie posłuchać w sklepie. Co i tak teoretycznie mu nic nie da, bo w sklepie nie ma jego karty dźwiękowej, jego kompresji (bądź nie) plików, jego wzmaka słuchawkowego. Więc dywagacje biorą w łeb. Najlepiej jakby sobie te wszystkie słuchawki wypożyczył na test, skoro są takie ważne do słuchania z komputera. O ile się uda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Miszka

Święta racja ! Ja także chcę zmienić słuchawki z hd 595 na hd 600 lub hd 650. I co ? w moim małym mieście nie ma żadnego salonu audio. Zostaje mi opcja wyjazdu do innego miasta.Ale chcę porównać te słuchawki na swoim sprzęcie a tachanie go po sklepach mnie nie bawi. Licząc więc na łut szczęścia zapytałem na forum kto z mojego miasta ma hd 600-tki. Może będę miał fuksa .Jechać do Kielc lub Wa-wy i żebrać o wypożyczenie za kaucją a potem oddawać jak mi nie spasują - wybaczcie to nie na moje nerwy. Takie mam podejście do sprawy. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło napisałem tylko informacyjnie proszę się nim nie sugerować. Nawet nie mam możliwości wypożyczenia słuchawek ani nawet przesłuchania w sklepie bo maja tylko DT880, a do warszawy 600 km nie będę jechał posłuchać słuchawek bo to już się mija z celem. Co do tego że wątków było wiele to się zgodzę ale każdy naświetla indywidualną sytuacje zakładającego temat zresztą po to to forum chyba jest. Po przemyśleniach mogę napisać że prawdopodobnie będę zamawiał AKG K701 + jakiś wzmacniacz. A co do kompa to ja zakłóceń nie słyszę może nie mam tak wprawionego ucha :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Kolega obecnie słucha na Sennheiserach HD555, to być może najbardziej logicznym byłby wybór HD600 lub HD650? I jedne, i drugie na pewno świetnie nadają się do muzyki akustycznej, jazzowej, choć HD600 bardziej do klasyki i symfoniki z uwagi na ciut większą detaliczność. Na HD600 i HD650 oczywiście z powodzeniem można słuchać także i inne gatunki.

 

AKG K701 i DT880 to także świetne słuchawy - wielką bzurą jest pisanie/mówienie, że któreś z topowych słuchawek nie nadają się do słuchania jakiegoś gatunku muzycznego, bo są one na tyle uniwersalne dźwiękowo (poza nielicznymi wyjątkami), że każdy rodzaj muzyki brzmi świetnie, a jego (dźwięku) ostateczna jakość to raczej wypadkowa naszych indywidualnych preferencji oraz umiejętności technicznych naszego posiadanego sprzętu (źródła, wzmacniacza, etc).

 

Jako wzmacniacz słuchawkowy polecam Matrix M-Stage - jest to chiński klon Lehmann Audio Black Cube przy czym nie kosztuje nieomal 4000zł, a jedynie ...750zł. Poczytaj na Head-Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i gra jak za 600zł, dopiero po gmeraniu w środku dochodzimy do tych upragnionych 800 złotych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix nie różni się niczym poza obudową i zdublowaniem gniazd RCA i jack od innego klona, którego bez cła i VAT czasem się udało wyrwać z ebay'a za 350zł. Przy takiej różnicy cen lepiej zainwestować w modyfikację tego tańszego klona. Pieniądze prawie te same, a wzmacniacz już z troszkę innej bajki. Według opinii posiadaczy i słuchających - łoi Heeda CanAmpa i oryginalnego Black Cube'a, a te kosztują odpowiednio 1400 i 2700zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym chcial miec dobre słuchawki,ale mam rotela RSP 1098 i nie mam gdzie ich podłaczyć.Do dziś mam 20 letnie AKG 501 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie HD595 mają najlepszy stosunek jakość/cena. Miałem HD595, zamieniłem na HD650 i coraz częściej tęsknię za HD595. Słucham bardzo różnej muzyki i zarówno jedne jak i drugie słuchawki bardzo dobrze się sprawdzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 20 letnie AKG 140 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra wszystko, odtwarzacz, wzmacniacz sluchawkowy no i sluchawki. Wazne sa upodobania co do dzwieku. Gdyby bylo tak prosto, ze da sie wycenic sprawiedliwie i indywidualnie tylko sluchawki to nie byloby problemu ale problem zawsze jest. wink.gif

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne do jazzu są też słuchawki Audio Techniki ATH-W1000 wraz z dedykowanym do nich wzmacniaczem Yamamoto , tyle że to konstrukcja zamknięta.

Wygląd i wykonanie to naprawdę pierwsza liga.Dzwięk oczywiście też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Matrix nie różni się niczym poza obudową i zdublowaniem gniazd RCA i jack od innego klona, którego bez cła i VAT czasem się udało wyrwać z ebay'a za 350zł. Przy takiej różnicy cen lepiej zainwestować w modyfikację tego tańszego klona. Pieniądze prawie te same, a wzmacniacz już z troszkę innej bajki. Według opinii posiadaczy i słuchających - łoi Heeda CanAmpa i oryginalnego Black Cube'a, a te kosztują odpowiednio 1400 i 2700zł.

 

 

Te chińskie klony wcale nie grają źle. "Oryginały" są wyraźnie przewartościowane. Ich marketingowy target to osobnicy z audiofilską kompulsją.

Nieco inną sprawą jest jakość wykonania. Otóż, po nabycia Langshi Audio musiałem na dzień dobry zamówić u innego chińczyka potencjometr, bo ten, który był we wzmacniaczu po prostu się rozlazł (na szczęście koszt niewielki). Być może nie był to nawet Alps RK09. Kondensatory zasilania to nie pokazane na zdjęciu Elna for Audio, ale Nippon Chemicon. Gniazdo słuchawkowe jest kiepsko umocowane. Czyli "do dokończenia". Plusem jest op-amp na podstawce.

Ten Matrix, przynajmniej na zdjęciu, wygląda solidniej, ale cena X 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.