Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo. Jaki do 3 tysięcy


mSciciel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że bardzo lubię muzykę i dużo jej słucham zamierzam zażyczyć sobie sprzęt grający na osiemnastkę i tu moje pytanie, co wybrać.

Zastanawiałem się czy kupić jakiś używany zestaw typu amplituner + cd + głośniki + ew. gramofon, czy kupić uzywaną wieże np Painocraft. Zestaw mam mi służyć raczej w mniejszych pomieszczeniach. Lubię bardziej miękkie i mięsiste brzmienie, a jednocześnie wyraźne. Ważne też jest wyjście słuchawkowe. Jestem nowicjuszem w sprzęcie stereo i mam nadzieję że mi coś podpowiecie.

 

PS Zapewne były steki takich tematów, ale naprawdę bardzo dawno temu

 

Pozdrawiam i prosze o wyrozumiałość : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup używanego Pianocrafta - na początek starczy. Potem jak załapiesz bakcyla, i będziesz wiedział czego oczekujesz od sprzętu sam już sobie dasz radę z poszukiwaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

>benek1313, 25 Sie 2010, 21:04

Ale pianocraft nowy kosztuje < 2kpln ... (pomijam mutacje z czytnikami br) - dzis widzialem osobiscie

(nie pamietam numeru - taki jednoczesciowy) za 1,5 kpln w przecenie ...

To nie wyczerpuje budzetu, a moznaby lepiej ...

A z S/H to juz w ogole ...

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

Sorry za dwuczesciowy wpis - jakos mnie to przesladuje od dluzszego czasu ... :-)

Gramofon to MSZ sobie daruj, jesli dopiero zaczynasz.

Poprzestan (na razie) na zestawie z CD.

Bo co prawda jakis S/H za kilkaset pln moznaby kupic, ale

a) do tego jeszcze wkladka (raczej nowa, a nie uzywana)

b) do tego jeszcze preamp

c) potem jeszcze jakies "czyscidelka" do plyt i igly

d) kabelki itp ...

I tak powoli, powoli - wyczerpiesz caly budzet, a bedziesz mial tylko gramofon :-)

I tak naokolo wojtek. Analog, niestety, jest dosc drogi ...

Co do miesistego brzmienia, ktore opisujesz.

PC ma co prawda duzo basu, ale czy moznaby to brzmienie nazwac miesistym to nie wiem ...

Moze jakiegos S/H rotelka - miesisty co prawda tez nie jest, ale to juz byloby pietro wyzej (przynajmniej) niz PC ...

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złozcie Chlopakowi cos naprawde solidnego. np z firm... jakis starszy model Cambridge Audio czy Arcam. I solidne kolumny do tego. Ja nic nie proponuje niech to zrobi ktos kto bardzo dobrze sie zna. Za takie pieniadze warto zrobic jakis dobry zakup uzywki z górnej półki.Szkoda przepłacac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

>simon1983, 25 Sie 2010, 21:26

Simon - dokladnie, z ust mi to wyjales :-)

Tylko pytanie, czy chlopak naprawde lubi takie "miesiste, miekkie brzmienie", jak opisuje.

Bo na poczatku prawie kazdy to lubi, a potem staje sie "Krellolubny", jak co do czego dojdzie :-)

A wiec (do autora watku) :

Jesli nie jestes pewien, co lubisz, to proponuje raczej zestaw bardziej neutralny :

Arcam, Rotel - to sa firmy, w ktorych mozesz w takich przypadkach poszukac czegos naprawde fajnego

z S/H (ale nie bedzie to ani miekkie, ani miesiste :-)).

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.takie coś ,

S/H Advance Acoustic map101 930zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowe Diy (tylko skręcić) STX MX-140 998zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD lub DAC w cenie do 1000zł jest sporo(poczytaj wątek o dac-ach)

np. nowy V-DAC MF, zostanie ci jeszcze troszkę kasy... a sprzęt jak ta lala ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby nie pewna okazja inna.. to i ja tez mialbym Arcama rowniez. Za kilka stowek masz trafo toroidalne gdzie w sklepie dopiero najwyzszy model Marantza za 3,5 tysiaca ma taki transformator.

Ja tez lubie i uwielbiałem miekkie basy. ale teraz wazna jest precyzja naturalnosc i jak na ironie kupiłem twardo brzmiace kolumny. Dawno juz u mnie nie trząsl sie strop:) ale nie szkodzi,nie tesknie za masami basu z ogromnej obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie mam osłuchania w sprzęcie, a to co opisuje może bardziej pasuje do muzyki. I w cale nie chodzi o bas ;p na PC słucham na audiotacku HD 2 ze zmienionymi opampach i ze słuchawkami AKG 530, który raczej nie wyrzuca dużo z siebie basu.

