Skocz do zawartości
IGNORED

Czym zalać transformator toroidalny????


laa83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko,jestem w trakcie wykonania własneg projektu,nigdzie nie mogłem kupić traf zalanych w żywicy i wyekranowanych stałowym,estetycznym płaszczem,więc kupiłem zwykłe trafa,a ekrany wykonałem sam.Ale między płaszczem a trafem jest wolna przestrzeń którą trzeba wypełnić,tylko czym????co nie przewoni prądu,jest ciężko palny i nie uszkodzi izolacj traf????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie rozpuścił ,jedyne na co trzeba uważać to dobre proporcje inaczej wydziela się sporo ciepła i za szybko stygnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie zalewaj bo oprócz tego ze będzie cięższy nic się nie zmieni. Kup taki specjalnie skonstruowany do audio a nie udawany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trafo do uaudio,żadne udawanki,jak znajdziesz mi toroidy 500w w zalewie i w ładnym ekranie( takim jak ma np m2 yamaha,czy technics se a1) to kupie,ale takich nie ma!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej!!obibok, 30 Sie 2010, 16:01

 

>Najlepiej nie zalewaj bo oprócz tego ze będzie cięższy nic się nie zmieni. Kup taki specjalnie

>skonstruowany do audio a nie udawany

 

Wyciszy, i możesz dać puszkę jaka Ci podpasuje wg.upodobań .Skonstruowany dla audio to de'facto przeważnie tylko przewymiarowane uzwojenia i zalany środek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Taki do audio jest na mniejszą indukcję projektowany (większy) i czasem ma wtórne uzwojenie nawijane pół pod pierwotnym, a pół nad - w przypadku szanującego się producenta.

Co do zalewy - jeśli to tylko ma trzymać trafo w plastikowym kubku razem z nałożonym ekranem, to najlepiej poliuretanową dwuskładnikową. Utwardzacz dobrze jest podgrzać przed wymieszaniem, żeby się nie skrystalizował, co się zdarza. Można też zalewę epoksydową, ale te bardziej śmierdzą, mają większy ciężar właściwy i twardość. Dobre są do zalewania środka gołego trafa na późniejszy otwór pod śrubę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma? A yamaha czy technicks to skąd niby ma? możesz kupić uszkodzony sprzęt o którym pisałeś i wybyć go zeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam już takie kupki ,wykonane ze specjalnej stali i pożądne trafa do audio napewno nie będe rozbieral sprzętu aby wyjąć trafa.

Te kupki są wykonane z 5mm stali do ekranów,trzea tylko wsadzić trafa i zalać,kupki wyplerować i pomalować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To owe kupki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czasem ma wtórne

>uzwojenie nawijane pół pod pierwotnym, a pół nad - w przypadku szanującego się producenta.

 

Jakie połówki,pół każdego uzwojenia wtórnego czy jedno wtórne-pierwotne-drugie wtórne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt.

Na jednym zdjęciu są kupki a na innym są kubki - Tylko proszę o nie obrażanie się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6944-100000050 1283196413_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli transformator ma jedno uzwojenie wtórne docelowo, to nawijasz najpierw jedno wtórne, potem izolacja główna 1 i pierwotne całe, potem izolacja główna 2 i drugie takie samo uzwojenie wtórne, a czy je połączysz równolegle czy szeregowo to już wyjdzie z projektu transformatora i grubości drutów, które na taki rdzeń, taką a nie inną maszyną można nawinąć. W ten sposób rozproszony strumień w większym stopniu trafia do uzwojeń wtórnych (czytaj: jest mniejszy).

 

P.S. Kupki to są takie małe odchody. Naczynia to kubki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę nieszczelny: dys-lenię. Nie chce sprawdzić tego co napisał, nawet jak mu przeglądarka krzyczy że dysgłupoty językowe pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dio,

zmiłuj się-:)

Ja zastosowałem żywice epoksydową, brzęczenie zniknęło jak ręką odjął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20127-100000055 1283199112_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dio,

>zmiłuj się-:)

>Ja zastosowałem żywice epoksydową, brzęczenie zniknęło jak ręką odjął.

 

Ja wiem, ja wiem.

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać.

 

Ale fakt zrobiłem podobnie jakiś czas temu, takiego właśnie brumiącego toroida zalałem żywicą w podobnym kubku ;) i jest kompletna cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.