Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ SA 15 S1 + słuchawki


poeta81

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

proszę o jasne ZA i PRZECIW takiemu pomysłowi: zakupu MARANTZ SA 15 S1 + słuchawki AKG 701 (czyli tylko odtwarzacz SACD + słuchawki). z informacji w necie można wyczytać, że ten odtwarzacz SACD/CD posiada dobrej jakości wejście słuchawkowe. najprawdopodobniej okaże się, że czas na "delektowanie się" muzyką będę posiadał wieczorami, a nawet późną nocą, co powoduje, że słuchawki będą jedyną formą działania. więc może pomysł - patrząc na moje zasoby finansowe jakie chcę przeznaczyć na zakup sprzętu - odtwarzacza SACD/CD + słuchawki AKG 701 będzie najlepszym wyjściem/rozwiązaniem ????

oczywiście kiedyś dokupując do tego wzmacniacz.

 

pozdrawiam miło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. i np do tego wzmacniacz słuchawkowy. może takie rozwiązanie byłoby jeszcze lepsze?? czy sama powyższa opcja bez wzmacniacza słuchawkowego jest nie najgorszym pomysłem???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, nie wyszedl jak cholera:))) co slychac i widac;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem go pare razy z ath w5000 i był do nich za jasny i ostry ale grało to bardzo przyzwoicie - myśle że fajnie zagrał by z czymś ciemniejszym i mięsistym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie słuchawki do wyjść RCA odtwarzacza przez przejściówkę RCA-gniazdo jack.Zapewniam, zdziwisz się.

 

 

A to ciekawostka z tym podłączeniem słuchawek , musze tak spróbować u siebie. Swoją drogą ten marantz na pewno Ci dobrze zagra , mam jeden model niżej i z sennheiserami jest rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

jaki masz model słuchawek sennheiser??

 

 

hm... czyli mówisz, że niekoniecznie kupować wzmacniacz słuchawkowy?!??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. nie wiem czy po prostu lepiej zamiast kupować wzmacniacz słuchawkowy, po prostu na początek kupić najtańszy wzmacniacz marantz 5003 + monitorki do 1100zł. chodzi o to, że pewną część sumy za odtwarzacz marantz i słuchawki będę brał na raty (najprawdopodobniej nawet na 36rat by rata miesięczna była niższa) i do tego po prostu na okres 3 lat wziąłbym najtańszy wzmacniacz marantz 5003 + wspomniane monitorki (dzięki temu ktoś inny z rodzinki też mógłby posłuchać innej muzyki). po spłaceniu rat kupiłbym wzmacniacz marantz 15 S1 i dobrej jakości kolumny. inaczej nie mam szans na złożenie dobrego sprzętu, co pewnie wielu z forumowiczów doskonale rozumie. dlaczego w taki sposób?? wiadomo, że w tych czasach różnie bywa z pracą...

 

chodzi o radę smile.gif)) chyba jest to lepsze rozwiązanie???????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. nie wiem czy po prostu lepiej zamiast kupować wzmacniacz słuchawkowy, po prostu na początek kupić najtańszy wzmacniacz marantz 5003 + monitorki do 1100zł. chodzi o to, że pewną część sumy za odtwarzacz marantz i słuchawki będę brał na raty (najprawdopodobniej nawet na 36rat by rata miesięczna była niższa) i do tego po prostu na okres 3 lat wziąłbym najtańszy wzmacniacz marantz 5003 + wspomniane monitorki (dzięki temu ktoś inny z rodzinki też mógłby posłuchać innej muzyki). po spłaceniu rat kupiłbym wzmacniacz marantz 15 S1 i dobrej jakości kolumny. inaczej nie mam szans na złożenie dobrego sprzętu, co pewnie wielu z forumowiczów doskonale rozumie. dlaczego w taki sposób?? wiadomo, że w tych czasach różnie bywa z pracą...

 

chodzi o radę smile.gif)) chyba jest to lepsze rozwiązanie???????????

 

 

Mam marantza sa 8003 , kupowałem go jako cd , który ma grać w sypialni do poduszki ze słuchawkami. Słuchawki to sennheiser hd 595 , graja dosyc ciepło , ale nie mulą. Nadają sie i do akustycznej muzy jak i elektronicznej, super dynamika ,czuć już wyrafinowane brzmienie ( oczywiscie to nie grado gs 1000 itd , ale jest juz naprawde niezle. Słuchałem kilku cd przed zakupem, próbowałem arcama w podobnej cenie , ale i np tansze wzmaki słuchawkowe pro ject i musical fidelity ( tez jakis tanszy model to był ) . Wszystkie one grały wyraznie gorzej od tego co wydobywało sie z dziurki marantza sa8003. Dzwiek był głebszy, pełniejszy , a z płyt sacd to juz jest rewelacja.

I tak kupiłem tego cd , potem doszedłem do tego , że chce miec do tego wzmaka pm8003 i jest to teraz moim powiedzmy głównym sprzetem do słuchania na kolumnach. Posłuchaj koniecznie tych modeli. I na pewno nie bedzie potrzebny wzmak słuchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam marantza sa 8003 , kupowałem go jako cd , który ma grać w sypialni do poduszki ze słuchawkami. Słuchawki to sennheiser hd 595 , graja dosyc ciepło , ale nie mulą. Nadają sie i do akustycznej muzy jak i elektronicznej, super dynamika ,czuć już wyrafinowane brzmienie ( oczywiscie to nie grado gs 1000 itd , ale jest juz naprawde niezle. Słuchałem kilku cd przed zakupem, próbowałem arcama w podobnej cenie , ale i np tansze wzmaki słuchawkowe pro ject i musical fidelity ( tez jakis tanszy model to był ) . Wszystkie one grały wyraznie gorzej od tego co wydobywało sie z dziurki marantza sa8003. Dzwiek był głebszy, pełniejszy , a z płyt sacd to juz jest rewelacja.