Czy taki używany zestaw będzie reprezentował sobą większy poziom ni pianocraft? Czy będzie po prostu inny? I czy na studiach taki sprzęt może nie być za duży do małego pokoiku :) Chyba musze pójśc do jakiegoś marketu i troche się osłuchać z różnymi sprzętami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś podobnego do pianocraftu? Walory estetyczne też są ważne. Mało ważne, ale żeby nie odstraszało :) Co to znaczy S/H ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może do Pianocraft + komplet porządniejszych kabli i do tego Squeezebox Touch + zewnętrzny dysk usb. Otrzymasz bez kombinowania uniwersalny i poprawny dzwięk z możliwość podpięcia IPoda ( w nowych wersjach PC. Kompaktowe rozmiary co w akademiku jest nie bez znaczenia. A Squeezebox pozwoli Ci na łatwy i wygodny odsłuch muzyki z plików ( wiem jak to jest w akademiku ). Jeżeli zdecydujesz się na używanego piano to powinno straczyć jeszcze na jakiś dac do SB T.

I bez audiofilskiego popadania w chorobę będziesz słuchał muzyki a nie kolocków i kabelków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przesadziłem po spojrzeniu na dodatkowe zdjęcia, ten Advance acustic nie wygląda źle. Chodzi mi o jakieś inne wieże/miniwieże. Czy trzymać się myśli, że do 2 k Pianocraft, a powyżej dobrać używany zestaw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>I bez audiofilskiego popadania w chorobę będziesz słuchał muzyki a nie kolocków i kabelków.

 

To się ceni,szacun ;),a i zestaw który poleciłeś ,uniwersalnie,z dobrą jakością dzwięku,nie duży,funkcjonalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

Bezpieczne (brzmieniowo, bo raczej neutralnie i szczegolowo, a nie miekko, co mi osobiscie wydaje sie wazne dla osoby, ktora nie wie (jeszcze) co lubi :-) i estetycznie :

Arcam, Rotel, Yamaha - to nie sa sprzety "z piatego wymiaru" :-).

Przy czym (znowoz - to moje osobiste zdanie) Twoj budzet wydaje sie dostatecznie duzy, aby

kupic z S/H cos _znacznie_ lepszego od pianocrafta.

Zeby nie bylo - mam PC w sypialni i go lubie.

Ale jest to po prostu solidnie zrobiony mini zestaw, i nic wiecej. Taki "bez oszukiwania i audiofilskiego powietrza w srodku" :-).

Jest kilka opcji :

a) chcesz dokonac _bezpiecznego_ zakupu, i miec w nosie sprzet, i od czasu do czasu (moze nawet czesciej) posluchac sobie muzyki i/lub radia

wtedy ja na Twoim miejscu kupilbym _nowego_ PC i dalbym sobie spokoj na jakis czas :-).

b) chcesz troche pokombinowac, uzyskujac lepsze (potencjalnie znacznie lepsze) efekty,

wiedzac, ze zakup S/H jest _zawsze_ obarczony pewnym ryzykiem

w takim przypadku ja osobiscie pokombinowalbym z rotelem albo arcamem

Majac do wyboru opcje (a) lub (b) ja osobiscie wybralbym opcje (b).

Ale to juz Ty musisz wybrac ktoras z tych opcji :-)

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej wybrał bym opcje b) ;) tylko że boję się zakupów sprzętu którego nie mogę odsłuchać, szczególnie że tyle opcji i ofert ;/ No cóż, będę musiał się chyba zdać na waszą opinię i szczęście. Może przy jakimś dobrym powiewie dane mi będzie posłuchać rotela i arcama. Gdzie najlepiej szukać używanego sprzętu? Ogłoszenia z gazet, czy internet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wieku 17 lat miałem Pioneera A339 i Jamo Studio160 kolce marmurki podspodem:) pozniej do tych Jamo założylem kopułki srednie tony tez wymieniłem i było spoko. Trzeba przyznac że taki Arcam urodą nie grzeszy przynajmniej dla mnie no ale za to gra. to akurat fakt jesli idzie o estetyke. Rozsądna mysl- Pianocraft za 1500-2000 nie wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem w dobrych studiach hifi sklepach mają tez cos w komis obok sprzedazy nowych sprzetow. Moze tam łatwo o odsłuch. W Bielsku u mnie tak jest ze mają tez używane rzeczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

>najlepiej szukać używanego sprzętu? Ogłoszenia z gazet, czy internet?