I tak kupiłem tego cd , potem doszedłem do tego , że chce miec do tego wzmaka pm8003 i jest to teraz moim powiedzmy głównym sprzetem do słuchania na kolumnach. Posłuchaj koniecznie tych modeli. I na pewno nie bedzie potrzebny wzmak słuchawkowy.

 

 

rozumiem. ciągle się zastanawiam nad marantzem, choć martwi mnie tutaj tylko 12 miesięczna gwarancja na sprzęt!

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przez lata słuchałem muzyki prawie wyłącznie przez słuchawki (nie dlatego, że nie mogłem słuchać głośno przez głośniki, ale taki sposób słuchania pozwalał mi na większe koncentrowanie się na muzyce). Moje doświadczenia z tego okresu są takie, że dobrze dobrany zestaw odtwarzacz/słuchawki potrafi dać spektakularne efekty. Początkowo słuchałem przez słuchawki Sennheiser 565 z Marantzem właśnie (był to model o symbolu 67). Było nieźle, ale po pewnym czasie zacząłem poszukiwania czegoś, co dawałoby jeszcze lepszy dźwięk. Przesłuchałem sporo wzmacniaczy słuchawkowych w połączeniu z różnymi odtwarzaczami. I w końcu zdecydowałem się na odtwarzacz Micromega stage 6 i słuchawki Sennheiser 600 (wyjście słuchawkowe z odtwarzacza). Dżwięk był jak marzenie; szczegółowy i klarowny z fantastycznym, dobrze kontrolowanym basem. Nie można się było oderwać! Takiego dźwięku nie słyszałem z żadnego z wzmacniaczy słuchawkowych, które przesłuchiwałem (a testowałem klocki do 2,5 tys.). Lepszy dźwięk usłyszałem dopiero kilka lat później ze słuchawek elektrostatycznych Stax. Ale ich cena była poza moim zasięgiem.

 

Jednym słowem uważam, że pomysł, żeby słuchać muzyki korzystając z wyjścia słuchawkowego w odtwarzaczu jest znakomity, o ile dobór odtwarzacza i słuchawek będzie przemyślany i świadomy. Nie słuchaj mądrali, którzy twierdzą, że najtańszy wzmacniacz słuchawkowy będzie lepszy od wyjścia słuchawkowego w każdym - nawet drogim - odtwarzaczu. To nieprawda. Nie wiem natomiast jaki jest dźwięk na wyjściu słuchawkowym Marantza 15. Wiem natomiast, że Marantz miał zawsze, pod tym względem, dobrą opinię. Poza tym sprawdź, jakie układy słuchawkowe montują w poszczególnych modelach. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że w modelach 11, 15 i 17 są te same płytki. Można wtedy sporo zaoszczędzić kupując najtańszy z grupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. ciągle się zastanawiam nad marantzem, choć martwi mnie tutaj tylko 12 miesięczna gwarancja na sprzęt!

pozdrawiam

Sprawdz czy ów marantz pochodzi ze "stock a".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sprawdź, jakie układy słuchawkowe montują w poszczególnych modelach. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że w modelach 11, 15 i 17 są te same płytki. Można wtedy sporo zaoszczędzić kupując najtańszy z grupy.

modele 11, tak S1, jak i S2 nie posiadają wyjścia słuchawkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyć słuchawki jak nie ma gniazda pod RCA.

Super metoda!. Można też podłączyć słuchawki do wejścia RCA i użyć jako mikrofonu! Niezłą metodą jest też zamoczenie głowy w wiadrze, wynurzenie, zalożenie sluchawek na cep i wpięcie ich do 480V!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAZZ ,

Tak to wygląda u mnie. Ja jestem zadowolony.Mój kumpel który ma CD VINCENT S6 i HD 580 także.Lepiej mu to gra niż wzmak x-cans w pierwszej wersji. Więc sprzedał go i kupił IC Albedo.Gra to naprawdę głośno i z dobrą stereofonią. Zachęcam do prób !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28472-007562500 1284044757_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAZZ ,

Tak to wygląda u mnie. Ja jestem zadowolony.Mój kumpel który ma CD VINCENT S6 i HD 580 także.Lepiej mu to gra niż wzmak x-cans w pierwszej wersji. Więc sprzedał go i kupił IC Albedo.Gra to naprawdę głośno i z dobrą stereofonią. Zachęcam do prób !

Nie mam pojęcia co to jest. Widzę domowo wystrugane pudełko podłączone dwoma kablami do jakiegoś odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to jest. Widzę domowo wystrugane pudełko podłączone dwoma kablami do jakiegoś odtwarzacza.

To jest gniazdo słuchawkowe obudowane w DIY. Obudowa pusta w środku . A to wzmacniacz słuchawkowy AVT 471 który gra gorzej .(kit w obudowie DIY)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28472-003695800 1284047890_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ten S15 gra tak jasno jak mowia koledzy, to lepsze bylyby do niego takie ciemne zamulacze jak HD650 - moze sie nie zgrac z K701, ktore same z siebie graja raczej gora.

 

przy ograniczonym budzecie ja bym bral do K701 cos ze sprzetu vintage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.