To akurat na to samo wyjdzie - te same persony zamieszczaja ogloszenia w gazetkach i wystawiaja sprzet

na np. allegro :-).

Ja raczej stawialbym na odbior osobisty, z mozliwoscia szczegolowego sprawdzenia.

A wiec - niezaleznie od mediow - okolice Twojego mca zamieszkania.

A internet wyjdzie szybciej (i taniej, bo gazetek nie trzeba kupowac:-) )

pzdr

wswier

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

>czasem w dobrych studiach hifi sklepach mają tez cos w komis obok sprzedazy nowych sprzetow. Moze

>tam łatwo o odsłuch. W Bielsku u mnie tak jest ze mają tez używane rzeczy

O - to tez dobry pomysl.

Albo sklepy z S/H, ktore daja gwarancje na sprzet ...

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CD też raczej tych firm? Czy CD nie ma już takiego znaczenia na jakość dźwięku? Ciekawe czy będę czul różnicę pomiędzy Pianocraftem a czymś wyższej klasy. Bardzo dziękuję wszystkim ;) będę kombinował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej ma bardzo duże znaczenie. podobno moj Denon dcd615 jeszcze przed lampizacja grał calkiem niezle a to niedrogie sprzety. Ja az tak wielu rzeczy nie sluchalem zeby kompletowac i doradzac. Ale trzeba powiedziec ze niestety w ciemno na necie to mozna kupic cos wadliwego.. niby gra ale cos nie tak. rozsadnie z kims obeznanym kupic osobiscie i odsluchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mSciciel

 

Nie wiem jak koledzy ale ja zaproponować chcę NADa

wzmacniacz C340 lub C350 jak wystarczy kasy (C340 ok 800 zł)

CD C521 lub C541 jak wystarczy kasy (C521 ok 400 - 500 zł)

a kolumny no np. Paradigm Monitor 3v.4 z drugiej ręki,albo jakieś Kefy lub Monitor Audio. Z resztą za mniej więcej 1,5 kzł można już coś naprawdę dobrze grającego wyjąć.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję zestaw Arcam diva a65, Arcam cd 72 i tuner Arcam t51 , zestaw fajnie się prezentuje, do tego starszą wersje eltax liberty 5+ Całość grubo poniżej założonego budżetu.Jestem pewien że Pianocraft lepiej nie zagra. Zapraszam na odsłuch zdjęcia mogę wysłac na maila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianocraft to naprawdę niezły wybór. Ale jeżeli już dysponujesz większą kwotą, to może zobacz sobie małego Arcama Solo mini, sprzęt mniejszy od Pianocrafta a dźwięk 2 klasy wyższy. A jeżeli coś z dużych klocków to polecam serię Rotela - RA-02 i RCD-02 lub wyższe (np. 06). A sprzętu najlepiej szukać na ogłoszenia w audiostereo lub hifi.pl/gielda tam sprzedają głównie pasjonaci a oni dbają o sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 3 tys cos sensownego z uzywek poskłada, np:

 

- acoustic energy aelite II - cena ok. 1200 zł

- trzeba dobrać wzmak i cd, zostaje na to 1800 zł, wiec moze cos z musical fidelity np. A2 mozna czsami wyrwac za 1300 zł, zostaje 500 zł na cd, np. rotelik 930 ax lub marantz 6000 lub starsze wersje 67 ....

 

lub np:

 

- wzmak nad c352, cena około 900zł, cd nad 541i lub 542, cena około 900 zł i jest git :)

 

podobno acoustic energy i nady sie lubią i masz fajny zestaw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma byc wejscie słuchawkowe celowałbym w taki wlasnie zestaw:

 

- acoustic energy aelite II (ok. 1200 zł)

- wzmak nad c 352 (około 900 zł)

- cd nad 541i (około 700 zł)

 

zostaje 200 zł na jakis tunerek uzywany, dorzuc 100 zł na kable glosnikowe np. procab i 150 zł na interkonekt np. ixos 102

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W CDM1SE

Rotel RA980BX

Onkyo DX-7211

 

=3tys.

 

Całość zagra co najmniej poprawnie,a to przy okazji elementy łatwe do odsprzedaży w razie czego.

 

Do małego pokoiku jak znalazł,kłopoty mogą być ze znalezieniem 980-tki rotela bo wciąż ma wzięcie i trzyma cenę ale bywa czasem tu i tam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli walory estetyczne mają znaczenie to w zamian za surowy design elektroniki będziesz miał pięknie wykonane i uczciwie grające monitory bowersa,tutaj akurat sprzedający nie wysyła za granicę ale bywają aukcje z wysyłką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.